Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana  (Przeczytany 63840 razy)

kinia

  • Gość
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #120 dnia: Lipca 14, 2011, 10:09:23 »
Twórca jednej z najpopularniejszych diet odchudzających doktor Pierre Dukan przegrał proces o zniesławienie. Dukan oskarżył o nie innego francuskiego dietetyka Jeana-Michela Cohena, który stwierdził, że dieta Dukana jest groźna dla zdrowia.Cohen w 2010 roku w wywiadzie, który ukazał się w jednym z magazynów, stwierdził, że dieta Dukana może być niebezpieczna dla niektórych stosujących ją osób. Powoduje bowiem wzrost poziomu cholesterolu, przyspiesza rozwój miażdżycy, a u kobiet zwiększa ryzyko raka piersi.
Właśnie dziś mówili o tym w rano w Pytaniu na Śniadanie.Sama znam osobiście ofiary tej diety wśród swoich znajomych,którzy do tej pory nie mogą dojść do zdrowia.No ale jak to mawia moja przyjaciółka ,,Każdy jest dorosły i każdy sam odpowiada za siebie". :rotfl:

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #121 dnia: Lipca 14, 2011, 10:31:46 »
Ja wiem, że dwie dziewczyny z Polic wylądowały po tej diecie na nniewydolność nerek. Ta dieta okrutnie zakwasza organizm i sieje ogromne spustoszenie. Nasze ciało nie radzi sobie z nadmiarem białka i nie jest w stanie go strawić w należyty sposób...
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #122 dnia: Lipca 14, 2011, 10:39:17 »
Powiem Wam, ze mi ta "cudowna" dieta od poczatku smierdziala. Najlepszy sposob na zbicie wagi, to duzo ruchu i zdrowe odzywianie, niestety natury nie da sie oszukac.

anastazja

  • Gość
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #123 dnia: Lipca 14, 2011, 11:11:48 »
Ja dorobiłam się piasku na nerce. Kilogramy i tak wróciły...

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #124 dnia: Lipca 14, 2011, 13:09:44 »
Ja na tej diecie schudłem około 8kg. Piłem znacznie więcej wody niż było to zalecane, aby nie zakwasić organizmu. Kilogramy wróciły ponieważ nie trzymałem się kolejnych etapów. Znalazłem jednak sposób na dobrą wagę - codziennie 10km rowerkiem + normalne porcje (3-4 razy dziennie) + masa owoców w roli przekąsek pomiędzy. Muszę zaznaczyć, że nie jem słodyczy (nigdy nie przepadałem), cukru, soli, oraz ograniczam spożywane węglowodany. Np. ziemniaki zastępuję - brukselką, szpinakiem, brokułami, kalafiorem. Efekt - 3 miesiące i 12,5kg w dół. Dieta Dukana się chowa, a ja czuję się rewelacyjnie, bo po obiedzie bez dużej ilości węgli nie czuję się ociężały.

kinia

  • Gość
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #125 dnia: Lipca 14, 2011, 14:16:40 »
No więc właśnie wszyscy rozpisują się jaka ta dieta cudowna i jak szybko się chudnie,tylko jakim kosztem.Bo dla mnie schudnięcie powiedzmy 5-8kg na tydzień to troszku przesada,żadna inna dieta takiego efektu Ci nie da.Moja koleżanka owszem i schudła 20kg w bardzo szybkim czasie, ale za to ma teraz takie problemy z kobiecymi sprawami ,że lekarze ni w ząb nie mogą dojść co jej jest.Więc ja bym chyba nie zdecydowała się na tak radykalne chudnięcie kosztem swojego zdrowia.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #126 dnia: Lipca 14, 2011, 14:22:12 »
Kiedyś stosowałem dietę szwedzką. Po dwóch tygodniach poleciało 6 kg i obyło się bez powrotu wagi. Później pewien koleś przemówił mi do rozsądku - powiedział, że jedzenie to jedna z największych przyjemności i on woli biegać 40 min. co rano i żreć ile mu się podoba.
Wziąłem z niego przykład (biegałem 3-4 x w tygodniu) i co się obżarłem w tym czasie, to moje  :chef:
A później przeprowadziłem się na własne śmieci i waga sama poszła w dół...

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #127 dnia: Lipca 14, 2011, 15:05:41 »
Cytat: "parian"
Kiedyś stosowałem dietę szwedzką. Po dwóch tygodniach poleciało 6 kg i obyło się bez powrotu wagi. Później pewien koleś przemówił mi do rozsądku - powiedział, że jedzenie to jedna z największych przyjemności i on woli biegać 40 min. co rano i żreć ile mu się podoba.
Wziąłem z niego przykład (biegałem 3-4 x w tygodniu) i co się obżarłem w tym czasie, to moje  :chef:
A później przeprowadziłem się na własne śmieci i waga sama poszła w dół...

Fakt :) Możliwe, ze u mnie to, że przeprowadziłem się na własne śmieci pomogło w szybkim zrzuceniu wagi :P

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #128 dnia: Lipca 14, 2011, 17:40:02 »
Cytat: "grubcia1982"
Ja wiem, że dwie dziewczyny z Polic wylądowały po tej diecie na nniewydolność nerek. Ta dieta okrutnie zakwasza organizm i sieje ogromne spustoszenie. Nasze ciało nie radzi sobie z nadmiarem białka i nie jest w stanie go strawić w należyty sposób...


Pewnie dlatego,że mało piły,w diecie jest wyraźnie napisane,że trzeba co najmniej 2 litry wody wypić,nie mówiąc o innych płynach.Zrezygnować trzeba z kawy,a wtedy będzie wszystko ok.Ja tam zrzuciłam na diecie ponad 10 kilo i się trzymam i czuję się dobrze.Niestety jeżeli chodzi o ruch,to miałam go mnóstwo-spacery z dziećmi,psem nawet po dwie godziny dziennie,oprócz tego 2 razy w tygodniu siłownia i codziennie jazda na rowerku i zamiast schudnąć to nabrałam masy mięśniowej jeszcze.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #129 dnia: Lipca 15, 2011, 10:04:40 »
Jestem przykładem tego, że nie na każdego stosującego dietę Dukana, źle ona wpłynęła na organizm. Minął rok, odkąd schudłam, nie ma efektu jo-jo, w mojej diecie na stałe zagościły otręby owsiane, które niwelują nadmiar "złego" cholesterolu. Po skończeniu diety, zrobiłam sobie badania, wyniki w normie. Bardzo ważne jest aby pić dużo wody, wtedy nerki i wątroba poradzą sobie z metaobolizmem protein. Czuję się świetnie, młodo, szczupło!
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #130 dnia: Lipca 15, 2011, 15:29:58 »
Cytat: "Agnes_1976"
Jestem przykładem tego, że nie na każdego stosującego dietę Dukana, źle ona wpłynęła na organizm. Minął rok, odkąd schudłam, nie ma efektu jo-jo, w mojej diecie na stałe zagościły otręby owsiane, które niwelują nadmiar "złego" cholesterolu. Po skończeniu diety, zrobiłam sobie badania, wyniki w normie. Bardzo ważne jest aby pić dużo wody, wtedy nerki i wątroba poradzą sobie z metaobolizmem protein. Czuję się świetnie, młodo, szczupło!


Dokładnie jak u mnie,z tym,że młodo to ja się czuję zawsze,za 40 lat też tak będzie ;)
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

pac

  • Gość
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #131 dnia: Lipca 15, 2011, 21:49:30 »
Stosowałem tą diete chyba z 2 miesiące, schudłem ok. 5kg przez pierwszy tydzień, piłem więcej wody niż zalecał doktor  :lol2: , chociaż nie miałem żadnych dolegliwości jak moja kuzynka z mężem (nerki) to dałem sobie spokój z dukanem,
najlepszy sposób na odpowiednią wage to dobrze się spocić i mż  :jupi:  
teraz jem mniej ziemniaków, makaronów, pieczywo tylko ciemne z ziarnami,więcej warzyw i owoców, w kfc zamiast frytek sałatka heh i narazie nie przybieram  ;D

Offline Katarzyna.J

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
    • http://www.knfoto.pl
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #132 dnia: Lipca 16, 2011, 09:04:37 »
Ja stosowałam ją w tym roku od stycznia przez ok. 3 miesiące, zleciało 8 kg, chwaliłam sobie ją, nie miałam żadnych skutków ubocznych. Czułam się dobrze. Nie wróciłam do starej wagi choć nie wróciłam do końca do jedzenia tego samego co przed dietą. Ciężko było mi ją kontynuować przy pracy którą wykonuje jednak w dalszym ciągu nie jem "zapychaczy" typu ziemniaki, pieczywo, kasza... ryż... poza tym jem wszystko, za słodyczami nie przepadam, do kawy czy herbaty używam słodzik, cukru we wszystkich produktach z którymi mamy do czynienia na co dzień i tak jest go wystarczająco dużo.

Offline pazurkowa90

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #133 dnia: Lipca 26, 2011, 00:17:33 »
Byłam na tej diecie , dobra dietka ale wymagająca dużo zrzuciłam ale sie poddałam trochę wróciło ale nie dużo ogólnie mam zamiar na nią jeszcze przejść ale nie wiem kiedy może od września;p na razie wakacyjno - pracowicie , wiec weekendy imprezowo sie spędza , grillowo , piwkowo wiec nie mam zamiaru przezywać katuszy na tak wymagającej diecie;p na co dzień w tyg. staram się zdrowo odżywiać, gorzej w weekend :p

mam nadzieje ze jak się zdecyduje to mnie wesprzecie ;) ?

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #134 dnia: Lipca 26, 2011, 14:53:10 »
Pazurkowa90, to może w ogóle nie stosuj żadnej diety, tylko zdrowo odżywiaj się przez cały tydzień. Grillować można też zdrowo... warzywa, ryba, chude kąski, bez bułek, jedno piwko itd.
Generalnie zwiększ ilość zjadanych warzyw ( w różnej postaci), ogranicz słodycze, chleb i ziemniaki.
Ja stosuję taki sposób żywienia i zaręczam, że nie chodzę głodna. W dwa lata zrzuciłam 20 kg.
Nie jest to imponujący wyczyn ale na te 20 kg nadwagi pracowałam jakieś 10 lat. Wolniejsze chudniecie jest też zdrowsze.