Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Polska]Wszystko drożeje!  (Przeczytany 21220 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 14, 2011, 12:36:52 »
Storczyk, edytuj swoje posty.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 14, 2011, 13:02:58 »
Cytat: "Febe"
Co ludzie robią z tym cukrem????


"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 14, 2011, 16:32:09 »
Cytat: "Storczyk"
Gdyby to robiła prywatna osoba to nazywało by to się korupcją lub lichwą,cenami paskarskimi a w majestacie prawa ,podwyżkami cen .

Trafne spostrzeżenie.
Jeden z polityków PO podwyżkę cen artykułów spożywczych uzasadnił "Na całym świecie żywność drożeje". Szkoda że w takich Niemczech cukier kosztuje 2 razy mniej a ludzie ~4 razy więcej zarabiają. Za godzinę pracy Niemiec (10 euro/h) może kupić ponad 15 kg cukru a Polak (15 zł/h) tylko 3 kilogramy. Tutaj zarobki Polaka lekko zawyżyłem. Mniej więcej tyle zarabia pracownik fizyczny w Polsce i Niemczech.
Dziwny jest również fakt że zdecydowana większość polskich cukierni należy do Niemców.

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 14, 2011, 19:07:02 »
podobno po drugiej strony granicy, czyli u Niemców cukier jest tani, ale tylko w sklepach typu Netto. czy wie ktoś czy w Eggesin jest Netto, albo jakiś inny większy markt? bo jak coś to śmignę przez Dobieszczyn i już. a słodzę 2,5 łyżki na szklankę :)

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 14, 2011, 19:11:56 »
Cytat: "Wykidajło"
Obawiam się, że nie będziesz miał. Ten sam kierownik sklepu sprowadzi następną partię

Którą też wykupię, co tylko spowoduje wzrost cen i zwiększy mój przyszły zysk.
Cytat: "Storczyk"
Gdyby to robiła prywatna osoba to nazywało by to się korupcją lub lichwą,cenami paskarskimi a w majestacie prawa ,podwyżkami cen

A kto Twoim zdaniem odpowiada za te podwyżki? Chyba nie winisz rządu za to podwyżki, bo to śmieszne. Handlowcy wykorzystali dwie rzeczy. Po pierwsze podwyżkę VATu, bo czemu nie. Po drugie fakt, że Polacy są po prostu głupi - bo o wszystko winią polityków. Ale przecież:
Cytat: "Wykidajło"
handel właśnie na tym polega, żeby kupić taniej i sprzedać drożej

wiec skończcie z narzekaniem na polityków, bo to nie im portfel nabijacie tylko sąsiadowi, który prowadzi warzywniak.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 14, 2011, 19:14:16 »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

SnoopyPL

  • Gość
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 14, 2011, 19:47:17 »
Ten absurd z cukrem na naszym rynku przypomniał mi genialną piosenkę ze skeczu Ostry dyżur (Opole 84) - Kura. Ciekawe kto zastąpi tytułową kurę ?? :P
Klik

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 14, 2011, 20:10:48 »
Cytat: "arturrop1"
podobno po drugiej strony granicy, czyli u Niemców cukier jest tani, ale tylko w sklepach typu Netto. czy wie ktoś czy w Eggesin jest Netto, albo jakiś inny większy markt? bo jak coś to śmignę przez Dobieszczyn i już. a słodzę 2,5 łyżki na szklankę :)

w Eggesin jest Netto i Aldi a w Ueckermunde oprócz Netto i Aldi jeszcze jest Lidl.
Natomiast w Locknitz jest Netto i Plus

kinia

  • Gość
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 15, 2011, 06:28:51 »
Z aktualnego źródła piątkowego wiem, że podobno cukru w Schwedt brak.Ale ten niemiecki cukier już kupisz na Manchatanie za 4 zł i interes się kręci :devil:

wtrych

  • Gość

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 15, 2011, 10:43:45 »
Cytat: "cooker"
Cytat: "Wykidajło"
Obawiam się, że nie będziesz miał. Ten sam kierownik sklepu sprowadzi następną partię

Którą też wykupię, co tylko spowoduje wzrost cen i zwiększy mój przyszły zysk.

To za trzecim razem obok sklepu będziesz miał jeszcze dwa tiry z cukrem po 10 zł za kilo. A część potencjalnych klientów przestawi się już na słodzik.
Cytat: "cooker"
Cytat: "Storczyk"
Gdyby to robiła prywatna osoba to nazywało by to się korupcją lub lichwą,cenami paskarskimi a w majestacie prawa ,podwyżkami cen

A kto Twoim zdaniem odpowiada za te podwyżki? Chyba nie winisz rządu za to podwyżki, bo to śmieszne. Handlowcy wykorzystali dwie rzeczy. Po pierwsze podwyżkę VATu, bo czemu nie. Po drugie fakt, że Polacy są po prostu głupi - bo o wszystko winią polityków.

Po trzecie - niektórzy wierzą w czarne prognozy tych polityków, dla których im gorzej w kraju, tym lepiej. I zrobią zapas drogiego cukru na pół roku ze strachu, że będzie jeszcze droższy - zamiast policzyć, że nawet jak ten cukier z 4,40 skoczy na stałe na 5,40, to na 20 kilogramach zaoszczędzą raptem 20 zł, a muszą teraz wyłożyć prawie 90 zł i zapewnić tym kilogramom miejsce odpowiedniego przechowywania, żeby za miesiąc nie mieć zamiast cukru cukrowych cegieł.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline gigus 36

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 15, 2011, 21:08:32 »
W tamtym roku premier obiecywał i mówił że ceny nie pójdą w górę a wręcz przeciwnie będzie obniżka to ja mu podziękuję za taką obniżkę po prostu precz z PO nawet tą policką dla mnie to popaprańcy .[ciach!]

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 16, 2011, 17:57:58 »
Cytat: "gigus 36"
premier obiecywał (...) precz z PO nawet tą policką dla mnie to popaprańcy

Żałosne. To już nie te czasy, żeby regulować ceny urzędowo. Jeśli nie rozumiesz zasad jakimi rządzi się gospodarka to sobie poczytaj np. Begga, a dopiero potem głoś swoje złote myśli...

jezat

  • Gość
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 17, 2011, 11:43:09 »
Cytat: "gigus 36"
W tamtym roku premier obiecywał i mówił że ceny nie pójdą w górę a wręcz przeciwnie będzie obniżka to ja mu podziękuję za taką obniżkę po prostu precz z PO nawet tą policką dla mnie to popaprańcy .[ciach!]

A gdzie obiecywał ,że ceny nie pójdą w górę?Nie przypominam sobie takiego wystąpienia.To był chyba twój sen inspirowany przez nienawidzącego Polskę Jar.Kacza.Jeśli taki sen cię nie nawiedził wskaż zródło tych obiecanek albo zacytuj tekst.Chętnie się z taką kaczystowską(wyraz pochodzi od nazwiska Kaczyński)informacją zapoznam.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 17, 2011, 12:58:19 »
Cytat: "jezat"
Cytat: "gigus 36"
W tamtym roku premier obiecywał i mówił że ceny nie pójdą w górę a wręcz przeciwnie będzie obniżka to ja mu podziękuję za taką obniżkę po prostu precz z PO nawet tą policką dla mnie to popaprańcy .[ciach!]

A gdzie obiecywał ,że ceny nie pójdą w górę?Nie przypominam sobie takiego wystąpienia.To był chyba twój sen inspirowany przez nienawidzącego Polskę Jar.Kacza.Jeśli taki sen cię nie nawiedził wskaż zródło tych obiecanek albo zacytuj tekst.Chętnie się z taką kaczystowską(wyraz pochodzi od nazwiska Kaczyński)informacją zapoznam.


Ale obiecywał, że nie podniesie podatków. Czyż nie?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln