Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Oto jak konsekwentnie działa moderacja :)  (Przeczytany 18441 razy)

Andrzej72

  • Gość
Oto jak konsekwentnie działa moderacja :)
« dnia: Lutego 10, 2011, 22:19:57 »
Witam szanownych forumowiczów. Oto moje cool story bro.

Najpierw się przedstawię - KrP z tej strony. Tak, ten co dostał bana za bluzgi i inne pierdoły. Oczywiście niesłusznie bowiem nagrodzony zostałem banem nie za bluzgi, ale za ich cenzurowanie w postaci "k%$^%$a" itp. czego regulamin notabene wówczas nie zabraniał [dopisek "(dot. to również ich wykropkowanych wersji)" pojawił się już po zablokowaniu użytkownika KrP]. Ale już mniejsza z tym, dawno to było więc zapominamy.

Postanowiłem dać sobie spokój z forum, ale nałóg nie odpuszczał ( ;) ) i od czasu do czasu skrobnąłem coś z konta brata - Wujek Sknerus czego nigdy nie ukrywałem. Swego czasu niejaka lariksi pisała w formie żeńskiej, później w formie męskiej co było hm, dosyć nietypowe i powodowało, że zastanawiałem się nad stanem psychicznym danej osoby. Co się jednak okazało - z jednego konta korzystała żona i mąż. Ok, spoko, skoro moderacja i regulamin na to pozwalały to chyba i ja mogę?

Do czego zmierzam? Otóż konto brat założył na długo PRZED zablokowaniem użytkownika KrP - wystarczy sprawdzić daty, są publicznie dostępne dla wszystkich w profilu userów. Jakim więc cudem nagle 9 lutego wchodzi i widzi komunikat o banie z powodu, uwaga - multikonta? Multikonto by było wówczas gdybym to ja, jako KrP, założył je PO zablokowaniu, czyż nie?

Dodatkowo, w tym temacie szanowny administrator Denver zatytułował mnie per KrP, zupełnie tak, jakby dopiero co odkrył, że to ja piszę z tego konta (czego, jak pisałem, nigdy jakoś specjalnie nie ukrywałem, każdy średnio ogarnięty człowiek by się zorientował kto w danym momencie pisze z tego konta - ja czy brat).

Anyway idąc dalej - 5 dni temu, gdy już Ostatni Dinozaur wiedział, że z konta Wujek Sknerus korzysta czasem KrP, nie zrobił NIC. Wczoraj, postanowił konto zablokować z powodu, jak już pisałem, multikonta. Czyli wychodzi na to, że 5 dni temu multikonta nie było, a wczoraj, mimo iż kompletnie NIC się od tego czasu nie zmieniło (nie licząc kilku nowych postów, które oczywiście regulaminu nigdzie nie złamały) - nagle multikonto powstało.

Oczywiście użytkownik lariksi wraz z żoną/mężem cały czas korzystał w ten sposób ze swojego konta, administratorom to nie przeszkadzało (ostrzeżenia i blokadę pisania dostał za zupełnie co innego co można sprawdzić w jego profilu). Ja jednak w jakiś magiczny sposób im przeszkadzam.

Co dalej - bana za multikonto dostało także konto KrP (tym razem od moderatora rbk), nieużywane od... chyba już z 2 miesiące będzie. ;D Wytłumaczcie mi jak można dać kolejne ostrzeżenie na konto użytkownika, który z tego konta nie korzysta?

Po co to wszystko piszę? Ano po to - ogarnijcie się bo dajecie bany i ostrzeżenia za rzeczy, których nie ujmuje regulamin, działacie wg własnego widzimisię, jednych userów traktujecie "ulgowo", a drugich, za to samo działanie - banujecie. Czy to nie jest żałosne?

Zapewne będziecie się tłumaczyć złamaniem punktu:

Cytuj (zaznaczone)
§4. Na forum zabronione jest: (...)
4.16 aktywne używanie dwóch lub więcej kont przez jedną osobę lub specjalne zakładanie kolejnego konta, aby uniknąć nadzoru (wyjątkiem może być konto założone przez Administratora w celu testowania Forum).


Problem tylko w tym, że w moim przypadku nigdy nie doszło do "aktywnego używania dwóch lub więcej kont" przez jedną osobę. Posiadałem jedno konto KrP (utworzone: 2008-07-07 zablokowane: 2011-01-01), brat od września jakoś posiadał konto Wujek Sknerus (utworzone: 2010-09-21 zablokowane 2011-02-09).  Nigdy też specjalnie nie założyłem nowego konta aby uniknąć nadzoru (wyjątkiem jest konto Andrzej72, które byłem zmuszony założyć - wyjaśnienie akapit niżej).

Rozumiem też, że w takim razie na forum można mieć tylko jedno konto na gospodarstwo domowe? Bo wychodzi na to, że moja siostra, chcąc spytać się o coś, co mnie nie interesuje, a nie chcąc się specjalnie logować musi założyć nowe konto? Problem tylko w tym, że za chwilę jakiś nieogarnięty moderator sprawdzi IP i co zobaczy? Multikonto! Zero logiki.

I na koniec - po banie widać piękny komunikat: w razie potrzeby skontaktuj się z administracją. Super! Tylko jak mam to zrobić skoro cały czas widzę ten komunikat? Musiałem więc, dopiero teraz, założyć nowe konto tylko po to żeby móc wejść w profil Kuby (chyba jedyny rozsądny administrator na forum), z którego skopiowałem nr GG (ew. mogłem PW wysłać).

Czyli wychodzi na to, że po jednym banie, można od razu dostać kolejny - za stworzenie kolejnego konta celem skontaktowania się z kimkolwiek.

Koniec cool story.

P.S. Średnio mnie interesuje czy bana zdejmiecie, chcę tylko pokazać społeczności, jak działa (a raczej nie działa) przestrzeganie regulaminu przez Was. Robicie tu samowolkę, regulamin jest chyba tylko dla ozdoby bo i tak działacie wg własnego widzimisię. Tylko czy to nie jest nieco... niepoważne?

Zobaczymy czy będziecie mieć jaja zostawiając ten temat i pozwalając, jeśli nie na dyskusję, to na zapoznanie się z powyższą sytuacją innym userom. Wnioski niech każdy wyciągnie sam.

Pozdrawiam.



Disclaimer: Konto Andrzej72 zostało utworzone tylko w celu umożliwienia mi kontaktu z administratorem i założenia powyższego tematu, którego celem jest obiektywne przedstawienie sytuacji i nie będzie używane w innych dyskusjach na forum.

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Oto jak konsekwentnie działa moderacja :)
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 10, 2011, 22:31:29 »
Zapoznałem się :P
Forum należy do administracji. W związku z tym administrator ma pełne prawo działać, jak to nazwałeś, wg własnego widzimisię.
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Andrzej72

  • Gość
Oto jak konsekwentnie działa moderacja :)
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 10, 2011, 22:42:17 »
Cytat: "Godzik"
Zapoznałem się :P
Forum należy do administracji. W związku z tym administrator ma pełne prawo działać, jak to nazwałeś, wg własnego widzimisię.


Owszem, ale jeśli chce zachować chociaż odrobinę godności i honoru to chyba powinien przestrzegać regulaminu, nie sądzisz? Analogicznie sądy w kraju też mogą działać wg widzimisię, po co komu prawo?

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Oto jak konsekwentnie działa moderacja :)
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 10, 2011, 23:11:02 »
Cytat: "Andrzej72"
Analogicznie sądy [...]

Trochę za daleko idąca analogia, nietrafiona moim zdaniem.
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Andrzej72

  • Gość
Oto jak konsekwentnie działa moderacja :)
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 10, 2011, 23:14:06 »
A moim zdaniem przeciwnie.

regulamin - moderator
prawo - sąd

Sędzia wydając wyrok musi prawa przestrzegać, nie ma zmiłuj. Moderator... cóż, tak jak pisałem - jeśli chce zachować twarz to też powinien.

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Oto jak konsekwentnie działa moderacja :)
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 10, 2011, 23:19:28 »
Między Administratorem a Moderatorem, jest dość istotna różnica. Podobnie zresztą między sędzią a administratorem.
Wczytaj się w Regulamin, w szczególności polecam: §1, §9, §20 oraz §22.
Tam są odpowiedzi na Twoje wątpliwości.
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Andrzej72

  • Gość
Oto jak konsekwentnie działa moderacja :)
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 10, 2011, 23:22:03 »
Czytałem regulamin nie raz, nie został on przeze mnie złamany. Tym bardziej nie wiem po co przytaczasz paragrafy, które ze sprawą mają niewiele wspólnego (jak chociażby §20 czy §9, nikt nigdzie prawa (polskiego, nie regulaminu forum) nie złamał).

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Oto jak konsekwentnie działa moderacja :)
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 10, 2011, 23:25:38 »
Te punkty nie dotyczą ograniczeń dla użytkowników.
Tam są zawarte "prawa" administracji do pełnej swobody działań.

Skoro już się tych sądów czepiłeś... to czy obowiązujące prawo nigdy się nie zmienia? Sądów apelacyjnych wytykających błędy sądom niższej instancji nie ma?
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Andrzej72

  • Gość
Oto jak konsekwentnie działa moderacja :)
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 10, 2011, 23:28:51 »
Cytuj (zaznaczone)
Tam są zawarte "prawa" administracji do pełnej swobody działań.


Wiem. Ale nie są to prawa, które bronią opisane przeze mnie działania moderatora/administratora. Bo w tym przypadku postąpił wg własnego widzimisię bo podstaw do tego bana w regulaminie nie ma.

Cytuj (zaznaczone)
Skoro już się tych sądów czepiłeś... to czy obowiązujące prawo nigdy się nie zmienia? Sądów apelacyjnych wytykających błędy sądom niższej instancji nie ma?


Jasne, że się zmienia, ale co to ma do rzeczy?

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Oto jak konsekwentnie działa moderacja :)
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 10, 2011, 23:41:11 »
Administrator jest właścicielem forum, utrzymuje je na płatnym serwerze z własnej kieszeni, poświęca mu swój prywatny czas. To forum po prostu należy do niego.

Ty, jak widzę, nie potrafisz się pogodzić z myślą, że Administrator ma na forum władzę absolutną, i ma pełne prawo działać wg własnego widzimisię.
Może każdego z nas wywalić za wygląd czy światopogląd, bądź w przypływie złości całkowicie zamknąć forum i pod tym adresem urządzić sklep internetowy.

I wiesz co? Nie możesz mu tego zabronić.

To by było na tyle.
Dobranoc.
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Andrzej72

  • Gość
Oto jak konsekwentnie działa moderacja :)
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 10, 2011, 23:45:46 »
A czy ja piszę, że mogę mu zabronić? Ja się z Tobą zgadzam, ale, powtarzam to już trzeci raz - postępując tak (czyli wg własnego widzimisię) traci w społeczności resztki swojego honoru i godności. Jasne, dla niektórych to nic nie znaczące terminy, cóż, i tacy ludzie się rodzą. :)

P.S. Wiem jak działa forum i administracja, zajmowałem się tym jak Ty na chleb "bep" mówiłeś. ;)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Oto jak konsekwentnie działa moderacja :)
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 11, 2011, 06:30:55 »
Cytat: "Andrzej72"
Ja się z Tobą zgadzam, ale, powtarzam to już trzeci raz - postępując tak (czyli wg własnego widzimisię) traci w społeczności resztki swojego honoru i godności. Jasne, dla niektórych to nic nie znaczące terminy, cóż, i tacy ludzie się rodzą. :)


Szanowny KrP, zamiast się usilnie usprawiedliwiać wylewając publicznie swoje żale należałoby chyba pogadać na PW z Adminami, w taki sposób, by znaleźć wspólny język. Czasami wystarczy obiektywnie przemyśleć swoje zachowanie i wyrazić skruchę. A Ty działasz zupełnie odwrotnie. Patrz zawsze na siebie, nie na innych, to nie przedszkole. W mojej ocenie Admini działają w miarę sprawiedliwie, często przymykając oko na pewne zachowania. Ale Ty musisz mieć zawsze jakieś "ale", i co gorsze dalej obrażasz.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Oto jak konsekwentnie działa moderacja :)
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 11, 2011, 08:40:01 »
Cytat: "Dr.Kafar"
No ale ja tu jestem tylko szara myszka i moje zdanie się nie liczy ;p


Nie badz taki skromny. :) Tez masz na koncie odpalenie niektorych forumowiczow.

Andrzej72

  • Gość
Oto jak konsekwentnie działa moderacja :)
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 11, 2011, 10:22:30 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Andrzej72"
Ja się z Tobą zgadzam, ale, powtarzam to już trzeci raz - postępując tak (czyli wg własnego widzimisię) traci w społeczności resztki swojego honoru i godności. Jasne, dla niektórych to nic nie znaczące terminy, cóż, i tacy ludzie się rodzą. :)


Szanowny KrP, zamiast się usilnie usprawiedliwiać wylewając publicznie swoje żale należałoby chyba pogadać na PW z Adminami, w taki sposób, by znaleźć wspólny język. Czasami wystarczy obiektywnie przemyśleć swoje zachowanie i wyrazić skruchę. A Ty działasz zupełnie odwrotnie. Patrz zawsze na siebie, nie na innych, to nie przedszkole. W mojej ocenie Admini działają w miarę sprawiedliwie, często przymykając oko na pewne zachowania. Ale Ty musisz mieć zawsze jakieś "ale", i co gorsze dalej obrażasz.


Szanowny speedbax. Wybacz, ale nie żalę się, nie jestem już w wieku, w którym ban na forum oznacza sfrustrowanie i nieprzespane noce. ;)

Po prostu wykazuję n i e k o n s e k w e n c j ę w działaniu adminów. Dlatego podałem przykład rzekomych bluzgów (za które zostałem ukarany mimo braku odpowiedniego zapisu w regulaminie, który pojawił się już PO incydencie) oraz przykład lariksi, która sobie spokojnie przez wiele miesięcy tak korzystała z mężem z konta.

No i fakt, że admini od długiego czasu wiedzieli, że czasem piszę, że Sknerusa, ale bana dali nagle, przed wczoraj. A może nie wiedzieli, zorientowali się dopiero wtedy i się wkurzyli, że tacy mało spostrzegawczy są? ;]

Problem próbowałem załatwić na PW, nie udało się więc przedstawiam sytuację publicznie - do własnej, indywidualnej oceny dla każdego, niech wnioski wyciągnie sam.

Kafar: thx, zgadzam się. :)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Oto jak konsekwentnie działa moderacja :)
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 11, 2011, 11:06:34 »
Cytat: "Andrzej72"
przykład lariksi, która sobie spokojnie przez wiele miesięcy tak korzystała z mężem z konta.
Chyba jednak jest różnica między korzystaniem/posiadaniem jednego konta przez dwie osoby, a korzystaniem/posiadaniem dwóch kont przez jedną osobę, prawda?

A co do niekonsekwencji administracji. Tak jak napisał Godzik, administracja ma prawo zrobić na tym forum co chce. Regulamin nie jest dla administracji, tylko dla użytkowników, by wiedzieli, czego robić nie powinni. Fora rządzą się swoimi prawami i powinieneś o tym wiedzieć.
Cytat: "Andrzej72"
Wybacz, ale nie żalę się, nie jestem już w wieku, w którym ban na forum oznacza sfrustrowanie i nieprzespane noce.  
A czym są twoje posty jak nie użalaniem się?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.