Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Czym karmisz swojego psa/kota?

Chappi, Pedigree
9 (20.5%)
Eukanbuba
1 (2.3%)
Bosch
2 (4.5%)
Acana, Orijen
3 (6.8%)
Bewi Dog
0 (0%)
Nutra Nuggets, Nutra Gold
0 (0%)
Royal Canin
6 (13.6%)
Purina Dog Chow, ProPlan
2 (4.5%)
Bento Kronen
1 (2.3%)
1st Choice
0 (0%)
Profilum
0 (0%)
Hill's
0 (0%)
Josera
0 (0%)
żadną z powyższych
11 (25%)
samodzielnie przyrządzam (gotowane, BARF itp.)
9 (20.5%)

Głosów w sumie: 30

Głosowanie skończone: Marca 02, 2010, 18:10:16

Autor Wątek: [Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?  (Przeczytany 29954 razy)

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Proszę o wybranie opcji z ankiety, a w odpowiedzi (treści posta) napiszcie uzasadnienie.
Żywienie psa to w pewnym stopniu wygoda, ideologia, sposób na zdrowie i życie pupila, a czasem zło konieczne.
Czym się kierujecie wybierając karmę dla psa/kota?
Jakie znaczenie w wyborze karmy ma jej cena?
Dawkujecie wg uznania czy zgodnie z instrukcją na opakowaniu z dopasowaniem do gabarytów psa?
Wszelkie uwagi w temacie mile widziane.
Temat mi się nasunął trochę pod wpływem psich kup w Policach   :<

Jeśli jakiejś karmy nie ujęłam w ankiecie proszę pisać-  zaktualizuję listę.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline ArieL

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.police.pl
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 02, 2010, 19:16:32 »
Ja przyrządzam swojemu pieskowi sam jedzonko :). Głównie dostaje  Kurczaka z ryżem, warzywami i jajkiem.  No i poza tym zawsze w misce ma jakieś suche żarełko ;) ( głownie Chappi ) No i dostaje psie witaminki.
\"Futbol to nie sprawa życia i śmierci. To rzecz dużo poważniejsza\"

JVT

  • Gość
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 02, 2010, 19:32:41 »
Draculko możesz dodać karmy na wagę. Bo ja kupuję mojej psinie takie właśnie, dostępne w sklepach zoologicznych, ale nie orientuję się zupełnie w nazewnictwie. One chyba tylko opisane są wg. smaków i ewentualnie wieku psa.

Przy okazji, jeśli masz jakieś zdanie o nich wyrobione, to czy mogłabyś się podzielić? Jakiej są one jakości?

Offline caarola

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 02, 2010, 19:54:17 »
Kaśko ja swojemu Śmieciurowi kupuję póki co karmę na wagę dla kastrata. Wcześniej saszetki Whiskas Yunior, ale nie służyło mu to, jak właził do kuwetki to miałam koncert na pół mieszkania i weterynarz kazał przerzucić się na suche :)
Pozbawione interpunkcji i pełne błędów posty to tak, jakbyś postawił piwo w brudnym kuflu z pływającą muchą i mówił, że masz problemy z myciem...

Offline DJK

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 02, 2010, 20:17:51 »
draculka, szkoda że tylko jedną można wybrać. Ja mojego piesa karmię w chwili obecnej Acaną (tą wersją bez zboża), a wcześniej był na BARFie.
Szczerze mówiąc nie zwracam uwagi na cenę, raczej na jakość no ale ile by nie kosztowało to przy psie ważącym niecałe 4 kg to tak nie czuć tego w portfelu.

sosenka1981

  • Gość
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 02, 2010, 20:47:49 »
ja mojemu daje, rano mieso z saszetki felix bo jak dawalam whiskasa to dom caly smierdzial mi ryba, z reszta on i tak tego nie lubil, a w ciagu dnia mala miseczka suchej karmy iams i duza porcja iamsa na pozna kolacje. i do tego dochodzi mleko whiskas i woda. kiedys kupowalam sucha karme friskies i on ja uwielbial ale iams jest zdrowszy i zauwazylam roznice w futerku, jest teraz puszyste i sie blyszczy.

Offline caarola

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 02, 2010, 21:06:04 »
Cytat: "sosenka1981"
ja mojemu daje, rano mieso z saszetki felix bo jak dawalam whiskasa to dom caly smierdzial mi ryba, z reszta on i tak tego nie lubil,(...)

Mój lubił bardzo, za to jego jelitka nieszczególnie  :lol2:
Wodę mu daję, ale z miski nie lubi, jest tak psychiczny że odpowiada mu tylko ta z kranu przy czym obowiązkowo musi mu się lać na łeb :>
Pozbawione interpunkcji i pełne błędów posty to tak, jakbyś postawił piwo w brudnym kuflu z pływającą muchą i mówił, że masz problemy z myciem...

kinia

  • Gość
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 02, 2010, 21:20:40 »
Ja swojego shiz-tzu karmie gotowanymi żołądkami i serduszkami z marchewką, niestety sucha karma służy mojemu psiakowi wyłącznie do zabawy :rotfl:

Offline Welma

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 03, 2010, 20:25:39 »
Moja sunia je głównie gotowane mięsko z kurczaka + wątróbka z warzywami i ryżem ,dostaje to na pierwszy dzienny posiłek. Na drugi posiłek daje jej suchą karmę Purinę , lubi też Chappi, choć należy ona do karm niskiej jakości. Kiedyś próbowałam dawać jej droższe/lepsze karmy typu royal, eukanuba , ale nie przepadała za nimi.
Uwielbia też BARF(szczególnie kurczak) i Pedigree z puszki.
Karmę dawkuję zgodnie z jej wiekiem i gabarytami, a wybór karmy zależy od wartości odżywczych, upodobań psa , a i ceny również  ;D

JVT  karmy w sklepach zoologicznych sprzedawane na wagę mają swoje nazwy, podane na każdej skrzyni. Większość tych karm jest średniej jakości, dopasowane do potrzeb klientów-właścicieli psów/kotów. Jest też kilka droższych, lepszej jakości karm takie jak np. royal canine. Wiadomo, jaka cena - taka jakość :) Dużo jest tych karm na wagę i trudno by było opisać je wszystkie bez podania konkretów,bo każda jest inna.

Ja osobiście nie polecam karm "marketowych", mają bardzo mało wartości odżywczych. Często smakują psom, bo dodają do nich sporo polepszaczy smaku, jedyną ich zaletą jest cena.

JVT

  • Gość
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 03, 2010, 20:50:30 »
Hmm. To może któraś z Was poleciłaby mi jakąś karmę dla 6-cio miesięcznej suczki (mieszaniec, matka: niemiecki terrier myśliwski, ojciec: nieznany :) ). Tylko taką bez jakiś wyszczególnionych mięsnych kawałków, bo moja tymi lubi się bawić :D

Moja psina także nie lubi pić wody z miski. Ale jak z prysznica leci, to jak najbardziej. Ostatnio sama wskoczyła mi do wanny, żeby mnie poinformować, że jej się pić chce  :rotfl:

I jeszcze jedno. "Strzykają" jej stawy. O czym to może świadczyć? Za mało wapnia? Co mam zrobić?

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 04, 2010, 09:09:59 »
ja mam 6 miesięczną sunię bokserka.jak była mniejsza dostawała 3xdziennie gotowane ryż+kurczak+marchewka.z czasem zmniejszyłam do dwóch a teraz gotowane dostaje tylko raz rano.oprócz tego 24 na dobę w misce jest woda i sucha karma Royal Canon maxi junior.
oprócz tego codziennie BARF(2 skrzydełka surowe lub 3 szyjki z kurczaka,bardzo je lubi).do gotowanego dodaję Can-Vit z glukozaminą i komplet witamin.przy domowej tresurce sprawdzają się snaki z pedigree i zwykłe drobiowe paróweczki.
JVT, w zoologicznych są w sprzedaży na wagę lub w małych opakowaniach karmy droższe ale i lepsze:royal canin ,acana,eukanbuba,bosch,Orijen,Purina Dog Chow, ProPlan,najlepiej niech piesek przetestuje i sam sobie wybierze.
Cytat: "JVT"
I jeszcze jedno. "Strzykają" jej stawy.

.do gotowanego dodaję Can-Vit z glukozaminą,tobie też polecam,dla psów większych ras warto podawać,szczeniaki szybciej rosną i potrzeba wspomagacza.pozdrawiam.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline jula

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 04, 2010, 10:13:59 »
Ja też mam sunię bokserkę 7 miesieczną ona preferuje tylko suchą karme pedigree junior, gotowałam też ryż z watróbką i żołądkami ale po gotowanym mój piesek miał zawsze chodzoną noc do rana nie wytrzymywał i druga w nocy a ona chce na dwór . Próbowałam też z makaronem i kaszą i to samo nie wiem co jest . Sunia oczywiście zje wszystko co ma w misce nie jest wybredna a na ogryzek od jabłka to czeka jakby to było żeberko. Jest wspaniała i bardzo grzeczna i usłuchana wie co jej wolno a co nie.

Offline mirkuls

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 04, 2010, 11:38:25 »
Mój lubi praktycznie wszystko! Kupujemy mu chappi roladki i suchą! Nie pogardzi też zupą,a jak żona smaży placki ziemniaczane,to z kuchni nie wychodzi! ;D

JVT

  • Gość
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 04, 2010, 11:45:44 »
Dzięki tatankas  :flower:

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 04, 2010, 12:11:10 »
Mój je jeszcze 5 razy dziennie Royal dla szczeniaków i gotowany kurczak lub indyk z warzywami i ryżem to uwielbia jest żarłokiem jadł by wszystko .Dostaje witaminy dla szczeniaków i psie przekąski ma już swoje ulubione swoje kosteczki.Ma 3miesiące. :sunny: