Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Jednak K. Kowalewski kandydatem PO na burmistrza  (Przeczytany 38659 razy)

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Jednak K. Kowalewski kandydatem PO na burmistrza
« Odpowiedź #75 dnia: Października 01, 2010, 18:35:43 »
Cytat: "suszek"
Zgadzam się z tobą jezat całkowicie Kardziejonek, Kowalewski i Pachis już się dogadali a reszta w polickiej PO to statyści.


Widzę, że jakoś nikt na te prowokacje nie daje się złapać :]
Czekajcie, czekajcie.... :)
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

yak

  • Gość
[Police] Jednak K. Kowalewski kandydatem PO na burmistrza
« Odpowiedź #76 dnia: Października 01, 2010, 20:07:28 »
W jawny i jasny sposób popieram Władysława Diakuna. Z wielu względów, głównie dlatego, że idą trudne czasy, potrzebny jest człowiek doświadczony i sprawdzony. A nadto dobry, o którym wiadomo, że nie krzywdzi ludzi.

Powtarzam - idą trudne czasy. Już widać je na horyzoncie. Majaczą się podwyżki (ogromne, proszę nie wierzyć w propagandę), spada siła nabywcza. W Policach do tego dojdą redukcje w Zakładach. Zakłady zostaną uratowane, ale sporo ludzi będzie mieć problemy. Kto młodszy - zawinie się, wyjedzie, spróbuje wyjechać z kraju. Kto starszy - zaciśnie pasa, a potem będzie cierpiał.

Nie wiem, może mam dar związany z zawodem, że widzę jakby więcej niż inni. I widzę zmniejszającą się liczbę klientów w sklepach, widzę kupowanie paliwa za 20 zł, widzę prosperowanie "ciuchlandów", widzę inwazję gorszej jakości towarów, których dotąd nie było. W Policach jeszcze jest nieźle, lecz przed godziną wróciłem ze szczecińskiego Carrefour'a. Turzyn, centrum miasta. Towarów zatrzęsienie, ale trzeba uważać. Aby kupując ser - "żółty" lub "topiony" (nazwy ser nie ma), nie kupić wyrobu "seropodobnego".

Owszem, w przystępnej cenie. Podobnie jest z wędliną. O zawartości mięsa 56-67%. jasne, promocyjna cena. Towary z "wyższej półki" są, oczywiście, ale naprawdę na "wyższej półce", częściowo pochowane. Carrefour to jeden przykład, wczoraj np. byłem w księgarni. Znalezienie atrakcyjniejszej pozycji poniżej 20 zł jest raczej niemożliwe. A to dopiero początek wielkiej góry lodowej. Podniosą VAT, wzrosną ceny za gaz, prąd i paliwa, zacznie się zaciskanie pasa. Które najpewniej wywoła perturbacje w życiu społecznym.

Nie jestem "politykiem globalnym", nie umiem odpowiedzieć na pytanie, czy takiej kolei rzeczy można było uniknąć. Nie wiem. Znam jednak dwa aksjomaty. Pierwszy - że lepiej zacisnąć pasa niż bankrutować. Drugi - że czas trudności nie jest dobry na dokonywanie rewolucji. Również samorządowych.  

O obecnym burmistrzu wiadomo wiele. Wiemy kim jest, wiemy jaki jest, wiemy, jak reaguje i jakie ma zasady. Wiemy też, że jest człowiekiem dobrym, ba, czasem za dobrym. Ale dla wielu. Jest też rozsądny i cierpliwy. Od wielu lat spokojnie prowadzi gminę. W Policach naprawdę nadal żyje się nieźle (oczywiście, zawsze można wszystko realizować doskonalej, lecz "lepsze" jest wrogiem "dobrego"). Nie są nam potrzebne gwałtowne działania. Raczej rozsądek i stałość sposobu widzenia życia publicznego.

W obecnych realiach każda rewolucja personalna wywoła burzę. Bo spójrzmy na siebie w prawdzie i uczciwie. Zmiana władzy pociągnie za sobą chaos i eskalację potencjalnych zaburzeń w zarządzaniu gminą. Bo niech się nikt nie łudzi. Na pierwszy plan wysunie się walka o stanowiska oraz "spuszczanie w niebyt" poprzednich "dzierżawców władzy". Tak właśnie. "Dzierżawców". Władza jest dzierżawiona.

Wszystkie szczytne idee, którymi będą się podpierać pretendenci do sprawowania władzy przesłoni walka o stanowiska. Tych wyeliminujemy z powiatu, tych wyrzucimy z gminy. Nieważne, czy słusznie. Ważne, że wyrzucimy.

Dlatego się przeciwstawiam - powtórzmy - "w dzisiejszych trudnych czasach" zmianie Kierującego. Burmistrz Diakun kieruje gminą na "4" lub "5" w zależnosci od skali. Po co mamy ryzykować?

To wszystko, co napisałem, nie przekreśla mojego stosunku do Krystiana Kowalewskiego. Sądzę, ze policzanie wykażą instynkt samozachowawczy i wybiorą Władysława Diakuna, ale to nie jest powód, by skreślać pana Krystiana. Moje pokolenie (55+) powoli schodzi ze sceny, rozbłyska gwiazda młodszych. Pan Krystian jest przykładem. Dlatego życzę mu dobrze, tym bardziej że go cenię. Za cztery lata - być może - będę go nawet popierać. Jeśli dożyję. Nawiasem, zauważmy, że tylko ja (z dyskutantów) tak stawiam sprawę. Młodsi nie biorą pod uwagę możliwości, że do jakiegoś momentu "nie dożyją". Ja już biorę.

Pan Krystian Kowalewski jest pierwszą z gwiazd konstelacji, na którą zwrócę uwagę w roku 2014. Uznaję następstwo pokoleń. Dziś sądzę, że startuje przedwcześnie, burmistrzem nie zostanie, ale zaznaczy się w dziejach Polic. Mam przy tym cichą nadzieję, że efektem względnie przyzwoitego wyniku wyborczego będzie przejęcie przezeń władzy w polickiej PO. I w konsekwencji - przywrócenie tej partii zasad, które legły u podstaw jej założenia. Policka PO się wynaturzyła. To pewne i nawet wiadome dlaczego. Może pan Krystian ma misję naprawy sensu istnienia ugrupowania? Kto wie, wszystko możliwe.

Kończę, mój tekst jest długi. Ale - mniemam - dorzeczny. Proszę się nad przesłaniem spokojnie zastanowić.

sekator

  • Gość
[Police] Jednak K. Kowalewski kandydatem PO na burmistrza
« Odpowiedź #77 dnia: Października 01, 2010, 21:44:43 »
Cytat: "suszek"
Zgadzam się z tobą jezat całkowicie Kardziejonek, Kowalewski i Pachis już się dogadali a reszta w polickiej PO to statyści.


Myślisz, że w innych ugrupowaniach jest inaczej ? Partyjniactwo nie ma barw ani przekonań. Partyjniactwo to zawsze interes kilku cwaniaków, którzy boja się dopuścić młodszych, zdolniejszych, bardziej kreatywnych i ideowych do objęcia władzy w organizacji. I niestety zazwyczaj stoją za tym ludzie z pokolenia o którym pisze yak. Może przekonania u nich są na lewo, może na prawo, ale zapewniam że łączy ich jedno: Metody wyniesione z epoki komuny w której kształtowały się ich charaktery.
Jak weźmiesz Kazia, Jurka i Władka to zdziwisz się jak są do siebie podobni.

[ Dodano: 2010-10-01, 21:45 ]
Dlatego ja wolę Tomka, Krystiana i Grzegorza.  :faja:

traffic

  • Gość
[Police] Jednak K. Kowalewski kandydatem PO na burmistrza
« Odpowiedź #78 dnia: Października 02, 2010, 10:50:04 »
beton trzyma się mocno ale wybory może pomogą go trochę skruszyć, poczekajmy na listy wyborcze, zobaczymy kto jest najbardziej zabetonowany...

suszek

  • Gość
[Police] Jednak K. Kowalewski kandydatem PO na burmistrza
« Odpowiedź #79 dnia: Października 02, 2010, 12:22:20 »
Samo biadolenie traffic nic nie da,trzeba tworzyć komitet wyborczy, albo przyłączyć się do innego i do roboty do wyborców.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Jednak K. Kowalewski kandydatem PO na burmistrza
« Odpowiedź #80 dnia: Października 14, 2010, 17:05:58 »
Krystian Kowalewski "wisi" jako baner koło ronda/pasieki, ciut dalej jadąc w stronę Szczecina (stacji orlen)

Plus minus tutaj
http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=Police%2C+Pi%B3sudskiego+17&cId=&sId=&moreCities=

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] Jednak K. Kowalewski kandydatem PO na burmistrza
« Odpowiedź #81 dnia: Października 14, 2010, 18:51:47 »
Jeszcze gdyby mówił do mikrofonu... tak dziś widziałam te foto na mieście.
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

suszek

  • Gość
[Police] Jednak K. Kowalewski kandydatem PO na burmistrza
« Odpowiedź #82 dnia: Października 14, 2010, 22:16:17 »
Każdego teraz stać na mniejszy ,czy większy baner. Do drugiej tury przechodzi Diakun- Gryf i Chmielewska Police XXI. Burmistrzem zostaje oczywiście Diakun, Chmielewska w drugiej turze nie wystartuje, bo na pierwszej sesji Rady Powiatu  zostanie głosami Gryfa, Polic XXI,PiS wybrana starostą.

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Jednak K. Kowalewski kandydatem PO na burmistrza
« Odpowiedź #83 dnia: Października 15, 2010, 12:06:01 »
Cytat: "suszek"
Chmielewska w drugiej turze nie wystartuje, bo na pierwszej sesji Rady Powiatu zostanie głosami Gryfa, Polic XXI,PiS wybrana starostą.

Gratuluje scenariusza. Tyle, że najpierw trzeba się dostać do tego powiatu. Jednym słowem p. Ewa musiałaby do swojego ostatniego wyniku sprzed czterech lat (startowała z komitetu Nowe Police uzyskując 156 głosów) dołożyć, żeby czuć się bezpiecznie 400 do 500 głosów. Tylko czy to jest realne. Jako kandydat na burmistrza może dostanie około tysiąca głosów, to akurat jest możliwe, tyle, że na ewentualną drugą turę zdecydowanie za mało.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

merchants

  • Gość
Konferencja Prasowa Sztabu Wyborczego Krystiana Kowalewskieg
« Odpowiedź #84 dnia: Października 20, 2010, 13:28:12 »
Jutro, 21 października o godzinie 11:00 odbędzie się konferencja prasowa w sali bankietowej hotelu Dobosz w Policach, podczas której zaprezentowany zostanie oficjalnie Krystian Kowalewski - kandydat PO na burmistrza miasta Police oraz jego sztab wyborczy.

Przypomnijmy, że jego kontrkandydatami w tegorocznych wyborach samorządowych są Władysław Diakun (GRYF XXI), Jadwiga Zielińska (SLD) oraz Ewa Chmielewska (Police XXI).

Serdecznie zapraszamy!
źródło: www.powiatpolicki.pl

Batory

  • Gość
[Police] Jednak K. Kowalewski kandydatem PO na burmistrza
« Odpowiedź #85 dnia: Października 20, 2010, 14:45:55 »
Śmieszni jesteście..Proszę wyjść na ulicę i spytać się przechodniów kto to jest p.Krystian Kowalewski.90% odpowiedzi będzie brzmiała : "nie wiem".Ogólna prezentacja kandydata przed wyborami i fakt,że jest kandydatem PO nie wystarczy.W II turze zmierzą się W.Diakun i E.Chmielewska.wynik tego starcia jest wielką niewiadomą..

Offline mateusz12

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
[Police] Jednak K. Kowalewski kandydatem PO na burmistrza
« Odpowiedź #86 dnia: Października 20, 2010, 15:00:09 »
Policzanie, którzy oglądają naszą TV Police wiedzą, a przynajmniej kojarzą Krystiana Kowalewskiego.
Ewa Chmielewska jest mało znaną osobą(ja znam ją tylko dlatego, że była kiedyś moją sąsiadką), a Jadwiga Zielińska to tak naprawdę postać bezbarwna i gdyby spytać mieszkańca o te dwie Panie, to pewnie odpowiedź kim one są byłaby bardzo zaskakująca.

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Police] Jednak K. Kowalewski kandydatem PO na burmistrza
« Odpowiedź #87 dnia: Października 20, 2010, 15:10:40 »
Wybacz ale odsetek ludzi, którzy mają a już szczególnie oglądają TV Police jest mały w stosunku do elektoratu.