Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Obiad dla przyszłych teściów ???  (Przeczytany 13454 razy)

kod-88

  • Gość
Obiad dla przyszłych teściów ???
« dnia: Lutego 19, 2010, 00:57:50 »
POMOCY , jaki obiad mam zrobić na niedzielne spotkanie z przyszłymi teściami ????

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Obiad dla przyszłych teściów ???
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 19, 2010, 01:05:30 »
Czernina, bardzo smaczna zupa ;)
<*)))))>{

pSZczółek :D

  • Gość
Obiad dla przyszłych teściów ???
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 19, 2010, 01:09:12 »
to zależy :D czy ma być wykwintny i droższy, czy domowy i średni koszt :)
jestem kucharzem  :chef: jak trafiłeś heheh być może nawet widziałeś mnie w gazetach jeżeli kupywałeś kurier i głos szcz. I ważne jest w czym się lubują by nie trzymali wstrzemięźliwości do danej potrawy w obawie o.. no różnie to bywa. Jedni wolą lekkostrawne, a inni wręcz chłopskie jadło. O gotowaniu temat rzeka ;)

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Re: Obiad dla przyszłych teściów ???
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 19, 2010, 07:31:04 »
Cytat: "kod-88"
POMOCY , jaki obiad mam zrobić na niedzielne spotkanie z przyszłymi teściami ????


Sugestie od życiowej połowy, o tym co lubią i jadają, mile widziana.
Wegetarianie? Mięsożercy? Potrafisz gotować? Z jakim stopniem skomplikowania sobie poradzisz?
Za mało informacji podałeś, by szybko i rzetelnie pomóc ;)

Dobry, pożywny i nieskomplikowany obiad to np. 1 danie - zupa pomidorowa z makaronem, 2 danie - schab w sosie, ziemniaki, ogórek kiszony lub inna, dowolna surówka.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Zafrina

  • Gość
Obiad dla przyszłych teściów ???
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 19, 2010, 07:51:24 »
A ja proponuję filety z kurczaka. Można je przyrządzić na wiele sposobów: smażone, pieczone, duszone np. z warzywami. Chyba wszyscy je lubią - standardowy obiadek.

Do tego jakaś surówka, lub kilka  do wyboru (co kto lubi). Ja proponuję mizerię.

Ważny jest też deser (jakieś ciasto - najlepiej własnej roboty) i teście na pewno będą zadowoleni. Uważam jednak, że skoro to Wasz pierwszy wspólny obiad, to przyszli teście bardziej skupią uwagę na Tobie niż na obiadku. Dobre winko także rozluźni trochę atmosferę.

Dbaj o maniery przy stole i podtrzymuj rozmowę a wszystko będzie ok  :devil:

kod-88

  • Gość
Obiad dla przyszłych teściów ???
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 19, 2010, 12:03:32 »
myślę o potrawach mięsnych z gotowaniem radze sobie nieźle myślę ,że sobie poradzę ile kasy chcę wydać ?hmm około 100 zł tylko co mam upichcić ???

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Obiad dla przyszłych teściów ???
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 19, 2010, 12:22:45 »
Cytat: "Zafrina"
przyszli teście bardziej skupią uwagę na Tobie niż na obiadku. Dobre winko także rozluźni trochę atmosferę.

Dbaj o maniery przy stole i podtrzymuj rozmowę a wszystko będzie ok  


Dokładnie, Zafrina ma rację. Nie tyle istotnym będzie, czy jedzonko będzie smaczne, tylko jak spędzą czas i jak się im zaprezentujesz.
Zwróce uwagę tylko, byś nie nadużywał tego winka lub innych trunków alkoholowych. Mianowicie czasem zdarzają się sytuacje w myśl sentencji: "Chcesz poznać prawdziwe oblicze kandydata na męża swojej córy - weź go upij":) I kiedyś było to dość często praktykowane.
Najlepiej zapytać swojej drugiej połówki, w czym jej rodzice gustują- to jest najlepszy sposób. Unikałbym potraw bardzo wyszukanych i wykwintnych. Ludzie starsi nie zawsze lubią wynalazki, a bardziej cenią kuchnię tradycyjną.
Powodzonka!

kod-88

  • Gość
Obiad dla przyszłych teściów ???
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 20, 2010, 00:29:00 »
Winko to dobry pomysł tylko trzeba będzie je dopasować odpowiednio do potrawy ogólnie za alkoholem nie przepadam,  dzięki wszystkim . DALEJ NIE WIEM CO UPICHCĘ

pSZczółek :D

  • Gość
Obiad dla przyszłych teściów ???
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 20, 2010, 01:01:24 »
polędwiczki wieprzowe smażone na maśle z ziemniakami podsmażanymi i warzywami w sosie śmietanowym? + fresco białe albo...yy zapomniałem jak sie nazywa to dobre jak przypomnę sobie to napisze. Polędwiczki (krążki ok 1-2cm nie więcej) delikatnie rozbite nawet ręką, obtoczone w mące (przyprawione tylko solą lekko) podsmażone na masełku z dodatkiem śmietany (łyżka ale to już na talerzu na wierzch mięsa) warzywa mieszanka 7składnikowa mrożona lekko podgotowana, odsączona i wrzucona na patelnie(tylko żeby sie dziamdziaja nie zrobiła z tego + wycisnięty czosnek i przyprawione, po chwili zalać śmietanką 36% i chwile potrzymać na patelni, położyć obok mięsa. Ziemniaki ścisłe jak do sałatki ugotowane pokroić w plastry lub małe w całości podsmażyć na głębokim tłuszczu. winko wiadomo jak. warzywa ze śmietaną nadają się także doskonale do ryb :) Posiłek palce lizać i nie taki drogi ale oczywiście kwestia gustów. Jak coś innego to pisz albo szczegółowe wytłumaczenie tego.
Pozdrawiam

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Obiad dla przyszłych teściów ???
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 20, 2010, 07:46:17 »
Cytat: "pSZczółek :D"
polędwiczki wieprzowe smażone na maśle z ziemniakami podsmażanymi i warzywami w sosie śmietanowym? + fresco białe

I wyjdzie na prostaka, który nie wie, że "...pod woły, sarny, wieprze jest czerwone wino lepsze."? Jeśli już ma być wino (może nie lubią, zwłaszcza wytrawnego - to raczej u nas norma niż rzadkość, trzeba dziewczynę zapytać), i to niskobudżetowe, to polecam z Lidla kalifornijski Ruby Cabernet (9,99 butelka) albo Pinotage (RPA, 9,95 za butelkę).
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

pSZczółek :D

  • Gość
Obiad dla przyszłych teściów ???
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 20, 2010, 13:03:22 »
Cytuj (zaznaczone)
I wyjdzie na prostaka, który nie wie, że "...pod woły, sarny, wieprze jest czerwone wino lepsze."


zapewniam cię że nie ma już takiego obowiązku, odchodzi się już od tych standardów.
W tej chwili każdy pije to co lubi. Takie nowinki z Warszawy :)

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Obiad dla przyszłych teściów ???
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 20, 2010, 13:06:30 »
Cytat: "pSZczółek :D"
W tej chwili każdy pije to co lubi. Takie nowinki z Warszawy  

Na tak Warszafka jest wyznaczikiem nowych trędów. Szczególnie podczas wekendów, gdy połowa Warszafki jedzie do domów:):):)

pSZczółek :D

  • Gość
Obiad dla przyszłych teściów ???
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 20, 2010, 13:11:05 »
No niestety ale w Warszawie więcej sie dzieje w świecie gastronomii niż u nas.

kod-88

  • Gość
Obiad dla przyszłych teściów ???
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 21, 2010, 15:06:43 »
DZIĘKUJE WSZYSTKIM OBIAD UDANY :D:D:D

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Obiad dla przyszłych teściów ???
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 21, 2010, 15:25:05 »
Cytat: "kod-88"
DZIĘKUJE WSZYSTKIM OBIAD UDANY  :D:D


Łomatko... ugościłeś przyszłych teściów obiadkiem i ich wygonieś??