Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.  (Przeczytany 81177 razy)

tad19601963

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #195 dnia: Kwietnia 02, 2010, 21:18:29 »
krych przede wszystkim nikt tu chyba nie pisze pierdół a i pokorę ma a wyrażanie myśli to coś złego??? :( to może zasłonić gęby wszystkim a Tobie zostawić otwartą

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #196 dnia: Kwietnia 02, 2010, 23:14:31 »
Cytat: "tad19601963"
trzeba wierzyć naszym przodkom ( mieli rację ) że wybrali Krzyż od 966 roku dzięki temu możemy pisać to co możemy...doceńmy to
Przeczytaj ;-)http://feanaro.antychryst.info/?p=72
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

jezat

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #197 dnia: Kwietnia 04, 2010, 18:19:57 »
Cytat: "gzzz"
Kościół katolicki w Polsce jest bardzo silny politycznie ale niestety traci swoja sile w docieraniu do ludzkich serc, każdy się ze mną zgodzi ze polskie społeczeństwo nie żyje według nauk kościoła, powiem więcej, nie chce żyć tak jak kościół zaleca/każe. Myślę ze tak silne wzbranianie się przed widocznym rozdziałem kościoła od państwa jest oznaka słabości i leku przed utrata wpływów a co za tym idzie realnych możliwości wpływania na władzę.

Cytat: "grubcia1982"
 jak ja lubię czytać takie mądre, dojrzałe wypowiedzi. Popieram na 100%

Zapomniałaś o ostatnich zdaniach w/w czyli"Życzę sobie aby krzyże jednak znikały z miejsc publicznych.To oznaka tolerancji dla innych ale także poszanowanie znaku krzyża"
Szkoda ,że nie przytoczyłaś tego najważniejszego stwierdzenia z którym ja się w 100% zgadzam.Cieszę się ,że również gzzz zauważył, iż krzyż wiszący w miejscu publicznym jest wyrazem nietolerancji a ja dodaję i pogardy z państwa świeckiego.

tad19601963

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #198 dnia: Kwietnia 04, 2010, 19:24:21 »
zapomnieliście o jednym... a nawet o  10... przykazaniach...krzyż jest tego symbolem... moralności..a nawet nie trzeba byłoby pisać jakiś kodeksów K.K. czy K.C. wystarczy przestrzegać 10 przykazań jak ktoś je przestrzega nie ma problemów z kodeksami...ja nie chcę żeby krzyże zniknęły niech wszystkim przypominają nie moralnym a przypominały o moralności...to tyle.. a co było zanim Sądy i Biurokracja weszła... 10 przykazań musiało wystarczyć i to wystarczyło... a Emmanuel Kant z Królewca poszedł dalej  o krok napisał 11 przykazanie ... niebo gwiaździste nade mną , a prawo moralne we mnie...

Offline Ja

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #199 dnia: Kwietnia 04, 2010, 21:39:45 »
Jak nam muezzini zaczną wyśpiewywać modły z minaretów, to zatęskni się za krzyżami...

kresowiak

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #200 dnia: Kwietnia 04, 2010, 22:07:56 »
Posłuchajcie cieniasy. Kto nie wierzy- niechaj odwali się od wierzących. Kto wierzy, niech nie polemizuje z niewierzącymi. Jałowa jest ta słowna przepychanka. Amen

Offline krych

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #201 dnia: Kwietnia 04, 2010, 22:16:50 »
Tu masz rację,co jeden to mądrzejszy,ciekawe czy któryś z Was był w Święta w Kościele
piecia

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #202 dnia: Kwietnia 04, 2010, 23:26:06 »
Cytat: "kresowiak"
Posłuchajcie cieniasy. Kto nie wierzy- niechaj odwali się od wierzących. Kto wierzy, niech nie polemizuje z niewierzącymi. Jałowa jest ta słowna przepychanka. Amen


Przypominasz mi "prawdziwego katolika" (cud, miód przykład dla innych) - takiego, którego pokazali na tym filmiku:


p.s. zaraz zaczniesz prawić, że Ci co wierzą muszą chodzić do kościoła, a ci który nie chodzą do kościoła to niewierzący

Cytat: "krych"
Tu masz rację,co jeden to mądrzejszy,ciekawe czy któryś z Was był w Święta w Kościele


Ja nie byłem, jestem gorszy niż Ty?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #203 dnia: Kwietnia 05, 2010, 00:29:35 »
Cytat: "rbk"
Ja nie byłem, jestem gorszy niż Ty?


Sama obecność w Kościele na Mszy św. nie jest wyznacznikiem wartości człowieka. Istotą jest pełne przeżywanie tajemnicy Mocy Zmartwychwstania Pana Jezusa. Potwierdzeniem naszej wiary jest pełne uczestnictwo w nabożeństwach odprawianych w tym czasie.  Podawanie linków do wybiórczo filmowanych "prawdziwych katolików" będących ślepymi wyznawcami  ideologi duchownego biznesmena z Torunia jest prymitywną próbą ataku na naukę Chrystusa. On nas chce uczyć czegoś innego. Szukajmy sensu w tym co Chrystus nam zostawił, a nie w zachowaniu marnego człowieka.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #204 dnia: Kwietnia 05, 2010, 00:39:47 »
Poza tym można wierzyć w Chrystusa i nie chodzić do kościoła, tylko wtedy niestety słowo "katolik" nie pasuje, taka osoba to po prostu chrześcijanin. Żeby być katolikiem TRZEBA żyć wg ściśle określonych reguł, w tym mam na myśli np. uczestnictwo w coniedzielnej Eucharystii, jak i rownież PRZYNAJMNIEJ w najważniejszych uroczystościach. I tego zdania będę się trzymał.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #205 dnia: Kwietnia 05, 2010, 00:42:17 »
Niestety Panowie to co nam zostawili jest zafałszowane, zamordowane itp itd
No ale nic, nie mieszam się, o tym się nie dyskutuje ;)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #206 dnia: Kwietnia 05, 2010, 00:48:43 »
I o tym już wiele pisałem dlaczego jest tak a nie inaczej, ale my możemy w razie "w" podyskutować na privie :P.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

jezat

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #207 dnia: Kwietnia 05, 2010, 18:09:42 »
Cytat: "Kuba"
Poza tym można wierzyć w Chrystusa i nie chodzić do kościoła, tylko wtedy niestety słowo "katolik" nie pasuje, taka osoba to po prostu chrześcijanin. Żeby być katolikiem TRZEBA żyć wg ściśle określonych reguł, w tym mam na myśli np. uczestnictwo w coniedzielnej Eucharystii, jak i rownież PRZYNAJMNIEJ w najważniejszych uroczystościach. I tego zdania będę się trzymał.

Kuba poza tym można jeszcze wierzyć w Boga jednoosobowego,jak czynią to Żydzi czy muzułmanie.Podobno Bóg tych ostatnich też prowadzi do zbawienia mimo ,że jest niewidzialny.

bob

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #208 dnia: Kwietnia 05, 2010, 19:20:15 »
Pozwolę sobie przypomnieć temat:
Cytuj (zaznaczone)
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych

No więc ja się z kresowiakiem wyjątkowo zgodzę (choć się widzę troszkę zacietrzewił)
Cytat: "kresowiak"
Kto nie wierzy- niechaj odwali się od wierzących.

Nie ma sprawy, przecież nikt katolikom krzyży z kościołów nie zabiera.
Cytat: "kresowiak"
Kto wierzy, niech nie polemizuje z niewierzącymi.

... i nie nawraca na siłę, stawiając swoje krzyże gdzie popadnie.

Pozdrawiam!

tad19601963

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #209 dnia: Kwietnia 05, 2010, 20:07:09 »
Ja... napisał coś o przyszłości ...nie będzie problemów z Krzyżami bo będą Półksiężyce...

[ Dodano: 2010-04-05, 20:13 ]
Nie przegrywajmy Krzyży ( bo to nasze Dziedzictwo nawet jak umowna data 966 ) na rzecz w przyszłości...nowych symboli... bo nie ma pustki zawsze coś ją wypełni  :<