Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Co wiemy o przeszłości miasta...  (Przeczytany 346063 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #180 dnia: Stycznia 16, 2011, 23:04:10 »
Ja również mam jedno pytanko do tej samej co Denver galerii. Jest w niej zdjęcie nowego kościoła z rusztowaniem przy wieży. Lukasz_s, możesz zdradzić, kto jest właścicielem tego zdjęcia? Możesz to zrobić na PW, jeśli nie chcesz podawać tego do wiadomości publicznej.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #181 dnia: Stycznia 17, 2011, 07:22:56 »
Cytat: "Denver"
djęcie nr 75 przedstawiające jakąś makietę. Czy wiadomo coś więcej na temat tego zdjęcia. Który teren miał zostać zagospodarowany tak jak na tej makiecie?

Wg mnie są to tereny ul. Zamenhofa, Piaskowej (plan pierwszy) i Wyszyńskiego (w głębi). Popytam.
SPZP "Skarb"

Offline piplo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://www.skarb.police.pl
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #182 dnia: Stycznia 17, 2011, 11:10:12 »
Cytat: "lukasz_s"
Cytat: "Denver"
djęcie nr 75 przedstawiające jakąś makietę. Czy wiadomo coś więcej na temat tego zdjęcia. Który teren miał zostać zagospodarowany tak jak na tej makiecie?

Wg mnie są to tereny ul. Zamenhofa, Piaskowej (plan pierwszy) i Wyszyńskiego (w głębi). Popytam.


Dokładnie ;) miałem to wczoraj napisać ale już mi się nie udało.
FREESTYLE MUSIC FOREVER ~_~


Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #183 dnia: Stycznia 17, 2011, 11:41:57 »
Do połowy planu wszystko się zgadza, a dalej przy Wyszyńskiego miały być wieżowce jeśli dobrze widzę. Szkoda, że fotki nie są podpisane. Ktoś z Was się orientuje co to za budowa na fotografiach 21-23 ww galerii?
I love the night.
1101110100101111

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #184 dnia: Stycznia 19, 2011, 22:46:00 »
Zgadza się, koło Kingi (wtedy Oazy) miały byc wieżowce. Mielibyśmy więc trochę więcej blokowisk. Swoją drogą widac kilka fajnie zaprojektowanych terenów zielonych.

A na tych zdjęciach z lotu ptaka to Police wyglądają jak jakieś radzieckie miasto zagubione na Syberii, zbudowane przy jakiejś kopalni.

Offline jatage

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #185 dnia: Lutego 03, 2011, 19:42:27 »
Ciekawe obrazki z Polic w zasobach instytutu

http://www.herder-institut.de/bildkatalog/bildkatalog.php?id=100&lang=de#jump

pozdrawiam

w pole formularza należy wpisać pölitz

Beobachter

  • Gość
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #186 dnia: Lutego 03, 2011, 21:22:11 »
Dzięki Panie Kolego! Zdjęcia Łarpi, widoki ogólne oraz fotki z plaży są znane w kręgach polickich kolekcjonerów. Nigdzie natomiast nie było tylu zdjęć nowych osiedli. Również ujęcie Mühlenstraße jest niecodzienne. Osobiście widzę je po raz pierwszy.
Szkoda, że fotki mają znak wodny. Ale nic to. Te, które znamy i posiadamy udostępnimy w pełnej i doskonałej rozdzielczości.
Kiedy? (Wiem, wiem, obiecuję, a jak nie było tak nie ma). Pomińmy przyczyny. Na pewno niebawem, sądzę, że najpóźniej ok. sierpnia-września. Miłośnikom historii chciałbym udostępnić materiały źródłowe bezpłatnie dla celów badawczo-kolekcjonerskich. Bez żadnych sygnetów, znaków wodnych i pieczątek. Bo cenne są wnioski i praca naukowa.
Tak założyłem. Sądzę, że zamierzenie uda się zrealizować. Niemniej wartość Pańskich wskazań jest spora, zatem dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #187 dnia: Lutego 03, 2011, 23:20:47 »
wszystko dopasowałem, oprócz tego:



czy to Pölitz?
SPZP "Skarb"

kresowiak

  • Gość
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #188 dnia: Lutego 04, 2011, 09:51:02 »
Z pobieżnej analizy wynika, że to nie są Police. Mogą o tym świadczyć:okazałe budynki przy działkach(?), ktorych w przeszłości i aktualnie w mieście nie było i nie ma. W górnym prawym rogu widać rozległy Siedlung, a taki w Policach jest tylko w okolicy os. Wróblewskiego oraz przy Korczaka, Kresowej. Także układ ulic jest inny. Wobec tego moim zdaniem to nie nasze Police.

Offline jatage

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #189 dnia: Lutego 09, 2011, 19:34:03 »
"Mijanka" w dwóch odsłonach: jedna znana, drugam chyba mniej [ przynajmniej dla mnie :)]





pozdrawiam

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #190 dnia: Lutego 10, 2011, 17:36:53 »
Te zdjęcia są ciekawe:





Pokazuje obszar, o którym ongiś dyskutowaliśmy w kontekście ew. lokalizacji Wullenwever-Lager, teren dzisiejszych działek i ul. Siedleckiej. Sielskie widoczki, ze snopkami... Chociaż i ja pamiętam jeszcze czasy, gdy kombajny buszowały na polanie za "ósemką"...

pinki

  • Gość
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #191 dnia: Lutego 11, 2011, 16:37:39 »
W jednym numerze Focus Historia, znalazłem w artykule "Do trzech razy sztuka" wzmiankę o  Jasienicy.

Niejaki Pan Janusz Radwański, który mieszkał w Paryżu, zdecydował się na powrót do Polski, powodem było wezwanie do WKR. Gdy przyjechał do Warszawy w 1968r po rejestracji został skierowany do Jednostki Wojskowej w Jasienicy niedaleko Szczecina. Pomagał jako poborowy w PGR-ach.


Tyle stron się przewinęło o naszym Regionie a jakoś nie widziałem aby ktoś napisał na ten temat. Dlatego jestem zdziwiony.

Gdzie ta jednostka się znajdowała?

tad19601963

  • Gość
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #192 dnia: Lutego 11, 2011, 19:25:22 »
pinki, z tego co pamiętam była jednostka wojskowa w Jasienicy chyba formacja OTK takie wojsko z parcianymi pasami bardziej od łopaty niż od rakiet. Pozostały po niej między innymi ruiny amfiteatru ( w czasie świetności występowały w nim ówczesne gwiazdy może nawet Jerzy Połomski czy Irena Santor )  przy przełomie Gunicy. Rzeczka w tym miejscu ma nietypowy bardzo wysoki brzeg dlatego to miejsce pasowało na budowę amfiteatru.  Wydaje mi się, że jednostka wojskowa znajdowała się na terenach za zakładami ( za EC II ) w kierunku Jasienicy przed ul. Piotra i Pawła naprzeciw wspomnianego amfiteatru a istniała jeszcze chyba w latach 70 tych.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #193 dnia: Lutego 11, 2011, 23:09:08 »
@ forumowicze proszę popróbować na stronie Instytutu Herdera z wyszukiwaniem takich miejscowości jak: ziegenort, jasenitz itp. niezłe efekty!
SPZP "Skarb"

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #194 dnia: Lutego 12, 2011, 00:17:05 »
Również bardzo ciekawe ujęcie z kościoła na ulice Mühlenstraße (obecnie Wojska Polskiego) z widocznym kominem browaru miejskiego Alberta Gellendiena.

http://www.herder-institut.de/bilder_katalog/bilder_goettinger-bildwerk/177544.jpg

Pozdrawiam