Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Władysław Diakun dostał wyrok  (Przeczytany 100651 razy)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #75 dnia: Marca 21, 2011, 17:14:17 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Cytat: "Król podziemia"
Też bym tego sobie życzył,jednak cały proces "zatoczył koło" i z pewnością skoro Sąd Apelacyjny tego nie potrafił zakończyć-inni również zadbają o to aby się za szybko nie skończył.Pozdrawiam


Nie znam się na praktyce sądowej ale widzę to w taki sposób, że skoro Apelacyjny wykazał Okręgowemu tak długą listę błędów, to ten chyba raczej odpuści i zakonczy sprawę uniewinnieniem. Zakładam tak bo skoro Okręgowy nie zdołał zbadać dogłębnie wskazanych mu przez Apelacyjny spraw, oznacza to, że są to sprawy, których się zbadać nie da.
Może to naiwne założenie ale innego nawet nie próbuję tu podnosić, bo może wtedy sie okazać, że niektóre działania Okręgowego mogły być celowe.
Poza tym, Sąd Apelacyjny podważył również część aktu oskarżenia, a Pani Prokurator ogłosiła w mediach, że zawarła w akcie wszystko co miała i więcej się wycisnąć nie da.

Z tych właśnie powodów patrzę na sprawę z optymizmem.
Powtórze tylko, że żal mi, że Sąd Apelacyjny nie zakończył sprawy definitywnie.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz


Ja bym takim optymistą nie był i do zakończenia sprawy jeszcze wiele wody w Odrze upłynie. Pół roku, nowy proces, który też zajmie trochę czasu - nawet jeśli wyrok będzie korzystny dla Burmistrza, to apelacje może wnieść oskarżyciel i tak się będzie tułać, aż sprawa trafi do SN, a tam może być różnie.

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #76 dnia: Marca 21, 2011, 17:56:16 »
Może być uciążliwie, zgoda. Ale różnie już nie będzie. Po wyborach koalicję (i rząd) najprawdopodobniej stworzą: PiS, SLD oraz PSL. Będzie znakomita okazja, aby zweryfikować kwalifikacje niektórych sędziów i prokuratorów. Sądzę, że możliwość takiej perspektywy zdecydowanie wpłynie na ostrość widzenia oraz poczucie prawa i sprawiedliwości.

@markietek
Nie podniecaj się tak bardzo. Nigdzie Cię nie obrażałem. Zresztą, jak ktoś nie zaczyna to i nie ma powodu do obaw. Nigdy pierwszy nie rozrabiam. No, ale, jak ktoś zaczepia - co robić, trzeba się bronić.
Cieszę się, że i pośród ludzi młodych są patrzący rozsądnie na minione dzieje. Niemniej proces W. Diakuna aż wołał o obecność ludzi doświadczonych. Bo w materiałach historycznych nie wszystkie niuanse są zapisane. Nawet pięciolatki się różniły. Inny był okres 1970-75, inny 1976-80, inne następne. Ja np. pamiętam Edwarda Gierka - łobuza (1968), idola (1970-75) i epigona (1976-1980). Zwłaszcza 1978 - kiedy w orędziu sylwestrowym za największe osiągnięcie Polski uznał lot w kosmos M. Hermaszewskiego. A cała Polska aż drżała radością z wyboru Papieża.
Kto nie przeżył - może wiedzieć, ale nie pojmie. Każde pokolenie ma przywilej własnej samoświadomości. Co do spraw dobrych i co do spraw złych. Dlatego odmawiam prawa ferowania wyroków odnośnie przeszłości ludziom, którzy jej nie znali, bo ich zwyczajnie nie było. Przynajmniej do momentu, kiedy żyją czynni uczestnicy tamtych lat i zdarzeń.

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #77 dnia: Marca 21, 2011, 19:02:01 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Z tych właśnie powodów patrzę na sprawę z optymizmem.
   A ja patrzę z pesymizmem.   Jak mógł Sad Okręgowi na podstawie zerowych dowodów tak wyrokować.  Widziałem w kablówce ogłoszenie wyroku, to sędzia Sądu Apelacyjnego nie zostawił na wyroku Sadu Okręgowego suchej nitki. Zbeształ ich jak dzieci w piaskownicy.  Gdyby Sąd Okręgowy był saperem - byłby duży huk. Dlatego zostają tylko dobrzy saperzy, a Orły Temidy Sądu Okręgowego dalej wyrokują. Bo Sąd Okręgowy jest niezależny od rozumu i przyzwoitości.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #78 dnia: Marca 21, 2011, 19:04:03 »
Mnie zastanawia tylko jedno. Nie osądzam burmistrza... Dlaczego ta akcja kopania pod Panem Diakunem miała miejsce dopiero teraz? Funkcjonuje On przecież w przestrzeni publicznej już szmat czasu... Będzie już ze 20 lat lekko... Wcześniej był cacy, a teraz już Be i niedobry? Może ktoś oświeci mnie młodego człowieka... Przepraszam za posta pod postem, moja nieuwaga... Bartek, inspiratorów znają całe Police, pytanie tylko, dlaczego dopiero teraz? Frustracja z niemożności dostania się do żłoba? Policka rodzina Soprano wydaje się być w odwrocie i przeżyć nie może tego senior rodu... Ciekawe co wymyślą, jeżeli ponowny proces zakończy się wygraną obecnego burmistrza...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #79 dnia: Marca 21, 2011, 19:06:03 »
Cytat: "piotr S"
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Z tych właśnie powodów patrzę na sprawę z optymizmem.
   A ja patrzę z pesymizmem.   Jak mógł Sad Okręgowi na podstawie zerowych dowodów tak wyrokować.  Widziałem w kablówce ogłoszenie wyroku, to sędzia Sądu Apelacyjnego nie zostawił na wyroku Sadu Okręgowego suchej nitki. Zbeształ ich jak dzieci w piaskownicy.  Gdyby Sąd Okręgowy był saperem - byłby duży huk. Dlatego zostają tylko dobrzy saperzy, a Orły Temidy Sądu Okręgowego dalej wyrokują. Bo Sąd Okręgowy jest niezależny od rozumu i przyzwoitości.
Dokładnie tak jak Pan mówi Panie Piotrze!
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #80 dnia: Marca 21, 2011, 19:06:19 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Może ktoś oświeci mnie młodego człowieka...


"Nitrasowe Wersety", mówi Ci to coś?

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #81 dnia: Marca 21, 2011, 19:13:23 »
Cytat: "Beobachter"
Może być uciążliwie, zgoda. Ale różnie już nie będzie. Po wyborach koalicję (i rząd) najprawdopodobniej stworzą: PiS, SLD oraz PSL. Będzie znakomita okazja, aby zweryfikować kwalifikacje niektórych sędziów i prokuratorów. Sądzę, że możliwość takiej perspektywy zdecydowanie wpłynie na ostrość widzenia oraz poczucie prawa i sprawiedliwości.


Śmiałe teorie... począwszy od koalicji po wpływ władzy ustawodawczej na niezawisłe sądy... z tym, że sędziów do SN powołuje prezydent, który jeśli sprawa nie będzie się ciągnąć zbyt długo będzie z opcji przeciwnej do wspomnianej przez Ciebie koalicji... swoją drogą jeśli do niej dojdzie będzie to dla mnie kolejny cios poniżej pasa w me zainteresowanie polityką po ministrowaniu Giertycha i Leppera... zresztą daleko mi do stwierdzeń, że polityka z górnej półki będzie pośrednio czy bezpośrednio wpływać na procesy kogoś, kto z ich perspektywy jest niewarty zainteresowania, bo znaczy coś jedynie na szczeblu lokalnym...

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #82 dnia: Marca 21, 2011, 19:17:28 »
Ten się śmieje, kto się ostatni śmieje. Starym serce twardnieje i miłosierdzia próżno szukać. Jeszcze trochę, poczekajmy, a będzie rozliczenie. Karta się zawsze odwraca - zapiszcie, co napisałem.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #83 dnia: Marca 21, 2011, 19:18:51 »
Cytat: "piotr S"
Dlatego zostają tylko dobrzy saperzy, a Orły Temidy Sądu Okręgowego dalej wyrokują. Bo Sąd Okręgowy jest niezależny od rozumu i przyzwoitości.


Kurde, przyjmijmy, ze moja naiwność nabiera gigantycznych kształtów, ale jeśli rozum i przyzwoitość tego sądu to wartości których brak, jest jeszcze strach o własne, sądowe tyłki i instynkt samozachowawczy. Sąd Apelacyjny spojrzał im na ręce i stwierdził, że są piekielnie brudne, Pani prokurator rzuciła ręcznik na matę.
Odważą się w tej sytuacji trwać przy swoim pierwotnym postanowieniu????

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #84 dnia: Marca 21, 2011, 19:30:03 »
Za bardzo uwierzyliście w demokrację. W Polsce wciąż najważniejsze są "układy". Współczuję pani prokurator... Jej już NIE MA!

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #85 dnia: Marca 21, 2011, 19:56:16 »
Cytat: "Beobachter"
Za bardzo uwierzyliście w demokrację. W Polsce wciąż najważniejsze są "układy". Współczuję pani prokurator... Jej już NIE MA!


Mieszkając w Policach trudno wierzyć w demokrację... ot taki czarny humor...

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #86 dnia: Marca 21, 2011, 20:50:11 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
jeśli rozum i przyzwoitość tego sądu to wartości których brak, jest jeszcze strach o własne, sądowe tyłki i instynkt samozachowawczy.

Sędziowie podlegają tylko Konstytucji pełna niczym nieskrępowana samodzielność.Sędzia w Polsce powoływany jest dożywotnio wobec tego jest także nieusuwalny.Śmiałe odważne i cięte słownictwo w żargonie prawniczym nie robi na nikim wrażenia-to jest język zrozumiały dla "ludzi z branży" To co wypowiedział w uzasadnieniu sędzia tylko z pozoru było krytyką,którą kojarzymy zwykle z negatywną oceną faktów lub zjawisk.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #87 dnia: Marca 21, 2011, 22:47:49 »
Cytat: "Król podziemia"
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
jeśli rozum i przyzwoitość tego sądu to wartości których brak, jest jeszcze strach o własne, sądowe tyłki i instynkt samozachowawczy.

Sędziowie podlegają tylko Konstytucji pełna niczym nieskrępowana samodzielność.Sędzia w Polsce powoływany jest dożywotnio wobec tego jest także nieusuwalny.

http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/313369,zdunska-wola-sedzia-usuniety-z-zawodu,id,t.html?cookie=1
Wystarczyło wpisać w gugla "sędzia usunięty". To jest pierwsze z dłuższej listy. Chcesz latareczkę?
Cytuj (zaznaczone)
To co wypowiedział w uzasadnieniu sędzia tylko z pozoru było krytyką,którą kojarzymy zwykle z negatywną oceną faktów lub zjawisk.

Tak to sobie tłumacz.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #88 dnia: Marca 21, 2011, 23:49:16 »
Cytat: "Wykidajło"
Wystarczyło wpisać w gugla "sędzia usunięty". To jest pierwsze z dłuższej listy. Chcesz latareczkę?

Gratuluję Ci dobrego samopoczucia-rozbawiłeś mnie podając jako "Twój flagowy" argument akurat ten konkretny przypadek.Zatem bądź tak uprzejmy i pozgłębiaj fakty tej sprawy-być może zrozumiesz o czym jest mowa-tak samo jak to co zawiera część mojego zdania w poście-" Sędzia w Polsce powoływany jest dożywotnio wobec tego jest także nieusuwalny" Pozdrawiam  ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #89 dnia: Marca 21, 2011, 23:59:03 »
Cytat: "Król podziemia"
Zatem bądź tak uprzejmy i pozgłębiaj fakty tej sprawy-być może zrozumiesz o czym jest mowa-tak samo jak to co zawiera część mojego zdania w poście-" Sędzia w Polsce powoływany jest dożywotnio wobec tego jest także nieusuwalny"

Nie chce mi się. Twoje doświadczenie jest zbyt głębokie.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.