Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Gmina Police] Wyniki wyborów do RM  (Przeczytany 78506 razy)

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #60 dnia: Listopada 22, 2010, 20:28:40 »
A ja ciągle się dziwię, po co iść na wybory i oddać głos nieważny... ciekawe, czy to premedytacja, czy niezrozumienie  ( moim zdaniem) jasnych reguł..?

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #61 dnia: Listopada 22, 2010, 20:34:44 »
Cytat: "T.Zakrzewski"
@ak
Niezupełnie .
A jednak. Takiego układu chyba jeszcze nie było.
<*)))))>{

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #62 dnia: Listopada 22, 2010, 20:36:41 »
Cytat: "babadraba"
Wynik na radnego zrobił lepszy od Pachisa.


Zgadza się, prostuję się. Oparłem swój osąd na danych z 83% komisji. Wtedy Bartek miał wiecej niz Krystian.
Przepraszam za pomyłkę.

Zaś co do protestu o mężach zaufania(sam byłem mężem zaufania w komisji nr 7 w okręgu 1.

4. Funkcji męża zaufania w danym obwodzie nie może pełnić osoba kandydująca na radnego w okręgu wyborczym własciwym dla tego obwodu, a także kandydat na wójta(art. 111 ust.2a Ordynacji wyborczej i art 2 ust. 2 ustawy o wyborze wójta - w: Wytyczne dla obwodowych komisji wyborczych(...) w wyborach zarządzonych na dzień 21 listopada 2010 "Uchwała PAństwowej Komisji Wyborczej z dnia 4.10.2010 r."


Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #63 dnia: Listopada 22, 2010, 20:37:18 »
Cytuj (zaznaczone)
A ja ciągle się dziwię, po co iść na wybory i oddać głos nieważny... ciekawe, czy to premedytacja, czy niezrozumienie ( moim zdaniem) jasnych reguł..?


Głos nieważny jest często swego rodzaju sposobem, w jaki ludzie dają do zrozumienia, że nie ma nikogo, kogo mogą wybrać. Sam przez pewien czas nad oddaniem nieważnego głosu się zastanawiałem.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #64 dnia: Listopada 22, 2010, 20:40:28 »
Cytat: "Mariusz_Niedźwiecki"
Kowalewski zrobił wynik lepszy o 26 głosów od Pachisa, ale w jego okręgu była większa o 3% frekwencja niż w okręgu 2 :) W obu okręgach oddano 93% ważnych głosów. Trzy procenty to około 130 głosów. Może akurat z tych 130 głosów 26 przypadłoby Pachisowi. Więc raczej byłbym skłonny, że wynik mieli podobny.


Nie ma co rozdzielać włosa na czworo. Wyniki byłby lepsze dla PO jakby poukładała inaczej listy w okręgu 2. Można było Sobczyka dać na 2 miejsce (w 2006 275 głosów), Durmana na 3 (w 2006 180 głosów) Wosika na 4 (w 2006 80 głosów). Gryf zrobił to profesjonalnie - kandydaci od miejsca 1 do 5 nie spadli poniżej 100 głosów. A w Platformie 2 - 43 gł. 3 - 56 gł. 4 - 22 gł. 5 - 27 gł. To wygląda jak prowokacja. Tym bardziej, że te osoby podobne wyniki miały 4 lata temu.  Ktoś powinien za taki układ listy zostać rozliczonym, w mojej ocenie szef partii Pachis albo zarząd partii.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #65 dnia: Listopada 22, 2010, 20:44:31 »
Mam  jeszcze jedno pytanie, czy żona kandydata w danym okręgu może być w komisji?
Znam taki przypadek...

Offline czolgu0

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #66 dnia: Listopada 22, 2010, 21:30:43 »
najbardziej zastanawiająca jest ilość głosów nieważnych...czy ktoś nad tym myślał?:)

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #67 dnia: Listopada 22, 2010, 21:33:40 »
Ja tam składam gratulacje Panu Burmistrzowi i innym co się dostali. Moje głosy nie poszły na marne.! :)
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #68 dnia: Listopada 22, 2010, 21:33:54 »
Cytat: "czolgu0"
najbardziej zastanawiająca jest ilość głosów nieważnych...czy ktoś nad tym myślał?:)


Jest ich tyle, że mógłby doprowadzić do II tury. Nie chcę gdybać o przyczynie takiej ilości takich głosów... ja widzę dwa argumenty poza niewiedzą i błędami.

Zresztą poczekajmy do jutra, do 9.00 [: A nóż okaże się coś co odmienni sytuacje?

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #69 dnia: Listopada 22, 2010, 22:09:12 »
Wg tych jeszcze nieoficjalnych wyników myślę, że bardzo realna staje się koalicja gminno-powiatowa GryfXXI - PO.
O ile ze stanowiskami Burmistrza, Starosty i Przewodniczącego Rady Powiatu nie byłoby problemu, to gorzej jest już z Przewodniczącym Rady Miasta. To stanowisko przy Burmistrzu z  Gryfa XXI powinien objąć ktoś z PO. Ale tu kością niezgody mogą być ambicje panów Króla i Pachisa. Wobec braku pana J. Kardziejonka w radzie taka koalicja jest naprawdę możliwa. Przecież istniała już przez kilka lat. A szkoda by było, żeby panowie Bednarek, Arciszewski i Echaust skupili się na destrukcji zamiast konstruktywnego wykorzystania swoich umiejętności dla powiatu.
Koalicja Gryfa XXI z PiS jest bardzo ryzykowna z jednego ważnego powodu. Nie za bardzo wiadomo jak zachowają się radni PiS za parę dni kiedy spodziewane jest wiele transferów z PiS do ugrupowania pani Kluzik Rostowskiej. Bo przecież nie jest tajemnicą, że zwolennicy tego stowarzyszenia w gminach mieli nie ujawniać się do zakończenia wyborów samorządowych. Jak będzie w Policach?
Tak czy siak wyniki wskazują, że na ugrupowania „niepolityczne” (Gryf i PoliceXXI) padło około 50% głosów w naszej gminie. I to jest moim zdaniem sukces lokalnej demokracji. W następnych wyborach może być jeszcze lepszy wynik.
Przy okazji gratulacje dla pana Drzazgi.

merchants

  • Gość
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 22, 2010, 22:24:26 »
Cytat: "jojo"
Wg tych jeszcze nieoficjalnych wyników myślę, że bardzo realna staje się koalicja gminno-powiatowa GryfXXI - PO.
O ile ze stanowiskami Burmistrza, Starosty i Przewodniczącego Rady Powiatu nie byłoby problemu, to gorzej jest już z Przewodniczącym Rady Miasta. To stanowisko przy Burmistrzu z  Gryfa XXI powinien objąć ktoś z PO. Ale tu kością niezgody mogą być ambicje panów Króla i Pachisa. Wobec braku pana J. Kardziejonka w radzie taka koalicja jest naprawdę możliwa. Przecież istniała już przez kilka lat. A szkoda by było, żeby panowie Bednarek, Arciszewski i Echaust skupili się na destrukcji zamiast konstruktywnego wykorzystania swoich umiejętności dla powiatu.
Koalicja Gryfa XXI z PiS jest bardzo ryzykowna z jednego ważnego powodu. Nie za bardzo wiadomo jak zachowają się radni PiS za parę dni kiedy spodziewane jest wiele transferów z PiS do ugrupowania pani Kluzik Rostowskiej. Bo przecież nie jest tajemnicą, że zwolennicy tego stowarzyszenia w gminach mieli nie ujawniać się do zakończenia wyborów samorządowych. Jak będzie w Policach?
Tak czy siak wyniki wskazują, że na ugrupowania „niepolityczne” (Gryf i PoliceXXI) padło około 50% głosów w naszej gminie. I to jest moim zdaniem sukces lokalnej demokracji. W następnych wyborach może być jeszcze lepszy wynik.
Przy okazji gratulacje dla pana Drzazgi.


Bardzo trafne spostrzeżenia, może w końcu "mądrość i rozsadek"  wkroczy w szeregi PO, bo dostali pstryczka w nos od wyborców. Ile może zniszczyć jeden człowiek !
A czy Przewodniczącym Rady Miejskiej nie mógł by zostać poczciwy Adam Sobczyk ?
Ciekawe jak prezentować się będzie kontrowersyjna Pani Nowak Patrycja, która zaprezentowała najbardziej profesjonalna kampanie (z efektem). Myślę, że czas na prace w samorządzie a nie waśnie.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #71 dnia: Listopada 22, 2010, 22:44:06 »
Cytat: "jojo"
Tak czy siak wyniki wskazują, że na ugrupowania „niepolityczne” (Gryf i PoliceXXI) padło około 50% głosów w naszej gminie. I to jest moim zdaniem sukces lokalnej demokracji. W następnych wyborach może być jeszcze lepszy wynik.

Ja również tak uważam.
Podzielę się doświadczeniem z gminy Świdwin, gdzie wcześniej Stowarzyszenie Świdwin, razem objął władzę. W tegorocznych wyborach na tyle sobie zapracowali, że Burmistrz uzyskał wynik ponad 84%, natomiast do Rady dostało sie 100% przedstawicieli tego ugrupowania.

Offline gigus 36

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #72 dnia: Listopada 22, 2010, 23:53:38 »
Mam pytanko do wyborców pana Karpiszyna żeby mi wypisali zasługi tego pana.Szacun dla Pawła ,chłopie starałeś się zobacz jaka sprawiedliwość ty się starałeś a wszedł największy nierób na radnego, który brał kasę  za to że był i nic się nie zmieniło.Ludzie narzekacie na Trzebieży a na bezradnego głosujecie.

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #73 dnia: Listopada 23, 2010, 05:02:32 »
Cytat: "merchants"

 może w końcu "mądrość i rozsadek"  wkroczy w szeregi PO, bo dostali pstryczka w nos od wyborców.

Diakun, Borowski, Hlek, Szalińska,  Pisański, Ufniarz, Jaźwińska, Kuwik, Czubala, Pacholik, Król, Wirkijowski, Kosiorkiewicz, Echaust, Borger, Kłys.

Nie wiem dlaczego ale czulem ze z takimi nazwiskami zmiata pozostale partie z powierzchni ziemi. Wygladalo to jak wyscig zbrojen ze stronu Gryfa.


Cytat: "merchants"
Ciekawe jak prezentować się będzie kontrowersyjna Pani Nowak Patrycja, która zaprezentowała najbardziej profesjonalna kampanie (z efektem). Myślę, że czas na prace w samorządzie a nie waśnie.


Kontrowersyjna? Wyksztalcona, mloda i piekna dziewczyna kontrowersyjna?
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #74 dnia: Listopada 23, 2010, 08:09:04 »
Gratulacje dla Burmistrza Diakuna, cofam co gdzieś na forum napisałem - jednak tyle głosów to nie tylko moherowe berety i proboszcz
Pozdrawiam Wszystkich Wyborców

Mój kolega Jacek Garnowski do sejmiku otrzymał 40 głosów w Policach - dziękuję!