Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Gmina Police] Klęska Polic XXI  (Przeczytany 38604 razy)

sekator

  • Gość
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« dnia: Stycznia 23, 2011, 09:57:01 »
Wracając jeszcze do tematu minionych wyborów, często zastanawiałem się co było przyczyną spektakularnej klęski wyborczej Stowarzyszenia Police XXI. Przyznam szczerze, że nie potrafię sobie odpowiedzieć na to pytanie. Przeprowadzona z rozmachem kampania wyborcza na którą składały się: telewizyjne spoty wyborcze, kampania w internecie, własny kandydat na burmistrza, uroczysta inauguracja samej kampanii, program wyborczy etc, a w efekcie wielka klapa.
Co włynęło na tak słabe wyniki Polic XXI ? Dlaczego ta inicjatywa nie uzyskała wystarczającej akceptacji mieszkańców powiatu, skoro ani jednej osobie nie udało się uzyskać mandatu radnego ?
Moim zdaniem Police XXI mimo wszystko chciały powielić sukces Gryfa XXI, jako lokalnego stowarzyszenia, ale niestety zabrakło im doświadczenia, oryginalności, inicjatywy i własnego, niezależnego i ciekawego spojrzenia na samorząd, tego czegoś co nie czyniło z Polic XXI tylko nieudolnej kopii swojego wielkiego brata Gryfa XXI.
A może były też inne przyczyny ( przypadkowość kandydatów na listach, słabość liderów, źle przeprowadzona kampania wyborcza itp).
Co sądzicie na ten temat ?

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 23, 2011, 10:44:05 »
Mnie wkurzyło u nich np. to że na długo przed wyborami  zawierali ciche sojusze z Gryfem dzieląc skórę na niedźwiedziu gdy ten jeszcze w lesie hasał .ze względu na przyszłe sojusze i stanowiska robili wszystko żeby tylko nikogo nie urazić. Brak spotkań z ludźmi zapewne żeby uniknąć trudnych pytań, (przyczym tu akurat cała reszta zachowała się podobnie ) skutkowało tym że cała ich kampania była bardzo mdła i nie ciekawa

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 23, 2011, 10:51:49 »
Cytat: "sekator"
Co sądzicie na ten temat ?


Wiesz co ja sądzę Sekatorze? Myślę, że zakładając ten temat chcesz się odgryźć na Panu Wojtku, który jak widać, ewidentnie Tobie podpadł ostatnimi postami. Nie wnikam, czy Jego podejrzenia były słuszne, czy nie. Wiem natomiast, że takie podszczuwanie niczego dobrego nie przynosi. Mam nadzieję, że nikt nie da się Twoim postem sprowokować i unikniemy kolejnych niepotrzebnych przepychanek, czy kłótni.
Pozdrawiam Cię życząc większego dystansu i spokoju, tym bardziej, że dziś mamy niedzielę.

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 23, 2011, 10:54:32 »
Jeśli masz pewne przemyślenia Sekatorze na temat kampanii i chciałbyś poznać moje zdanie to zapraszam. Napisz na PW a chętnie spotkam się, żeby porozmawiać.

Pozdrawiam. Mariusz

sekator

  • Gość
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 23, 2011, 11:14:00 »
Bartku, źle odczytujesz moje intencje. Prawadą jest, że Pan Wojciech zaskoczył mnie swoja powyborczą transformacją i radykalizacją poglądów, ale ma do tego prawo, oczywiście tak długo jak zachowuje pewne normy i nie obraża innych osób.
Wracając do tematu , naprawdę intryguje mnie zadane przeze mnie pytanie. I naprawdę nie znam na nie odpowiedzi. Wejdź na wyniki wyborów samorządowych i spójrz, czy bardzo słaby wynik Polic XXI nie jest zaskoczeniem. Ja sam na tym forum zakładałem, że być może dwóch kandydatów tego stowarzyszenia uzyska mandaty.Okazało się, ze ja też się myliłem w tej kwestii, stąd moje pytanie.

Cytat: "Mariusz_Niedźwiecki"
chciałbyś poznać moje zdanie to zapraszam. Napisz na PW a chętnie spotkam się, żeby porozmawiać


Drogi Mariuszu, dlaczego nie możemy podyskutować o tym na forum ? Wszak Stowarzyszenie nadal funkcjonuje, działa w sposób ciągły i legalny, nie przechodząc w stan uśpienia, czy utajnienia charakterystycznego np dla ruchu wolnomularskiego. Czy istnieją jakieś przesłanki o których nie wiem, aby utajnić naszą dysputę ? Jeżeli tak, to napisz mi o nich, abym miał pełną świadomość ewentualnego łamania prawa, lub naruszenia dobrych obyczajów, ponieważ nie chcę pisać w taki sposób, aby kogokolwiek urazić.
jak zawsze pozdrawiam swoich przedmówców, sekator

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 23, 2011, 11:30:13 »
Cytat: "sekator"
źle odczytujesz moje intencje.


Jeżeli tak jest, to zwracam Ci honor. Swoją drogą mnie osobiście wyniki wyborów zupełnie nie zdziwiły, jak widać mieszkańcom odpowiadał dotychczasowy układ, no może z małymi wyjątkami, mam tutaj na myśli polickie PO i jej bardzo walecznego przed kamerami kablówki "lwa". Jak widać Police XXI swoją kampanią i programem nikogo na kolana nie powaliły, do tego słaba frekwencja i wynik mieliśmy taki, a nie inny. Największym ogólnym problemem jest, moim zdaniem, coraz większa obojętność w społeczeństwie. Jak będzie w przyszłości? Zobaczymy, może Police XXI dostaną swoją szansę, kto wie?

Pozdrawiam.

sekator

  • Gość
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 23, 2011, 11:32:35 »
Cytat: "samo zło"
Brak spotkań z ludźmi zapewne żeby uniknąć trudnych pytań, (przyczym tu akurat cała reszta zachowała się podobnie ) skutkowało tym że cała ich kampania była bardzo mdła i nie ciekawa


Zgadzam się z Tobą całkowicie. Mnie także zabrakło takiej debaty, w której mieszkańcy Polic mogliby poznać bliżej wszystkich kandydatów, ich propozycje dla miasta i zdanie na temat istotnych problemów nurtujących Policzan. Ale nie było chyba takiej woli ze strony liderów poszczególnych ugrupowań, a szkoda.

Cytat: "speedbax"
Jak widać Police XXI swoją kampanią i programem nikogo na kolana nie powaliły


Sama inicjatywa Polic XXI nie była najgorsza, natomiast moim zdaniem jedną z głównych przyczyn klęski była słaba strategia, polegająca na tym, że liderzy nie okreslili do kogo tak naprawdę kierują swoje programowe przesłanie. Przekaz był na tyle słaby i nijaki, że zabrakło siły, aby przejąć eletorat partii politycznych, a przede wszystkim Gryfa XXI i wyborców niezdecydowanych.

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 23, 2011, 13:06:38 »
Tak też myślałem, że nie będziesz chciał się spotkać. Wnioskuję, że chcesz pozostać anonimowy na forum i szanuję twoją wolę. Ja jednak nie chcę komentować wyniku wyborów tutaj z prostej przyczyny. Zaraz zostałbym skomentowany przez innych użytkowników, że tłumaczę słaby wynik Police XXI, z którego ramienia startowałem i bronię ugrupowania na zasadzie wszyscy winni tylko nie my. Oczywiście nie mówię teraz, że nie ma tym naszej winy ale jest też tak, że zadziałało tutaj wiele czynników. Analizowałem ten wynik kilkakrotnie i to nie sam, bo z osobami zajmującymi się tym dłużej niż ja i mającymi z politologią kontakt na co dzień. Jeśli interesują Ciebie te wnioski to zapraszam na PW.

Pozdrawiam. Mariusz

Beobachter

  • Gość
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 23, 2011, 13:29:06 »
Dla mnie ten watek jest zbyteczny, co nie znaczy, że można nie dostrzegać przekłamań. Pewien, jak rozumiem - satanista ("samo zło") pisze np.:

"Mnie wkurzyło u nich np. to że na długo przed wyborami zawierali ciche sojusze z Gryfem dzieląc skórę na niedźwiedziu gdy ten jeszcze w lesie hasał.ze względu na przyszłe sojusze i stanowiska robili wszystko żeby tylko nikogo nie urazić. (...)"

Otóż nieprawdziwa jest informacja o zawieraniu cichych sojuszy z "Gryfem". Nic takiego nie miało miejsca. Bardzo dawno temu, raczkujące Police XXI, rozważały wystąpienie do Gryfa z propozycją startu ekipy z jego list wyborczych, ale to była jedynie przymiarka. W fazie bezpośrednio poprzedzającej wybory, czyli od wiosny 2010, żadnych sojuszy nie zawierano.
Prosty dowód - wystawienie w roli kandydatki na burmistrza pani Ewy Chmielewskiej. Mającej za sobą kartę współpracy z Misiłą i "Nowymi Policami". Jest prawdą, że pani Ewa tym razem była w wypowiedziach delikatna, niemniej publicznie "radziła" burmistrzowi Diakunowi, że pora odpocząć i iść na emeryturę. Wywiad pewnie jeszcze gdzieś "wisi" na portalu pana Gracjana. Nastawienie konfrontacyjne z góry wykluczało możliwość jakichkolwiek sojuszy w fazie przedwyborczej.

sekator

  • Gość
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 23, 2011, 13:54:11 »
Mariuszu, dlaczego nie możesz napisać tego co chciałbyś mi powiedzieć, doprawdy nie rozumiem. Na forum, 95% uczestniów pisze anonimowo i trudno, aby wszyscy ujawnili swoje dane tylko po to, aby z sobą pogadać na różne tematy. Myślisz, że jako osoba prywatna myślę i mówię inaczej niż tutaj ? Mam rodzinę i nie chcę, aby była ona celem niewybrednych ataków ze strony moich kontrdyskutantów. ( przykłąd yaka, czy Agnieszki Łapin jest dla mnie wystarczającą przestrogą).
Ale wracając do tematu. Beobachter, czy możesz napisać dlaczego ten wątek jest zbyteczny, ponieważ zaintrygowała mnie Twoja surowa i jednoznaczna opinia. Czyżby pisanie o innych stowarzyszeniach samorządowych było niewłaściwe albo niepotrzebne ? Tak jak napisałem nie wierzyłem w sukces tego ugrupowania, ale jestem zaskoczony aż tak słabym wynikiem . To co leży u podłoża klęski Polic XXI jest ważną lekcją dla wszystkich tego typu ugrupowań startujących w przyszłości, a po co uczyc się na własnych błędach, jeżeli można analizować historię i wyciągać z  niej wnioski.
pozdrawiam sekator

Beobachter

  • Gość
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 23, 2011, 14:26:43 »
Nie ma sensu analizować czyichś błędów, szczególnie w sytuacji, kiedy ktoś nie osiągnął sukcesu, a w pracę nad nim włożył zarówno pieniądze, jak i wysiłek. "Police XXI" mając "polityczną nazwę", w rzeczywistości były grupą amatorską, bazującą na określonym środowisku z dodatkiem kilku postaci korzystających z platformy wyborczej.
Poza wspomnianym środowiskiem (i jego powiązaniami) zespół był praktycznie nieznany, a jego potencjalne "wybicie się na niepodległość" ostatecznie zawaliło wystawienie pani Ewy jako kandydatki na burmistrza. W potocznym odbiorze sprowadziło to grupę do "zaplecza pani Chmielewskiej", bez analizowania jakiegokolwiek dorobku i propozycji środowiska.

Nie krytykuję pani Ewy, broń Boże, ale muszę uwzględniać osiągnięty przez nią wynik. Imponujący nie jest. A skoro mało kto akceptował lidera, to i mało kto akceptował jego zaplecze. Przypuszczam, choć to hipoteza, że tak "Police XXI", jak i PSL miałyby większe szanse nie wysuwając kandydatów do fotela ojca gminy. Bo wtedy uwaga przesunęłaby się na propozycje grupy, a nie na osobę kandydata - kandydatki. Próbowałem to w pewnym momencie wytłumaczyć przedstawicielom obu środowisk, ale każde "wiedziało swoje". Dodatkowo żywiąc przekonanie, że gram nieuczciwie, bo w ten sposób chce polepszyć szanse Władysława Diakuna. A ja po prostu mam długie doświadczenie.

Sumując - amatorsko zagrali prawie wszyscy (poza Gryfem). Dlatego nie ma co nad ich błędami debatować, tym bardziej że - ja przynajmniej - nie mam interesu w budowaniu antygryfowej, silnej struktury. Myślę, że i Ty "sekatorze", jako na oko, zwolennik PiS (choć może jedynie przeciwnik PO, to nie to samo) też tym nie jesteś zainteresowany. Więc po co komuś podsuwać za darmo przepisy polepszające przyszłe wyniki w wyborach?

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 23, 2011, 14:46:13 »
Cytat: "Beobachter"
Dla mnie ten watek jest zbyteczny, co nie znaczy, że można nie dostrzegać przekłamań.


Nie wiedziałem, że to wątek historyczny Beobachterze :)

Cytat: "sekator"
Mariuszu, dlaczego nie możesz napisać tego co chciałbyś mi powiedzieć, doprawdy nie rozumiem. Na forum, 95% uczestniów pisze anonimowo i trudno, aby wszyscy ujawnili swoje dane tylko po to, aby z sobą pogadać na różne tematy. Myślisz, że jako osoba prywatna myślę i mówię inaczej niż tutaj ? Mam rodzinę i nie chcę, aby była ona celem niewybrednych ataków ze strony moich kontrdyskutantów. ( przykłąd yaka, czy Agnieszki Łapin jest dla mnie wystarczającą przestrogą).


Pani Łapin wdała się w niepotrzebne dyskusje a i wykazywała często nieuzasadnione reakcje, co nie oznacza, że się myliła. Nie wymagam od Ciebie ujawnienia się :) Napisałem przecież, że szanuję to iż chcesz pozostać anonimowy. Chciałem się spotkać a przecież zaraz po spotkaniu nie pobiegłbym do domu, żeby napisać na forum kim jest "sekator". Dlaczego chciałem pisać na PW to już wyjaśniłem w poprzednim poście.

A wracając do tematu, najważniejszym czynnikiem kształtującym wynik wyborów była bardzo niska frekwencja, gdzie do wyborów udał się głównie zmobilizowany elektorat Gryfa i PO, co widać po rozkładzie mandatów w Radach: Miejskiej i Powiatu. Dlaczego nie udało się innym ugrupowaniom zmobilizować tych, którzy nie poszli do wyborów ? Na to pytanie ciężko odpowiedzieć, chociaż i nie jest też to do końca wina tych ugrupowań. To również umiejętne poprowadzenie kampanii zwycięzców tych wyborów, poprowadzonej tak, by poszło jak najmniej ludzi do głosowania. To moja refleksja, ale widoczne było małe zainteresowanie ludzi wyborami, co nie oznacza że nie chcą oni zmian (dowodzą tego chociażby ankieta robiona przez OPS na Starych Policach). Niestety duża część wyborców wyszła z mylnego, ale powszechnego założenia, że jak nie pójdzie zagłosować wogóle to wyrazi swój przeciw.

Pozdrawiam.

Mariusz

kresowiak

  • Gość
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 23, 2011, 16:14:02 »
No to zabawmy się w symulację. Wyobraźmy sobie, że w wyborach bierze udział 100 %elektoratu. Kto wówczas wygrywa, jacy ludzie są lansowani i stają się osobami ważnymi  w gminie?

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 23, 2011, 16:17:50 »
Dlaczego mnie o to pytasz ? Jeżeli masz taką wyobraźnię to zrób sobie taką symulację. Dla mnie nie mają one sensu. Ja na zabawy czasu niestety nie mam i tego tobie zazdroszczę.
Do wyborów nie poszło 100% wyborców tylko dużo mniej. W Radach zasiadają Ci, którzy wygrali i teraz liczy się tylko to jak będą rządzić naszym powiatem czy gminą.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 23, 2011, 16:30:17 »
Nie było mnie tu trochę a tu proszę jaki ciekawy temat.
Cytat: "Beobachter"
Dla mnie ten watek jest zbyteczny,

Nie zgadzam się „Beobachter”. Znasz podstawową zasadę reklamy w polityce: „nie ważne jest co o tobie mówią, ważne jest aby mówili jak najczęściej”. Zatem w mojej ocenie jestem za!
 
I w związku z tym w pierwszej kolejności chciałbym bardzo podziękować Sławkowi za założenie tego ciekawego tematu i tym samym zainteresowanie innych naszym stowarzyszeniem, podziękowanie tym większe, że przecież robi to jako sympatyk (członek) PiS-u. Pochwalę się nieskromnie, że już są tego pierwsze korzyści. Zatem tak trzymać!

Co do meritum sprawy, to nie będę się wypowiadał, aby nie być posądzonym o rozmydlanie tematu z powodu, że jestem członkiem Stowarzyszenia Police XXI. Natomiast obiecuję, że przeczytam z niezwykłą wnikliwością wszystkie oceny i uwagi jakie tu się pojawią. Postaramy się też skorzystać z nich w celu wyeliminowania popełnionych błędów w minionych wyborach, oraz dla poprawienia rezultatu w przyszłych. Sądzę, że pozwoli nam to dość znacznie poprawić wynik wyborczy. Ba! Może nawet uda się nam w przyszłych wyborach wygrać z PiS-em? Wszak w tych też nam niewiele brakowało. W powiecie byliśmy gorsi od PiS-u jedynie o 1,65%, a w gminie trochę więcej, ale też nie była to różnica przeogromna, bo jedynie 6,93%. Przy czym my w przeciwieństwie np. do PiSu, jesteśmy młodą organizacją, dopiero rozpędzającą się.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z góry dziękuję za nawet najdrobniejsze uwagi i rady. :)