Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Sekrety władzy...  (Przeczytany 48496 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Sekrety władzy...
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 09, 2010, 17:47:20 »
Pierwszy lepszy whois pokazuje:

Abonent
Firma   T&K Invest SP. Z O.O.
Ulica   ul. Grafitowa 3/6
Miasto   72-006 Mierzyn
Lokalizacja   PL

Jan Szczerbicki

  • Gość
Sekrety władzy...
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 09, 2010, 18:07:52 »
Tak naprawdę , zawsze wzne są podawane informacje. Do czego ? i po co? wiedziec przez kogo?

Treść sama w sobie jest istotna , a poem ewntualnie przez kogo napisana.
Przecież o tych wszystkich szwindlach i kombinacjach, od dawna jest wiadomo.
Zawsze powtarzałem ,że działaniami naszego Urzedu powinny zajać sie odpowiednie organa, a wówczas moze i dla matek z dziecmi, szkoł, róznych osrodkuw , wystarczyłoby pieniędzy.
Uważam ,ze podawane na tych stronach dane , to i tak namistka rzeczywistosci.
Z tym ze wyborcy maja szanse to zmienic , lub tkwić nadal.
Podziwiam zaciętość z jaką sporo jak widać userów próbuje dociec , kto śmiał naruszyć dotychczas głoszoną prawdę- hahaha  Jak zwykle sygnatura yak -j.a.k. dominuje w kwestii wykrycia sprawcy niegodziwego głosiciela prawd Gminnych - ubaw po pachy naperawde. hahaha

yak

  • Gość
Sekrety władzy...
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 09, 2010, 18:15:18 »
@Ojcze Redaktorze
Wiedziałem, że jak lekko puknę - oddźwięk się pojawi czysty. No i się pojawił, wyjaśniając sprawę. A nie myśl Adasiu, żem nie pytał normalną droga. Pytałem, ale jako pewien anonim z anonimową pocztą. Nie dostałem odpowiedzi. No to postanowiłem popukać. Odpowiedź jest i o to chodzi. Sam wiesz, że liczy się otrzymanie informacji. Mam ją, metodą leciutkiej prowokacji. Ale mam. I OK. Pozdrowienia!

@sosna123
Nie wydziwiaj tak bardzo. Wszystko to, co tam piszą było już dawno temu trzepane na sesjach. Tylko widocznie Ciebie sesje nie obchodziły. Na sesjach również udzielono odpowiedzi. A nadto pisz Bracie prawdę. E. może i ma niezły domek. A Diakun - chałupka sprzed II wojny, na dokładkę będąca własnością jego siostry. Pojedź, zobacz. Obok Borgerów (ci od węgorzy), przy dworcu (WOP). Gdzie Ty widzisz pałac?

Do wszystkich:
Możliwe, że podobieństwo jest przypadkowe. Ja jednak wierzę mocno, że we współczesnej Polsce za darmo to można tylko dostać po buzi. Dlatego szukam źródeł. Ojciec Redaktor wyjaśnił. W porządku. Ktoś jednak musiał sfinansować najnowszą stronę. Jest pracochłonna (żmudne wklepywanie materiału), aczkolwiek mechanizm dość prosty. Niemniej robił ją fachowiec. Fachowców - ideowców już dzisiaj nie ma. Wymarli krótko po Rewolucji Październikowej.

Jedna możliwość to zapłata. Pytanie, kto płacił. Ale jeśli ktoś zapłacił - furda, wiadomo że za wszystkim stoi Jurek Kardziejonek, bo tylko on miał dostęp do reprodukowanych dokumentów.

Mnie, czego nie dostrzegliście, interesuje inne zagadnienie. Tropimy "przekręty" - no to tropmy. Ostatecznie to nie z jednostki gminnej pociągnięto milion - dwa miliony (SOSW nr 2) i przez 8 -10 lat nikt podciągania nie dostrzegł. Ja chcę być pewien, że powiat jest jak żona Cezara. Dlatego pytam się, czy zapłata za witrynę powiatową była rynkowa, czy może znacznie wyższa? Pytać mam prawo. Za sławną czy osławioną mapę turystyczną powiatu zapłacono coś chyba 120 tysięcy złotych. Jakieś 5 x tyle ile jest warta. Pewnie, nie mam wątpliwości, że zgodnie z prawem, wszystko na pewno jest świetnie uzasadnione i właściwie rozpisane. Ale jeśli zostaje "wolne" (wg cen rynkowych) jakieś 100 tysięcy, de facto nadpłacone, to pytanie zasadnicze: co się za tą nadpłatą kryje?

Zamieńcie się przez chwilę - Bracia i Siostry - w zawodowych dziennikarzy. Jest taka możliwość, że z pieniędzy publicznych opłacono niektóre witryny "anonimowe". Taki przekręt zrobił prawdopodobnie pewien naczelnik wydziału promocji (mężczyzna), który wg mnie wydrukował materiały wyborcze zawyżając nakład wydawanego przezeń pisma gminnego. Tak się składa, że poza wszelkimi zajęciami jestem zawodowym wydawcą i poligrafem. Dziedzinę znam do podszewki, wiem ile i co kosztuje.      

Podobnie jest z witrynami. Jeśli zapłata za mapę (na pewno) i - być może - witrynę powiatową była rażąco wysoka - możemy mieć do czynienia z zamówieniem wiązanym. Możemy mówić o prawdopodobieństwie, absolutnych dowodów oczywiście nie ma. Ale istnieją prokuratorzy, którzy - jeśli chodzi o podejrzliwość - są gorsi od dziennikarzy.

Jan Szczerbicki

  • Gość
Sekrety władzy...
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 09, 2010, 18:45:47 »
Kogo to ochodzi?, jakie sa ceny witryn ? kto gdzie i ile zapłacil , albo ze za drogo ?
Moze warto tak na swoim Gminnym podwórku popatrzec, a nie grzebac dla odwrocenia uwagi.

Cytat: "yak"
Podobnie jest z witrynami. Jeśli zapłata za mapę (na pewno) i - być może - witrynę powiatową była rażąco wysoka - możemy mieć do czynienia z zamówieniem wiązanym. Możemy mówić o prawdopodobieństwie, absolutnych dowodów oczywiście nie ma. Ale istnieją prokuratorzy, którzy - jeśli chodzi o podejrzliwość - są gorsi od dziennikarzy.

Ha ha ha !
Jakie straszenie!
Oczywistym jest fakt ,że Prokuratorzy są bardzo dociekliwi.
Mam nadzieję że w swoim czasie równie dociekliwie porozliczaja obecną władzę .
I nadal bzdury wypisywane w dodatku nie w temacie i jakos nikt nie cenzuruje - dziecinada - zabawa w polityczke.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Sekrety władzy...
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 09, 2010, 18:46:39 »
Cytat: "rbk"
Cisza zacznie się od niedzieli.

A u mnie będzie otwarte nawet w dniu wyborów  :devil:
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Sekrety władzy...
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 09, 2010, 19:02:08 »
Cytat: "Denver"
Cytat: "yak"
w jednym okresie powstają trzy miniportale. Powiatowy, police.max i ta ostatnia. Zrobione w tej samej technice i podobnym stylu. Co ciekawsze - witryna police.max natychmiast informuje o swojej "koleżance",co więcej - podaje - niby dla rzetelności dziennikarskiej - wszelkie miejsca atakowania Gryfa XXI i W. Diakuna.

Mnie interesuje odpowiedź na dwa pytania:
1. Kto zapłacił za wykonanie obu wspomnianych witryn: tej, omawianej i police.max. Nie komu, tylko kto.
2. I pytanie drugie: ile kosztowało wykonanie witryny powiatowej? Czy mieściło się w cenach rynkowych?


Spisku nie ma. Już ni eta lata i wzrok chyba nie ten drogi yaku - podobne są strony policki.pl i police.max.pl - podobieństwo wynika pewnie z zastosowania podobnych "szablonów". Przypadkowa zbieżność.

Nie sądzę. I mam podstawy do tego stwierdzenia. Skoro znasz odpowiedzi, to powinieneś też wiedzieć, jakie  :devil:
Cytuj (zaznaczone)
Stronka kulisywładzy różni się (także od strony technicznej) od dwóch w/w.

Inny CMS (Drupal, dwie pierwsze to Joomla!), ale preferencje graficzne twórców podobne. Co oczywiście o niczym nie świadczy.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Sekrety władzy...
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 09, 2010, 19:05:17 »
Cytat: "kubapolice"
Cytat: "sosna123"
Panie klys a za darmo nikt jej nie mogl zrobic?
Zdecydowanie nie była zrobiona za darmo.

Ale mogła być. Każda z trzech wymienionych :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Sekrety władzy...
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 09, 2010, 19:10:18 »
Cytat: "Ojciec Redaktor"


Oczywiście jak ktoś stworzy witrynę anty PO też ją przelinkuję!

A to musi być anty-PO-region czy anty-PO-powiat? ;)

[ciach!]
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Sekrety władzy...
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 09, 2010, 19:13:59 »
Wykidajło, ogranicz się proszę z reklamą Twojego blogu portalopodobnego ;). Jak wszyscy to wszyscy.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Sekrety władzy...
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 09, 2010, 19:21:22 »
Cytat: "Kuba"
Wykidajło, ogranicz się proszę z reklamą Twojego blogu portalopodobnego ;). Jak wszyscy to wszyscy.

A Kafarowi to wolno... ;)

Ok, wyślę Adasiowi linka na pw, zobaczymy, czy dotrzyma słowa. Grzech byłby nie spróbować :D
Aha - to nie ma być portal. Gdyby zaczął być, proszę o kopniaka w kostkę.

Nie wszędzie zaglądam, więc nie wszystko widzę. Dlatego zawsze proszę o raporty. Pozdrawiam - Kuba
Kuba, to był żart - aluzja do jego sygnaturki :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Sekrety władzy...
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 09, 2010, 21:40:11 »
Cytat: "yak"
@Ojcze Redaktorze
Wiedziałem, że jak lekko puknę - oddźwięk się pojawi czysty. No i się pojawił, wyjaśniając sprawę. A nie myśl Adasiu, żem nie pytał normalną droga. Pytałem, ale jako pewien anonim z anonimową pocztą. Nie dostałem odpowiedzi. No to postanowiłem popukać. Odpowiedź jest i o to chodzi. Sam wiesz, że liczy się otrzymanie informacji. Mam ją, metodą leciutkiej prowokacji. Ale mam. I OK. Pozdrowienia!
[...]


Wszystko mi się ułożyło w jedną logiczną i teraz nawet powiem, że prostą do rozszyfrowania całość. Dziwię się, że nikt tego nie spisał, bo byłby ciekawy materiał... nie, nie dowodowy :p materiał na niezłą książkę z gatunku political-fiction.

Swoją drogą yaku. Czy nie uważasz, że w całej tej misternej grze politycznej, w całym tym układzie, zwanym na przekór samorządnością policką możesz być tylko trybikiem? Trybikiem może wyrobionym, może niepokornym w tym sensie, że maszyna przez Ciebie czasem staje, zacina się, wypluwa z siebie jakieś niekoniecznie pożądane informacje, ale po chwili znów wskakuje we właściwy rytm i kroczy dalej...

Wracając do stronki... żyjemy w takich czasach, że podobną stronkę jak kulisy władzy potrafi zrobić co drugi gimnazjalista i weźmie za to 50 zł, ale to taki ogólny wtręt.

Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "Denver"
Cytat: "yak"
w jednym okresie powstają trzy miniportale. Powiatowy, police.max i ta ostatnia. Zrobione w tej samej technice i podobnym stylu. Co ciekawsze - witryna police.max natychmiast informuje o swojej "koleżance",co więcej - podaje - niby dla rzetelności dziennikarskiej - wszelkie miejsca atakowania Gryfa XXI i W. Diakuna.

Mnie interesuje odpowiedź na dwa pytania:
1. Kto zapłacił za wykonanie obu wspomnianych witryn: tej, omawianej i police.max. Nie komu, tylko kto.
2. I pytanie drugie: ile kosztowało wykonanie witryny powiatowej? Czy mieściło się w cenach rynkowych?


Spisku nie ma. Już ni eta lata i wzrok chyba nie ten drogi yaku - podobne są strony policki.pl i police.max.pl - podobieństwo wynika pewnie z zastosowania podobnych "szablonów". Przypadkowa zbieżność.

Nie sądzę. I mam podstawy do tego stwierdzenia. Skoro znasz odpowiedzi, to powinieneś też wiedzieć, jakie  :devil:


Tobie Wykidajło odpiszę niebawem na PW.

bob

  • Gość
Sekrety władzy...
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 09, 2010, 22:21:41 »
Cytat: "Denver"
Swoją drogą yaku. Czy nie uważasz, że w całej tej misternej grze politycznej, w całym tym układzie, zwanym na przekór samorządnością policką możesz być tylko trybikiem?

Niech za odpowiedź posłuży Ci niedawna wypowiedź yaka z wątku poświęconego sprawie zainstalowania sygnalizacji świetlnej w okolicach Netto:

Cytat: "yak"
To forum jest ciekawe, bo pozwala studiować ludzkie postawy. Akcje - reakcje, często zależne od funkcji i usytuowania. Pisanie tu (poza moją ulubiona historią, tam są inni ludzie) to ciekawe doświadczenie psychologiczne. Napiszesz coś - jest efekt w postaci reakcji. Można nawet wpływać na zachowania zbiorowe.

Większość piszących myśli, że są partnerami. Dlatego sobie pozwalają na agresywne zachowania. Nie przychodzi im do głowy, że są przedmiotami (sic!) i podmiotami doświadczeń. Dokonywanych "in anima vili". Bardzo ciekawe doświadczenia.


Czad, nie?  :lol2: Myślisz, że yak w swojej wizji nieomylnego forumowego demiurga pociągającego za sznurki i "lekko pukającego" przewidział w ogóle taką ewentualność, że oto sam będzie "przedmiotem i podmiotem"?  :rotfl:

Sam zresztą przyznałeś - co yak ochoczo potwierdził, a z czym nietrudno się zgodzić - że zmienić się go raczej nie da, więc będziemy musieli z nim żyć. Jedyna nadzieja w tym, że mu po wyborach przejdzie i będę się mógł dowiedzieć czegoś nowego w dziale historycznym...

=================

A wracając do sedna:
Cytat: "Denver"
Cytat: "Wykidajło"
Nie sądzę. I mam podstawy do tego stwierdzenia. Skoro znasz odpowiedzi, to powinieneś też wiedzieć, jakie  :devil:

Tobie Wykidajło odpiszę niebawem na PW.

Kurczę, czemu na PW? Skoro ten political-thriller jest aż tak wciągający, to dajcie się wszystkim pasjonować!

Pozdrawiam!

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Sekrety władzy...
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 09, 2010, 22:50:07 »
Dobrze zrobione ale źle pomyślane. Trzeba było zamiast dawać się ponosić nerwom na sesjach, odpalić stronę  minimum rok temu. Wówczas dyskusja naprawdę byłaby ciekawa. Teraz co najwyżej tematyka zostanie uznana za wyborczą prowokację. A brak reakcji adwersarzy tylko utwierdzi otoczenie, w tym, że na pewno podawana jest nieprawda, do której nikt poważny, nie chce się odnosić.
Amen.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

sosna123

  • Gość
Sekrety władzy...
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 10, 2010, 00:04:40 »
Cytat: "yak"
Wszystko to, co tam piszą było już dawno temu trzepane na sesjach.


sory. ale nie bywam na sesjach i rzadko mam okazje je śledzić w kablówce.
takich jak ja jest całe masy
wiec dobrze, że taka strona powstała.

wszyscy mamy wgląd i każdy z nas podejmie odpowiednią decyzje w sprawie wyboru nowego burmistrza.

strona jest prowokacją to fakt
faktem jest to, że podczas wyborów wyciąga się brudy.
np rok temu nikt by na taką stronę nie zajrzał a tym bardziej zaciekawił.
a przed wyborami hmm

jak dla mnie diakun jest skończony i cały gryf

Zdanowicz.J

  • Gość
Sekrety władzy...
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 10, 2010, 02:11:02 »
Cytat: "yak"
Mnie interesuje odpowiedź na dwa pytania:
1. Kto zapłacił za wykonanie obu wspomnianych witryn: tej, omawianej i police.max. Nie komu, tylko kto.


Może znowu amerykańscy imperialiści?
Cytuj (zaznaczone)

2. I pytanie drugie: ile kosztowało wykonanie witryny powiatowej? Czy mieściło się w cenach rynkowych?


Chcesz podnieś cenę swoich "usług"?