Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.  (Przeczytany 103183 razy)

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #180 dnia: Grudnia 30, 2010, 20:07:13 »
Cienkie te twoje wywody sekator ale jaki szef tacy poddani,jak brakuje argumentów to wymachują rączkami pozdrawiam .
Mariusz

Zdanowicz.J

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #181 dnia: Grudnia 30, 2010, 20:28:43 »
Cytat: "sekator"
Czy jakiś zwolenniik obecnego rządu (bo Mariusz raczej nie da rady), może mi wytłumaczyć jakim prawem Tusk okrada nas z naszych emerytur ( bo czyż nie jest kradzieżą zabranie realnych pieniędzy wpłacaych do OFE i zamienienie ich na puste zapisy na kontach w ZUS )? I dlaczego rząd nieudaczników zabiera pieniądze z Funduszu Rezerwy Demograficznej, który był stworzony przez wszystkie poprzednie rządy z myślą o zabezpieczeniu naszej przyszłości ?

Wytłumacz mi dlaczego ciągle oskarżasz premiera za wszystko co dzieje się w polskiej polityce?

Bądżmy na tyle dorośli  aby oceniać pełny zakres władzy. Jako wyborcy (oczywiście Ci co głosowali) w zakresie patriotycznego zachowania mają, obowiązek nie tylko głosować lecz także rozliczać i kontrolować wybranych. Zaniedbanie tego, powoduje to co dzieje się na  "górze" Nie konsultowane, nie kontrolowane decyzje, przegłosowane w koalicjach, nie koniecznie odpowiadające ogółowi społeczeństwa. Sam, bez poparcia innych możesz sobie krzyczeć na cały głos. Nie masz żadnych szans. To nie PO i nie premier Tusk,  daje przyzwolenie. Lecz wyborcy ! Ci co nie głosują, oraz Ci co po oddaniu głosu liczą na cud.
Czy w kraju bez autostrad, potrzebne jest podniesienie ograniczenia prędkości do 140 km? O emeryturach nie wspominając.
Pytał się Ciebie ktoś o zdanie? To jest problem Polski.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #182 dnia: Grudnia 30, 2010, 20:42:39 »
Nareszcie jakiś normalny głos w dyskusji, bo już myślałem że do końca roku pozostanie mi tylko karmienie naszego forumowego trolla.
 Dzięki Zdanowicz.
Pytasz dlaczego oskarżam premiera za to co dzieje się w Polskiej polityce ? Odpowiem przewrotnie, a kogo mam oskarzać ? Prymasa, ? To premier stojąc na czele rządu RP, odpowiada za kierunek i kształt polskiej polityki, to jego ministrowie, w porozumieniu z nim samym podejmują kluczowe dla państwa decyzje. Czy Twoim zdaniem jest inaczej ?
To w takim razie do kogo mam kierować swoje uwagi dotyczące nieudolnego rządzenia? Premier ma obecnie sytuację komfortową : ma prezydenta z PO, który go nie vetuje, większość w Sejmie i Senacie, to on obsadza swoimi ludzmi najważniejsze instytucje w tym państwie. Czy uważasz, że nie jest odpowiedzialny za to co dzieje się w Polsce i nie ma na nic wpływu?

v26

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #183 dnia: Grudnia 30, 2010, 20:51:57 »
Kapitalna wypowiedź p. Zdanowicza.
Czy ktoś mnie pytał o zdanie? Nikt, bo mają mnie w dwunastnicy.
Nie glosowałem na PO, dla mnie to różowy salon "Pierwszy milion trzeba ukraść i takie tam"
Nie jestem również fanem PIS-u, choć tu chylę im czoła bo:
1. Obniżyli podatki
2. Obniżyli składkę ZUS
3 NIE GRZEBALI W GOSPODARCE.
Dlaczego ludzie dali się nabrać Platformie? Dlaczego dali się omamić tym ludziom?
Bo Tusk już dawno zrozumiał , kto ma media -  ten kreuje rzeczywistość. I jest to perfidia, za którą powinien dostać tytuł kłamcy roku, a nawet ostatnich dwóch lat.
Dlaczego wszystkim, którzy czytają "wolną" prasę, słuchają "niezależnych" mediów, żyje się lepiej? Tylko tacy malkontenci jak my, buczą i przełączają kanał jak widzą tę znienawidzoną twarz w tv i jego poleczniko-zauszników.
Pamiętacie hasła wyborcze PO? I mam głeboką nadzieję, że WAM wstyd.
  Jedno muszę mu przyznać - miał najlepszego PR-owca, skoro jedną kupą wyborczą zaczarował miliony polaków.
Jak w 70 roku podnieśli ceny - ludzie wyszli na ulice, za chwile wszystko skoczy nie o 1%( vat z 22-23) a najmniej 5%. Ile jeszcze trzeba czekać?
Bardzo nie lubię, jak ktoś robi ze mnie wała.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #184 dnia: Grudnia 30, 2010, 20:54:27 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Sam, bez poparcia innych możesz sobie krzyczeć na cały głos. Nie masz żadnych szans. To nie PO i nie premier Tusk, daje przyzwolenie. Lecz wyborcy ! Ci co nie głosują, oraz Ci co po oddaniu głosu liczą na cud.


Właśnie staram się zrozumieć ten paradoks. Jak ktoś wyciąga mi z kieszeni kasę na ulicy, to albo walę go w mordę , albo idę na policję. Myślałem, że większość ludzi postępuje podobnie. Ale okazuje się, że jest inaczej.
Nie pytaj mnie dlaczego elektorat Tuska nadal głosuje na niego w momencie, kiedy ten wyciąga im pieniądze z kieszeni, pozbawia przyszłej emerytury i skazuje na krach finansowy nas i nasze dzieci. Ja Ci na to pytanie nie odpowiem, bo sam tego nie rozumiem. Dlatego myślałem, że odpowie mi na to jakiś wyborca PO, bo argument ze Kaczyński jest ,,be", a Tusk ,,cacy" jest dla mnie żałosny. Jeżeli Kaczyński, na skutek swojej polityki fiskalnej, też by mnie okradał, tak samo miałbym o to do niego pretensje jak do Tuska, zaręczam Ci to.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #185 dnia: Grudnia 31, 2010, 00:02:25 »
Szkoda, że nie ma na forum żadnego prawdziwego wyborcy PO. Chętnie wysłuchałbym ich argumentów. Dziwne również to że w do rady powiatu najwiecej ludzi z PO weszło...to gdzie są ich wyborcy? pewnie teraz karmią się telewizyjną papką :ass: którą podsuwają im komercyjne stacje (niekomercyjne zresztą już też)

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #186 dnia: Grudnia 31, 2010, 02:16:37 »
Hello Sekator,
Od kilku lat swiatowa polityka obrala sobie kurs na globalizacje. W ostatnim roku kadencji
prez.Busha (1987/8) zaczela sie poglebiac w USA recesja, ktora przybrala grozne rozmiary
w roku wyborow, i walnie przyczynila sie do zwyciestwa Obamy.
Czy nam sie to podoba, czy nie - w dalszym ciagu ma racje bytu powiedzenie, ze : " Gdy
Ameryka kichnie, to reszta swiata ma grype !"
To jest ogromny temat, wiec dodam tylko, iz wszystkie rzady USA, od wielu lat zabieraja
("pozyczaja") pieniadze z funduszy Social Security i Medicare. I wszyscy amerykanscy
prezydenci glosno o tym mowili (argument w czasie wyborow), ale zaden, nawet Clinton
( gemiusz ekonomiczny wg. Demokratow) nie probowal zwrocic chocby czesci tych
"pozyczek" do wymienionych funduszy.
A te dwa fundusze determinuja wysokosc, ba, nawet mozliwosc wyplacania emerytur dla
naszych dzieci i wnukow> Z tego prosty wniosek, ze rzad Tuska nie ma aktualnie lepszego
wyjscia, jak ciac wydatki i ewentualnie podwyzszyc podatki, VAT, akcyze, czy inne oplaty.
Zaden inny rzad nie byl by lepszy.
Ty piszesz, ze gdyby Kaczynski stosowal podobna polityke fiskalna, to tez mialbys do
niego pretensje ! I wiesz co ? Wierze Ci w stu procentach !
Rzecz w tym, ze gdyby sam papiez byl odpowiedzialny za dzialanie fiskusa w Polsce,
to tez, nie tylko Ty, ale wiekszosc mialaby o to zal. Spoleczenstwa (nie tylko nasze), sa
"ustawione" roszczeniowo i nie chca ,nie tylko rzadowi pomoc, ale nawet go zrozumiec.
Czy pamietasz moze ten slogan: " Czy sie stoi, czy sie lezy, 2 tysiace sie nalezy ! "
Ja widzialem (przed Urzedem Zatrudnienia) mlodych, zdrowych "byczkow", ktorzy lezeli
na trawce i na zelowkach mieli wypisane: nie budzic ponizej 2 tys.!
A czy zle bylo za Gierka ? Ciekawe, ile jeszcze z tych dlugow, jakie wowczas On zaciagnal-
zostalo do splacenia ?
Chcesz ( albo moze powinienem zapytac: czy mozesz byc objektywny ?), to sprobuj
odpowiedziec na pytanie - dlaczego zaden rzad w Polsce nie wprowadzil dotad podatku
beposredniego ? ("Flat tax").
Zrobil to Putin, a chociaz ograniczyl wysokosc do 13% - to rezultaty sa widoczne.
Dla Stanow flat tax zostal okreslony na wysokosci 19%. , ale bardzo watpliwe, zeby
zostal w najblizszym czasie wprowadzony. A wiesz dlaczego ?
Bo to jest najbardziej skuteczny argument wyborczy.! To jest bron, ktora obie partie sie
najchetniej posluguja. Demokraci z reguly podnosza podatki, oferujac wzamian liczne
przywileje socjalne, natomiast Republikanie obnizaja podatki (lub wydatki), glownie
kosztem socjalnych uprawnien.
W Google mozna znalezc liste panstw, ktore ten typ podatku wprowadzily, jak rowniez
dyskusje - pro i contra takiemu rozwiazaniu.
 Zdaniem fachowcow - zalet jest znacznie wiecej, jezeli sie nie "doczepi"do ustawy zbyt
wielu warunkow.(ulg)
Wniosek jest taki: spoleczenstwo powinno zdawac sobie sprawe, jakimi metodami jest
prowadzona polityka, ale rowniez orjentowac sie w aktualnej sytuacji ekonomicznej, tak
we wlasnym kraju, jak i reszcie swiata.
Duzo mogly by pomoc obserwacje listopadowych pol-wyborow w USA, ogromna strata
mandatow przez partie demokratyczna, powstanie "Tea Party", etc., gdyby......polickich
forumowiczow takie "trywialne" problemy wogole interesowaly.
Jak wspomnialem na poczatku: "Gdy Ameryka kicha....." To nie jest arogancja !
Obecnie USA prowadzi walke o przetrwanie wogole, jako mocarstwo. Mimo, ze musi
m.in. zwalczac "program" wlasnego prezydenta - to obrany kierunek (nawrot do tradycji
konserwatywnych) - wydaje sie byc sluszny.
Jezeli sie uda - przetrwamy,Jezeli nie - sprawdzcie warunki .zapisow na sinologie !
Pozdrawiam - Bill

Zdanowicz.J

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #187 dnia: Grudnia 31, 2010, 10:01:36 »
Cytuj (zaznaczone)
Jak w 70 roku podnieśli ceny - ludzie wyszli na ulice, za chwile wszystko skoczy nie o 1%( vat z 22-23) a najmniej 5%. Ile jeszcze trzeba czekać?
Bardzo nie lubię, jak ktoś robi ze mnie wała.


Są jeszcze dwie formy nie zauważalne dla zwykłych "zjadaczy chleba" Bardzo groźne dla normalnego rozwoju kraju. Przyzwolenie i uzależnienie. Pierwsze to nie uświadomione społeczeństwo. Wyrażane choćby poprzez wspomniane już ignorowanie wyborów. Znasz powiedzenie - a co to da? ONI i tak zrobią co zechcą ! TAK, bo mają na to przyzwolenie.
A społeczeństwo? Zabiegane, zapracowane, zajęte "wyścigiem" do dobrobytu. Ktoś powie - i słusznie, bo taki jest życiowy cel. Tylko że to powoduje iż drugi wariant - uzależnienie od np. od lichwiarskich, horendalnych kredytów, mimowolnie zubaża społeczeństwo i doprowadzi wielu do ubóstwa. Nie mając gotówki w kieszeni jesteśmy uzależnieni od każdego. Zachód już to przerabiał ! Teraz kolej na Polskę.

Spójrz na lokalny samorząd. Odbicie lustrzane polskiej polityki. Waśnie i ignorowanie elektoratu w PO. Tak w wyborach poprzednich jak i teraz. Mało realna gra PiS'u. A inni?
Gdzie zniknęli Ci co tak się wygrażali pozostania z wyborcami do końca? Nie tylko głów, ale i dup im z pisaku nie widać !
Czyli co? Znowu - do zobaczenia za cztery lata?

P.S. Tylko p.Diakun obiecuje walkę do końca i realizuje. I takich "zawodników" należy doceniać. Czego zabrakło innym komitetom wyborczym.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #188 dnia: Grudnia 31, 2010, 12:40:32 »
EUREKA!
Kochani, już nwet redaktor Lis przejrzał na oczy:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,8889324,_Za_co_sie_to_panstwo_nie_bierze__to_spieprzy___W.html

A tutaj odpowiedź, dlaczego na forum ,,wykruszyli" się zwolennicy PO :

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8889017,PO_w_ciagu_roku_stracila_10_proc__Nowy_sondaz.html

Nadmienię, że aby uwiarygodnić obie informacje dla zwolenników rządu,  podałem je z serwisu dzisiejszej Gazety Wyborczej.

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #189 dnia: Grudnia 31, 2010, 13:00:35 »
Szkoda to jest taka sekator że żadne racjonalne rozwiązanie do was zwolennicy PIS nie dociera ,wy macie klapki na oczach i realizujecie to co wam wierchuszka każe. Pierw zadajecie pytania lub oskarżacie ,a następnie sami odpowiadacie sobie na te pytania w formie jaka jest dla was korzystna .Nic nie wnoście a tylko straszycie i dzielicie Polskę .
Mariusz

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #190 dnia: Grudnia 31, 2010, 13:16:56 »
Oto wypowiedzi niezależnych fachowców, z których jedna : Państwo ,,rąbie"obywateli, mówi sama za siebie.

http://emerytury.wp.pl/kat,2752,title,Premier-23-proc-skladki-w-OFE-5-proc-na-kontach-osobistych,wid,12992822,wiadomosc.html

Cytat: "mariusz88887"
Szkoda to jest taka sekator że żadne racjonalne rozwiązanie do was zwolennicy PIS nie dociera ,wy macie klapki na oczach i realizujecie to co wam wierchuszka każe. Pierw zadajecie pytania lub oskarżacie ,a następnie sami odpowiadacie sobie na te pytania w formie jaka jest dla was korzystna .Nic nie wnoście a tylko straszycie i dzielicie Polskę


Oto kolejna inteligentna, wyczerpująca, poparta argumentami, a jednocześnie poprawna stylistycznie odpowiedź zwolennika PO.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #191 dnia: Grudnia 31, 2010, 13:20:26 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Cytat: "sekator"
Czy jakiś zwolenniik obecnego rządu (bo Mariusz raczej nie da rady), może mi wytłumaczyć jakim prawem Tusk okrada nas z naszych emerytur ( bo czyż nie jest kradzieżą zabranie realnych pieniędzy wpłacaych do OFE i zamienienie ich na puste zapisy na kontach w ZUS )? I dlaczego rząd nieudaczników zabiera pieniądze z Funduszu Rezerwy Demograficznej, który był stworzony przez wszystkie poprzednie rządy z myślą o zabezpieczeniu naszej przyszłości ?

Wytłumacz mi dlaczego ciągle oskarżasz premiera za wszystko co dzieje się w polskiej polityce?


Na takiej samej zasadzie jak się oskarża prezesa o wszystko co się dzieje w jego firmie.

Mariusz:

Cytuj (zaznaczone)
Szkoda to jest taka sekator że żadne racjonalne rozwiązanie do was zwolennicy PIS nie dociera


Dlaczego wychodzisz z założenia, że przeciwnik PO = zwolennik PiS?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #192 dnia: Grudnia 31, 2010, 13:32:28 »
Sekator te twoje wypociny to nawet nie można w żaden sposób nazwać ,bo to jest stek bzdur,pomówień,oskarżeń,nie potrafisz prowadzić mertorycznej rozmowy ,a jak czytam te twoje argumenty to śmiać mi się chce ,wyjęte z kapelusza.I wszystkiego najlepszego w 2011roku.
Mariusz

v26

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #193 dnia: Grudnia 31, 2010, 13:43:47 »
Dyskusja nic nie wniesie,  Ci co myślą, są świadomi swojej wartości, wartości kraju, w którym żyją, i głośno wypowiadają swoje niezadowolenie, zawsze będą marginalizowani, zawsze będą uważani za mącicieli i rozłamowiczów.
Tusk wie, że  najłatwiej kieruje się naiwnymi fanatykami. Nie zadają pytań i z chęcią idą na rzeź.
Aż się nóż otwiera w kieszeni, jak to widzę.
Jakże ciężko zostawić szaleńca z jego szaleństwem.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #194 dnia: Grudnia 31, 2010, 14:07:17 »
Cytat: "mariusz88887"
Sekator te twoje wypociny to nawet nie można w żaden sposób nazwać ,bo to jest stek bzdur,pomówień,oskarżeń,nie potrafisz prowadzić mertorycznej rozmowy ,a jak czytam te twoje argumenty to śmiać mi się chce ,wyjęte z kapelusza.I wszystkiego najlepszego w 2011roku.


Odpowiesz na moje pytanie?

P.S. Noworocznie:

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln