Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Gmina Police] Wyniki wyborów do RM  (Przeczytany 82627 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #120 dnia: Listopada 24, 2010, 11:54:21 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Zaś co do protestu o mężach zaufania(sam byłem mężem zaufania w komisji nr 7 w okręgu 1.

4. Funkcji męża zaufania w danym obwodzie nie może pełnić osoba kandydująca na radnego w okręgu wyborczym własciwym dla tego obwodu, a także kandydat na wójta(art. 111 ust.2a Ordynacji wyborczej i art 2 ust. 2 ustawy o wyborze wójta - w: Wytyczne dla obwodowych komisji wyborczych(...) w wyborach zarządzonych na dzień 21 listopada 2010 "Uchwała PAństwowej Komisji Wyborczej z dnia 4.10.2010 r."  


Panie Grzegorzu. Obawiam się, że w tym przypadku nie ma Pan racji. Uchwała PKW jest aktem prawnym niższej rangi i nie może zmieniać treści ustawy. Może ją jedynie uzupełniać, pozostając w zgodzie z nią. Przywołana przez Pana Uchwała PKW zawiera zapis, który wpisuje się w treść Ustawy ponieważ jest jej elementem, natomiast w żaden sposób Uchwała ta nie udziela prawa innym kandydatom na radnych do pełnienia funkcji męża zaufania. Akt wyższej rangi (Ustawa) tego zakazuje. Zatem Komisje obwodowe dopuszczając do wyborów takich mężów zaufania, którzy są jednocześnie kandydatami na radnych, postąpiły niewłaściwie i naruszyły postanowienia Ustawy, dając tym samym innym komitetom (które ustawy nie naruszyły) podstawę do złożenia protestów wyborczych.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #121 dnia: Listopada 24, 2010, 12:10:21 »
Panie Wojtku, nie mnie to rozstrzygać. Mój komiteet wyborczy wyposazył mnie w odpowiednie rekwizyty, w tym we w/w instrukcję PKW i wysłał do pracy jako mąż zaufania. Jezeli Państwo uznacie, że doszło do złamania prawa to złóżcie protest. Macie do tego prawo.
Dodam tylko, że aby nie wzbudzać kontrowersji, pojawiłem się w komisji juz po zakończeniu głosowania. Moim zadaniem było dopilnowanie prawidłowej realizacji procedur przy liczeniu głosów.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

markietek

  • Gość
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #122 dnia: Listopada 24, 2010, 12:22:51 »
Cytat: "czolgu0"
jestem w szoku nie widzialem tych napisów a gdzie one na których chodnikach?:) ale sposob juz kiedys bylo na chodnikach GRYF jak mnie pamiec nie myli:D



Na przykład w "przejściu" między biała a SP 3

dnfan1

  • Gość
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #123 dnia: Listopada 24, 2010, 13:05:41 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
O stabilności koalicji, klubów radnych, stronnictw nie decyduje ilość mandatów ale ludzie, którzy je tworzą. Widzimy w nowej radzie nowych radnych. Nie wiemy jacy to ludzie, czy beda chcieli wstapić do klubów radnych ugrupowań, z krórych list się do rady dostali.
W PO mamy ciszę przzed burzą. Z jednej strony Bartek Pachis, ze wsprciem chyba Mietka Karpiszyna i Pani Nowak, z drugiej Krystian z Adamem i jak zawsze niezależny Janusz Chmielewski(pozdrwiam Janusz i gratuluję!). Nie wiemy zatem jaka PO będzie w tej radzie. Czy nie dojdzie do jakiegoś zamieszania.
SLD klubu radnych nie stworzy(potrzeba na to 3 radnych) ale i w alianse pewnie nie wiejdzie, bo nikt jeszcze nie wie jacy będa radni tego ugrupowania.

Na koniec przypomne, że GRYF i PiS tworzyli w poprzedniej radzie koalicję. Jej owocem było spokojniejsze procedowanie w radzie oraz poparcie obu ugupowań w wyborach burmistrza Diakuna oraz Pana Drzazgi w wyborach do sejmiku.
Gryf - 9 radnych, PiS - 4 radnych

Sami Państwo oceńcie jaki kierunek koalicyjny w Radzie Miejskiej jest najbardziej prawdopodobny ;)

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

PS - mateusz12 dzieki za info, dzis na słupach pracowali(sprzątali) Jakub Pisański i Cezary Arciszewski, wieczorem ja dozbieram resztę :)


PiS w nowej kadencji ma 3 radnych.

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #124 dnia: Listopada 24, 2010, 14:24:59 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Cytat: "NICE"
(...) a Pani Hlek siedzi w stołku radnej i na sesjach coś tam bąknie przez nos



Znam Panią Zosię od wielu lat. Wydaje mi sie, że powyższa opinia jest zbyt surowa. Nie jest do końca trafna i dokładna opinia na podstawie jedynie obejrzenia filmów w TV Kab. Pani Zosia nie zabiera często głosu to fakt ale wykonuje ogromna pracę dla swojej miejscowości. Tylko jest to praca mozolna, "wychodzona" w róznych miejscach administracji. Pani Zosia załatwia sprawy dla mieszkańców, dba o miejsca małe, drobne ale wazne i potrzebne dla swoich mieszkańców. Budowa Orlika w Przęsocinie to tylko i wyłącznie jej zasługa. Zas ilośc głosów jakie zdobyła w Przęsocinie potwierdza zadowolenie mieszkańców z jej działań.
Dlatego sugeruję większą wstrzemięźliwość w formułowaniu opinii jedynie na podstawie telewizyjnych relacji z sesji Rady MIejskiej.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz


Niestety ale Panie Grzegorzu, moja opinia nie wywodzi się z obejrzanych sesji. Jej źródłem jest to, że mieszkam w Przęsocinie i np. mam pod domem błoto, brak  kanalizacji itd. Pod domem p. Sołtys już taka kanalizacja, chodnik i równy asfalt jest... Dbając o miejscowość trzeba dbać o całą. Nie o jej fragmenty a nie daj boże o przydomowe otoczenie !

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #125 dnia: Listopada 24, 2010, 17:13:34 »
Cytat: "dnfan1"
PiS w nowej kadencji ma 3 radnych.


naturalnie, przepraszam za pomyłkę
Grzegorz Ufniarz

Offline NICE

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #126 dnia: Listopada 24, 2010, 18:10:00 »
[quote="grzegorz.ufniarz" . Budowa Orlika w Przęsocinie to tylko i wyłącznie jej zasługa. Zas ilośc głosów jakie zdobyła w Przęsocinie potwierdza zadowolenie mieszkańców z jej działań.
Dlatego sugeruję większą wstrzemięźliwość w formułowaniu opinii jedynie na podstawie telewizyjnych relacji z sesji Rady MIejskiej.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz[/quote]
Bardzo proszę o nie koloryzowanie zasług tej Pani dla Przęsocina i przypisywanie wyłącznie jej budowy orlika.Orliki to plan rządowy PO jest finansowany przez rząd,ministerstwo sportu itd.A zasługa tej Pani to tylko podniesienie rączki w górę przy zatwierdzaniu budżetu gminy i wspomnianego w  nim pomysłu( pewnie każdy by zrobił tak samo o ile nie ma większych i bardziej konkretniejszych inwestycji do przeprowadzenia w Przęsocinie) a jak czytamy na forum Pan Niedźwiecki coś wspomina o kanalizie .A w sumie to dziwne, zasługę budowy Orlika również przypisuje sobie radny Partyka tak ma napisane w swojej ulotce wyborczej zaraz nam  się okaże  na skalę całej Polski ,że pomysł jak i budowy orlików to tylko i wyłącznie zasługa radnych Gryfa z Polic.Szkoda że wyborcy dają i najprawdopodobniej będą  się łapać na takie głodne banialuki.A tak przy okazji wspomnę że nie mam nic przeciwko Gryfowi ani Pis ani PO bo uważam że tak jak w życiu są ludzie i ludziska w każdej z tych opcji ,Mój głos wyborczy kierowałem nie na partie polityczne tylko na konkretnych ludzi i piszę to tak pro forma gdybyś zaraz chciał zarzucić przynależność do któregoś z ugrupowań .

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #127 dnia: Listopada 24, 2010, 19:08:31 »
Tak w przypadku Orlików, jak i schetynówek popełniają Panstwo forumowicze cały czas ten sam błąd twierdząc że to programy rządowe i żadna w tym zasługa lokalnych samorzadów.
Ale nikt nie wspomina o tzw wkładzie własnym gminy, który był niezbędny do realizacji tych przedsęwzięć. Ponadto nikt nie wspomina o tym, że z gminnej kasy zapłacono za projekty techniczne tych inwestycji.
Koniecznośc poniesienia tych wydatków sprawia, że trzeba było zawalczyc o pieniądze i przekonać, że lepiej budować Orlika niż coś innego.

Prosze o tym pamiętać.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline NICE

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #128 dnia: Listopada 24, 2010, 19:29:14 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Tak w przypadku Orlików, jak i schetynówek popełniają Panstwo forumowicze cały czas ten sam błąd twierdząc że to programy rządowe i żadna w tym zasługa lokalnych samorzadów.
Ale nikt nie wspomina o tzw wkładzie własnym gminy, który był niezbędny do realizacji tych przedsęwzięć. Ponadto nikt nie wspomina o tym, że z gminnej kasy zapłacono za projekty techniczne tych inwestycji.
Koniecznośc poniesienia tych wydatków sprawia, że trzeba było zawalczyc o pieniądze i przekonać, że lepiej budować Orlika niż coś innego.

Prosze o tym pamiętać.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Ale Pan jest uparty i jakoś w nadzwyczajny sposób wszystko interpretuje inaczej, Wyraźnie napisałem  że to program rządowy wsparty przez ministerstwo sportu itd. Za itd.miałem na myśli sejmik i gminę.Ale jak widzę tu na forum trzeba się nieźle napocić wyłożyć kawę na ławę bo  zostaje wszystko inaczej  zrozumiane.Czy ja twierdziłem że boiska powstały bez udziału gminy?Nie.Ja stwierdziłem tylko że wprowadza Pan forumowiczów w błąd pisząc że orlik wybudowała w/w Pani czy radny A.P który tak napisał w ulotce wyborczej.. Nazwał bym to małą ,,manipulacją"i niech Pan z nas nie robi idiotów .

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #129 dnia: Listopada 24, 2010, 19:53:06 »
Cytat: "NICE"
Wyraźnie napisałem że to program rządowy wsparty przez ministerstwo sportu itd. Za itd.miałem na myśli sejmik i gminę.Ale jak widzę tu na forum trzeba się nieźle napocić wyłożyć kawę na ławę bo zostaje wszystko inaczej zrozumiane.Czy ja twierdziłem że boiska powstały bez udziału gminy?

Czy można się do Pana zapisać na kurs czytania "między wierszami"?:)

Offline NICE

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #130 dnia: Listopada 24, 2010, 20:05:41 »
Cytat: "MrW"
Cytat: "NICE"
Wyraźnie napisałem że to program rządowy wsparty przez ministerstwo sportu itd. Za itd.miałem na myśli sejmik i gminę.Ale jak widzę tu na forum trzeba się nieźle napocić wyłożyć kawę na ławę bo zostaje wszystko inaczej zrozumiane.Czy ja twierdziłem że boiska powstały bez udziału gminy?

Czy można się do Pana zapisać na kurs czytania "między wierszami"?:)

Myślę ,że lepszym rozwiązaniem będzie jak pomodlę się do Pana Boga o Jasność Umysłu dla niektórych forumowiczów i przyszłych wyborców za 4 lata:))))))   :lol:

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #131 dnia: Listopada 24, 2010, 20:23:20 »
Skoro mamy juz ustalone, ze Orliki i schetynówki z nieba(pełnego cudów rządu PO) nie spadają to może prześledźmy jak wyglądał udział gminy. Nie było tak, że pieniądze z tych programów leżały na ulicy i wystarczyło je tylko podnieść. Trzeba było o nie zawalczyć. Inacej rzecz sie układa w przypadku dróg, bo tu potrzeby są spore i nikt nie dyskutował z koniecznością remontu Wyszyńskiego czy Piaskowej. Orliki to troche inna kwestia bo potrzebne były pieniądze, lokalizacje, tereny.
Andrzej Partyka od początku kadencji walczył o remont boisk przy SP 1. Sam pamiętam, jak go przekonywałem, żeby zgodził się najpierw na remont boiska przy "trójce", a potem dopiero SP 1.  gdy pojawiły się Orliki jasno dał do zrozumienia że przy SP 1 Orlik jest konieczny. Zaowocowało to umieszczeniem środków w budżecie i decyzją o budowie Orlika przy SP 1.
Z Orlikiem w Przęsocinie sprawa wyglądała podobnie. Pani Zosia przekonywała, lobbowała, budowała poparcie dla pomysłu tego boiska w Przęsocinie. Efekt jest znany.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

TW_BOLEK

  • Gość
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #132 dnia: Listopada 24, 2010, 20:25:09 »
Cytat: "RazDwaTrzy1980"
Może i racja, że jest "cisza przed burzą". Jeśli chodzi o PO, to najbardziej może "zamieszać" tzw. Trójca, czyli Pan Pachis, Pani Nowak i Pan Kowalewski. Pozostali radni PO są mniej groźni - tak się wydaje. Niektórzy z nich wyglądają tak jakby byli tam, bo żadna inna partia ich nie chciała ;).
Miejmy nadzieję, że "silna koalicja" poradzi sobie z tą "Trójcą". Nie można dać się zastraszyć! A tak przy okazji - czy wiadomo coś na temat spraw skierowanych do prokuratury przeciwko eks radnemu (wiadomo o kogo chodzi) :)?


Pani Nowak to może zamieszać, ale co najwyżej sobie herbatę... Znam tą osobę i wiem, że jest co tu dużo ukrywać pusta jak bęben . Niech lepiej siedzi cicho w tej radzie bo każde jej zdanie zbudowane samodzielnie może wywołać taką salwę śmiechu, że trzeba będzie lekarzy gastrologów wzywać na sesje by pomogli starszym kolegom radnym...

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #133 dnia: Listopada 24, 2010, 20:52:55 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Tak w przypadku Orlików, jak i schetynówek popełniają Panstwo forumowicze cały czas ten sam błąd twierdząc że to programy rządowe i żadna w tym zasługa lokalnych samorzadów.
Ale nikt nie wspomina o tzw wkładzie własnym gminy, który był niezbędny do realizacji tych przedsęwzięć. Ponadto nikt nie wspomina o tym, że z gminnej kasy zapłacono za projekty techniczne tych inwestycji.
Koniecznośc poniesienia tych wydatków sprawia, że trzeba było zawalczyc o pieniądze i przekonać, że lepiej budować Orlika niż coś innego.

Prosze o tym pamiętać.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz


Panie Grzegorzu. Jednak zupełnym nonsensem jest przypisywanie tej zasługi p. Hlek. To co ma robić ? To chyba jej obowiązek. Choć jak sam Pan wspomina trzeba zawalczyć o pieniądze na taką inwestycję a nie inną. Są ważniejsze potrzeby w Przęsocinie. Rozumiem, że Orlik jest na topie (sam miałem go na liście priorytetów dla Przęsocina, ale jako jeden z wielu potrzeb), tylko że w przypadku kiedy nie dba się o szkołę i nie specjalnie zabiega o utrzymanie jej istnienia to Orlik jest chyba zbędny. Kto będzie na nim grał ? Pan ? Emeryci ? Osoby starsze ? Czy to ma służyć dzieciom i młodzieży ? Temat o szkole to dość delikatny wątek, więc chętnie go z Panem omówię na PW.

TW_BOLEK

  • Gość
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #134 dnia: Listopada 24, 2010, 20:53:31 »
Skoro oceniamy tutaj nowych radnych to naszła mnie taka refleksja dotycząca pana "głodomora" Janusza Chmielewskiego. Oglądając relacje z sesji rady miasta poprzedniej kadencji można było zauważyć jak to powiedział pan Ufniarz, że jest to osoba zawsze niezależna... Ja bym powiedział inaczej, ten pan na sesjach wygląda jak osoba nieobecna. Jego jedyna aktywność przejawia się tym, że od czasu do czasu widać w kadrze pana Janusza pochłaniającego kolejne ciastka notabene finansowane z miejskiej kasy. Ja rozumiem wszystko, że można w domu nie dojadać, ale dokarmianiem zajmują się inne organizacje i nie trzeba od razu startować na radnego i za przeproszeniem nażerać się za publiczne pieniądze nie tworząc nic konstruktywnego dla poprawy życia mieszkańców Polic.