Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Ku przestrodze...  (Przeczytany 60072 razy)

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Ku przestrodze...
« dnia: Stycznia 16, 2010, 19:39:21 »
Chciałabym, aby w tym temacie pojawiały się zdjęcia i filmy, które ruszą naszą wyobraźnią, a tym samym zmuszą nas do myślenia i ostrożniejszego zachowania na drodze.

http://www.autokrata.pl/artykul/zderzenie-czoowe-z-ciarwk-4261

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Ku przestrodze...
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 16, 2010, 19:55:07 »
Brzmyślność za kierownicą

Nie mogę się doszukać, ale jakaś 'ubezpieczalnia' zrobiła spoty z wypadkami, to w sumie była jakaś spora kampania, jak znajdę, wkleję - drastyczne sceny były puszczane w telewizji.

EDIT:

znalazłem coś co do dzisiaj robi na mnie ogromne wrażenie
kampania ubezpieczyciela i druga odsłona tu

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
Ku przestrodze...
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 16, 2010, 22:32:14 »
kanioma... obawiam się, że Twoje zabiegi na nic się zdadzą. takie filmy nie robią wrażenia na ludziach bez wyobraźni, więc nie ma co tam poruszać- niestety. jak ktoś ma wyobraźnię, to ją po prostu ma i filmiki nie są mu potrzebne. Takie jest moje zdanie i już! Pozdrawiam Cię cieplutko :wink:
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

sekator

  • Gość
Ku przestrodze...
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 16, 2010, 22:43:40 »
Cytat: "grubcia1982"
kanioma... obawiam się, że Twoje zabiegi na nic się zdadzą. takie filmy nie robią wrażenia na ludziach bez wyobraźni, więc nie ma co tam poruszać- niestety. jak ktoś ma wyobraźnię, to ją po prostu ma i filmiki nie są mu potrzebne. Takie jest moje zdanie i już! Pozdrawiam Cię cieplutko  


całkowicie się z Toba zgadzam, jak to mówił Anioł z Alternatyw ,,mądremu słowo wystarczty, a głupiemu referatu będzie mało"...idiota zawsze będzie miał przekonanie, że wypadki dotyczą każdego tylko nie jego, on jest nietykalny i nieśmiertelny....

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Ku przestrodze...
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 16, 2010, 23:00:18 »
grubcia1982, sekator, zgadzam się z Wami... :( ale jak to mówią "kropla drąży skałę" i choćby temat miał dotrzeć do jednej osoby, znaczy, że warto :)

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Ku przestrodze...
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 16, 2010, 23:01:14 »
Ja już chyba wszystkie filmiki widziałem. Tylko jeden mnie zaskoczył, tu na forum był link. Kilka jeszcze linków w tematyce, ale większość już zapewne widzieliście w sieci albo w TV. Reklamy:






Chyba o te Ci chodziło rbk




Wypadki z udziałem tirów (nawiązując do filmów Kaniomy):



Pechowy tunel w Rosji pewnie większość z Was zna:


I jeszcze kilka innych:





Montaż zdjęć powypadkowych
Zdjęcia powypadkowe 2 (motory)
śmiertelne wypadki drogowe
Czołowe zderzenie (film)
I love the night.
1101110100101111

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Ku przestrodze...
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 16, 2010, 23:04:03 »
rbk,  czeskiej wersji jeszcze nie widziałam...  wstrząsające...

[ Dodano: 2010-01-16, 23:14 ]
dd2f,
 
Cytat: "dd2f"


Przeżyłam dokładnie taką samą sytuację, tylko finał lepszy. Miałam o tyle szczęścia, że było nad ranem koło 4. i nie było ruchu, auto załadowane 22 tonami lodów, udało mi się wtedy utrzymać zestaw na dwóch pasach i niczego nie uszkodzić, miałam tylko zwichnięty nadgarstek... nie polecam nikomu takich przeżyć...


Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Ku przestrodze...
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 16, 2010, 23:20:03 »
Kanioma nawet sobie nie chcę wyobrażać jak wielkie to jest przeżycie prowadząc taki tonaż po drodze. Tak jak piszesz, dobrze, że o 4 w nocy i dobrze, że zapanowałaś na ciężarówką.
I love the night.
1101110100101111

Offline mirkuls

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
Ku przestrodze...
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 16, 2010, 23:20:08 »
Cytat: "kanioma"
:( ale jak to mówią "kropla drąży skałę" i choćby temat miał dotrzeć do jednej osoby, znaczy, że warto :)

Zgadzam się w 100%! Być może filmy te dotrą do tych bezmózgowców którzy myślą,że są sami na drodze i opanowali sztukę prowadzenia auta do perfekcji!

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Ku przestrodze...
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 16, 2010, 23:28:00 »
Jeszcze kilka linków rzucę, ale myślę, że jest tego w sieci pełno.

Za wszystko inne zapłacisz kartą
Tragiczne wypadki
Tragiczne wypadki w PL

Z tego filmu ten zielony Seat z początku "wmontowany" pod tira to jeśli dobrze kojarzę, to miałem kiedyś zdjęcia jak wyglądali kierowca i pasażer już po wyciągnięciu seata spod ciągnika.

Samochód to nie zabawka
Mają kilka wersji wyposażenia
Nie pij kiedy prowadzisz (uwaga, drastyczne)
Opowiedz wszystko po powrocie

Przedtem wspomniałem o tym, że jeden taki spot mnie zaskoczył i to był ten:
I love the night.
1101110100101111

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Ku przestrodze...
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 17, 2010, 00:18:51 »
Kierowca ze SKATa (pomarańczowy zestaw), najechał na nieoznaczony wypadek, nie przeżył... Pracowaliśmy w jednej firmie.

http://www.videonews24.de/video/455/16-04-09-t-dlicher-verkehrsunfall-auf-der-a2-bei-hamm-rhynern-drei-lkw-am-stauende-aufeinander-gefahren

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
Ku przestrodze...
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 17, 2010, 01:13:03 »
Cytat: "mirkuls"
Być może filmy te dotrą do tych bezmózgowców którzy myślą,że są sami na drodze i opanowali sztukę prowadzenia auta do perfekcji!


Nie, nie dotrą. Bezmózgowcy jak sama nazwa wskazuje mózgu nie mają, ale w zamian takie kampanie dotrą do normalnych ludzi.
Jaki będzie skutek? Za chwilę ktoś założy wątek o "zawalidrogach" kulająchch się 20 km/h przez miasto.
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Ku przestrodze...
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 17, 2010, 01:26:02 »
ba, 20km/h, przez miasto jeszcze pryszcz, ale taka predkośc (choc zima sroga, ale ulice czarne), na terenie niezabudowanym...to katastrofa.
Właśnie wczoraj, gdy  ulice są praktycznie czarne...(droga ze Szczecina do Polic, przez Głębokie), kierowca jedzie 20-30 km/h..., to że jest -4 stopnie, nie oznacza, że jest niebezpiecznie....., przecież droga nie jest ani oblodzona, ani osnieżona...pytam...czego się boisz kierowco?....
Nie musisz jechać 100km/h, ale przyzwoitą 60...możesz....
pozdrawiam bojaźliwych....jasia

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Ku przestrodze...
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 17, 2010, 13:24:43 »
Cytat: "jasia"
ba, 20km/h, przez miasto jeszcze pryszcz, ale taka predkośc (choc zima sroga, ale ulice czarne), na terenie niezabudowanym...to katastrofa.
Właśnie wczoraj, gdy ulice są praktycznie czarne...(droga ze Szczecina do Polic, przez Głębokie), kierowca jedzie 20-30 km/h..., to że jest -4 stopnie, nie oznacza, że jest niebezpiecznie....., przecież droga nie jest ani oblodzona, ani osnieżona...pytam...czego się boisz kierowco?....
Nie musisz jechać 100km/h, ale przyzwoitą 60...możesz....
pozdrawiam bojaźliwych....jasia
Tylko, że wczoraj w Szczecinie prószył bardzo drobny śnieg i było ślisko. Też wydawało mi się, że jak droga jest czarna to wszystko w porządku, ale przy hamowaniu na Wojska Polskiego zmieniłem zdanie.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Ku przestrodze...
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 17, 2010, 14:00:10 »
kubapolice, zważ, że pisałam w nocy....mówiłam o piątku.
Masz rację, są sytuacje, że trzeba jechać wolno ale gdy jest to możliwe, nie utrudniajmy innym uzytkownikom jazdy.
pozdrawiam jasia

ps. napisałeś "kanioma napisała", a podpisała się jasia   :rotfl:

Poprawione. Pozdrawiam - Kuba