Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: O samochodach słów kilka...  (Przeczytany 48784 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwca 21, 2010, 17:59:45 »
Odświeżam temat bo mam do Was pytanie. Chodzi o Wasze doświadczenia z Renault Megane II,szczególnie interesują mnie wersje z silnikami diesla, no i oczywiście całokształt, słabe/mocne strony. Szukając opinii po różnych forach spotkałem się z większością pozytywnych ocen. Byłbym wdzięczny za wasze rady. Pozdrawiam.

Offline RENÓWKA

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwca 21, 2010, 21:51:54 »
a ja bym chciała poznać opinie o volkswagen touran albo o volkswagen sharan plissss...

przemek0505

  • Gość
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpnia 24, 2010, 11:49:53 »
golfa2 1.3 benzyna 1990 190tys. przebiegu w ubiegłym tygodniu wymnieniłem dopiero przednie wachacze bo zaczeły tłuc i zaznał mnie szok waczacze były orginlne volkswagena  takze naprawde ja polecam niemiecka technike i teraz przesiadłem sie na golfa 3 1.9t i nie narzekam silnik nie cieknie zawieszenie nie tłucze karuseria zdrowa nie widać zadnej korozji  :jupi:

Offline potrek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #123 dnia: Września 06, 2010, 14:46:45 »
Cytat: "przemek0505"
golfa2 1.3 benzyna 1990 190tys. przebiegu w ubiegłym tygodniu wymnieniłem dopiero przednie wachacze bo zaczeły tłuc i zaznał mnie szok waczacze były orginlne volkswagena  takze naprawde ja polecam niemiecka technike i teraz przesiadłem sie na golfa 3 1.9t i nie narzekam silnik nie cieknie zawieszenie nie tłucze karuseria zdrowa nie widać zadnej korozji  :jupi:

[wulgaryzm] 190 tys i 20 letnie auto :D , toz to 790 kilometrów miesiecznie , to auto to chyba stało wciaz w warsztacie , bo napewno nie jezdziło  :rotfl:

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #124 dnia: Września 06, 2010, 23:58:51 »
toż to auto,  ma przewalony licznik....albo stało w garażu...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #125 dnia: Września 07, 2010, 08:37:48 »
Forumowi eksperci w natarciu. ;] [;
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline JedynyTomek

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #126 dnia: Września 07, 2010, 10:52:35 »
Cytat: "speedbax"
Za 5 tys. można kupić Golfa III, tutaj głównym problemem może być korozja (progi i tylna klapa) choć nie we wszystkich modelach. Skoncentruj się na roczniku najlepiej po 1995 roku, a co do silnika to wolisz diesla czy benzynę?


niedawno poruszałem podobny temat i skusiłem się właśnie na Golfa 3 :-)

Ja jestem bardzo zadowolony z golfa ale faktem jest że bardzo ciężko trafić na porządny egzemplarz który nie był katowany i nie jest złożony z klilku golfów...

Za 5 tys. można spokojnie znaleźć golfa 3 z silnikiem benzynowym z podstawowym wyposażeniem w dobrym stanie.

Osobiście pokusiłem się na bogatą wersję GT 1.9 TDI ale musiałem za niego dać 8tys.

Golfy mają to do siebie że mają tanie części i są łatwe w naprawie. Większść egzemplarzy ma dobre blachy więc korozja jest rzadkością.

Przed zakupem jakiegokolwiek auta proponuję dać go na porządny przegląd i wtedy ewentualnie negocjować cenę biorąc pod uwagę jakich wymaga nakładów finansowych

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #127 dnia: Września 07, 2010, 11:36:46 »
A ja jeszcze proponuję przestudiować tego bloga: http://tylik.motogrono.pl/najwartosciowsze-wpisy/
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

pac

  • Gość
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #128 dnia: Września 07, 2010, 20:24:27 »
vw to wozy nie do zajeżdzenia  :rotfl:
mój ojciec sprzedawał ostatnio golfa 3 1.9D , najechane miał około 400tyś, może 500, troche go rdza atakowała,ale dawał rade, w końcu zamienił go na yarisa i jest mile zaskoczony
ja swego czasu miałem golfa I,II,vento wszystkie w klekocie i też byłem zadowolony, teraz mam alhambre, super wóz rodzinny, ekonomiczny (diesel),
rozglądam sie za młodszym ale zostaje przy większym rozmiarze -sharan,alhambra,touran

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #129 dnia: Września 08, 2010, 00:25:34 »
ja miałam 3 VW, na początku lat 80 -  5 letniego passata, później garbusa, i w 21 wieku... znowu passata, miło wspominam doświadczenia z volkswagenami

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #130 dnia: Września 08, 2010, 06:34:12 »
Z Volkswagenem jest podobnie jak z innymi markami, ma dobre i mniej udane modele, przyznam jednak, że większość aut jest ogólnie udana. Również miałem 2 VW, potem seata i byłem bardzo zadowolony. Niedawno miałem dylemat co kupić, z racji tego, że dużo jeżdżę myślałem o aucie z silnikiem diesla, niestety musiałem zweryfikować swoje plany, silniki 2.0 TDI są niestety nieporozumieniem, okazuje się, że są bardzo awaryjne (głowice, turbiny). Ostatecznie kupiłem Audi z silnikiem 2.0 FSI, przyznam, że jestem mile zaskoczony tym silnikiem, szczególnie zużyciem paliwa przy jeździe po mieście (moja średnia to 7,4l/100km).

Offline lupka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #131 dnia: Września 08, 2010, 10:18:27 »
Ja nie narzekam na Volvo S60. Mam je trochę ponad rok zrobiłem prawie 70tyś km w tym czasie, auto ma 240 tyś. Srednio w mieście pali 7,5 przy silniku 2,4 w dieslu. W tym czasie wymieniłem tylko 2 sworznie na wachaczach i tylne łączniki stabilizatora. Co przy tak dużym przebiegu rocznym plus dziurawe drogi plus moja ciężka noga świadczy chyba bardzo dobrze o trwałości tego auta.

ktpb

  • Gość
VW DERBY
« Odpowiedź #132 dnia: Września 09, 2010, 21:59:37 »
Dołącze się do tematu... Pamiętam jak miałem ok 4 lata (91r), jak rodzice kupili VW Derby. Żółty kolor, z 1978 roku. To był bardzo prosty samochód, ale z tego co wiem to niezawodny. I do dziś w sumie - tak mi się wydaje - Volkswagen nasuwa nam na myśl prostotę. Pamiętacie ten model? :






To nic innego jak Polo w sedanie.