Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Gmina Police] Klęska Polic XXI  (Przeczytany 38594 razy)

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 23, 2011, 16:44:03 »
Panie Wojtku, a co Pana skłoniło i czym się Pan kierował proponując Ewie Chmielewskiej kandydaturę na burmistrza?To taka chorągiewka jak dla mnie. Nie rozważał Pan samodzielnego startu?Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 23, 2011, 17:08:10 »
Taka opcja była rozważana przez stowarzyszenie, dlatego tak długo zwlekaliśmy z ogłoszeniem kandydata. Jednak po przeprowadzonych przez nas sondażach, wyniki wskazywały jednoznacznie, że nie ma żadnych szans na zwycięstwo z obecnym burmistrzem, nawet przy naszym sondażowym wyniku frekwencji 49%.  W rzeczywistości frekwencja była jeszcze mniejsza. Przy takich wskaźnikach i założeniu, że podstawa finansowa kampanii na burmistrza, to nie mniej niż 25 tys. zł,  decyzja o mojej rezygnacji z kandydowania wydaje się być uzasadniona.
Pani Ewa kalkulowała zdecydowanie wyżej swoje szanse, dlatego zdecydowała się wystartować.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 23, 2011, 17:21:35 »
A mnie się ten wątek podoba. wiele cennych spostrzeżen wartych rozpatrzenia na przyszłość.
Niewątpliwie wszystkie sztaby wyborcze przeanalizowały już wyniki wyborów i wyciągnęły wnioski, warto jednak posłuchać głosów na forum.
Szkoda tylko, że wywołani tematem, aktywni działacze Polic XXI jak narazie raczej robią uniki. Rozumiem, że taktycznie jest poczekać co powiedza inni ale bez Waszych Panowie opinii temat może "nie zaskoczyć" i szybko się wyczerpać.

Zapytam zatem przy okazji Pana Mariusza: Na jakiej podstawie Pan stwierdza, że GRYF prowadził kampanię nakłaniającą wyborców do rezygnacji z udziału w wyborach? Bo ja raczej pamiętam działania odwrotne(prosze obejrzeć na stronie GRYFa relację z inauguracji kamanii).
Zaś do Pana Wojtka - podaje Pan jako powód rezygnacji wystawienia siebie jako kandydata na burmistrza sprawy finansowe. Jednocześnie dobry rok przed wyborami, deklarował Pan chec ubiegania ię o fotel burmistrza i ogłosił rozpoczęscie przygotowań. Przecież rok czasu, to wystarczający okres aby przygotować się do startu, również w kwestii środków finansowych na kampanię.

Co do frekwencji... myślę, że jej dość niski poziom spowodowali wyborcy PO, którzy mogli uznac, że oferta wyborcza lokalnych struktur tej partii nie była wystarczająco atrakcyjna i na wybory nie poszli.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 23, 2011, 17:47:50 »
Tak Panie Grzegorzu. Dlatego to nie brak finansów legł u podstawy rezygnacji, lecz ( jak wcześniej wskazałem) wyniki sondażu, który przeprowadziliśmy i wynikająca z niego perspektywa bezowocnej straty tych pieniędzy. A jak Pan przecież wie, jestem osobą prowadzącą działalność gospodarczą i coś niecoś wiem o sensie inwestowania takich sum pieniędzy.

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 23, 2011, 17:50:41 »
Jeżeli wg. Pana wyborcy PO nie poszli na wybory to jakim cudem ta partia ma większość w Radzie Powiatu ? Bo to dla mnie zupełnie nie logiczny powód niskiej frekwencji. Akurat PO ma chyba jeden z najbardziej zmobilizowanych elektoratów i to również tutaj w Policach.

Moja uwaga do sposobu kampanii nie odnosi się tylko do Gryfa ale również do innych ugrupowań jak PO i PiS. Jednak jeśli już tak ciekawi Pana moje zdanie to po pierwsze kampania wystartowała bardzo późno, po drugie o uroczystej inauguracji dowiedziałem się tylko dlatego, że w tym samym momencie przebywałem w MOKu. Nie chodzi mi tutaj natomiast o brak reklamy bo np. kandydat na burmistrza widniał na większości autobusów o czym Pan świetnie wie, więc chodzi mi tutaj raczej o zachęcanie do pójścia na wybory, gdzie krótkie zdanie na stronie www to trochę za mało. Również same plakaty i bilbordy nie wystarczą. Jeżeli dobrze pamiętam to tylko ze strony kandydata Gryfa zabrakło chęci podjęcia debaty z innymi kandydatami (uprzedzam Pana ewentualne pytanie o to, dlaczego inni nie zorganizowali takowej, otóż bez najpoważniejszego kandydata do zwycięstwa byłaby ona chyba raczej bez sensu). To takimi działaniami zachęca się ludzi do pójścia na wybory, ale podkreślam ! Nie miałem na myśli tylko Gryfa, mam jednak wrażenie że zadziało tutaj powiedzenie: "uderz w stół, a nożyce same się odezwą".
Dodam tylko, że to zdanie wyrobiłem sobie na opiniach kilku politologów i osób nie biorących udział w kampanii ale ją obserwujących.

Kończąc ten wywód... Jeśli chodzi o to, dlaczego robię tutaj uniki co do komentowania mojego wyborczego wyniku czy całego stowarzyszenia to powiem krótko. Już w czasie kampanii zdążyłem mieć nieprzyjemności w pracy z racji umieszczanych tutaj wypowiedzi. Obecnie nie miało by to miejsca, ale mimo to nie uważam, że forum, gdzie jak podkreślił sekator 95% piszących jest anonimowymi osobami, było dobrym do tego miejscem. Pan nie jest anonimowy i ja również. Zapraszam na spotkanie, jeśli pragnie Pan usłyszeć moje uwagi i przemyślenia co do tego tematu. Równie dobrze na tym forum mogło by nie być "wywołanych tematem" i nie było by się komu tłumaczyć. Wówczas ten temat również by "nie zaskoczył" jak to Pan określił. Myślę, że żadna więc strata, skoro i tak każdy ma swoją teorię na temat tego, dlaczego Police XXI osiągnęły wynik taki a nie inny.

Pozdrawiam.
Mariusz

sekator

  • Gość
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 23, 2011, 19:19:14 »
Panie Wojciechu. Skoro wyraźnie zaznaczyłem, że na forum jestem sekatorem, to minimum dobrego wychowania i szacunku dla innych powinno powodowa, że potrafi Pan uszanować moją decyzję. To co wczoraj Pan uczynił, nie pozostanie bez odpowiedzi ze strony osoby której dobra osobiste Pan  naruszył.
 Chcę również zaznaczyć, że jestem osobą ,,do bólu"konsekwentną i dalsze próby z Pana strony ( których celem jest zniechęcenie mnie do pisania na forum) i tak spalą na panewce. To ja decyduję, czy, lub kiedy opuszczę grono polickich forumowiczów.
Proponuję zawrzeć swoiste pacta conventa, podobne do tych, które mam z Wykidajło, abyśmy omijali dyskusje na temat osób, a skupiali się na problemach. Sławka wkrótce pozna Pan osobiście, zobaczymy czy starczy Panu odwagi, aby powtórzyć mu swoje obelżywe słowa ( nota bene nie rozumiem  dlaczego administracja forum pozwoliła, na jawne łamanie prawa i nie otrzymał Pan za to bana).

Wracając do tematu, muszę powiedzieć że byłem pod wrażeniem organizacji, mobilizacji i zdyscyplinowania członków Gryfa XXI w wyborach. Pomijając zaangażowane środki finansowe, którymi (poza PO), inne ugrupowania na taką skalę
nie dysponowały, to organizacyjnie Gryf XXI był przygotowany ,,Peerfect !". Jestem pełen uznania dla członków tego Stowarzyszenia i osób kierujących kampanią. Być może gdyby moja opcja dysponowała takim doświadczeniem i środkami, sukces byłby większy, no ale cóż ,,tak krawiec kraje, jak mu materiału staje".
Dlatego nie widzę większych szans dla podobnych stowarzyszeń jak Police XXI, ponieważ ta ,,nisza wypełniona jest po same brzegi" przez królewski Gryf XXI.
pozdrawiam sekator

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 23, 2011, 19:30:26 »
Sekatorze, gdzie Pan Dudek z imienia i nazwiska obraził jednego z młodych dla Polic?Coś strasznie drażliwy jesteś ostatnio i to raczej Ty stałeś się radykalny w swoich poglądach.Kto nie z nami ten przeciwko nam?Nie pasuje to do Ciebie zdecydowanie.Wypowiadasz się tak do Pana Dudka, jakby to były groźby... Spotkajcie się na gruncie prywatnym i wyjaśnijcie sobie wszelkiej maści niedopowiedzenia.Nic tak nie rozjaśnia , jak szczera rozmowa.Obydwu wam zależy na dobru naszej małej ojczyzny.Mniej nerwów Panowie.Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 23, 2011, 19:33:35 »
Panie Mariuszu.
Cieszę się, że podpiera Pan swoje zdanie na opiniach fachowców ale chyba nie dał im Pan pełnych danych do analizy.
PO wygraała wybory do powiatu poza Gminą Police. Prosze sobie sprawdzić wyniki i odkryje Pan, że PO wygrała zdecydowanie z GRYFem w okręgach 1 i 2(Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno), w okręgu 5 wygrała o włos, w pozostałych zdecydowanie przegrała. Analizując wynik PO w wyborach do rad miejskiej i powiatowej w Gminie Police, dostrzec można bardzo duży spadek poparcia dla tej formacji w porównaniu z wynikami wyborów prezydenckich, europejskich i poprzednich parlamentarnych.
Na podstawie tych danych wyciągam swój wniosek, ze częśc wyborcó PO nie poszła do wyborów i miało to wpływ na frekwencję.

W drugiej kwestii jeszcze raz zachęcam Pana do przejrzenia materiałów z konwencji GRYFa. Proszę też zerknąć do archiwalnych tekstów z Głosu i Kuriera z czasu wyborów. Praktycznie każda konferencja prasowa, każde spotkanie z wyborcami burmistrza Diakuna(a było ich naprawdę sporo) zaczynało się od zaproszenia do wzięcia udziału w wyborach.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

PS
sekatorze dzieki za uznanie dotyczące zdolności organizacyjnych, tylko proszę powstrzymaj się od sformułowań typu "królewski GRYF"
wiesz, że to woda na młyn... wielu młynarzy :D

sekator

  • Gość
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 23, 2011, 19:34:44 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Sekatorze, gdzie Pan Dudek z imienia i nazwiska obraził jednego z młodych dla Polic


No cóż, post został usunięty więc nie mogę Ci przytoczyć tego haniebnego tekstu. Ale zapewniam Cię, że za słowa których użył Pan Wojciech D. nawet w kulturalnym towarzystwie można dostać po...... Szkoda, że nie widziałes tego tekstu, nie dziwiłbyś się mojej reakcji. Temat zakończyłem, resztę Panowie załatwią sobie na innym gruncie.
pozdrawiam sekator

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 23, 2011, 19:48:00 »
Sekatorze. Przypomnij jeśli jesteś łaskaw, który post p. Dudka Ciebie zezłościł, bo nie przypominam sobie takowego a być może coś przeoczyłem.

Panie Grzegorzu. Nie dawałem im żadnych danych do analizy. To ich obserwacje na ich materiałach i przez nich zdobytych danych. Czy my ograniczamy się w tym temacie tylko do Gminy Police czy mówimy o całym powiecie. Nie zauważyłem obostrzenia, jeżeli chodzi o obszar, więc jak najbardziej podtrzymuję swoje stanowisko w sprawie frekwencji i tego czy elektorat PO był zmobilizowany czy nie. Chociażby na podstawie tego co sam Pan napisał o wyniku w okręgach 1, 2 czy 5. Oczywiście nie mówię czy mnie ten wynik cieszy czy nie bo dalej obstaję przy tym, że w samorządach (z wyjątkiem dużych miast) miejsca na politykę partyjną nie ma. Jeśli chodzi o sposób prowadzeni kampanii to przypominam, że to moje zdanie (może być mylne, choć staram się je uargumentować) i mam do niego prawo. Dlaczego odniósł się Pan do części mojego postu a np. do debaty kandydatów na burmistrza już nie ?

Pozdrawiam.
Mariusz

sekator

  • Gość
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 23, 2011, 19:52:05 »
Cytat: "Mariusz_Niedźwiecki"
Sekatorze. Przypomnij jeśli jesteś łaskaw, który post p. Dudka Ciebie zezłościł, bo nie przypominam sobie takowego a być może coś przeoczyłem


Tekst funkcjonował sobie radośnie na forum w dniu wczorajszym, w godzinach 09.11 do ok 21.30. Nawet nie chcę ciągnąć tego tematu. Spuśćmy nań zasłonę milczenia, bo nie przynosi on nikomu chwały. Ani osobie której dotyczył, ani administracji forum, ani jej autorowi.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
sformułowań typu "królewski GRYF"
wiesz, że to woda na młyn... wielu młynarzy  


Potrafię docenić profesjonalizm, zaangażowanie i włożony wysiłek nawet jeżeli dotyczą wyborczej konkurencji.  A młynarze i lodziarze różnej maści i tak będą kręcić swoje ,,bolesne lody" bo  taka ich uroda.
pozdrawiam sekator

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 23, 2011, 20:08:50 »
Cytat: "Beobachter"

Sumując - amatorsko zagrali prawie wszyscy (poza Gryfem).

Moim zdaniem amatorsko zagrali wszyscy, bez wyjątku. Tylko jedni bardziej, inni mniej.
Natomiast słowo "klęska" najbardziej pasuje do PSL, drugi jest PiS, PO się o ten termin ociera. Sukces ma SLD, a "Police XXI" i "Gryf XXI" wypadły przeciętnie.
Cytat: "Wojtek Dudek"
w pierwszej kolejności chciałbym bardzo podziękować Sławkowi za założenie tego ciekawego tematu i tym samym zainteresowanie innych naszym stowarzyszeniem, podziękowanie tym większe, że przecież robi to jako sympatyk (członek) PiS-u.

 :thumright:  :rotfl:
Cytat: "Mariusz_Niedźwiecki"
Jeżeli wg. Pana wyborcy PO nie poszli na wybory to jakim cudem ta partia ma większość w Radzie Powiatu ?

PO w wyborach powiatowych zrobiła minimaksa. Sprawdź - dostawali więcej głosów tam, gdzie się to najbardziej opłacało w przeliczeniu na mandaty. Nie wiem tylko, czy to był fuks, czy metoda.
Cytat: "sekator"
Panie Wojciechu.[...]
Proponuję zawrzeć swoiste pacta conventa, podobne do tych, które mam z Wykidajło,

Gwoli ścisłości - nie masz. Mogłeś mieć, ale złamałeś warunki. Teraz możesz tylko liczyć na to, że zachownie gróźb będzie dla mnie bardziej opłacalne niż wyrównanie rachunków.
Czyli - skutki podobne, ale położenie elementów inne.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

sekator

  • Gość
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 23, 2011, 20:32:41 »
Cytat: "Wykidajło"
do PSL


PSL przede wszystkim późno wystartowało, no i podobnie jak Police XXI nie określiło
 dokładnie do jakiego elektoratu w Policach chce się zwrócić. Końcówkę mieli nie najgorszą, ale wszystko bardzo późne, chaotyczne, bez wyrazu. Bardzoo słabo opracowana strategia wyborcza, jakby robiona ,na poczekaniu".

Cytat: "Wykidajło"
Police XXI" i "Gryf XXI" wypadły przeciętnie


Porównanie obu stowarzyszeń co najmniej nietrafne. Pierwsze nie zdobyło ani jednego mandatu, drugie szturmem wzięło Gminę i część Powiatu, więc jedyne co mają wspólne to ,,XXI" w nazwie (ale może to była przemyślane posuniięcie nawiązujące do podobieństwa w nazewnictwie - tego nie wiem).
Co do PO  i PiS częściowo się zgadzam. Można było lepiej. PO się nie postarało, PiS miał utrudnione zadanie przez ,,rozłamowcow"z dzisiejszego PJN i związaną z tym medialna nagonkę.
 Choć dzisiaj wydaje mi się, że docelowo kwestia ,,rozlamu"jest szansą dla PiS, jeżeli centrala mądrze to rozegra, w co wierzę i o czym przekonują mnie ostatnie wydarzenia i sondaże.

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 23, 2011, 20:45:04 »
Czy wspólne XXI w nazwie było celowe tego nie wiem. Mam tylko nadzieję, że nie myślisz chyba, że to Gryf miał pierwszy ten dodatek w nazwie. Jeżeli chodzi o porównanie Polic XXI i Gryfa ze strony Wykidajły to chyba wiem o co mu chodzi. Przeanalizuj sobie Sekatorze jeszcze raz  wyniki wyborów i to nie tylko pod względem ilości zdobytych mandatów. Weź pod uwagę także inne czynniki jak np. długość istnienia, ilość uzależnionych od jednej i drugiej organizacji ludzi a być może dojdziesz do podobnego jak Wykidajło wniosku. Jeżeli nie wiesz o czym mówię to chętnie pokrótce napiszę Ci w PW.

Pozdrawiam
Mariusz

sekator

  • Gość
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 23, 2011, 21:03:10 »
Cytat: "Mariusz_Niedźwiecki"
Jeżeli nie wiesz o czym mówię to chętnie pokrótce napiszę Ci w PW.


Ok. Spotkamy się kiedyś w realu i pogadamy o szczegółach, jeśli faktycznie nie chcesz pisać na forum. Powiem szczerze, że moja postawa wobec Was była neutralna, z pewną dozą sympatii i zainteresowania. Nie ukrywam, że dopiero wydarzenia ostatnich tygodni, bardzo radykalnie zmieniły tę opinię. Ale nie mogę obarczać całego Stowarzyszenia zachowaniem niektórych osób (ale na ten temat dosyć).
Znam też kilka osób z Waszych list wyborczych i poza jednym wyjątkiem bardzo je cenię. Uważam też, że niektóre z nich miały potencjał, nie wiem tylko dlaczego go nie wykorzystały.
Tak naprawdę, zabrakło mi jakiejś fajnej i merytorycznej debaty wszystkich ugrupowań i ich przedstawicieli, a same wybory były raczej szare, nudne i bezbarwne i poza tonami ulotek i plakatów nic nie wprowadziły interesującego do polickiej rzeczywistości. Szkoda, bo można było to fajnie zorganizować.
pozdrawiam sekator