Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.  (Przeczytany 25230 razy)

bies

  • Gość
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 16, 2010, 22:29:10 »
no tak jasne
tylko ktos kto jest kompletnie szalony moze stwierdzic ze polakom powinno sie pozwolic na swobodne posiadanie narkotykow broni itp.
przeciez ten narod nigdy nie dorosl i nie dorosnie do mozliwosci posiadania swobodnego roznych takich ....
 dlaczego ?????
ano dlatego ze my nie potrafimy w sposob logiczny i umiejetny korzystac ... po prostu nie potrafimy

zakaz palenia .... no i wreszcie no i pieknie
zakaz wprowadzony i co sie rodzi ?????
no bunt jednostki ... no przeciez to gwalt na wolnosci jednostki i wolnosci gospodarczej i bla bla bla
czemu jestesmy tacy??? no wlasnie czemu???
przedziwne ze np na wyspach nikt za skarby zadne nie pusci dymka w lokalu ???
no coz... z prostego powodu Z SZACUNKU DLA INNYCH .... wiec gdzie polakom do takiego myslenia???

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 16, 2010, 22:46:16 »
Chyba nie warto zbyt mocno cieszyć się z wprowadzenia tego zakazu. Prawdopodobnie będzie ignorowany przez palaczy a za łamanie zakazu bardzo rzadko uda się kogoś ukarać. Psy też podobno nie mogą zanieczyszczać trawników ale nigdy nie widziałam sytuacji karania właściciela mandatem.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 16, 2010, 23:19:20 »
bies, pisz po polsku i mów za siebie. Wmówiono nam że nie dorośliśmy do tego. A palenie to jakby nie było też ograniczenie wolności, lecz zauważmy że tu chodzi o palenie bierne. To że ktoś obok mnie w pubie pali papierosa to nie znaczy że ja muszę.
Mysle ze ten zakaz bedzie przestrzegany, tu chodzi przeciez o szacunek do drugiej osoby. Wielu moich znajomych (palaczy) nie ma nic do tego zakazu. A nawet się cieszą że pomoże im wyjść on z nałogu.

PS. Jest ustawa o zakazie wyprowadzania psa na trawnik?

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 17, 2010, 01:25:35 »
Wyprowadzać psa można ale należy przestrzegać uchwały:
UCHWAŁA  Nr XL/309/05
Rady Miejskiej w Policach
z dnia 29 grudnia 2005 roku

§ 34. 1. Właściciele  zwierząt  domowych ( w tym ptaków )  są  zobowiązani  do usuwania spowodowanych przez nie zanieczyszczeń na klatkach schodowych ( także    z szyb ) ,  korytarzach, strychach, w windach  lub  innych  pomieszczeniach budynków służących do użytku publicznego oraz na ulicach, chodnikach, parkach, skwerach, zieleńcach .
2.Zakazuje   się  wyprowadzania  psów  do  piaskownic  i  innych urządzeń  służących do zabawy dla dzieci.
        Jest jeszcze kodeks wykroczeń:
Art. 145.
Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności
drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec,
podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.
        Odnośnie tego artykułu 145 to też nie widziałam aby kogokolwiek ukarano za śmiecenie np. niedopałkami papierosów, tak więc nowy zakaz też pewnie będzie martwy.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 17, 2010, 10:15:47 »
Ustawa-zakaz o zasięgu ogólnopolskim

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 17, 2010, 10:37:27 »
Po co Ci ustawa skoro masz wyraźnie treść uchwały, do której masz obowiązek się stosować?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 17, 2010, 10:43:08 »
Tylko z ciekawości sie pytam, czy sejm przyjął jakąś ustawę dot. wyprowadzania psów, tj. tą dot. palenia tytoniu w miejscach publicznych. Dobra, to nie dyskujsa na ten tamat, wiec niema co dyskutowac

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 17, 2010, 12:02:09 »
Cytat: "KrP"
Po co Ci ustawa skoro masz wyraźnie treść uchwały, do której masz obowiązek się stosować?

   Kodeks wykroczeń to też ustawa  i nikt jej nie przestrzega, a o psach to tylko przypadkiem wspominam tylko po to aby pokazać jak przestrzega się prawa już istniejącego, taka była intencja napisania mojego postu.

Offline premia22

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 17, 2010, 14:35:15 »
w wiekszych miastach juz obeszli tą ustawe.Przed wejsciami do pubow sa kartki że jest to pub dla "MIŁOŚNIKÓW PAPIEROSOW"kupuja karte za 2 od 3 zł i pala gdzie chca .Człowiek ktory sprzedaje tzw.karte palacza pubu informoje wszystkich wchodzacych do pabu o zaistnialym fakcie.A ten co nie pali wcale nie musi tam wchodzic albo podpisuje na kartce ze wie ze to pub milosnikow papierosow i wchodzi na wlasna odpowiedzialnosc .A tak poza tym to ta ustawa [wulgaryzm] jest nie maja co robic to wymyslaja nieroby .
'

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 17, 2010, 14:36:17 »
Cytat: "bies"
przedziwne ze np na wyspach nikt za skarby zadne nie pusci dymka w lokalu ???


Wszyscy na potęgę dożą do tego żeby u nas było jak w innych "lepszych " krajach.
Szkoda tylko, że wszelkie reformy w tym kraju zaczyna się od "d" strony.
Może gdyby zapewniono nam w końcu inne warunki życia w tym kraju, podwyższono zarobki aby godnie przeżyć, aby matki miały mniej kłopotów z pociechami kiedy zechcą wrócić do pracy po urlopie wychowawczym i wiele, wiele innych.
Może wtedy nasze postrzeganie pewnych rzeczy było by inne. Choćby tego zakazu.
Na ten moment oczywiście, że jest bunt. Tyle co sobie pogadamy to nasze i to z prostego powodu.
Największe w tym kraju jest zainteresowanie pierdołami.
Już nam obiecywano Irlandię i co.
No i teraz aby odwrócić uwagę trzeba było czepić się fajek.
Osobiście uważam, że zakaz palenia w lokalach ( czyt. pub) to kompletna bzdura.
Ten wymysł pomoże tylko upaść pewnie sporej ilości małych lokali, których nie będzie stać na wyodrębnienie sal.
W konsekwencji podwyższy to bezrobocie.
Oto na co stać Polskę tak rządzoną.


 
Cytat: "bies"
tylko ktos kto jest kompletnie szalony moze stwierdzic ze polakom powinno sie pozwolic na swobodne posiadanie narkotykow broni itp.
przeciez ten narod nigdy nie dorosl i nie dorosnie do mozliwosci posiadania swobodnego roznych takich ....


Broń to przesada ale narkotyki?
Powinny być zalegalizowane.
Jak chcą to kupują a kasa przepada a tak były by z tego podatki.

Ten naród jak mówisz nie dorósł bo nie miał na to szansy a nie dorośnie bo ciągle nie jest nam ona dana.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 17, 2010, 14:55:30 »
Cytat: "premia22"
w wiekszych miastach juz obeszli tą ustawe.Przed wejsciami do pubow sa kartki że jest to pub dla "MIŁOŚNIKÓW PAPIEROSOW"kupuja karte za 2 od 3 zł i pala gdzie chca .Człowiek ktory sprzedaje tzw.karte palacza pubu informoje wszystkich wchodzacych do pabu o zaistnialym fakcie.A ten co nie pali wcale nie musi tam wchodzic albo podpisuje na kartce ze wie ze to pub milosnikow papierosow i wchodzi na wlasna odpowiedzialnosc .A tak poza tym to ta ustawa popierdolona jest nie maja co robic to wymyslaja nieroby .


http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wlasciciele-pubow-omijaja-zakaz-palenia,nId,307807

No padłem. ;D Polacy to jednak mistrzowie w "legalnym łamaniu prawa". ;D
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 17, 2010, 15:32:06 »
Oplułam ekran ze śmiechu,nieźle wykombinowali.No i co teraz,na pewno z dziećmi nie pójdę do takiego lokalu,ale sama czemu nie.Bar,pub,dyskotek-dla mnie to normalne,że się pali w takich miejscach,ale w restauracji czy innym lokalu,gdzie podają jedzonko palić nie powinno się.Na przystankach też nie,przecież możesz odejść spokojnie 200m i zapalić tam,gdzie nikogo nie ma.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 17, 2010, 15:38:23 »
a ja uważam, że wprowadzenie tej ustawy jest świetnym pomysłem. sama nie palę, a dym tytoniowy mdli mnie i wywołuję odruchy wymiotne. czasem idąc ulicą słabłam od tego dymu i smrodu, który unosił się za ludźmi przechodzącymi obok z fajką w ręku. duża część palaczy to egoiści, którzy nie liczą się z tym, że komuś może to przeszkadzać. kiedyś spotkałam się z taką sytuacją, że w okresie wakacji, mężczyzna wsiadał do pełnego, zatłoczonego autobusu jeszcze z papierosem by dokończyć go palić. ludzie dusili się  od samego braku powietrza, a ten jeszcze je zatruwał ... większego chamstwa nie widziałam.  :crazy:
“imperfections make you more beautiful”

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 17, 2010, 15:53:11 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Co do egoizmu - to świetna sprawa i nie widzę w nim nic złego - oczywiście nie mówimy o skrajnosciach, bo one w większości przypadków są złe, choć swietnie ukazują kontrasty.

Człowiek jak i inne małpy jest istotą stadną. Egoizm jest nie właściwy. Jeśli ktoś uważa się za egoistę niech sam sobie wyprodukuje np. system wartości. Gdyby człowiek nie umierał egoizm miałby sens, niestety umiera i de facto dochodzi do gleby. Także ma on sens tylko jeśli jest podstawą do narodzin czegoś nowego ale tylko w konkretnej dziedzinie życia i tylko pod warunkiem, że nikogo nie zrani. Takie moje zdanie :) Pozdrawiam.
“imperfections make you more beautiful”

bob

  • Gość
[Ogólne] Zakaz palenia w miejscach publicznych.
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 17, 2010, 16:52:51 »
Cytat: "KrP"
No padłem. ;D Polacy to jednak mistrzowie w "legalnym łamaniu prawa". ;D  

To jeszcze pikuś: po tym, jak parę lat temu wprowadzono podobny zakaz w Niemczech, właściciel knajpy ze Szlezwiku-Holsztyna założył swój własny związek wyznaniowy, w którym palenie tytoniu jest podstawowym obrządkiem religijnym, i ogłosił swoją niedawną "knajpę" mianem "kaplicy". Już w parę tygodni później jego "Chrześcijańsko-Żydowski Kościół Niemiec" skupiał 400 członków.  :rotfl:

Źródło: FOCUS Online

Pozdrawiam!