Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Co należy zrobić, by w Polsce... ?  (Przeczytany 17498 razy)

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Co należy zrobić, by w Polsce... ?
« dnia: Lipca 07, 2010, 07:58:27 »
Zgodnie z moim postem z innego tematu, zakładam wątek, w którym będziemy dyskutować o rozwiązaniach dla Polski. Na pierwszy ogień idzie świeża sprawa po wyborach. Jeśli znajdziecie inny temat do dyskusji to prosiłbym w poście na górze dokończyć pytanie z tematu. Jakiej sprawy dotyczy.

Co należy zrobić, by w Polsce... ? Zmniejszyć deficyt.

Jak wiemy Unia wywiera presję na Państwach członkowskich, by te obniżyły deficyt do poziomu 3%. Jakie działania należy w Polsce podjąć by zbliżyć się do tego progu ? Weźmy pod uwagę sens likwidowania KRUSu z perspektywy jego potrzeby istnienia dla rolników, gdzie obciąć pieniądze tak, by nie ucierpiało na tym zbytnio Państwo.

Na początek link Deficyt Budżetowy wyjaśniający co to wogóle jest deficyt budżetowy.

A następnie artykuły w portalach biznesowych i finansowych.

money.pl
gazetaprawna.pl
pulsbiznesu.pl
bankier.pl

sekator

  • Gość
[Ogólne] Co należy zrobić, by w Polsce... ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 07, 2010, 09:40:43 »
Mariusz, temat który wałkowaliśmy wielokrotnie w innych wątkach. Ja odniosę się krótko. Nie wierzę w żadne uzdrawianie finansów publicznych przez rząd PO. Jeżeli Tusk nie zrobił niczego w tym kierunku przez trzy lata, tym bardziej nic nie zrobi na rok przed wyborami parlamentarnymi.
Jedynym posunięciem tego rządu będzie próba ,,kreatywnej księgowości" mająca na celu wyrzucenie z długu publicznego kasy OFE (ok 200 mld złotych). Na nieszczęście Tuska, Komisja Europejska raczej nie zgodzi się na ten ,,wałek". Ale na szczeście dla nas, bo zamiatanie problemu pod dywan odbiłoby się potężną czkawką w przyszłości. Bez księgowych kombinacji nie wierzę w osiągnięcia gospodarcze tej ekipy.
Efekt ? To co mam w podpisie poniżej....coraz mocniej wierzę w ten scenariusz, choć wolałbym się mylić.....

[ Dodano: 2010-07-07, 10:41 ]
A to z dzisiejszej prasy. Żeby żyło sie lepiej....swoim..

http://biznes.onet.pl/dobrze-oplacani-urzednicy,18554,3318390,1,news-detal

Tak wygląda walka z nadmiernym deficytem w wykonaniu PO. To jest to ,,tanie państwo" obiecane przez Tuska ? Głosujcie dalej naiwniacy na PO......

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Co należy zrobić, by w Polsce... ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 07, 2010, 10:47:44 »
millena

Mamabije

  • Gość
[Ogólne] Co należy zrobić, by w Polsce... ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 11, 2010, 17:00:33 »
Zamiast od razu skakać na głeboką wodę, czyli zmniejszanie deficytu, proponuję pomyśleć trochę o innych aspektach.
Jak poprawić bezpieczeństwo (1), ukrócić wybryki młodzieży(2), co zrobić z "żurkami" spod sklepów, narkomanami itd(3).
1. Dać Policji większe prawa, ograniczyć je za to przestępcom.Karać surowo dla przykładu i ku ostrzeżeniu.W/g mnie człowiek, któremu udowodniono przestępstwo, powinien tracić tzw. prawa człowieka (mam tu na myśli tych, którzy doprowadzili do czyjejś śmierci, zgwałcili kogoś, molestowali, maltretowali itp.).Przywrócić karę śmierci.
2. Dość "wychowania bezstresowego".To metoda w 99% nieefektywna a póki co doprowadziła tylko do zwiększenia agresji i degeneracji wśród młodzieży.W razie potrzeby wprowadzić nawet godzinę policyjną dla niepełnoletnich.I niech się UE do wychowania Polaków nie miesza.
3. Zamiast wciskania ludziom, że alkoholizm i narkomania to choroby zabrać się za eliminację w/w elementu ze zdrowego społeczeństwa.Założyć specjalne ośrodki, w których tzw. chorzy żyliby we własnym gronie i kierować ich do różnego rodzaju prac dla dobra kraju: w dzień niech pracują na przykład jako sprzątacze.Nie "leczyć" ich na siłę, niech pracują za "bałagana" czy inną "fetę".Podobnie, jak w punkcie pierwszym, ograniczyć im prawa.

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Co należy zrobić, by w Polsce... ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 11, 2010, 17:58:08 »
Co do pkt. 2. Nie można zabronić rodzicom wychowawczego klapsa... Dzieciaki wchodzą później na głowę rodzicom i są jeszcze gorsze. Myślą, że wszystko im ujdzie płazem i nie spotkają konsekwencje. A kary typu szlaban są mało skuteczne, bo jeśli rodzice pracują całymi dniami to dziecko i tak robi to co chce zazwyczaj. Wiem na przykładzie dzieci mojej chrzestnej. Dziewczynka w wieku 13 lat i chłopiec w wieku 6 lat. Niby ona powinna być już w miarę dojrzała, a jest przeciwnie. To ona napędza głupie pomysły i zachowania kuzyna. Przykład ze szkoły, z podwórka ? Napewno. Ale właśnie od tego jest ten klaps, który nie skrzywdzi dziecka ale pokaże pewne zasady. Rozgraniczy co jest dobre, a co złe w jego zachowaniu. Pouczy.
Na ulicach roi się od młodzieży przejawiającej akty wandalizmu. Ale nie rzadko jest to nie problem wychowania, czy charakteru. Najczęściej robią to z nudów i żeby zaimponować kolegom, koleżankom. W Policach jest naprawdę dużo atrakcji dla młodzieży. Skatepark, boiska do piłki nożnej, koszykowej, siatkówki, korty. Infrastruktura sportowa jest bogata. MOK prowadzi różnego rodzaju zajęcia. Taneczne, wokalne, plastyczne. Jest kawiarenka. Są organizowane zajęcia przez rady osiedli, zajęcia pozalekcyjne w szkołach.
Stowarzyszenia różnego rodzaju odpowiadające zakresem działania naprawdę bardzo szerokiemu gronu osób. Od turystyki przez ratownictwo, krótkofalowców po stowarzyszenia dla przedsiębiorczych osób. Jest tego mnóstwo. Ale młodzież nie chce. I to jest problem. Jak ich zachęcić. Jak wyrwać z powszechnego marazmu.
Państwo tego za nas nie zrobi. Na poziomie lokalnym też zrobiono już wszystko co można. Ewentualnie zostały szczegóły. To w rodzicach, w bezpośrednim otoczeniu teraz jest nadzieja. To w naszej gestii jest sprawić, żeby im się zachciało korzystać z tych dobrodziejstw.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Co należy zrobić, by w Polsce... ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 11, 2010, 19:27:21 »
Szczeniactwo teraz szczeka tylko o swoich prawach...A czy oni mają jakieś obowiązki???UCZYĆ SIĘ!!!!!Bezstresowe wychowanie?hahahahaaha bajeczka dla naiwnych.W naszym kraju pożal się BOże FACHOWCY typu super niania na trówni stawiają klapsa ze zwykłą patologią....Powiedzcie forumowicze,czy nikt z was nie poczuł paska od mamy lub ojca?I patologia z was wyrosła?Bo takie teorie snują ci pożal się BOże asceci...Wychodzi te bezstresowe,jak w szkołach chodzą ochroniarze,bo nauczyciel jak pieprznie małego gnoja po łbie to ma problem....CHORE...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Co należy zrobić, by w Polsce... ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 11, 2010, 19:28:32 »
I to pewnie najczęściej mówią Ci, którzy dzieci nie mają... Ja nie mówię, bo sam nie mam narazie, ale widzę co się dzieje w rodzinie, otoczeniu.

jezat

  • Gość
[Ogólne] Co należy zrobić, by w Polsce... ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 11, 2010, 19:46:18 »
Cytat: "Mariusz1989"
I to pewnie najczęściej mówią Ci, którzy dzieci nie mają... Ja nie mówię, bo sam nie mam narazie, ale widzę co się dzieje w rodzinie, otoczeniu.

Wracamy do tematu co zrobić z polskim deficytem.Moim zdaniem na pierwszy ogień;
1.podniesienie stawki rentowej do poprzedniego poziomu na okres 2-3 lat
2.podniesienie podatku dochodowego do poprzedniego poziomu - na okres 2-3 lat
3.wprowadzenie podatku katastralnego,przy założeniu,że obecne dochody gmin zostają zastąpione przez większy udział w podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych
4.ponieważ wieś i tak nie głosuje na PO przeprowadzić gruntowną reformę KRUSu
5.wprowadzić podatek kościelny
6.opodatkować działalność gospodarczą kościoła
7.przenieść nauczanie religii do salek katechetycznych co umożliwi uwolnione fundusze
   przeznaczyć na podwyżki dla nauczycieli.
Tyle na początek.

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Co należy zrobić, by w Polsce... ?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 11, 2010, 20:06:49 »
Zgadzam się zdecydowanie z pkt. 4 (ale nie zlikwidować, trzeba reformy), 6 i trochę 1.
Ciekawi mnie pkt. 5. Co masz na myśli ?

jezat

  • Gość
[Ogólne] Co należy zrobić, by w Polsce... ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 11, 2010, 21:27:25 »
Cytat: "Mariusz1989"
Zgadzam się zdecydowanie z pkt. 4 (ale nie zlikwidować, trzeba reformy), 6 i trochę 1.
Ciekawi mnie pkt. 5. Co masz na myśli ?

To samo co jest stosowane w Niemczech.
Dołożę jeszcze pkt 8.Kontrola dochodów inwestora w oparciu o wiedzę wynikającą z podatku katasralnego.Wiadomym jest ,że nielegalne dochody są inwestowane w nieruchomości.Wprowadzenie podatku katastralnego umożliwi uzyskanie bliższych informacji o wartościach nieruchomości.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Co należy zrobić, by w Polsce... ?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 12, 2010, 01:37:11 »
Moje propozycje to :
1. Wprowadzenie prawdziwej wolności gospodarczej (podobnej do tej, która istniała na początku lat 90)
2.Wydłużenie wieku emerytalnego wszystkim grupom społecznym, zawodowym i bez względu na płeć do 65 roku życia.
3.Ograniczenie zatrudnienia w administracji, likwidacja powiatów, trzynastych pensji w budżetówce i innych bzdurnych przywilejów rodem z czasów komuny.
4.Dobrowolna składka zdrowotna płacona wybranej firmie ubezpieczeniowej, w dowolnej wysokości (nie ZUSwi)
5.Likwidacja KRUS.
6.Wybór dla pracujących emerytów: albo praca (wtedy zawieszona emerytura), albo emerytura - to dałoby miejsca pracy młodym ludziom , którzy dziś muszą emigrować z Polski i potężne oszczędności budżetowe.
7.Dostęp do zawodów prawniczych.
8.Wsparcie dla rodzin wielodzietnych i rodzinnych domów dziecka.
9. Ograniczenie ingerencji państwa w sprawy rodziny.
To tak na wstępie.

Zdanowicz.J

  • Gość
[Ogólne] Co należy zrobić, by w Polsce... ?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 20, 2010, 23:30:49 »
Cytat: "jezat"
Cytat: "Mariusz1989"
I to pewnie najczęściej mówią Ci, którzy dzieci nie mają... Ja nie mówię, bo sam nie mam narazie, ale widzę co się dzieje w rodzinie, otoczeniu.

Wracamy do tematu co zrobić z polskim deficytem.Moim zdaniem na pierwszy ogień;
1.podniesienie stawki rentowej do poprzedniego poziomu na okres 2-3 lat
2.podniesienie podatku dochodowego do poprzedniego poziomu - na okres 2-3 lat
3.wprowadzenie podatku katastralnego,przy założeniu,że obecne dochody gmin zostają zastąpione przez większy udział w podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych
4.ponieważ wieś i tak nie głosuje na PO przeprowadzić gruntowną reformę KRUSu
5.wprowadzić podatek kościelny
6.opodatkować działalność gospodarczą kościoła
7.przenieść nauczanie religii do salek katechetycznych co umożliwi uwolnione fundusze
   przeznaczyć na podwyżki dla nauczycieli.
Tyle na początek.


.....a później:
podzielić Polskę na dwa niezależne stany :) wschodni i zachodni. Zgodnie z mapą głosowania na prezydenta.
Następnie zacząć klonować osoby pokroju Wykidajło, Yak i Jezat :)  
Obsadzić wszystkie ważniejsze stanowiska "klonami"
Ustawić krzyże wzdłuż granicy obu stanów.
Zwiększyć o 200% wydatki na zbrojenie.
Zmniejszyć wydatki na służbę zdrowia. Tak aby nie było szansy na ratowanie rannych.  
Wypowiedzieć wojnę "prezesowi"
Czekać aż się wszyscy wyrżną
Wtedy MY wkroczymy do Polski z zrobimy porządek.

P.S Wybaczcie drodzy forumowicze, ale nie wytrzymałem aby w końcu zająć stanowisko w polityce kraju. Zarzuty "redaktora" tak mnie zmobilizowały że postanowiłem w końcu powiedzieć rodakom co powinni zrobić - choć z zasady nigdy tego nie robię.


P.S.
Należy też szybko powołać nową komisję (zespół, z tych co przeżyją) która by dbała o to aby nikomu nie udało się NIC wyjaśnić. Miała by on na celu dopilnowanie aby wszystkie pracujące już komisje, przez przypadek czegoś nie wyjaśniły.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Ogólne] Co należy zrobić, by w Polsce... ?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 21, 2010, 07:14:33 »
i jeszcze psychiatrę dla pewnego forumowicza...
SPZP "Skarb"

Zdanowicz.J

  • Gość
[Ogólne] Co należy zrobić, by w Polsce... ?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 22, 2010, 04:40:43 »
Cytat: "theville666"
i jeszcze psychiatrę dla pewnego forumowicza...


Zapewne masz na myśli mnie :)
Ok, z ciekawością śledzę Twoje historczne dociekania. Głosu nie zabieram bo są tacy którzy wiedzą więcej. Ale wiele się z tego uczę.
Ale skoro nie wyczuwasz ironii i ubawienia sytuacją w moim poście i "politycznie" wysyłasz mnie do psychologa, odpowiedz z precyzją historyka.
Czy potrafisz sobie wyobrazić dzisiejszą politykę i nastroje w kraju gdyby prezydentem został
" Jak brat będzie prezydentem, ja nie będę premierem ..."

Oraz, gdybyś się nudził. Z jaką przesłanka przyjechała do Polski p. Clinton - sekretarz USA?
Na czyje zaproszenie i dlaczego do Krakowa? nie odwiedzając grobu "zamordowanego prezydenta"

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Ogólne] Co należy zrobić, by w Polsce... ?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 22, 2010, 09:48:02 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Cytat: "theville666"
i jeszcze psychiatrę dla pewnego forumowicza...


Zapewne masz na myśli mnie :)
Ok, z ciekawością śledzę Twoje historczne dociekania. Głosu nie zabieram bo są tacy którzy wiedzą więcej. Ale wiele się z tego uczę.
Ale skoro nie wyczuwasz ironii i ubawienia sytuacją w moim poście i "politycznie" wysyłasz mnie do psychologa, odpowiedz z precyzją historyka.
Czy potrafisz sobie wyobrazić dzisiejszą politykę i nastroje w kraju gdyby prezydentem został
" Jak brat będzie prezydentem, ja nie będę premierem ..."

Oraz, gdybyś się nudził. Z jaką przesłanka przyjechała do Polski p. Clinton - sekretarz USA?
Na czyje zaproszenie i dlaczego do Krakowa? nie odwiedzając grobu "zamordowanego prezydenta"


Nie wiem jaki związek z obniżeniem deficytu mają twoje posty. Jeśli chciałeś zacząć nowy temat to wystarczyło dokończyć tytuł tematu, tak jak prosiłem o to w pierwszym poście.