Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta  (Przeczytany 59775 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwca 27, 2010, 22:52:04 »
Wg mnie jest to państwo autorytarne - do totalitaryzmu jeszcze Łukaszence brakuje ;].

A piłem (oczywiście z przymrużeniem oka) do tego, że państwu leżącemu w tym a nie innym miejscu wobec Rosji, raczej ciężko być w pełni suwerennym państwem ;]. Gdyby Rosjanom Łukaszenka nie był na rękę to wg mnie już dawno straciłby władzę ;). Ale to taka moja mała offtopowa dygresja oparta na przypuszczeniach.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

sekator

  • Gość
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwca 28, 2010, 00:01:46 »
Białoruś jest tak samo suwerenna i niezależna jak były np. Węgry i Słowacja podczas II wojny światowej. Ciekawe kto decydował o losach Słowacji, ks. Tiso, czy piękny Adolf ? Tylko Kaczyński to wie i może używać pewnych skrótów myślowych, a Bronek nie znalazł tego z wiadomych względów, w Wikipedii.

[ Dodano: 2010-06-28, 00:36 ]
no tak , pora iść spać..dzięki...

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwca 28, 2010, 11:14:25 »
Tylko KOMOROWSKI na PREZYDENTA . ;D

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwca 28, 2010, 17:02:18 »
Cytat: "Kuba"
Gdyby Rosjanom Łukaszenka nie był na rękę to wg mnie już dawno straciłby władzę
podobna sytuacja: Ahmadineżad i Chavez rok w rok jeżdżą do NY, gdzie lżą Amerykanów na nich ziemi. Nie ciekawi was dlaczego zabłąkana kula wystrzelona przez irańskiego opozycjonistę lub wenezuelskiego demokratę nie sięgnęła jeszcze celu? Przecież CIA łatwo by było coś takiego upozorować...
SPZP "Skarb"

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwca 28, 2010, 18:50:14 »
Cytat: "TomaszTokarczyk"
Rolą polityka jest wyczuwanie nastrojów społecznych i wpasowywanie się w nie. Benjamin Franklin powiedział kiedyś: "W kwestii stylu-płyń z prądem. W kwestii zasad-trwaj niczym skała." W związku z tym nie ma co narzekać, że Jarosław złagodził swoje wystąpienia. Komu to przeszkadza? Chyba tylko tym, którym zależy na jego sprowokowaniu. Zmienił styl na spokojniejszy - chwali mu się. Nie atakuje brutalnie rywali - bardzo dobrze. Dlatego też postawienie sprawy w kategoriach wierzę/nie wierzę w jego przemianę moim zdaniem mija sie z celem.


Jeśli można, chciałbym nieśmiało, wyrazić swoje zdanie. Nieśmiało dlatego, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum. Dlatego, zanim przejdę do tematu, chciałbym zacząć od przywitania się z zacnym gronem forumowiczów:)

Panie Tomku. Uważam, że intencje Kaczyńskiego są dobre. Jednak czy polityk rzeczywiście powinien dopasowywać się do panujących nastrojów? Myślę, że w tych okolicznościach, jakie nas spotkały 10 kwietnia pod Smoleńskiem, ktoś taki jak J. Kaczyński nie powinien jednak kierować się nastrojami, po to, żeby politykę uprawiać skuteczniej, tylko kierować się tym co czuje w swoim wnętrzu. A stracił przecież brata. Jeżeli więc zmiana Kaczyńskiego oparta jest o zasadę, którą raczył Pan Panie Tomku, powyżej przytoczyć, to oznaczałoby, że Kaczyński strzela sobie w stopę. Ponieważ byłoby to bardzo sztuczne i nieprawdziwe. Ale nie oznacza to, że ja tak to odbieram. Osobiście jestem skłonny uwierzyć, a przynajmniej dać szansę, że zmiana, którą obserwujemy, wyłania się z jego serca. Ktoś kto przeżył stratę bliskiej osoby, ten wie, że tak wielka strata może wywrzeć wielki wpływ na człowieka.  Z jednym się z Panem zgodzę. Że w kwestii zasad należy trwać.
hubalczyk

Mariusz1989

  • Gość
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwca 28, 2010, 21:58:15 »
Choć głosowałem na kogo innego, teraz zagłosuję na Komorowskiego, bo chcę zobaczyć jak przez rok PO będzie rządzić bez widma prezydenckiego weta. Będą mieli teraz być może okazję do powrotu do ustaw, które zawetował były prezydent. Jeśli przez rok nie sprawdzą się i nie odniosą ich rządy widocznych rezultatów to wyborcy to zweryfikują. Ja również. W następnych wyborach do Sejmu.
Kaczyński stracił u mnie zwłaszcza po niedzielnej debacie i tym, że chce rozmawiać z Rosją o białoruskiej polityce. Zresztą... Kaczyński kojarzy mi się ciągle z prezydentem ściśle powiązującym Państwo z Kościołem... A tego chciałbym się ustrzec... Ale nie ma co się dziwić. PiS od początku w tym upatrywał wyborców. I do tej pory to jego najsilniejszy elektorat. Zwłaszcza wschód Polski. Regiony bądź co bądź najbardziej religijne i chyba najbiedniejsze.

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwca 28, 2010, 22:43:43 »
Cytat: "Mariusz1989"
i chyba najbiedniejsze.

Widzisz? Nie zastanawiałeś się czemu najbiedniejsze popierają Kaczora? A czy zastanowiłeś się czemu ci bogaci typu Sobiesiak, zagłosują właśnie na Komorowskiego? A czy wiesz, że kryminaliści z ZK w I turze,  w 80% poparli Komorowskiego? Nic Ci to nie mówi? czytam Twoje posty, widzę, że jesteś młody, a potrafisz analizować i rozmawiać na argumenty. Mozesz mieć z tego powodu satysfakcję, bo niewielu dziś ludzi, analizuje tylko łyka to co im podają w telewizji. Jednak przemyśl sobie, czy rzeczywiście fachowo postąpisz, jeśli decyzję podejmiesz po jednej debacie. Porównaj sobie życiorysy obu panów, ich osiągnięcia i zwróć uwagę na wykształcenie. A co do Białorusi. To jest kraj, o którym bez jego udziału, jakże często rozmawiają między sobą kraje całej unii. I cóż z tego. Jaka jest Białoruś każdy widzi. Jeśli wspólnie z Rosją można byłoby wywrzeć na dyktatorskich władzach Białorusi jakiś wpływ, to chyba byłoby warto, nie sądzisz? Pod względem kampanii, czy pod względem PR-owskim, to Kaczor strzelił gafę, to fakt. Ale pod względem merytorycznym, czy politycznym, to niekoniecznie był to błąd. Kraje rozmawiają ze sobą nawzajem o innych krajach i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Przypomnę tu chociażby Serbię, kiedy to cała Europa trąbiła o odłączeniu od Serbii Kosowa. Rozmawiały Niemcy z Francją i innymi krajami na ten temat i nie zawsze były to rozmowy prowadzone przy udziale Serbii.
hubalczyk

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwca 28, 2010, 22:47:29 »
Rzeczywiście- Jarosław Kaczyński, doktor prawa marksistowskiego, 13 grudnia zamiast wjazdu na chatę o północy, jak na opozycjonistę przystało, spał sobie smacznie do południa, ot, porównanie życiorysów na szybko...
SPZP "Skarb"

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwca 28, 2010, 22:57:21 »
Cytat: "theville666"
Rzeczywiście- Jarosław Kaczyński, doktor prawa marksistowskiego, 13 grudnia zamiast wjazdu na chatę o północy, jak na opozycjonistę przystało, spał sobie smacznie do południa, ot, porównanie życiorysów na szybko...


Nie no daj spokój. Miał być internowany i siedzieć służbowo jak Bolesław Wałęsa?
Jeżeli to, kto był internowany, jest dla Ciebie wyznacznikiem kto był opozycjonistą a kto nie, to dość prymitywne kryteria oceny stosujesz. Oczywiście, że każdemu kto siedział internowany należy się chwała, ale nie musi to zaraz oznaczać, że tego co nie zamknęli jest marksistą.
hubalczyk

Mariusz1989

  • Gość
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwca 28, 2010, 23:01:14 »
Rozmawianie w przypadku Serbii o tyle jest w części tylko logiczne bez jej udziału, że Serbia jest krajem nieco bardziej jawiącym się jako demokratyczny we współczesnej Europie i świetnie zdającym sobie sprawę z konsekwencji jakie niesie za sobą zamknięta wobec Europy polityka wewnętrza kraju, a dotycząca Kosowa. W przypadku naszych wschodnich sąsiadów takie rozmowy są zbędne, bo Białoruś Łukaszenki, choć to coraz mniej widoczne jest krajem zdecydowanie "rosyjskim". I rozmowy z Rosją na ten temat bez udziału Białorusi są o tyle niestosowne, co wypowiedź p. Kaczyńskiego o tym, że należy rozmawiać o problemach mniejszości polskiej na Białorusi. Komorowski trafnie odniósł się do pytania, które dotyczyło całej Białorusi, całego problemu. Wyszedł poza ramy narodowościowe. Mówił przede wszystkim o konieczności wspierania struktur społeczeństwa obywatelskiego, organizacji pozarządowych. Kaczyńskie swoją wypowiedzią pokazał tylko znowu jak bardzo jest zamknięty na kontakty z zagranicą.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwca 28, 2010, 23:10:26 »
Lech angażował się- siedział. Jarosław- nie. Może uznano go za przydatnego systemowi, "rokującego", ze względu na temat napisanej pracy? Jarosław ma marksistowskie poglądy: w kwestiach socjalnych, gospodarczych a styl sprawowania i utrzymania władzy do złudzenia przypomina kafkowsko-stalinowski.

Złośliwi twierdzą  że ochronną ręką J.K. wyszedł z internowania dzięki ojcu...zaraz, zaraz czyż tata nie był  żołnierzem AK? Hmm chyba tak i tuż po wojnie dostał pracę na warszawskiej uczelni i 100m mieszkanie, gdy w tym samym czasie jego koledzy ginęli w lochach Łubianki...
SPZP "Skarb"

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwca 28, 2010, 23:18:57 »
Cytat: "theville666"
Lech angażował się- siedział. Jarosław- nie. Może uznano go za przydatnego systemowi, "rokującego", ze względu na temat napisanej pracy? Jarosław ma marksistowskie poglądy: w kwestiach socjalnych, gospodarczych a styl sprawowania i utrzymania władzy do złudzenia przypomina kafkowsko-stalinowski.


O! Dzięki. A ja się zastanawiałem jak tu przekonać elektorat lewicowy do głosowania za Kaczorem. Wręczyłeś mnie. Dzięki :))
hubalczyk

Mariusz1989

  • Gość
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwca 28, 2010, 23:24:05 »
A analizując życiorysy obu Panów zwracałeś uwagę na szczegóły czy tylko czytałeś to co wygodniejsze było dla Kaczyńskiego ? Bo śmiem poddać twoją wcześniejszą wypowiedź pod wątpliwość :)

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwca 28, 2010, 23:27:26 »
Hubalczyk, nie bądź zgryźliwy. Taka jest prawda. Kandydatem na prezydenta jest konserwatywny socjalista! Cóż za egzotyczna mieszanka!
Dla lewicowych wyborców ważniejsza jest kwestia in vitro, małżeństw homoseksualnych niż kwestie pomocy socjalnej, a do tych pierwszych odniósł się J.K we wczorajszej debacie i obie zanegował. Wyborcy lewicy na tym forum, jeśli są, to podejrzewam, młodzi, dobrze sytuowani i wykształceni ludzie. Im nie trzeba ryb, bo wędką się posługują dobrze, ergo- raczej nie zachęcisz ich do głosowania na Jara choćby i obiecywał minimum socjalne na poziomie 2 tys pln ;)
SPZP "Skarb"

sekator

  • Gość
[Polska] Wasz typ kandydata na przyszłego prezydenta
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwca 29, 2010, 00:36:26 »
Cytat: "theville666"
Dla lewicowych wyborców ważniejsza jest kwestia in vitro, małżeństw homoseksualnych niż kwestie pomocy socjalnej


Nie, teraz to pojechałeś po bandzie na całego..Co to za socjalista, który nie zajmuje się biedą, wykluczeniem społecznym, bezrobociem, niesprawiedliwością i wyzyskiem, natomiast zajmuje sie cudzą d...ą !!! No chyba tylko ten z łona byłych członków PZPR, przemalowanych na eurokomunistów, którzy zbili majątki na lewych prywatyzacjach i uwłaszczyli się na majątku narodowym, a którym Kaczyński zagroził powołując CBA i likwidjąc WSI, przez co stał się dla nich i ich interesów śmiertelnym zagrożeniem.....zobacz na wszytkie dziwne prywatyzacje miedzy innymi w Szczecinie, robione na paliwowych cwaniaków za rzadów SLD.....