Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Władysław Diakun dostał wyrok  (Przeczytany 100645 razy)

jezat

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 17, 2011, 17:26:27 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Na dokładkę załączam tekst z Kuriera.
Szerzej jest tu opisane uzasadnienie orzeczenia.

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Szczecin/Diakun-do-ponownego-rozpatrzenia

W tej sprawie naruszono dwie kardynalne reguły postępowania;zasadę swobodnej oceny dowodów i zasadę domniemania niewinności.Taki komunikat znajduje się w elektronicznym Kurierze Szczecińskim.Zasada swobodnej oceny dowodów moim zdaniem pozwala na sędziowskie manipulacje i z takimi mieliśmy do czynienia - ze stogu słomy wyciąga się zdzbło trawy i w oparciu o nie twierdzi się,że cały stóg jest z trawy.Do tego wystarczy dołożyć martwą  w tym przypadku ,zasadę domniemania niewinności i mamy kapturowy wyrok.Jak znam życie skarcony sąd I instancji pójdzie w zaparte i dalej będzie udawał,że zasada domniemania niwinności(brak jakichkolwiek dowodów,"kwitów" podpisanych przez Władka)nie obowiązuje.Tego się obawiam.W IPNie różne cuda sie zdarzają.Pisowscy harcerze w IPNie potrafią grzebać w UB-ckim i SB-ckim szambie.Na setki tysięcy papierów tylko lojalka Jar.Kacza okazała się sfałszowana. Cała reszta to najprawdziwsza prawda.Mam jednak nadzieję,że w przypadku W.Diakuna zwycięży rozum.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 17, 2011, 18:21:55 »
Sąd Okręgowy dostał burę od Apelacyjnego. Burę na tyle zdecydowaną, że dotknęła one równiez i Panią prokurator, która jawnie powiedziała, ze nic wiecej z archiwów nie wyciągnie. To wskazuje, tak myślę, zakończenie tej sprawy wyrokiem uniewinniającym.
Przeczytałem sobie cały ten wątek i przypomniałem jak wielu ludzi skresliło Pana Diakuna i jak wielu już witało komisarza w Policach.
W całym tym zamieszaniu, ostrej dyskusji i wyrokowaniu jakoś zagubił się motyw Władysława Diakuna nie burmistrz, a człowieka, osoby, która nagle musi walczyć z poważnym posądzeniem. Jedynie Obserwator kilka razy wspominał o tym aspekcie sprawy ale oczywiście nikt nie doczytał tego sensu, "bo to przecież urzędnik pisał"

Zwróciłem uwagę na to, że Pan Diakun dzisiaj, po ogłoszeniu orzeczenia wcale nie był szczęśliwy. Fakt, że bieg sprawy obrócił się na jego korzyść i dał nadzieję na szczęśliwe rozstrzygnięcie ale sprawy nie zakonczył definitywnie i jasno. Obserwowałem w ostatnich miesiącach jak bardzo bolesna dla Pana Diakuna była ta sprawa. W sytuacjach mniej oficjalnych widac było jak mu ciezko zmagać się z tym, że podważono jego uczciwość, a wielu wręcz wykrzykiwało w twarz o zdradzie i świństwie.
Mam nadzieję, że dziś wieczorem Władysławowi Diakunowi-człowiekowi, policzanowi - będzie troche lżej i łatwiej.

Pozdrawiam wszystkich
Grzegorz Ufniarz
Nikomu nie życzę przezywania podobnie trudnych chwil.

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 17, 2011, 19:56:39 »
Nie potrafię sam siebie zacytować z wcześniejszego postu, ale moje zdanie o "GŁUPIM sądzie" podzielił również sąd wyższej instancji. I nie pochwalił niezawisłości /od rozumu i uczciwości/ sądu niższej instancji.

jezat

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 18, 2011, 11:49:53 »
Cytat: "piotr S"
Nie potrafię sam siebie zacytować z wcześniejszego postu, ale moje zdanie o "GŁUPIM sądzie" podzielił również sąd wyższej instancji. I nie pochwalił niezawisłości /od rozumu i uczciwości/ sądu niższej instancji.

Dokładnie w takim samym tonie pisałem ja.Tylko co z tego?Przecież sędziowie to dożywotnia ,nietykalna kasta i co najgorsze niezawisła.To jest chore.Zauważ ,że tak niewielu uczestników tego forum podziela naszą opinię.To jest jeszcze gorsze.To oznacza przyzwolenie na dalsze posługiwanie się ubeckim i sbeckim gównem w celach stricte politycznych.Zwróć uwagę ,że nie widać w tym temacie całej drużyny wyznawców,będącego w głębokiej załobie prezesa.Czy to nie potwierdza poglądu,że oni w tym również maczali palce?A może przede wszystkim oni?

sekator

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 18, 2011, 12:16:17 »
Cytat: "jezat"
Zwróć uwagę ,że nie widać w tym temacie całej drużyny wyznawców,będącego w głębokiej załobie prezesa.Czy to nie potwierdza poglądu,że oni w tym również maczali palce?A może przede wszystkim oni?


Maczali palce ci których bronisz w każdym wątku. To oni inspirowali wyborcze śmiecie oskarżające W. Diakuna i Gryfa. Widzieliśmy wszyscy sesje Rady Miejskiej, ataki na burmistrza kierowane pod jego adrsem oskarżenia. I to ty popierasz tych ludzi. Ciekawe dlaczego tak boisz sie, aby nie zaczęli rządzić na gminnym podwórku - zimna kalkulacja trzymania z każdą władzą, czy interesy ? Twoje teksty w obronie PO były pewnie podyktowane przygotowaniem pod Pana Komisarza.
Wiemy, wiemy...Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek...Jest więcej takich niestety....Wszyscy kochacie W. Diakuna bo ma władzę i dlatego się do niego łasicie, a skrycie popieracie tych którzy go próbowali usunąć za wszelką cenę. I dziękuj sądowi, że do tego nie dopuścił (zwłaszcza apelacyjnemu) , bo gdyby decyzja zależała od ,,innej władzy" ( nie sądowniczej)- burmistrza juz byśmy nie mieli.
Nie wypowiadałem sie w wątku, aby ktoś nie zarzucił mi koniunkturalizmu....niestety musiałem.

Offline polo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #50 dnia: Marca 18, 2011, 12:25:42 »
Cytat: "sekator"
Wiemy, wiemy...Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek...Jest więcej takich niestety....Wszyscy kochacie W. Diakuna bo ma władzę i dlatego się do niego łasicie, a skrycie popieracie tych którzy go próbowali usunąć za wszelką cenę. I dziękuj sądowi, że do tego nie dopuścił (zwłaszcza apelacyjnemu) , bo gdyby decyzja zależała od ,,innej władzy" ( nie sądowniczej)- burmistrza juz byśmy nie mieli.
Nie wypowiadałem sie w wątku, aby ktoś nie zarzucił mi koniunkturalizmu....niestety musiałem.


Dodam więcej-dzięki władzy P. Diakuna większośc z waszych rodzin i pociotecznych ma prace

sekator

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #51 dnia: Marca 18, 2011, 12:32:14 »
Cytat: "polo"
Dodam więcej-dzięki władzy P. Diakuna większośc z waszych rodzin i pociotecznych ma prace


Przy okazji, dziękuję Grzegorzowi za jego tekst w którym zwrócił uwagę na dramat W. Diakuna nie tylko jako burmistrza, ale zwykłego człowieka. Dla mnie ta sprawa także ma przede wszystkim aspekt ludzki. Szkoda, że dla wielu innych jest to przede wszystkim problem ich stołków, układów i fałszywych deklaracji.
Rzygać się chciało, gdy widziało się niektóre fałszywie zatroskane gęby......Gdyby przyszedł komisarz, Pan Diakun mógłby dopiero zobaczyć na kogo może tak naprawdę liczyć.....

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 18, 2011, 14:08:23 »
Cytat: "sekator"
Dla mnie ta sprawa także ma przede wszystkim aspekt ludzki. Szkoda, że dla wielu innych jest to przede wszystkim problem ich stołków, układów i fałszywych deklaracji.
Rzygać się chciało, gdy widziało się niektóre fałszywie zatroskane gęby......Gdyby przyszedł komisarz, Pan Diakun mógłby dopiero zobaczyć na kogo może tak naprawdę liczyć.....

Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni. Naprawdę myślisz, że ktoś tu uwierzy w świętego sekatora?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

sekator

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 18, 2011, 14:23:19 »
Cytat: "Wykidajło"
Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni. Naprawdę myślisz, że ktoś tu uwierzy w świętego sekatora


Na razie jestem w tej komfortowej sytuacji, że nie muszę nikogo przekonywać o prawdziwości moich wypowiedzi. Nie jestem święty i nigdy do takiej roli nie aspirowałem. A to, że nie boję się wyrażać swoich opinii, także wśród członków PiS raczej utrudnia mi życie niż ułatwia ( w razie czego służę przykładami).
 Więc w tej materii jestem bardziej wiarygodny, od tych którzy swoich synekur i układów bardziej bronią niż W.D. Ja postrzegam W.Diakuna jako człowieka, o którym zawsze pozytywnie wyrażali się moi rodzice i z którego ja pozytywnie odbieram.
Nie wierzyłem nigdy w jego winę...nie dlatego że jest burmistrzem, ale dlatego że wiem jak postępował kiedy był zwykłym pracownikiem ZCH i nikomu nieznanym człowiekiem. A uczciwości nie można sobie amputować jak ręki...albo się ją posiada, albo nie....

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 18, 2011, 14:40:53 »
Cytat: "sekator"
nie boję się wyrażać swoich opinii,

Chciałem tu przytoczyć twoje "jako sekator mogę czasem pojechać trochę ostrzej" - ale post już zniknął. Podobnie zresztą jak inne (nie tylko twoje) z czasów sprzed koalicji Gryf - PiS. Szkoda, ich lektura mogłaby być teraz ciekawa.
Cytat: "sekator"
A uczciwości nie można sobie amputować jak ręki...albo się ją posiada, albo nie....

Rzekłeś. Zostanie zacytowane przy najbliższej okazji.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

sekator

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 18, 2011, 14:53:54 »
Cytat: "Wykidajło"
Podobnie zresztą jak inne (nie tylko twoje) z czasów sprzed koalicji Gryf - PiS. Szkoda, ich lektura mogłaby być teraz ciekawa.


Koalicja Gryf - PO nie dla mnie zakończyła się bolesną obstrukcją. Ja postrzegałem ją negatywnie i nie musiałem kochać Gryfa za taką decyzję. Dzisiaj także Gryf wie czego może się spodziewać po tej partii. Szkoda, że pewien sentyment do niej pozostał u wielu pseudo-zwolenników W.Diakuna. Tak jakby naprawdę nie wiedzieli komu mogą podziękować za obecną sytuację.

jezat

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 18, 2011, 16:25:21 »
Cytat: "Wykidajło"
Podobnie zresztą jak inne (nie tylko twoje) z czasów sprzed koalicji Gryf - PiS. Szkoda, ich lektura mogłaby być teraz ciekawa.


Cytat: "sekator"
Koalicja Gryf - PO nie dla mnie zakończyła się bolesną obstrukcją. Ja postrzegałem ją negatywnie i nie musiałem kochać Gryfa za taką decyzję. Dzisiaj także Gryf wie czego może się spodziewać po tej partii. Szkoda, że pewien sentyment do niej pozostał u wielu pseudo-zwolenników W.Diakuna. Tak jakby naprawdę nie wiedzieli komu mogą podziękować za obecną sytuację.

Ciekawa filozofia polickiego hunwejbina broniącego IPNowskiego szamba.Nie wie z jakiej opcji politycznej są tzw historycy i prokuratorzy w IPNie.To ci sami którzy w ślad za Jar.Kaczem twierdzą,że wiadoma lojalka została sfałszowana.Tak samo jak ksero na W.Diakuna.Ale przeciez tobie nikt nie wmówi,ze białe jest białe.Za tym wszystkim stoją krasnoludki,hej!
PS. coś ci jeszcze powiem;z Władkiem pracowałem od czasu uruchomienia ZBT do 1983 roku i żadnych nożyczek ogrodniczych w jego towarzystwie nie widziałem,więc daruj sobie swoją fałszywą troskę o jego zdrowie.

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 18, 2011, 16:48:14 »
Myślę, że nie powinniśmy się podejmować oceny obu wyroków. A przynajmniej nie powinni robić tego Ci, którzy nie znają dowodów lub sprawy i kierują się tylko własnym przekonaniem i sympatią, bądź jej brakiem...
Może się okazać, że ponowne rozpatrzenie tej sprawy przez sąd apelacyjny przyniesie rezultat oczekiwany przez zwolenników burmistrza albo odwrotnie, oczekiwany przez przeciwników. Tylko gdzie w tym wszystkim jest człowiek ?

P.S. Kolejny raz rozmowa przeistacza się w prywatną wymianę zdań pomiędzy "Sekatorem" i "Jezatem"...

jezat

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #58 dnia: Marca 18, 2011, 17:08:34 »
Cytat: "Mariusz_Niedźwiecki"
Myślę, że nie powinniśmy się podejmować oceny obu wyroków. A przynajmniej nie powinni robić tego Ci, którzy nie znają dowodów lub sprawy i kierują się tylko własnym przekonaniem i sympatią, bądź jej brakiem...
Może się okazać, że ponowne rozpatrzenie tej sprawy przez sąd apelacyjny przyniesie rezultat oczekiwany przez zwolenników burmistrza albo odwrotnie, oczekiwany przez przeciwników. Tylko gdzie w tym wszystkim jest człowiek ?

P.S. Kolejny raz rozmowa przeistacza się w prywatną wymianę zdań pomiędzy "Sekatorem" i "Jezatem"...

Wymień osoby ,które zabraniają ci włączyć się do wymiany zdań.Możesz wyrazić swoją opinię,a ty wolisz schować jak struś głowę w piasek mówiąc -na dwoje babka wróżyła,czyli albo jest albo nie jest winien.Jak pewnie zauważyłeś działalność IPNu szkodzi przede wszystkim przeciwnikom tamtego ustroju pod pozorem odnowy moralnej.A to przecież zwyczajne babranie się w szambie.Jakaś grupa dobrze opłacanych fanatyków w IPNie wyciąga na polityczne zamówienie jakiegoś królika a ty to bronisz,bo milczenie w sprawie np Władka Diakuna jest akceptacją tego ubecko sbeckiego szamba.I właśnie milczenie zwolenników PiS -tak licznych przecież w opluwaniu premiera na tym forum,potwierdza moim zdaniem wasze nieczyste sumienie w tej sprawie.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #59 dnia: Marca 18, 2011, 17:16:05 »
Cytat: "Mariusz_Niedźwiecki"
Może się okazać, że ponowne rozpatrzenie tej sprawy przez sąd apelacyjny


Na razie sprawa trafiła ponownie do sądu okręgowego, więc nie mówmy jeszcze o apelacji, bo do niej droga daleka ;]
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy