Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Polska]Wszystko drożeje!  (Przeczytany 21293 razy)

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 17, 2011, 12:59:25 »
Cytat: "jezat"
A gdzie obiecywał ,że ceny nie pójdą w górę?


Jezat dotknięty kolejnym tuskowym cudem : CUDEM NIEPAMIĘCI

Stawka VAT wzrośnie o 1 pkt proc., ale wzrost nie będzie dotyczył elementarnych produktów żywnościowych - powiedział premier Donald Tusk."
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Tusk-VAT-wzrosnie-ale-nie-na-podstawowa-zywnosc-2187555.html
Oto ciekawa logika ekonomiczna: ceny surowców i energii do produkcji będą droższe, ale produkt końcowy już nie.

Bo w razie czego dla płemieła pozostanie to:
http://img227.imageshack.us/i/16794110150152188504922.jpg/
millena

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 17, 2011, 13:05:35 »
Jezat FAIL. Tradycja już. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

jezat

  • Gość
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 17, 2011, 14:48:26 »
Cytat: "jezat"
Cytat: "gigus 36"
W tamtym roku premier obiecywał i mówił że ceny nie pójdą w górę a wręcz przeciwnie będzie obniżka to ja mu podziękuję za taką obniżkę po prostu precz z PO nawet tą policką dla mnie to popaprańcy .[ciach!]

A gdzie obiecywał ,że ceny nie pójdą w górę?Nie przypominam sobie takiego wystąpienia.To był chyba twój sen inspirowany przez nienawidzącego Polskę Jar.Kacza.Jeśli taki sen cię nie nawiedził wskaż zródło tych obiecanek albo zacytuj tekst.Chętnie się z taką kaczystowską(wyraz pochodzi od nazwiska Kaczyński)informacją zapoznam.


Cytat: "KrP"
Ale obiecywał, że nie podniesie podatków. Czyż nie?

A kiedy wy obiecywaliście,że koniunktura gospodarcza będzie trwała wiecznie?Czyżby informacja o skutkach radosnej twórczości w postaci obniżki PIT,składki rentowej,podatku od spadków i darowizn,ulgi prorodzinnej czy becikowego nie dotarła jeszcze do wyznawców prezesa?A o ile w latach 2006 -2007 PiS obniżył dług publiczny?Czy prezes po zdjęciu okularów, kiedy skończył czytanie patriotycznego orędzia  do braci rosjan, nie zauważył,że zródła ropy nie należą do rządu polskiego?

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 17, 2011, 15:18:13 »
Cytat: "jezat"
Czy prezes po zdjęciu okularów, kiedy skończył czytanie patriotycznego orędzia do braci rosjan,

Taka sprawa, a w tej bajce są smoki?

Masz i patrz:
http://niepoprawni.pl/files/images/PiS_PO_porownanie.preview.jpg
millena

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 17, 2011, 15:33:57 »
Jezat, przypomnę raz jeszcze:

"Ale obiecywał, że nie podniesie podatków. Czyż nie?"

Obiecywał czy nie?

Jeśli obiecywał to znaczy, że skłamał bowiem podatki podwyższył. Więc już łaskawie zamknij jadaczkę i przestań biadolić o PiSie, srisie i innych pierdołach, otwórz w końcu oczy i naucz się dzieciaku, że ta Twoja ukochana Platforma nie jest idealna, też kłamie, łże i [ciach!] obywateli w pupkę bez wazeliny.

Jedyne co potrafisz to bluzgać na PiS, na argumenty odpowiadasz chamstwem, a prośby o przywołanie źródeł na Twoje wyimaginowane dane podawane w różnych postach spływają po Tobie niczym mocz po mojej muszli klozetowej. Dorośnij w końcu.

To mój ostatni post do Ciebie, od dziś masz zaszczyt być pierwszym na mojej liście ignorowanych na forum. Innym userom też to polecam.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

jezat

  • Gość
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 17, 2011, 16:09:22 »
Cytat: "KrP"
Jezat, przypomnę raz jeszcze:

"Ale obiecywał, że nie podniesie podatków. Czyż nie?"

Obiecywał czy nie?

Jeśli obiecywał to znaczy, że skłamał bowiem podatki podwyższył.

Człowiek rozumny wie,że obietnice polityków mają odniesienie do sytuacji przed wyborami a nie po.Dlatego zapytałem,dlaczego nie zagwarantowaliście powszechnej szczęśliwości i dobrobytu po wsze czasy.Odpowiedzi brak.To jest wlaśnie odpowiedz na konieczność podniesienia podatku VAT.Nie jesteśmy otoczeni wysokim chińskim murem,który tylko jak rządzi PiS chroni nas i świat przed zmianami cen surowców,towarów i usług.To tylko w pisowskich"uniwersytetach marksizmu-leninizmu" uczą,że można drukować dobrobyt.
Te "genialne wynalazki",które wcześniej wymieniłem kosztują kilkadziesiąt mld rocznego spadku wpływów do budżetu(zakładam,że wiesz co to budżet państwa).Ale obawiam się,że dla ciebie i tak białe jest czarne bo nikt wam nie wmówi,że białe jest białe.Proste pytanie, o ile w czasie rządów PiSu obniżono dług publiczny pozostaje bez odpowiedzi, bo  jest dla ciebie za trudne.Może jednak znajdzie się jakiś odważniak ,który to wie i napisze?
Cytat: "KrP"
To mój ostatni post do Ciebie, od dziś masz zaszczyt być pierwszym na mojej liście ignorowanych na forum. Innym userom też to polecam.

Nareszcie ruszyły szare komórki.Dzięki.Nie będę już musiał tłumaczyć ,że białe jest białe.
PS. nie zapomnij zabrać zabawek z piaskownicy jak dzisiaj zrobili to twoi przedstawiciele w Komisji Finansów Publicznych.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 17, 2011, 16:17:26 »
Ciekawe tylko dlaczego w innych krajach reakcją na kryzys jest obniżka podatków, dzięki czemu zwiększa się aktywność inwestycyjna ludzi i obroty na rynku, a państwo na tym zyskuje...
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 17, 2011, 16:29:03 »
Cytat: "Kuba"
Ciekawe tylko dlaczego w innych krajach reakcją na kryzys jest obniżka podatków, dzięki czemu zwiększa się aktywność inwestycyjna ludzi i obroty na rynku, a państwo na tym zyskuje...


Widzisz, Platformie ciężko zrozumieć, że mniejsze podatki / mniejsze obciążenia pensji = większe wydatki społeczeństwa = większy wpływ kasy do budżetu.

Prosty przykład na benzynie. Kosztuje teraz 5zł z czego ~2.5zł to podatki/akcyza. Obcinamy podatki do dajmy na to 1zł. Cena benzyny spada do 3.5zł/l. Czy nie tankowalibyście więcej niż teraz? Bo ja owszem. Tak jak teraz leję dajmy na to raz w miesiącu do pełna, tak przy cenach za 3.5zł lałbym spokojnie dwa razy na miesiąc. A są ludzie, którzy zarabiają więcej niż ja i laliby jeszcze częściej powodując jednocześnie większe wpływy do budżetu niż teraz.

No, ale nasz rząd myśli, że jak zwiększy koszty życia to zwiększy mu się wpływ kasy do budżetu. Pozdrowienia panie Vincencie R.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

sekator

  • Gość
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 17, 2011, 18:29:48 »
Cytat: "KrP"
No, ale nasz rząd myśli, że jak zwiększy koszty życia to zwiększy mu się wpływ kasy do budżetu


W ten sposób rząd zdusi skutecznie wzrost gospodarczy, ponieważ wysokie podatki i drogie paliwo stanowią dodatkowe obciążenie dla firm. Te z kolei tną inne koszty, aby utrzymać się na rynku ( np zwalniają pracowników- mniejsze wpływy z  PIT i ZUS do budżetu, zasiłki dla bezrobotnych) i mit zielonej wyspy wkrótce pryśnie. Nie mówiąc  o tym, że na skutek nadmiernego fiskalizmu część przedsiębiorstw ucieknie w szarą strefę, a  Polska straci inwestorów krajowych i zagranicznych.
Efekt - pozostanie budżetówka, renciści i emeryci. Już widzę te wpływy do budżetu i obiecany dobrobyt :lol2:

Offline Samson

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 17, 2011, 21:30:39 »
Sekator muszę spytać,bo te czarnowidztwo zaczyna mnie już przerażać i nie wiem czy mam Ci wierzyć. Jesteś specjalistą od makroekonomii czy też może jesteś wróżem i widziałeś to w kartach tarota lub szklanej kuli?

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 17, 2011, 21:59:21 »
samson, tu nie trzeba byc wrozbita. to proste prawa ekonomii. to jest co prawda najbardziej czarny scenariusz, ale niestety mozliwy

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 17, 2011, 23:16:19 »
A ja się wtrącę. Obniżka cen nie zawsze zwiększa popyt. Pisałem o tym już w innym poście. Zachowanie popytu określa krzywa Laffera.
Tutaj dodam, że oznaczenia na osi x mogą być zależne od rynku. W tym przykładzie podano najbardziej ogólny przypadek.
Oczywiście nie zmienia to faktu, że kaczor Donald Tósk oszukał nas wszystkich.
Przedstawiam film na którym widać jak wygląda dzisiejsza polityka od strony finansowej:

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 18, 2011, 00:07:14 »
Cytat: "Piotrek"
A ja się wtrącę. Obniżka cen nie zawsze zwiększa popyt. Pisałem o tym już w innym poście. Zachowanie popytu określa krzywa Laffera.

Łomatko... Idź, chłopie, do szkoły...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 18, 2011, 00:14:57 »
Cytat: "Piotrek"
krzywa Laffera


Radzę Ci raz jeszcze sprawdzić, czego dotyczy ta krzywa. Podpowiem: raczej nie chodzi w niej o ceny ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 18, 2011, 08:42:01 »
Ciekawy artykuł dotyczący wolności gospodarczej, czyli ewidentnie tego z czym nie mamy do czynienia obecnie w trakcie rządów „liberałów” gospodarczych z PO:
http://www.eioba.pl/a/1vyk/krzywa-laffera

Cytat: "Piotrek"
nie zmienia to faktu, że kaczor Donald Tósk oszukał nas wszystkich.

To w dodatku ten fakt potwierdza, bo jak mówił:
"Przysięgam Polakom, że ten kto zaproponuje w moim rządzie podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony" - Tusk
millena