Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Władysław Diakun dostał wyrok  (Przeczytany 93283 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 10, 2011, 16:39:19 »
Cytat: "monika1980"
Byłam dzisiaj pod sądem gdzie obdywała się rozprawa i.....całe Police się zjechały.....


Ja też dzis byłem w tym sądzie.
Niestety nie mam pojęcia co się tam działo, bo najwyższy sąd nie zadbał o to aby publiczność słyszała przebieg rozprawy. Wraz z kilkudziesięcioma innymi osobami siedziałem i patrzyłem przez przeszkloną sciankę na rozprawę. Kłopot w tym, że nie działał system nagłośnienia i zgromadzeni nic nie słyszeli. O decyzji sądu dowiedzieliśmy się dopiero po zakonczeniu rozprawy od dziennikarzy, którzy mieli pozwolenie na przebywanie na sali rozpraw.
Wiem tylko, że zażalenie na wyrok złożył każdy z trzech obrońców Burmistrza Diakuna.
Podobno sąd po wysłuchaniu argumentów obrony stwierdził, że sprawa jest złożona i potrzebuje czasu na podjęcie wyroku, stąd odroczenie do 17 marca.
Tyle(bardzo kulawej) relacji z sądu.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 10, 2011, 17:00:46 »
Spiszę i dam u siebie tyle, ile moim zdaniem warto.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 10, 2011, 17:32:00 »
Cytat: "monika1980"
PANA SEKRETARZA


Raczej komisarza ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 10, 2011, 17:55:09 »


"Po dzisiejszym posiedzeniu Sądu,oraz licznych wypowiedziach na sądowych korytarzach i przed Sądem można się domyślać pod jak wielką presją znajduje się skład sędziowski.Próbuje się już podważać wiarygodność tego co dotychczas zebrano,wiarygodność wymiaru sprawiedliwości i samych sędziów puszczając w obieg opinii publicznej fałszywe tezy.Obóz oskarżonego dwoi się i troi aby w eter publiczny posłać jak największą ilość podejrzeń o słuszność tego procesu i wartość końcową czyli sam wyrok.To co prezentowali przed sądem i na sądowym korytarzu pokazuje że sami nie wierzą w końcowy sukces i łapią się takich samych metod jak Lepper.Widząc to dzisiaj mam wyrobione zdanie na ten temat-przewodniczący w krótkim swoim wystąpieniu tak naprawdę nie pozostawił cienia wątpliwości w pewnym momencie przemowy jak ocenia zebrany materiał.Mina Diakuna była porazająca i jeszcze takiego go nie widziałem przerażonego-wyglądał tak jakby gra szła nie o to że jest oskarżony o kłamstwo lustracyjne a o akt łaski dla niego pozwalający uciec spod topora kata.Naprawdę współczuję Sądowi bo przyszło im orzekać w sytuacji presji i "nacisków" kiedy wmanipulowano w to mieszkańców a Ci jak owieczki boże klepią w eter co im wódz każe.Takie są moje spostrzeżenia po tym dzisiejszym posiedzeniu Sądu "

źródło: gs24.pl
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 10, 2011, 19:20:01 »
No to jest. Wybaczcie, jeśli coś ważnego pominąłem, ale pisałem z pamięci, bo notatki w firmie zostały.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 10, 2011, 19:35:11 »
Zaraz, gdzie jest?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 10, 2011, 20:07:23 »
U mnie. Przy całym szacunku dla tego forum, jego właściciela i administracji, to jednak trochę pisania było, więc trudno, żebym je publikował tutaj :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 17, 2011, 11:15:39 »
Doszły mnie słuchy, że Sąd Apelacyjny uchylił wyrok w sprawie Burmistrza i przekazał sprawe do rozpatrzenia Sądowi Okręgowemu.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 17, 2011, 12:08:22 »
Cytat: "airam"
Doszły mnie słuchy, że Sąd Apelacyjny uchylił wyrok w sprawie Burmistrza i przekazał sprawe do rozpatrzenia Sądowi Okręgowemu.


Dokładnie - także pół roku spokoju w tym temacie...

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 17, 2011, 12:16:20 »
Sąd Apelacyjny uchylił wyrok Sądu Okręgowego i skierował sprawe do ponownego rozpatrzenia.
W uzasadnieniu ustnym przewodniczacy składu sedziwowskiego wyliczył cały szereg uchybień i niedopatrzeń Sądu Okręgowego w tym złamanie dwóch kardynalnych zasad orzekania. Sędzia wskazał również na błąd w akcie oskarzenia sporzadzonym przez prokuratora pionu lustracyjnego IPN w kwestii sformułowań "SB wykorzystywała osobę Władysława Diakuna jako tajnego współpracownika". Sędzia uznał, że od "wykorzystywania osoby" do faktycznego bycia "świadomym i tajnym współpracownikiem" jest bardzo daleka droga.

Nie jestem zadowolony z takiego wyniku rozprawy. Sądząc po naprawdę dłuuugiej liście uchybień Sądu Okręgowego zarówna w sferze procedur jak i w sferze merytorycznej oceny dowodów myślałem, że Sąd Apelacyjny uniewinni Pana Burmistrza. Niestety jest inaczej a to oznacza ciąg dalszy tego nonsensownego procesu.
W kazdym razie zastanawiam się czym kierował się Sąd Okręgowy wyrokując w sprawie, skoro wyższa instancja praktycznie wykazała kompromitujące Sąd Okręgowy błędy.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 17, 2011, 12:53:56 »
Sąd Apelacyjny ma różne możliwości działania. Rozpatrywał zasadność apelacji, którą przyjął, a to oznacza, że nie mógł wydać wyroku na niekorzyść apelującego. To po pierwsze.
Po drugie - nie musiał (a i pewnie nie chciał) wydawać ostatecznego wyroku, bo tak jest wygodniej. Teraz odpowiedzialność za błędy spada w całości na sąd okręgowy.
Dopiero gdyby sąd okręgowy, ponownie, ale już poprawnie rozpatrując zagadnienie, wydał takie samo, jak dotąd orzeczenie - kolejna apelacja skończy się ostatecznym wyrokiem. Zresztą już widać, że uniewinniającym.
Sądzę jednak, że sąd okręgowy "poprawi się" z poprzednich błędów, tym bardziej że rozprawa przypadnie krótko przed wyborami parlamentarnymi. Ich wynik zna obecnie jedynie jasnowidz Jackowski (dzisiejszy SE), ale w każdym myślącym zespole (a takim na pewno jest sąd okręgowy) perspektywa wyborów wzmaga wolę jak najrozważniejszego ferowania wyroków. Szczególnie, kiedy potencjalny zespól orzekający został dobitnie pouczony przez sąd apelacyjny. Mówiąc w skrócie - raczej już jest "po sprawie".

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 17, 2011, 14:00:22 »
Ta pokerowa zagrywka Sądu była do przewidzenia i była bardzo czytelna już na "ostatnim" posiedzeniu Sądu.Sąd Apelacyjny mógł uniewinnić Burmistrza od zarzutu współpracy-tak jak zrobił to kilka dni temu w sprawie "sędziny" z Koszalina orzekając praktycznie na "podobnych materiałach dowodowych" Nie zrobił jednak tego z wiadomych przyczyn.
Cytuj (zaznaczone)
Mówiąc w skrócie - raczej już jest "po sprawie".

no niestety-raczej tak,szkoda że ten "spektakl" kosztem wyborców jest ciągle na plakacie.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 17, 2011, 14:37:31 »
Cytat: "Beobachter"
Sąd Apelacyjny ma różne możliwości działania. Rozpatrywał zasadność apelacji, którą przyjął, a to oznacza, że nie mógł wydać wyroku na niekorzyść apelującego.

Mógł. Apelację składał również prokurator - żądał dopisania do zakazu pełnienia funkcji publicznych również zakazu wybieralności.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 17, 2011, 14:39:07 »
Na dokładkę załączam tekst z Kuriera.
Szerzej jest tu opisane uzasadnienie orzeczenia.

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Szczecin/Diakun-do-ponownego-rozpatrzenia

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 17, 2011, 14:42:32 »
Do wersji papierowej poszło jeszcze więcej ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.