Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Chcieliście PO, to macie  (Przeczytany 154851 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #195 dnia: Listopada 05, 2011, 20:38:29 »
Cytat: "DarekMirror"
Za dużo zamieszał u Ciebie "kościół otwarty,postępowy".Naprwdę przedstawiciele tego "nurtu" stanowią w Episkopacie polskim mniejszość ( abp.Gocłowski,bp.Pieronek,abp.Nycz,kard.Dziwisz)już nie będę wymieniał dyżyrnych księży brylujących w mediach,szkoda miejsca i czasu.


Tobie mieszają nieźle w głowie, mi nikt nie namieszał i nie namiesza, bo najzwyczajniej mam swój umysł i na to nie pozwolę. Kościół nie jest idealną instytucją i od dawna potrzebuje odnowy, oczyszczenia, tak twierdzi również wiele duchownych osób.

Cytat: "DarekMirror"
Obrazić setki tysięcy ludzi jest najłatwiej.Na tym poziomie nie będę dyskutował i dalej wyjaśniał pomówień


Nikogo nie obrażam, wyrażam swoją opinię, do której mam prawo. To nie są pomówienia, a fakty, zdarzenia, które widziałem i słyszałem na własne oczy i uszy. Jak zwykle z braku argumentów i braku jakiegokolwiek samodzielnego myślenia urywasz dyskusję swoją wyklepaną regułką. Szczerze powiedziawszy, również nie mam ochoty na dalszą dyskusję.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #196 dnia: Listopada 06, 2011, 12:57:03 »
Jasne. Ciszej, sza, gdy PIS się gorzej ma.

Cytat: "Wykidajło"
Ja w kwestii formalnej: czy te killka dzisiejszych postów nie powinno być wydzielone do wątku "Chcieliście PiS, to macie"?
 :rotfl:


Czemu nie. Chociaż... jest temat - Ogólne, Początek czystek w PIS, strona 1.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

sekator

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #197 dnia: Listopada 06, 2011, 13:59:38 »
Wracając do tematu wątku (proponuję wszystkim zatroskanym losami PiSu założyć oddzielny wątek i tak wylewać krokodyle łzy nad losem tej formacji), co tam słychać u Donalda ? Czy EU i Grecja przeżyją polską prezydencję - takie były piękne fajerwerki na jej począku (500 mln zł z naszych, polskich podatników kieszeni) a osiągnięcia kiepściutkie.
A co z cenami paliw ? Odnoszę wrażenie, że w przyszłym roku ,,pęknie" 6 zł za diesla, to jest uboczny efeky nieudolności rzadu i coraz słabszej złotówki.
pozdrawiam sekator

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #198 dnia: Listopada 06, 2011, 14:15:38 »
Cytat: "sekator"
Czy EU i Grecja przeżyją polską prezydencję - takie były piękne fajerwerki na jej począku (500 mln zł z naszych, polskich podatników kieszeni) a osiągnięcia kiepściutkie.


Polska w sprawie kryzysu ma tyle do powiedzenia, co za przeproszeniem, żyd podczas okupacji.

Cytat: "sekator"
A co z cenami paliw ? Odnoszę wrażenie, że w przyszłym roku ,,pęknie" 6 zł za diesla, to jest uboczny efeky nieudolności rzadu i coraz słabszej złotówki.


Na kurs złotego rząd nie ma prawie żadnego wpływu, bardziej niezależny NBP i to też w bardzo ograniczonym zakresie.  Co do ceny paliw, zgoda, przesadzają z tymi akcyzowymi podwyżkami. W enerde paliwo od wakacji nawet nieznacznie potaniało, przyznam, że trochę dziwi mnie fakt tych podwyżek w Polsce.

sekator

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #199 dnia: Listopada 06, 2011, 18:58:41 »
Cytat: "speedbax"
Na kurs złotego rząd nie ma prawie żadnego wpływu,


Żartujesz sobie, prawda ? Naprawdę sądzisz, że lawinowe zadłużanie państwa , nie przekłada się na osłabienie polskiej waluty, wzrost cen i inflację ?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #200 dnia: Listopada 06, 2011, 19:14:54 »
Cytat: "sekator"
Żartujesz sobie, prawda ?


Nie, nie żartuję.

Cytuj (zaznaczone)
Naprawdę sądzisz, że lawinowe zadłużanie państwa , nie przekłada się na osłabienie polskiej waluty, wzrost cen i inflację ?


To, że złotówka w ostatnim okresie straciła swoją wartość nie było spowodowane zadłużeniem państwa, tutaj trzeba podziękować Grecji, Włochom i spekulantom na giełdzie. Od dłuższego czasu przyglądam się giełdom i kursom walut, Twoja teoria o długu publicznym, jak dla mnie, tutaj niestety nie pasuje.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #201 dnia: Listopada 07, 2011, 22:34:48 »
Cytat: "speedbax"
Nie zdziwię się, społeczeństwo ma serdecznie dosyć hipokryzji, szukania haków, tańca na smoleńskich trumnach i innych sensacyjnych niusów pana Macierewicza, pierwszego eksperta lotnictwa RP. W PiS-ie zostaną same klakiery.

Moim skromnym zdaniem PiS czekają takie same losy, jakie dosięgły PRL w latach 80-tych ubiegłego wieku. Autokracja to system tak samo nietrwały jak totalitaryzm. Żaden mądry człowiek nie jest w stanie wytrwać w nich zbyt długo. Obserwujemy zatem początek rozkładu tej formacji a źródłem toczącej ją gangreny, jest polityczny trup - czyli wiadomo kto!

sekator

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #202 dnia: Listopada 08, 2011, 07:20:12 »
http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/nowy;sejm;zacznie;od;zabrania;nam;3;mld;zl;a;to;poczatek,27,0,959771.html


PiS i PiS, a tymczasem od Nowego Roku wyparuje nam wszystkim 3 mld zł z kieszeni. Ale to społeczeństwo już jest tak ogłupiałe i otępiałe, że będzie karnie znosiło podnoszenie podatków i stopniowo dziadziało zajmując się tematami zastępczymi.
pozdrawiam sekator
PS. Ja osobiście bym postulował, aby zamiast nauki religii, czy etyki w w szkole wprowadzić naukę podstaw ekonomii i finansów, ponieważ brak wiedzy w tych dziedzinach zatrważa. Dług publiczny, PKB, system ubezpieczeń społecznych to dla 80% społeczeństwa tematy abstrakcyjne. Pozwalamy się okradać, ponieważ większość z nas nawet nie ma pojęcia o tym, że jest okradana. I to jest niewątpliwy sukces kolejnych rządów.
(Wojtku, pierwsza część wypowiedzi absolutnie nie odnosi się do Twojej osoby, nawiązuje do całości tematu).

Gaz od Nowego Roku tez w górę:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10606696,Poczujemy_gaz.html

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #203 dnia: Listopada 08, 2011, 12:09:41 »
Cytat: "sekator"
Ale to społeczeństwo już jest tak ogłupiałe i otępiałe, że będzie karnie znosiło podnoszenie podatków i stopniowo dziadziało zajmując się tematami zastępczymi.


Slawek, z tego co napisales wynika, ze wiekszosc swoich rodakow traktujesz jak debili i kretynow. Ja mysle, ze tym razem spoleczenstwo nie mialo zbytniego wyboru. Takie teorie, sa bardzo niesprawiedliwe i krzywdzace.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #204 dnia: Listopada 08, 2011, 12:34:30 »
Cytat: "sekator"
Pozwalamy się okradać, ponieważ większość z nas nawet nie ma pojęcia o tym, że jest okradana. I to jest niewątpliwy sukces kolejnych rządów.

I tu w dużym stopniu się z Tobą zgadzam! System rozwiązań narzucany przez państwo, i to bez względu na to, kto jest u władzy (PO, PiS, SLD itd), to w najczystszej postaci nieudolne uszczęśliwianie wszystkich na siłę (a efekt jest akurat odwrotny!), bez prawa do swobodnego wyboru. Przykład? Proszę bardzo: finansuję partie polityczne mimo, że te w dużej mierze działają na moją szkodę (chciałbym mieć wybór); finansuję komunikację publiczną chociaż z niej nie korzystam (chciałbym mieć wybór); finansuję chory system emerytalny, pomimo, że on wcale nie zapewni mi na starość godnego poziomu życia (chciałbym mieć wybór); finansuję banki i bankierów, ponieważ prowadząc działalność gospodarczą zmuszony jestem korzystać z ich pośrednictwa, a oni to wykorzystują (chciałbym mieć wybór); finansuję urzędników począwszy od najniższego szczebla samorządowego aż po władze centralne, mimo, że oni wdrażają w życie szkodliwe rozwiązania administracyjne (chciałbym mieć wybór); płacę na służbę zdrowia ( rocznie ponad 3000 zł) a kiedy mi coś dolega, to aby na czas zrobić właściwe badania muszę wykonać je prywatnie za opłatą, ponieważ na ubezpieczalnię musiałbym czekać ok. pół roku i więcej (chciałbym mieć wybór formy ubezpieczenia np. tylko od leczenia szpitalnego); płacę w domu abonament za używanie radioodbiornika i nie ma to znaczenia, że zabieram ten sam radioodbiornik do pracy. W pracy zmuszony jestem zapłacić ponowie abonament za słuchanie tego samego radia, za które już raz zapłaciłem. Tak by można wyliczać jeszcze długo! I jeżeli ktoś tu wierzy w to, że wszystko zmieni się gdy tylko PiS lub inna partia dojdzie do władzy, to tak jakby wierzył w krasnoludki. W Polsce ludzi zdolnych sprawować władzę w imieniu ludzi i dla ich dobra jest zbyt mało, aby mogło się cokolwiek zmienić.

Cytat: "sekator"
Ja osobiście bym postulował, aby zamiast nauki religii, czy etyki w w szkole wprowadzić naukę podstaw ekonomii i finansów, ponieważ brak wiedzy w tych dziedzinach zatrważa. Dług publiczny, PKB, system ubezpieczeń społecznych to dla 80% społeczeństwa tematy abstrakcyjne.

A ja postulowałbym (chociaż każdy ma tu takie samo prawo), aby całkowicie zreformować szkolnictwo, ponieważ obecny system nauczania nie zapewnia właściwego kształcenia.  Nie przygotowuje ludzi do samodzielnego radzenia sobie z problemami życiowymi, z jakimi później dane jest nam się zmierzyć. Ja osobiście w swoim życiu bardziej wykorzystuję wiedzę i umiejętności jakie zaszczepili mi moi mądrzy przodkowie oraz tą, którą dzięki tym umiejętnościom nabyłem samemu. Mniej lub wcale nie korzystam z tej, którą usiłowano wszczepiać mi w szkołach i to bez względu na ich szczebel.
Wiele zagadnień czysto życiowych, dla sporej liczby społeczeństwa jest abstrakcją, ponieważ źródłem ich wiedzy są jedynie przekazy medialne. Wystarczy spojrzeć na to forum. Tu też najczęstszymi dowodami wspierającymi tezy stawiane w trakcie rozważań, są cytaty prasowe i fragmenty audio-video z „You Tube”. Mało jest własnych przemyśleń, rozważań i wniosków wyciąganych samodzielnie. Większość z nas uznaje za fakty spekulacje medialne, bo wystarczy im, że są nagminnie i powszechnie nagłaśniane. Właściwe sedno tych spraw wypływa zazwyczaj mocno po czasie, kiedy opinia powszechna nie jest w stanie do nich wrócić, ponieważ pochłonięta jest już przez najnowsze hity. Ach ta wszechobecna socjotechnika!

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #205 dnia: Listopada 08, 2011, 13:22:46 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
System rozwiązań narzucany przez państwo, i to bez względu na to, kto jest u władzy (PO, PiS, SLD itd), to w najczystszej postaci nieudolne uszczęśliwianie wszystkich na siłę (a efekt jest akurat odwrotny!), bez prawa do swobodnego wyboru.
[...]
I jeżeli ktoś tu wierzy w to, że wszystko zmieni się gdy tylko PiS lub inna partia dojdzie do władzy, to tak jakby wierzył w krasnoludki. W Polsce ludzi zdolnych sprawować władzę w imieniu ludzi i dla ich dobra jest zbyt mało, aby mogło się cokolwiek zmienić.

Mam wrażenie, że ktoś tu przeczy sam sobie.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #206 dnia: Listopada 08, 2011, 14:34:50 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
System rozwiązań narzucany przez państwo, i to bez względu na to, kto jest u władzy (PO, PiS, SLD itd), to w najczystszej postaci nieudolne uszczęśliwianie wszystkich na siłę (a efekt jest akurat odwrotny!), bez prawa do swobodnego wyboru.


Do tej listy dodajmy jeszcze oświatę, drogi, bezpieczeństwo, pomoc społeczną, rozwój nauki, ochronę środowiska.

W czasach gdy nie istniało jeszcze państwo było łatwo. Władca brał sobie od ludzi zamieszkałych na jego ziamiach rózne podatki i daniny i z tego utrzymywał dwór i wojsko. Potem znany mysliciel francuski wymyslił sobie coś, co nazwał umową społeczną i narodziło się nowoczesne państwo. W miedzyczasie wymyślono takie ciekawe rzeczy jak zasadę subsydiarności czy solidarności społecznej.
Po tym przydługim wstępie...
... trzeba jasno i wyraźnie oddzielić sprawy zadań państwa, od zarządzania nimi przez władzę.
Umowilismy się, my obywatele, że bedziemy łozyć na państwo w formie róznych podatków, opłat i innych danin, a w zamian panstwo zadba o nasze bezpeczeństwo, wykształcenie, zdrowie, godne zycie na emeryturze, wsparcie w razie klopotów życiowych, transport itd. Umówilismy się również, że celu zapewnienia nam tego zakresu świadczeń poniesiemy jego koszty(administracja, burokracja, czy jak tam kto chce nazwać).
Władza, którą wybieramy w wyborach ma optymalizować realizację tych zadań państwa, tak aby nam obywatelom zyło się lepiej. Jeżeli nam się nie żyje lepiej, znaczy wybieramy złą władzę albo władza robi nas w konia. Jezeli z róznych opcji, partii, żadna nie gwarantuje choć częściowej realizacji naszych oczekiwań trzeba dać władzy ostrzeżenie albo jej podziękować. Ale najważniejsze to wywierać na tę władzę ciągłą presję. Dawać odczuć, że władza jest pod kontrolą obywateli. naciskać na realizację zobowiązań(obietnic wyborczych), rozliczać.
Jak?
Poprzez uczestnictwo i zaangazowanie.
Żądać spotkań z politykami i rozliczać ich z działań. Korzystać z każdej okazji na bezpośrednią ocenę pracy polityków, aby ciągle czuli, że są obserwowani i oceniani. Słac zaporszenia na spotkania, żądac obecności i pytać, pytać, rozliczać, rozliczać.

Jeżeli tak się nie będzie działo, władza(politycy) będa żyli sami sobie, w oderwaniu od rzeczywistych problemów ludzi i... tych ludzi będa mieli w coraz głębszym w poważaniu.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

PS - w ostatnich wyborach parlamentarnych nie odnalazłem godnej poparcia oferty i oddałem nieważny głos. Sądziłem, że jest wielu ludzi myslących podobnie jak ja. Wyniki potwierdziły, ze byłem naiwny i choć wszyscy wokół psioczą, to jednak nie ma chęci na sięganie po żółtą lub czerwoną kartkę dla polityków.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #207 dnia: Listopada 08, 2011, 16:46:52 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
PS - w ostatnich wyborach parlamentarnych nie odnalazłem godnej poparcia oferty i oddałem nieważny głos.

Nie jesteś w tym odosobniony. Ja też nie znalazłem wśród kandydatów takiego, któremu mógłbym powierzyć swoje dobro i dotyczy to również kandydatów polickich.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Umowilismy się, my obywatele, że bedziemy łozyć na państwo w formie róznych podatków, opłat i innych danin, a w zamian panstwo zadba o nasze bezpeczeństwo, wykształcenie, zdrowie, godne zycie na emeryturze, wsparcie w razie klopotów życiowych, transport itd. Umówilismy się również, że celu zapewnienia nam tego zakresu świadczeń poniesiemy jego koszty(administracja, burokracja, czy jak tam kto chce nazwać).

Nie Grzegorzu! Nie umówiliśmy się na wszystko to, co wymieniasz. To państwo, władza, narzuciła szereg rozwiązań niezależnie od tego, czy było takie zapotrzebowanie społeczne. Nie przypominam sobie, aby społeczeństwo w referendum opowiedziało się za dotowaniem partii politycznych z budżetu. A skoro umowy nie było, to i dotowania być nie powinno. Niech finansują je ci, którzy się osobiście zdeklarują. I w takich właśnie sytuacjach wybór powinien należeć do obywatela. A takich spraw jest więcej.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Jeżeli tak się nie będzie działo, władza(politycy) będa żyli sami sobie, w oderwaniu od rzeczywistych problemów ludzi i... tych ludzi będa mieli w coraz głębszym w poważaniu.

Wiesz dobrze, że tak się nie będzie działo. Zresztą władzy też na tym zależy, aby nie upowszechniać czujności i skuteczności reagowania. Temu (rozbijaniu jedności społecznej) służy właśnie socjotechnika. Ludność jest zbyt podatna na manipulacje a władza o tym wie i wie, jak to skrzętnie wykorzystać dla własnego celu.

Cytat: "Wykidajło"
Mam wrażenie, że ktoś tu przeczy sam sobie.

Raczej nie, bo odpowiedzialność zbiorowa to nie to samo co osobista.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #208 dnia: Listopada 09, 2011, 09:51:04 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Temu (rozbijaniu jedności społecznej) służy właśnie socjotechnika. Ludność jest zbyt podatna na manipulacje a władza o tym wie i wie, jak to skrzętnie wykorzystać dla własnego celu.

Niestety. Jest to tragiczna prawda. Pozostaje smutna refleksja, jak wielu Polaków ulega tej manipulacji, żyjąc w medialnym „matriksie”. I co gorsza, nawet problemy gospodarcze, sytuacje pogarszających się warunków życia, które każdego „biją” po kieszeni nie powodują analizy sytuacji, zastanowienia się, a tylko zajmowanie się bzdurnymi tematami zastępczymi. Władzy potrzebni są skłóceni, zajęci bzdurami podatnicy, których można „łoić i doić” na każdym kroku.
W takiej sytuacji :
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Korzystać z każdej okazji na bezpośrednią ocenę pracy polityków, aby ciągle czuli, że są obserwowani i oceniani. Słac zaporszenia na spotkania, żądac obecności i pytać, pytać, rozliczać, rozliczać.

to utopia.
Władza spełnia tylko zadania dozorcy i tak ma być.
millena

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #209 dnia: Listopada 09, 2011, 12:21:47 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "Wykidajło"
Mam wrażenie, że ktoś tu przeczy sam sobie.

Raczej nie, bo odpowiedzialność zbiorowa to nie to samo co osobista.

Raczej tak. "Uszczęśliwianie na siłę" i "sprawowanie władzy dla dobra innych" specjalnie się nie różnią.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.