Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Polska]Wszystko drożeje!  (Przeczytany 21280 razy)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« dnia: Marca 13, 2011, 22:00:49 »
To jest jakaś masakra co się teraz dzieje z cenami. W Polsce cukier jest po 5 zł gdzie w niemczech jest po 0.65 euro (2.60 zł). Aż się prosi o przywołanie przykładu posła Janowskiego, jak to walczył o polski cukier.
cena cukru w Niemczech: http://www.lidl.de/de/shop@SearchResultsPage?resultGroup=ALL_MATCHES&queryString=zucker
Wszyscy jak śmiali się z LPR, Samoobrony itp a okazuje się że to byli prawdziwi Polacy, którzy dbali o dobro narodowe. Szkoda że żyjemy w takich czasach. Jednak słowa starszego pokolenia, że będziemy sługusami zachodu nabierają kształtu :(
Oto jak walczył poseł Gabriel Janowski: #at=13

Proszę nie przenosić tematu do działu polityka, gdyż jest to na tyle bieżąca sprawa która wymaga większej ilości odbiorców.

Offline macieksoad

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 13, 2011, 22:12:23 »
A jak podnosili vat to polski "Mojrzesz"przemawial w swojej  Tusk Vision Network, ze dzieki podwyzce Vat-u na inne artykuly "zywnosc wrecz potanieje"

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 13, 2011, 23:54:45 »
To dalej bierz po 20KG, nakręcaj, nakręcaj, to zwiększą Ci jeszcze cenę.

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 14, 2011, 08:58:34 »
No wlasnie pytam ludzi w Biedronce, po co dźwigają aż tyle cukru przecież maja sporo zapasów cukru w magazynach im sie nie spieszy, tylko z was się śmieją  - tłumaczę: że wy sami stwarzacie na coraz większe ceny - bo idzie im błyskawiczny dochód - tępi ludzie :(.
Lepiej przestańcie kupować!! a wam spadna ceny cukru na łeb na szyje!! czysta EKONOMIA!!

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 14, 2011, 10:33:11 »
Cytat: "Daurel"
No wlasnie pytam ludzi w Biedronce, po co dźwigają aż tyle cukru przecież maja sporo zapasów cukru w magazynach im sie nie spieszy, tylko z was się śmieją  - tłumaczę: że wy sami stwarzacie na coraz większe ceny - bo idzie im błyskawiczny dochód - tępi ludzie :(.
Lepiej przestańcie kupować!! a wam spadna ceny cukru na łeb na szyje!! czysta EKONOMIA!!

W Auchan wczoraj cukier był po 4,18. Kupujących go zgrzewkami nie zauważyłem. Wierzących w narodowo-socjalistyczną (Kuba, ten myślnik to nie błąd) ekonomię jest chyba mniej niż na to wyglądało :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 14, 2011, 10:55:13 »
Lepiej zajrzyjcie na Allegro. Tam się cukier sprzedaje po 30kg naraz :) (rekordzista wziął 600kg - ten to musi słodzić...).
Żal patrzeć co idioci wyrabiają.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 14, 2011, 11:25:06 »
Cytat: "cooker"
Lepiej zajrzyjcie na Allegro. Tam się cukier sprzedaje po 30kg naraz :) (rekordzista wziął 600kg - ten to musi słodzić...).
Żal patrzeć co idioci wyrabiają.

Dlaczego żal? Z punktu widzenia społeczeństwa jako całości może być lepiej, jeśli więcej kasy znajdzie się u tych, którzy umieją ją pomnażać. Oczywiście więcej do pewnej granicy, za dużo to też niedobrze.
Niestety, u nas wciąż ma się dobrze model zazdrości destrukcyjnej ("Panie Boże, spraw, by mój sąsiad miał tak samo źle jak ja").
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 14, 2011, 11:38:54 »
Źle się wyraziłem. Nie chodziło mi o sprzedawców.
Idioci to dla mnie ci, którzy wynoszą ze sklepów palety cukru w obawie o wzrost cen - wszyscy tak mądrzy, że aż nie mają pojęcia o prawach ekonomicznych.
Tych, którzy sprzedają nazwać można tyko wyrazami, które nie są zgodne z regulaminem forum. Żadni z nich przedsiębiorcy.
Nie sztuka kupić towar kiedy już drożeje i sprzedać jeszcze drożej kiedy go zabraknie. Na tej zasadzie mogę iść do kierownika sklepu i rzec, że kupię każdy kg cukru po 20zł i założę się, że nagle w sklepie zabraknie prądu i wszyscy będą zmuszeni wyjść, coby tylko nikt cukru po 5zł nie wyniósł, bo sklep straci. A jak już cukier podskoczy do 20.01zł sprzedam i też będę miał zysk.

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 14, 2011, 11:55:10 »
Co ludzie robią z tym cukrem???? Widać, że to chyba podstawowy produkt spożywczy. Do czego to doszło? A potem się dziwią, skąd tyle chorych na cukrzycę, otyłość, nadciśnienie, nowotwory itp.
Ja w ogóle nie kupuję białego cukru, tylko trzcinowy nierafinowany i oryginalny cukier brzozowy.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 14, 2011, 11:59:48 »
Cytuj (zaznaczone)
Co ludzie robią z tym cukrem???? Widać, że to chyba podstawowy produkt spożywczy. Do czego to doszło? A potem się dziwią, skąd tyle chorych na cukrzycę, otyłość, nadciśnienie, nowotwory itp.
Ja w ogóle nie kupuję białego cukru, tylko trzcinowy nierafinowany i oryginalny cukier brzozowy.


Jak ktoś robi przetwory owocowe to cukru idzie latem na potęgę :).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 14, 2011, 12:04:23 »
Mam nadzieje że ten cukier  wykupiony w nadmiarze to skamienieje  :chef:

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 14, 2011, 12:08:29 »
Cytat: "cooker"

Tych, którzy sprzedają nazwać można tyko wyrazami, które nie są zgodne z regulaminem forum.

O. A to dlaczego? Mnie się wydawało, że handel właśnie na tym polega, żeby kupić taniej i sprzedać drożej.
Cytat: "cooker"
Nie sztuka kupić towar kiedy już drożeje i sprzedać jeszcze drożej kiedy go zabraknie. Na tej zasadzie mogę iść do kierownika sklepu i rzec, że kupię każdy kg cukru po 20zł i założę się, że nagle w sklepie zabraknie prądu i wszyscy będą zmuszeni wyjść, coby tylko nikt cukru po 5zł nie wyniósł, bo sklep straci. A jak już cukier podskoczy do 20.01zł sprzedam i też będę miał zysk.

Obawiam się, że nie będziesz miał. Ten sam kierownik sklepu sprowadzi następną partię - chyba że go zastrzelisz. Ale zdaje się, że o mafijnych metodach handlowych nie rozmawiamy? ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 14, 2011, 12:09:35 »
Cytat: "Storczyk"
Mam nadzieje że ten cukier wykupiony w nadmiarze to skamienieje


To zabrzmiało Storczyk jak :P

Cytat: "Wykidajło"
Niestety, u nas wciąż ma się dobrze model zazdrości destrukcyjnej ("Panie Boże, spraw, by mój sąsiad miał tak samo źle jak ja").

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 14, 2011, 12:12:34 »
Gdyby to robiła prywatna osoba  to nazywało by to się korupcją lub lichwą,cenami  paskarskimi a w majestacie prawa ,podwyżkami cen . :chef:

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Polska]Wszystko drożeje!
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 14, 2011, 12:18:40 »
Nie robię przetworów ,nie mam już małych dzieci ale na stare lata lubię słodką kawę i  herbate .Ostatnio jak w sklepach zabrakło cukru to byłam w totalnym szoku ,bo kupuje pd kilogramie . :chef: