Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Który samochód ma pierwszeństwo?  (Przeczytany 74769 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #60 dnia: Kwietnia 21, 2011, 23:01:15 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "parian"
Pytanie zasadnicze jest następujące: czy działająca sygnalizacja świetlna sprawia, że znaki pionowe tracą swoje znaczenie (w tym sensie, że w ogóle na nie nie patrzymy) i stosuje się wtedy przepisy ogólne KD, czy tylko powoduje, że znaki mają znaczenie drugorzędne - wtedy mimo, że mamy zielone, to musimy ustąpić temu, kto wg. znaków ma pierwszeństwo.

Według mnie to drugie, ale z małą poprawką: musimy ustąpić, jeśli on też ma zielone.


3. Sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi regulującymi pierwszeństwo przejazdu.

Cytuj (zaznaczone)
No i oczywiście światła nie wpływają na rangę znaków typu "zakaz skrętu w lewo" :)


A kto mówił, że wpływają?

Ciekawe czy Ty kiedykolwiek będziesz miał odwagę przyznać, że nie miałeś racji.

Cytat: "parian"
Film wyjaśnia, ale nie daje podstaw prawnych do tego, żeby w te wyjaśnienia uwierzyć.


Oglądaliśmy ten sam film? Z tego co pamiętam to wyraźnie mówi o Art.5 PoRD. Poza tym masz zacytowane te artykuły w starej i nowej wersji w poprzednich moich postach.

Zmieniłem kolor zarezerwowany dla moderatorów.
Kubapolice
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #61 dnia: Kwietnia 21, 2011, 23:24:17 »
Cytat: "KrP"
Cytat: "parian"
Film wyjaśnia, ale nie daje podstaw prawnych do tego, żeby w te wyjaśnienia uwierzyć.


Oglądaliśmy ten sam film? Z tego co pamiętam to wyraźnie mówi o Art.5 PoRD. Poza tym masz zacytowane te artykuły w starej i nowej wersji w poprzednich moich postach.

Faktycznie mówił, w tle jechało Subaru w tym czasie i przez chwilę faceta nie słuchałem  ;D
Cytowane artykuły czytałem, moja uwaga dotyczyła prowadzącego program.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #62 dnia: Kwietnia 21, 2011, 23:28:30 »
Piona, też się zagapiłem na to Subaru. Piękne auto chociaż wolę niebieską wersję. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #63 dnia: Kwietnia 22, 2011, 00:55:30 »
Cytat: "parian"

Dedukuję jednak, że tok myślenia osób tworzących Kodeks był następujący: napiszemy, że osoba kierująca ruchem ma pierwszeństwo przed sygnalizacją, sygnalizacja ma pierwszeństwo przed znakami, ale nie napiszemy, że znaki mają pierwszeństwo przed przepisami ustawy.

Bo tego ostatniego nie trzeba pisać. Z definicji jest tak, że przepis bardziej szczegółowy jest ważniejszy niż ten ogólny.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #64 dnia: Kwietnia 22, 2011, 11:28:16 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
Ja poczekam na kogoś, kto chce podyskutować, a przy tym rozumie napisy produkowane przez siebie i innych.

Z Tobą nie można normalnie dyskutować, bo Ty zawsze wiesz wszystko najlepiej.

Być może w Twoim kraju teksty typu "chcesz się mądrzyć, a cośtam, a w ogóle to jesteś cośtam" to zwyczajowy wstęp do kulturalnej dyskusji - ale w moim znamionują buca. Jeśli nie potrafisz inaczej, to rzeczywiście sobie ze mną nie podyskutujesz. Ale nie martw się, na pewno znajdziesz sobie kogoś do kółeczka wzajemnej adoracji i poklepywania się po plecach.
Cytat: "speedbax"
Zwykle mam odmienne zdanie niż KrP, lecz w tym temacie uważam, że załatwił Cię bez mydełka, a swoimi "jedynie słusznymi" odpowiedziami tylko bardziej się skompromitowałeś.

Och. Speedbax ogłosił zwycięzcą KrP. I co ja mam teraz biedny zrobić? Jak żyć? T_T
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
A buzi sobie nie dacie? :rotfl:

No o takie prymitywne zaczepki Cię nie podejrzewałem, pokazałeś klasę nie ma co.

I co Cię tak zaskoczyło? Że ktoś jest dla Ciebie równie uprzejmy jak Ty dla niego?
Przyzwyczajaj się. Coraz rzadziej będziesz spotykał chętnych co całowania Jaśnie Pana Speedbaksa  po rękach z wdzięczności za to, że raczył skierować do nich Swoje Słowa.
Cytat: "KrP"
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "parian"
Pytanie zasadnicze jest następujące: czy działająca sygnalizacja świetlna sprawia, że znaki pionowe tracą swoje znaczenie (w tym sensie, że w ogóle na nie nie patrzymy) i stosuje się wtedy przepisy ogólne KD, czy tylko powoduje, że znaki mają znaczenie drugorzędne - wtedy mimo, że mamy zielone, to musimy ustąpić temu, kto wg. znaków ma pierwszeństwo.

Według mnie to drugie, ale z małą poprawką: musimy ustąpić, jeśli on też ma zielone.

3. Sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi regulującymi pierwszeństwo przejazdu.

A ktoś to neguje?
Ty uważasz, że "mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi..." należy rozumieć jako "likwidują znaki drogowe...". Ja uważam, że "mają pierwszeństwo" należy rozumieć tylko jako "bierze się pod uwagę najpierw".
Cytuj (zaznaczone)
1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe

Kim był ten, kto już się na to powoływał... sprawdźmy... o! To był niejaki KrP...
Cytuj (zaznaczone)
Cytuj (zaznaczone)
No i oczywiście światła nie wpływają na rangę znaków typu "zakaz skrętu w lewo" :)

A kto mówił, że wpływają?

Zdaje się, że ktoś podpisujący się "piotr0822" tak uważa...
Cytuj (zaznaczone)
Ciekawe czy Ty kiedykolwiek będziesz miał odwagę przyznać, że nie miałeś racji.

Wykaż, że jej nie mam, to się przekonasz.
Możesz zacząć od poszukania luki w moim rozumowaniu. Ono w sumie proste jest: "oba auta mają pierwszeństwo według sygnalizacji, ale to nie wystarcza, więc przymierzamy kolejne elementy według ustawowej hierarchii. W niej następne są znaki - i to wystarcza. Pierwszeństwo ma B."
Ja w Twoim słaby punkt już wskazałem. I z Twojego zachowania wnioskuję, że nie potrafisz podać przepisu (ani zasady prawnej), który w opisanej sytuacji dawałby pierwszeństwo ogólnym regułom przed znakami. A może jednak potrafisz?
Aha - argumentację "z autoryteta" (w sensie: pan X tak mówi/w tv pokazali/w gazecie napisali) zachowaj sobie dla swojego KWA. Mnie w ten sposób nie przekonasz.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #65 dnia: Kwietnia 22, 2011, 11:55:25 »
Cytat: "Wykidajło"
Być może w Twoim kraju teksty typu "chcesz się mądrzyć, a cośtam, a w ogóle to jesteś cośtam" to zwyczajowy wstęp do kulturalnej dyskusji - ale w moim znamionują buca.


Ale żeś się chłopie naprodukował, wyobraź sobie, że nie posiadam żadnego kraju, los sprawił, że mieszkam w Niemczech, lecz w 100% czuję się Polakiem. Akurat Twoje wywody odnośnie kulturalnej dyskusji nijak pasują do wzorca jaki reprezentujesz.

Cytat: "Wykidajło"
I co Cię tak zaskoczyło? Że ktoś jest dla Ciebie równie uprzejmy jak Ty dla niego?


Zaskoczyło mnie to, że zamiast argumentów, nawet przedstawianych w sposób mniej uprzejmy, kierujesz dyskusję w kierunku prymitywnych docinek.

Cytat: "Wykidajło"
Przyzwyczajaj się. Coraz rzadziej będziesz spotykał chętnych co całowania Jaśnie Pana Speedbaksa po rękach z wdzięczności za to, że raczył skierować do nich Swoje Słowa.


Do niczego nie będę się przyzwyczajał, widzę, że masz jakieś kompleksy, skoro piszesz takie dyrdymały na mój temat. Szanuję ludzi, którzy nie wynoszą się ponad innych, a Ty bardzo często tak się zachowujesz. Przyznanie się do błędu jest dla Ciebie zupełnie obce, potrafisz tylko produkować jakieś chore polemiki. Masz rację, nie podyskutujemy sobie. Tutaj mam propozycję dla Ciebie, by skończyć tę jałową dyskusję, idą święta, więc życzę Ci wszystkiego Naj.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #66 dnia: Kwietnia 22, 2011, 12:45:18 »
Cytat: "speedbax"
Akurat Twoje wywody odnośnie kulturalnej dyskusji nijak pasują do wzorca jaki reprezentujesz.

Jedyny wzorzec, jaki reprezentuję, to "jak Ty do mnie, tak ja do Ciebie".
Cytat: "speedbax"
idą święta, więc życzę Ci wszystkiego Naj.

A ja Tobie dwa razy tyle tego, co Ty mnie.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #67 dnia: Kwietnia 22, 2011, 13:00:46 »
Cytuj (zaznaczone)
A ktoś to neguje?
Ty uważasz, że "mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi..." należy rozumieć jako "likwidują znaki drogowe...". Ja uważam, że "mają pierwszeństwo" należy rozumieć tylko jako "bierze się pod uwagę najpierw".


Dlaczego nie możesz zrozumieć, że nie masz racji? Tak jak piszesz BYŁO przed 98r, teraz światła anulują znaki stosowane do ustalenia pierwszeństwa przejazdu. To jest fakt zapisany w ustawie, dlaczego nie przyjmujesz tego do wiadomości?

Zobacz, było tak:

Cytuj (zaznaczone)
Wcześniej obowiązywał kodeks drogowy z 1 lutego 1983 i przepis art. 5 ust. 3. brzmiał:

Jeżeli z norm, znaków, sygnałów i poleceń o ktorych mowa w ust. 1. wynika różny sposób zachowania się, uczestnik ruchu jest obowiązany stosować się do nich w następującej kolejności:
1) do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli
2) do sygnałów świetlnych
3) do znaków drogowych
4) do norm zawartych w przepisach


A jest tak:

Cytuj (zaznaczone)
1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe
2. Polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.
3. Sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi regulującymi pierwszeństwo przejazdu.



NIE MA już kolejności.

Jak długo zamierzasz się kłócić z ustawą? Bo Ty nie kłócisz się z moim zdaniem tylko właśnie z prawem.

Rozumiem więc, że jadąc na zielonym przez skrzyżowanie ze znakiem STOP zatrzymujesz się na nim? Bo przecież zielone wcale go nie anuluje zgodnie z Twoim tokiem myślenia.

Cytuj (zaznaczone)
Wykaż, że jej nie mam, to się przekonasz.


Wykazałem (a raczej PoRD wykazał), ale Ty dalej brniesz w swoje, zupełnie jak z rondem. Dlatego to nie ma sensu, jesteś po prostu słaby z przepisów ruchu drogowego, ja tego nie naprawię.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline RPDA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #68 dnia: Kwietnia 22, 2011, 13:16:19 »
Ludzie zamknijcie  ten temat, to bez sensu, chyba że posty się dla was liczą!

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #69 dnia: Kwietnia 22, 2011, 13:16:43 »
Cytat: "KrP"
Ty dalej brniesz w swoje, zupełnie jak z rondem.

 :sleep:
To prawda, zupełnie jak z rondem.
Dopisali już do kodeksu drogowego coś na temat skrzyżowań o ruchu okrężnym i kar za objechanie ronda dookoła po zewnętrznym pasie czy nadal to tylko Twoje wizje?
I jak z tym rondem koło Auchana - skrzyżowanie to czy nie? Bo zdaje się przy tej kwestii ostatecznie dałeś drapaka...

Ale w ramach zbliżających się świąt mogę Ci przyznać rację, zarówno w kwestii rond, jak i sygnalizacji: KrP ma słuszność, Wykidajło się myli. Zadowolony?


PS
To ostatnie to oczywiście tylko dla jaj. Wielkanoc zobowiązuje.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #70 dnia: Kwietnia 22, 2011, 13:20:03 »
:rotfl:

I jak zwykle. Dać Ci argumenty to owijasz kota ogonem i odpowiadasz na jedno zdanie nie mające nic z tematem.  ;D No nic, to nie ja się kompromituję w oczach innych.

Grow up kiddo.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #71 dnia: Kwietnia 22, 2011, 13:21:33 »
I w tej miłej atmosferze zamykam temat. Jeśli ktoś będzie chciał dodać coś konstruktywnego, proszę o PW.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #72 dnia: Kwietnia 28, 2011, 23:08:44 »
Jesteście genialni... nawet z takiego tematu niektórzy potrafią zrobić bagno, pokłócić się i pozabijać... zazdroszczę...
Temu, kto pytał o dawanie buzi... żeby nikt nie dostał, tam gdzie nie lubi... :p

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 03, 2011, 11:24:50 »
Otwieram warunkowo na prośbę KrP.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 03, 2011, 11:59:33 »
Ok, to daję temat na kolejny flejm. ;D

Sytuacja nr 1:



Cytuj (zaznaczone)
Opisywane skrzyżowanie znajduje się w Mysłowicach na ulicy Mikołowskiej. Generalnie z tego co widzę to ok 97% kierowców "B" przepuszcza kierowców "A". Również 9 na 10 znajomych mówi, iż tak powinno być. Niemniej jednak ostatnio zawodowy kierowca powiedział, iż to pojazd "B" ma pierwszeństwo przed pojazdem "A". A jak jest naprawdę? Prosiłbym o odpowiedź.

P.s. Oczywiście dodam, iż przed pojazdami znajdują się znaki A-7.


Źródło

Sytuacja nr 2:



Kto jedzie pierwszy?

Źródło

Jak widać w źródłach zdania są podzielone. Moje odpowiedzi:

Sytuacja 1: pierwszeństwo ma A
Sytuacja 2: pierwszeństwo ma A

Let it burn!
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln