Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Co Burmistrz zrobił dla Gminy i miasta w mijającej  (Przeczytany 25532 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Co Burmistrz zrobił dla Gminy i miasta w mijającej
« Odpowiedź #45 dnia: Września 29, 2010, 12:10:18 »
Cytat: "millena"
ale afera w ZWiKu jednak była.


Oczywiscie ze byla, ale nie takich rozmiarow, jak zostala przedstawiona w tych spektaklach.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Co Burmistrz zrobił dla Gminy i miasta w mijającej
« Odpowiedź #46 dnia: Września 29, 2010, 14:44:24 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
wyłonienie władzy jest oparte umowę społeczną.
Jako obywatel wybieram swojego faworyta i deleguje mu prawo do administrowania, podejmowania w moim imieniu decyzji, tworzenia planów rozwoju i ich realizację. Nie wymagam aby sie mnie pytał o każdą sprawę, tylko pozwalam mu "decydować" za mnie.

Ale nie w każdej sprawie. Wybieram, żeby zarządzał dla dobra lokalnej społeczności (albo nawet tylko mojego), jednak w określonych ramach. Działalność charytatywna już się w nich nie mieści.
To, że coś wolno zrobić, nie zawsze oznacza, że robić to należy.
Przypominam jednak, że ja zaoponowałem tutaj tylko wobec przyznawania burmistrzowi zasługi za to, że Police dały na powodzian. Jeśli chcesz podyskutować o tym, czy powinno to być zrobione, i czy w taki sposób, proponuję inny wątek :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

sekator

  • Gość
[Police] Co Burmistrz zrobił dla Gminy i miasta w mijającej
« Odpowiedź #47 dnia: Września 29, 2010, 15:40:30 »
Cytat: "Wykidajło"
Działalność charytatywna już się w nich nie mieści.


Dokładnie...Szczodrym można być za swoją kasę. Wydając pieniądze publiczne, to my wszyscy mieszkańcy Polic zapłaciliśmy za wypoczynek dzieci. Jest to zasługa wszystkich Policzan, nie burmistrza.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Co Burmistrz zrobił dla Gminy i miasta w mijającej
« Odpowiedź #48 dnia: Września 29, 2010, 17:41:20 »
Czytając posty niektórych z Was dochodzę do wniosku, że niektórzy nie rozumieją zasad demokracji. Ewentualnie nie rozumieją ich wybiórczo, selektywnie.
Burmistrz czy prezydent mają mandat poparcia społecznego, są jego reprezentantem i działają w jego imieniu. Tak samo uprawniony jest do dysponowania pieniędzy publicznych, także zaproszenie tych dzieci to inicjatywa i zasługa burmistrza. Owszem pokryliśmy to z niejako "własnych kieszeni", ale tak działa system.
Gdyby Burmistrz nic nie zrobił byłby problem, bo mógł pomóc. Jak pomógł to też się nie podoba bo wydał "nasze" pieniądze. Może w jakiś sposób wybieli to część brudnych sumień, bo niektórzy nawet by nie pomyśleli by wesprzeć innych potrzebujących.

sekator

  • Gość
[Police] Co Burmistrz zrobił dla Gminy i miasta w mijającej
« Odpowiedź #49 dnia: Września 29, 2010, 19:05:41 »
Cytat: "Denver"
Tak samo uprawniony jest do dysponowania pieniędzy publicznych, także zaproszenie tych dzieci to inicjatywa i zasługa burmistrza


A jesteś pewny, że to była inicjatywa burmistrza ? Bo z mojej wiedzy wynika, że zupełnie kogo innego. Polecam dowiedzieć się dokładniej, możesz byc zaskoczony.

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
[Police] Co Burmistrz zrobił dla Gminy i miasta w mijającej
« Odpowiedź #50 dnia: Września 29, 2010, 19:52:39 »
Akurat w tym wątku zgadzam się z sekatorem iż podziękowania za wsparcie powodzian należą się wszystkim mieszkańcom Polic o czym niektórzy zapomnieli.Ale wracając do wątku pan burmistrz wstaje na sesji i opowiada gdzie był co robił i gdzie się bawił w tym mu pomaga pan Król mowi to samo tylko bardziej ubarwia i koloryzuje przed kamerą ,a na podstawowe pytania dotyczące inwestycji w Policach mających stworzyć nowe miejsca pracy dowiadujemy się iż powstaną restouracje i kawiarnie.A na konkretne pytania zadawane przez pana Kardziejonka i Pachisa wyłącza się im mikrofon ale z tego co można było usłyszeć w gminie zangażowała się prokuratura i czekamy na pisma na stronie intrnetowej które ma pokazać pan Kardziejonek
Mariusz

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Co Burmistrz zrobił dla Gminy i miasta w mijającej
« Odpowiedź #51 dnia: Września 29, 2010, 23:12:24 »
Cytat: "Denver"
Czytając posty niektórych z Was dochodzę do wniosku, że niektórzy nie rozumieją zasad demokracji. Ewentualnie nie rozumieją ich wybiórczo, selektywnie.

Jeżeli ci "niektórzy" mają pod nickiem napis "ostatni dinozaur", to Twój wniosek jest prawidłowy. Demokracja to nie jest pełna swoboda dla większości, zwłaszcza na szczeblu samorządowym.
Cytuj (zaznaczone)

Burmistrz czy prezydent mają mandat poparcia społecznego, są jego reprezentantem i działają w jego imieniu. Tak samo uprawniony jest do dysponowania pieniędzy publicznych,

"Na podstawie i w granicach prawa". Mówi Ci to coś?
Cytuj (zaznaczone)
także zaproszenie tych dzieci to inicjatywa i zasługa burmistrza. Owszem pokryliśmy to z niejako "własnych kieszeni", ale tak działa system.

Raczej: system ma luki. Niech Ci Grzegorz powie, jaki manewr trzeba było zastosować w tym przypadku i dlaczego nie można było po prostu wpisać do budżetu pozycji "pomoc dla powodzian". Na pewno orientuje się w tym lepiej ode mnie.
Cytuj (zaznaczone)
Gdyby Burmistrz nic nie zrobił byłby problem, bo mógł pomóc. Jak pomógł to też się nie podoba bo wydał "nasze" pieniądze. Może w jakiś sposób wybieli to część brudnych sumień, bo niektórzy nawet by nie pomyśleli by wesprzeć innych potrzebujących.

Ponawiam propozycję przeniesienia tej odnogi dyskusji do osobnego wątku. Przymusowa dobroczynność jest warta tyle samo co dobroczynność na cudzy koszt. I równie mało mówi o dobroczyńcy. Denver, ja nie wymyśliłem tej historyjki o radnych, którzy nagle zaczęli udawać, że nic nie słyszeli, a tak w ogóle to ich na sali nie ma...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.