Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Grzyby  (Przeczytany 205741 razy)

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #315 dnia: Września 29, 2013, 06:13:48 »
Okolice Brzózek.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #316 dnia: Września 29, 2013, 10:53:01 »
Przestrzegam grzybiarzy chodzących w okolicach Tanowa/Bartoszewa, a szczególnie pomiędzy tymi miejscowościami: na tym terenie od paru tygodni chodzi grupa 2 lochy i stado młodych (charakterystyczne łaciate sztuki są pomiędzy nimi). Obie lochy są bardzo agresywne i atakują w zasadzie od razu, bez powodu. Widzą człowieka i jedna z nich od razu naciera.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #317 dnia: Września 29, 2013, 10:55:43 »


Słabo grzybków już... Będzie z 6 litrów na 3 godziny. W bagażniku mam jeszcze dwie lochy i stadko młodych ;)
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #318 dnia: Września 29, 2013, 20:26:17 »
wczoraj od 7:30 do 9 my 2 wiadra (sporawe) a znajomy koszyk wiklinowy :) grzyby są ludzie też...

Offline ossylwia12

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #319 dnia: Września 30, 2013, 21:06:31 »
uwielbiam zbierac grzybki :):) a pierogi swojskie sa najlepsze :)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #320 dnia: Października 03, 2013, 09:24:53 »
Są jeszcze grzyby? Kurde, tylko dwa razy byłem w tym roku. ;/
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #321 dnia: Października 03, 2013, 18:40:40 »
Grzyby są. Ludzie też, w umiarkowanych ilościach (stan rzeczy dziś, godzina 15-16). Grzyby, zgodnie z moimi przewidywaniami, są niewielkie, to nowy rzut po wybraniu wszystkiego, jak leci, podczas ostatniego weekendu. Fajnie, bo wszystkie zdrowe. Jak to młode. Najwięcej podgrzybków, zdarzają się zajączki, w tym dość rzadkie, szarobeżowe pod dębami, ledwie widoczne wśród opadłych liści. Z rzadka można trafić na "opóźnione" maślaki. Zbierałem przez godzinę, w szeroko rozumianym rejonie Dobieszczyna. Prawda, wiedziałem gdzie mam zbierać. Plon - 1/4 wiaderka 5l. Gdybym pochodził kilka godzin i był wcześniej - wiaderko murowane.

Offline MAGcam

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #322 dnia: Października 03, 2013, 21:07:02 »
Grzyby jeszcze są...faktem jest że trzeba się nachodzić lecz wśród rzeszy( i tu nie mylić z niemiecką:) ) małych grzybków są i średniaki i duże choć w ilościach ...i tu bez komentarza.....wczoraj sezon zakończyłem....mój kosz 12 L w 2,5 godz pełny...dzisiaj zważyłem na kuchennej wadze sam susz...wyszło suszonych grzybków 2,7 kg....sezon uważam za udany:)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #323 dnia: Października 03, 2013, 22:15:50 »
Prawie 3kg suszonych to rzeczywiście konkretny wynik, pogratulował. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #324 dnia: Października 04, 2013, 02:52:03 »
Coś mi się zdaje, że kolega MAGcam nieco przesadza. Z opisu wynika, że w 2,5 h zebrał ok. 30 kg grzybów. Bo grzyb suszony to mniej więcej 10% wagi surowego. I te 30, dobrze, 27 kg grzybów miałoby się zmieścić w zaledwie 12-litrowym koszu?

Offline Maciuś

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #325 dnia: Października 04, 2013, 06:57:41 »
Ja tam wczoraj po południu też byłem na grzybach. W 2 osoby nazbieraliśmy koszyk + 5L wiaderko w czasie ok 2,5 godziny .Ja tam mam swoje miejsce kawałek przed Brzózkami.

Offline bartekwt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #326 dnia: Października 04, 2013, 15:55:49 »
Cytat: "Validator"
Coś mi się zdaje, że kolega MAGcam nieco przesadza. Z opisu wynika, że w 2,5 h zebrał ok. 30 kg grzybów. Bo grzyb suszony to mniej więcej 10% wagi surowego. I te 30, dobrze, 27 kg grzybów miałoby się zmieścić w zaledwie 12-litrowym koszu?


Nigdzie nie widzę żeby kolega napisał, że z 12L kosza wyszło mu 3kg grzybków suszonych.
Wnioskuję, że to nie z jednej wyprawy a z całego sezonu.
Wystarczy czytać ze zrozumieniem :)

A grzybki jeszcze są. Wczoraj byłem miedzy Dobieszczynem a Nowym Warpnem i w 3 godzinki 10L wiadro było pełne. Same młodziaki.... :)

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #327 dnia: Października 04, 2013, 17:10:01 »
Cytat: "MAGcam"
Grzyby jeszcze są...faktem jest że trzeba się nachodzić lecz wśród rzeszy( i tu nie mylić z niemiecką:) ) małych grzybków są i średniaki i duże choć w ilościach ...i tu bez komentarza.....wczoraj sezon zakończyłem....mój kosz 12 L w 2,5 godz pełny...dzisiaj zważyłem na kuchennej wadze sam susz...wyszło suszonych grzybków 2,7 kg....sezon uważam za udany:)


No to "bartekkwt" czytaj ze zrozumieniem.

Offline pola

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #328 dnia: Października 04, 2013, 17:42:01 »
Byłam dzisiaj- mnóstwo opieniek. W ciągu 1h 2 wiaderka (średniej wielkości) i 2 reklamówki. Już nie miałam czasu zbierać, a w lesie ile zostało  :lol:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #329 dnia: Października 04, 2013, 18:24:53 »
Dzisiaj też byliśmy rekreacyjnie, okolice Trzebieży w 2,5 godziny i uzbieraliśmy wiaderko podgrzybków, widziałem specjalistów co targali pełne duże kosze, także grzyby w tym roku jak widać są.