Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.  (Przeczytany 25335 razy)

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 16, 2010, 11:44:55 »
Dobrze mówicie że inni was trują dlatego chociaż palę jestem za zakazem ale w miejscach do których większość z nas musi się udać np przystanki, urzędy itp. Ale dlaczego narzucili właścicielom pubów zakaz palenia w ich lokalu. Nie chcesz się truć nie idziesz do takiego lokalu i tyle proste. Ktoś mi za chwilę napisze że równie dobrze ja mogę nie iść do takiego lokalu więc wyprzedzam i daję odpowiedź: Idąc do pubu zgadzamy się na warunki tam panujące a przed wprowadzeniem ustawy właściciel ustalał że można sobie palić, jeśli byliście przeciwko temu że ten niedobry właściciel chce was truć możecie po prostu nie wchodzić nikt was do tego nie zmusza i otworzyć swój własny pub w którym będzie zakaz palenia. Ale niedługo powstaną zapewne kluby palacza  :devil:

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 16, 2010, 11:54:51 »
Sikora czyli według Ciebie niepalący nie ma prawa pójśc na piwko lub pograć w bilarda bo to musi nierozerwalnie łączyć się z paleniem fajek?No pięknie...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 16, 2010, 12:19:24 »
Jak prywaciarzom spadną dochody to szybciutko zmienią zdanie i dostosują lokal dla obydwu grup ich gości.Co do mieszania się w prywatny interes zgadzam się w zupełności.Inna sprawa to kultura ludzi, któa nie powinna być zależna od nakazów i zakazów.Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 16, 2010, 12:23:39 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Ma prawo, ale jak mu nie pasuje dym, to niech sobie znajdzie lokal bez dymu. Co do zakazu w miejscach publicznych - ok to tereny państwowe ich brocha co sobie ustalą.  Jednak od prywaty wara!


Przeciez teraz sie praktycznie nic nie zmienia, przeciez palacz moze isc do klubu z sala dla palacych. Jedyna roznica jest taka ze w spoleczenstwie jest wiecej niepalacych niz palacych.

ITC Polska

  • Gość
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 16, 2010, 12:36:52 »
Cytat: "gzzz"
Cytat: "Dr.Kafar"
Ma prawo, ale jak mu nie pasuje dym, to niech sobie znajdzie lokal bez dymu. Co do zakazu w miejscach publicznych - ok to tereny państwowe ich brocha co sobie ustalą.  Jednak od prywaty wara!


Przeciez teraz sie praktycznie nic nie zmienia, przeciez palacz moze isc do klubu z sala dla palacych. Jedyna roznica jest taka ze w spoleczenstwie jest wiecej niepalacych niz palacych.


Może ale niestety wielu lokali nie da się przerobić na dwie sale gdzie w jednej będzie wentylacja lub jest to ciężkie do zrobienia poza tym wiąże się to z kosztami. Gdyby właściciele mieli wybór czy lokal jest przyjazny dla palaczy czy jest w nim kategoryczny zakaz palenia byłoby to najlepsze rozwiązanie. Gdybym ja porwadził lokal to na pewno byłby w nim zakaz palenia.

Ciaciek

  • Gość
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 16, 2010, 12:46:47 »
Czyli palenie w pubach można porównać do palenia np w autobusie.... PRZYKŁAD: Palę w samochodzie i jak będę jechał autobusem to też sobie zapalę.... A co tam.... Jak komuś się nie podoba to niech nie jeździ autobusem tylko swoim autem. Jest to miejsce publiczne i ogólnodostępne czyli wszelkie zakazy narzucane przez Państwo obowiązuję....
Wystarczy zamienić autobus na pub a samochód na dom i otrzymujemy złota receptę, że jeżeli nie podoba mi się, że ktos pali w pubie to niech zostanę w domu. Może lepiej na odwrót co?
POPIERAM ZAKAZ PALENIA

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 16, 2010, 13:46:50 »
Cytat: "Ciaciek"
Czyli palenie w pubach można porównać do palenia np w autobusie.... PRZYKŁAD: Palę w samochodzie i jak będę jechał autobusem to też sobie zapalę.... A co tam.... Jak komuś się nie podoba to niech nie jeździ autobusem tylko swoim autem. Jest to miejsce publiczne i ogólnodostępne czyli wszelkie zakazy narzucane przez Państwo obowiązuję....
Wystarczy zamienić autobus na pub a samochód na dom i otrzymujemy złota receptę, że jeżeli nie podoba mi się, że ktos pali w pubie to niech zostanę w domu. Może lepiej na odwrót co?
POPIERAM ZAKAZ PALENIA


Pub nie jest niezbędny do życia, komunikacja miejska już bardzo.

dorka1979

  • Gość
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 16, 2010, 16:57:00 »
Do pubów chodzę rzadko , prawie w ogóle, zdarza mi sie może raz na pół roku. Ale ostatnio wybrałam sie ze znajomymi na piwko u nas w Policach oczywiście. To co przeżyłam wchodząc do środka przerosło wszystko , siwo od dymu, zero wentylacji.Po godzince spędzonej tam, nie widziałam nic na oczy i myślalam że się udusze, o śmierdzących włosach i ciuchach już nie wspomne. Zaraz mi ktoś odpisze to trzeba było nie iść tam, tylko dlaczego nam niepalącym od zawsze odbiera się prawo do normalnego funkcjonowania, wyjścia do pubu na kawe czy piwo.Dlaczego zatruwacie nam życie? To już jest przesada, właściciele powinni chociaż zapewnic jakąs klime. Zapewne wiecie, że średni poziom stężenia dymu papierosowego  w polskich pubach i restauracjach piętnastokrotnie przekraczał górną granicę normy zdrowotnej. Wieczorami, norma była przekraczana aż 260 razy. Bardzo dobrze , że wprowadzili ten zakaz. Może teraz zaczne częściej wychodzic. Tylko nasuwa się pytanie czy rzeczywiście właściciele bedą się stosować do tych zasad?

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 16, 2010, 17:41:07 »
Ja jeszcze dopatruję się ewentualnego dodatkowego plusa.
Podobnie jak to ma miejsce w Londynie, lub też w przypadku przydrożnych knajp i restauracji- jak przed pubami będzie dużo ludzi stało, tzn. jest popularny i ciekawy:).
Nie trzeba będzie zaciągać języka, lecz z ulicy się przekonać o ateakcyjności lokalu:)

gregorek1976

  • Gość
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 16, 2010, 20:12:31 »
Co to znaczy!!!!!! sam się lubisz czepiać więc i ja też MrW
Cytat: "MrW"
ateakcyjności lokalu:)

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 16, 2010, 20:14:26 »
Cytat: "gregorek1976"
Co to znaczy!!!!!! sam się lubisz czepiać więc i ja też MrW

Ale o co kaman gregorek?

Offline mat_tk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.zafriko.pl
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 16, 2010, 20:51:22 »
Cytat: "MrW"
Ale o co kaman gregorek?


O Twoją literówkę :) Pewnie mu kiedyś zwróciłeś uwagę jak popełnił ortografa i sie czepił wzajemnie ;)

Co do samego palenia, ciężko mi to ocenić... z jednej strony dobrze, bo w niektórych miejscach to strasznie męczy (np. pod wiatem przystankowym), ale z lokalami to przegięcie. Jego lokal? Niech sam ustala zasady. Jak się komuś nie podoba niech założy własny :)

Komunikacja miejska musi być wolna od używek, bo jak sama nazwa mówi - służy wszystkim.
Klubu zmienić nie można. Może usuńmy kluby dla gejów? Bo Hetero mają prawo tam chodzić, ale to co jest w środku im się nie podoba?  :jupi:
KP Chemik Police - Prawdziwa Duma Pomorza!

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 16, 2010, 22:02:34 »
Cytat: "MrW"
Podobnie jak to ma miejsce w Londynie, lub też w przypadku przydrożnych knajp i restauracji- jak przed pubami będzie dużo ludzi stało, tzn. jest popularny i ciekawy:).
Nie trzeba będzie zaciągać języka, lecz z ulicy się przekonać o ateakcyjności lokalu:)

Co racja to racja :) Tylko już myśle o tych wałkach wchodzenia na "krzywego" do klubu :)
Chodzenia na balety w samej koszuli, rzucanie kurtek w krzaki, itp.

Ogólnie sam zakaz jest jak najbardziej dobry. Szkoda że dopiero teraz go wprowadzili.

butterfly1_86

  • Gość
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 16, 2010, 22:10:16 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Wiem czym są swobody obywatelskie i jest to ich ograniczenie. Także uważam ze za narkotyki nie powinien być nikt karany. Jeśli zaś chodzi o pijanych kierowców to inna sprawa, bo aby prowadzić trzeba zdobyć odpowiednie uprawnienia i nie ma to związku ze wcześniejszymi dwoma ograniczeniami.


Jak to, że niby nikt ma nie być karany za narkotyki? A jak jakiś małolat zaćpa się na śmierć, to kto za to wtedy odpowie, oczywiście ten, co je sprzedał, albo wyprodukował?

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 16, 2010, 22:17:10 »
Cytat: "butterfly1_86"
Jak to, że niby nikt ma nie być karany za narkotyki? A jak jakiś małolat zaćpa się na śmierć, to kto za to wtedy odpowie, oczywiście ten, co je sprzedał, albo wyprodukował?

On sam zapłaci za swoją głupotę. Co to w ogóle za pytanie?
Narkotyki jak i broń powinny być wolno dostępne. To co w komunie było zakazane nie znaczy że teraz musi być zakazane.