Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.  (Przeczytany 81113 razy)

Mamabije

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #180 dnia: Marca 26, 2010, 21:29:45 »
Dziki kraj...dzikie prawo...to dlaczego wybieracie cały czas tych,któzry tę dzikość propagują?

Offline zuzanna

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #181 dnia: Marca 26, 2010, 22:07:32 »
W "Gościu Niedzielnym" - najbardziej popularnym tygodniku w Polsce przeczytać możemy, że jeśli chodzi np. o krzyże w szkołach włoskich Rada Europy zgodnie orzekła: "Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu przekroczył swoje kompetencje w tej sprawie.
A tu cały artykuł na ten temat
http://goscniedzielny.wiara.pl/index.php?grupa=6&art=1267881577&dzi=1207812935&idnumeru=1267605143

jezat

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #182 dnia: Marca 27, 2010, 14:25:12 »
Cytat: "zuzanna"
W "Gościu Niedzielnym" - najbardziej popularnym tygodniku w Polsce przeczytać możemy, że jeśli chodzi np. o krzyże w szkołach włoskich Rada Europy zgodnie orzekła: "Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu przekroczył swoje kompetencje w tej sprawie.
A tu cały artykuł na ten temat
http://goscniedzielny.wiara.pl/index.php?grupa=6&art=1267881577&dzi=1207812935&idnumeru=1267605143

Radzę zapoznać się z art 9 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka a zwłaszcza z pkt 2,w oparciu o który zapadają i będą zapadać wyroki oczyszczające sferę publiczną z symboli religijnych.Rada Europy nie podjęła w związku ze skargą Malty i Litwy żadnej rezolucji,bo w/w rada nie ma prawa ingerowania w prawa człowieka.
Gość Niedzielny nie jest najpopularniejszym tygodnikiem w Polsce.W ub.roku sprzedano 129784 egzemplarze,co jak na liczbę wierzących w Polsce jest wynikiem żenującym.Pierwsze miejsce na liście tygodników zajmuje Polityka.

bob

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #183 dnia: Marca 27, 2010, 14:58:05 »
:lol2: Oj zuzanno - albo chciałaś trochę sprowokować i namieszać, albo się lekko pomyliłaś, jeśli o "najbardziej popularny tygodnik w Polsce" chodzi. Nakład "Gościa Niedzielnego" ze średnio 190500 egzemplarzy to ledwie ułamek nakładu takiej "Tiny" (714000 egz.), "Naj" (650000 egz.) czy choćby "Przyjaciółki" drukowanej w półmilionowym nakładzie. Na całe szczęście także np. "Polityka", jak wspominał jezat, bije "Gościa" na głowę, podobnie zresztą jak "Newsweek Polska", a to jednak bardziej w tej materii kompetentne - bo siłą rzeczy bardziej sceptyczne (a więc obiektywne!) - tytuły, niż prasa katolicka. Pozdrawiam!

A dane pochodzą stąd

wtrych

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #184 dnia: Marca 27, 2010, 15:34:49 »

bob

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #185 dnia: Marca 27, 2010, 15:45:04 »
"O boże!" :rotfl:
Jak pisałem: sam nakład, czy nawet ilość sprzedanych egzemplarzy nie musi niestety przekładać się na jakość publikacji. Ostatecznie trudno spodziewać się w sprawie relacji państwo-kościół obiektywizmu od gazety otwarcie katolickiej...
Pozdrawiam!

wtrych

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #186 dnia: Marca 27, 2010, 15:46:11 »
bob innej odpowiedzi się nie spodziewałem, za brakło argumentów na fakty. Tak jest zawsze na tym forum, podajesz fakty a takie jezaty i inne nie potrafią się z nimi pogodzić i tworzą swoje fakte i swoje prawdy - stara komunistyczna szkoła.
Co do wyników, jeszcze nie tak dawno wciskano, że wprost to nr.1 wśród tygodników w Polsce a teraz reklamuje się na całą stronę w Gościu i nie tylko.

bob

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #187 dnia: Marca 27, 2010, 15:54:28 »
wtrych, oficjalnie przyznaję Ci rację i pokornie posypuję sobie głowę popiołem (z kominka)
Lata temu "Wprost" może się jeszcze jako marka liczył, a teraz zdecydowanie bliżej mu pod względem przekroju czytelników do "Gościa Niedzielnego" niż do "Polityki", więc nie dziwię się specjalnie takim reklamom. Prasa w ogóle boryka się ze sporymi problemami, bo ludzie masowo przesiadają się na internet - jest o wiele tańszy, podaje aktualne informacje, no i na podstawie wielu źródeł można sobie wyrobić własną opinię.
Pozdrawiam!

jezat

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #188 dnia: Marca 27, 2010, 16:22:51 »
Cytat: "wtrych"
i jak zwykle jesteście w błędzie http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gosc-niedzielny-przed-polityka-wprost-w-dol-o-34-proc

wtrych,zuzanna pisała o popularności tygodnika a nie popularności tygodnika opinii,ale gdyby nawet, to sprzedaż  Polityki w ub.roku była wyższa niż Gościa Niedzielnego.Z tego co wiem Polityka nie jest pismem wyznaniowym, w związku z czym porównywanie wielkości sprzedaży w tym przypadku akurat nietrafione.Ale powtórzę jeszcze raz-liczba sprzedanych egzemplarzy Gościa Niedzielnego w stosunku do liczby wiernych jest żałosna.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #189 dnia: Marca 28, 2010, 09:44:24 »
Cytat:
"Zawieszenie tego krzyża to był raczej gest spontaniczności, gdy przejęliśmy budynek po koszarach rosyjskich - skomentował Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia."

Czy to zaraźliwe? No cóż... nie wiem czy bać się czy śmiać?
Czy tak samo spontanicznie oddano teren i budynki po szpitalu miejskim w Szczecinie?

Wracając do Świnoujścia- była zapowiedź procesu, a tu masz, ledwo się zaczął już koniec.
Wiem, wiem póki co. Jest zapowiedź apelacji.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #190 dnia: Marca 28, 2010, 23:04:06 »
Cytat: "grubcia1982"
szkoda, że jak ja mam swoje święta to nie mam wolnego- muszę urlop brać

No właśnie, skoro wszyscy mają równo, to dlaczego tylko święta rzymsko-katolickie są na czerwono w kalendarzu? Jak wszyscy to wszyscy, babcia też :P.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #191 dnia: Marca 29, 2010, 00:41:24 »
Niestety jezat torpeduje jakakolwiek możliwość dyskusji na ten jakże trudny i zlozony temat. Dziwie się tez podpisom typu „Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem. Adam Mickiewicz”  bo brakuje w nich obiektywizmu i przede wszystkim pokazuje brak głębszego przemyślenia sprawy.

Kościół katolicki w Polsce jest bardzo silny politycznie ale niestety traci swoja sile w docieraniu do ludzkich serc, każdy się ze mną zgodzi ze polskie społeczeństwo nie żyje według nauk kościoła, powiem więcej, nie chce żyć tak jak kościół zaleca/każe. Myślę ze tak silne wzbranianie się przed widocznym rozdziałem kościoła od państwa jest oznaka słabości i leku przed utrata wpływów a co za tym idzie realnych możliwości wpływania na władzę. Życzę sobie aby krzyże jednak znikały z miejsc publicznych. To oznaka tolerancji dla innych ale także poszanowania znaku krzyża.

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #192 dnia: Marca 29, 2010, 10:04:45 »
Cytat: "gzzz"
Kościół katolicki w Polsce jest bardzo silny politycznie ale niestety traci swoja sile w docieraniu do ludzkich serc, każdy się ze mną zgodzi ze polskie społeczeństwo nie żyje według nauk kościoła, powiem więcej, nie chce żyć tak jak kościół zaleca/każe. Myślę ze tak silne wzbranianie się przed widocznym rozdziałem kościoła od państwa jest oznaka słabości i leku przed utrata wpływów a co za tym idzie realnych możliwości wpływania na władzę.
 jak ja lubię czytać takie mądre, dojrzałe wypowiedzi. Popieram na 100%
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

tad19601963

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #193 dnia: Kwietnia 02, 2010, 20:22:04 »
:< Λ i Ω
przeczytałem coś na początku tematu...ktoś  napisał " jaka różnica jest miedzy portretem LENINA a krzyżem"...
 ja odpowiem tak organoleptcznie...LENIN cuchnie a Krzyż nie... a z LENINEM żyliśmy( z przymusu ) tylko od 1945 do 1989 to jest nic w naszej historii... trzeba wierzyć naszym przodkom ( mieli rację ) że wybrali Krzyż od 966 roku dzięki temu możemy pisać to co możemy...doceńmy to

Offline krych

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #194 dnia: Kwietnia 02, 2010, 21:03:15 »
Dzisiaj Wielki Piątek,idą Święta,moze byście zrobili sobie przerwę z pisaniem takich  pierdół,trochę pokory.
piecia