Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.  (Przeczytany 83046 razy)

jezat

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #165 dnia: Marca 17, 2010, 21:03:55 »
Cytat: "jezat"
Potem już było lepiej,bo po usunięciu II przykazania boskiego zaczęto uprawiać na całego bałwochwalstwo.


Cytat: "kuba"
Na ten temat już dyskutowaliśmy, na temat skrócenia Dekalogu zresztą też i o tym, że w Biblii jest pierwotna forma w stanie nienaruszonym. A Ty dalej swoje, zresztą powtarzasz argumenty jakie podawane są na forum onetu na zasadzie kopiuj-wklej ;).

W 787 roku na II soborze nicejskim usunięto z dekalogu 2 przykazanie uniemożliwiające handel dewocjonaliami.To,że ono znajduje się w biblii świadczy tylko o tym ,że przykazanie boskie z życia wiernych zostało usunięte a nie było i nadal nie ma możliwości usunięcia tego przykazania z wszystkich świadectw materialnych.To jedyny powód dla którego nie usuwa się tego przykazania z kolejnych wydawnictw.Dzieciom wciska się tzw."uproszczoną "
wersję a dorośli klepią to co im w dzieciństwie wciśnięto

Cytat: "jezat"
Nie zawsze udane,ale zawsze nagłośnione jak choćby cudowne uzdrowienie zakonnicy przez JP2,który to cud okazał sie nieudany.Zakonnicy ponownie wrócił Parkinson


Cytat: "kuba"
A Ty oczywiście jesteś lekarzem tej zakonnicy lub masz dostęp do utajnionych danych. Bo przecież jak jakaś gazeta (nie pamiętam dokładnie, ale to była chyba La Republica - gazeta lewicowa) się o czymś nieoficjalnie dowie, to trzeba to brać za 100% prawdę. A przecież o rzetelności mediów można by dłuuugo pisać.

Ależ to jest oczywista oczywistość,że media kłamią.Prawdziwa prawda znajduje sie tylko w biblii,chociaż nie wie nikt w której wersji.Kuba masz naprawdę za mało lat,żeby rozróżniać prawdziwe informacje od sensacji.Jeśli chodzi o nieudany cud to zachowanie Watykanu potwierdza tę informację.

Cytat: "jezat"
Tutaj pełni tylko role cenzora wyznaniowego z wyraznym skrętem w stronę toruńskiego radia.


Cytat: "kuba"
Rozczaruję Cię - wspomnianej rozgłośni w życiu słuchałem może ze 2 razy po kilka minut. Do tego mam ogromny dystans do postaci o. Rydzyka i do tego, co on wyprawia. Zresztą w samym Kościele widoczny jest podział na zwolenników, przeciwników i osoby neutralne wobec toruńskiej rozgłośni.

Kuba ja mam już trochę kłopotów z pamięcią ale twoje ingerencje w moje teksty tylko potwierdziły - zwłaszcza wtedy kiedy pisałem o belzebubie z Torunia/a to akurat określenia Palikota i Niesioła/że wpływ Torunia na ciebie już przynosi efekty.

Cytat: "kuba"
Dobra, kończę już tę dyskusję z Tobą. Nie wiem, skąd u Ciebie taka nienawiść, która wręcz jest chorobliwa. Są lekarze, którzy potrafią prawdopodobnie pomóc w takich przypadkach jak Twój. Ja nikogo nie mam zamiaru atakować itp., ale jeśli ktoś atakuje moje przekonania używając przekłamań, uproszczeń itd. tak jak Ty to robisz od samego początku, to będę bronił tego w co wierzę. A Tobie jezacie współczuję tego, że Twoje życie nie ma sensu i może właśnie tego sensu życia ludzkiego zazdrościsz osobom wierzącym?

Daruj sobie troskę o moje zdrowie.Nie muszę o nie nikogo błagać ani do nikogo i niczego się modlić.Daję sobie radę bez "dobrze płatnych rad"z ambony.Tobie też radzę szeroko otworzyć oczy.
Ps.bliższa informacja o twoich powiązaniach z Krk znajduje się przecież pod szyldem użytkownicy.

Mamabije

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #166 dnia: Marca 19, 2010, 11:59:30 »
Zastanawia mnie jedno:dlaczego ze wszystkich "odmian" religii katolickiej tylko wyznawcy głównego nurtu zachowują  się jakby pochodzili z ojczyzny Bin Ladena?Oczywiście nie mówię o teroryzmie,mam na myśli ich wrogość i pogardę wobe tych,którzy wierzą w inny sposób nawet w tego samego Boga lub nie wierzą wogóle.Wiele razy rozmawiałam z wyznawcami innych religii,czy to bezpośrednio,czy przez internet i nigdy żaden z nich nie dał mi do zrozumienia,że jestem gorszą odmianą człowieka,że moje życie jest bez sensu.Za to 99% rozmów z wyznawcami "jedynej słusznej" wiary sprowadzało się do tego,że-w sposób mniej lub bardziej agresywny-dawali mi do zrozumienia,iż jestem podgatunkiem godnym conajwyżej całkowitej wzgardy i powinnam im,katolikom,buty czyścić i dziękować za ten przywilej.Łagodnym przykładem takiego traktowania są wypowiedzi Niki w wątku "Co Wy na to".
A przecież powinni kochać bliźniego jak siebie samego...

zajac

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #167 dnia: Marca 23, 2010, 11:29:38 »
Cytat: "NIKA"


Uważam, że krzyż w szkolnej klasie czy inny symbol religijny, dogmat innej wiary absolutnie nie powinien być  odbierany jako nieposzanowanie mnie.Jeśli ktoś tak czuje jest zadufany w sobie i brak mu inteligencji. Inteligentni na pewno zrozumieją.



Sztuka erystyki opanowana perfekcyjnie.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #168 dnia: Marca 24, 2010, 14:41:09 »
Temat urasta do rangi  ogólnokrajowej.
Proszę poczytać   Krzyz a miejsce publiczne
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Mamabije

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #169 dnia: Marca 24, 2010, 18:49:59 »
Brawo,wreszcie coś ruszyło.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #170 dnia: Marca 26, 2010, 08:30:47 »
Nigdy nie uważałam innowierców za podgatunek.
To właśnie Ty uważasz katolików za coś niegodnego i ciągle przypisujesz tej wierze i tym ludziom jakieś epitety
Cenię jedynie ludzi za prawdę a Ty Mamabije po prostu jesteś zakłamana.
Nie rób z siebie ofiary losu, że to niby tak katolicy strasznie Cię traktują.

Nie było by pewnych słów pod Twoim adresem gdybyś pisała prawdę a Ty kłamiesz!
Uważasz, że jesteś anonimowa i łżesz pisząc bo nie ze wszystkimi udaje Ci się w żywe oczy.
Hmmmmm...... może to właśnie te 99% ludzi i nie ważne w co i jak wierzących uważają, że Twoje słowa nie trzymają poziomu i dlatego stanowczo daję Ci to do zrozumienia a Ty odbierasz to jako cios. Katolicki cios heheheh!!!
Jak widać to tobie brak tolerancji dla katolików a nie mnie dla ateistów.
Chodzi mi tylko o to, że ciągle kłamiesz.
Wierz w co chcesz albo nie wierz ale jeśli chcesz się tym podzielić to nie kłam.

[ciach!]

Bez wycieczek osobistych proszę. Pozdrawiam - Kuba
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

DOCENT

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #171 dnia: Marca 26, 2010, 09:02:19 »
Witam.
Precedens. Czy krzyż wiszący w sali sesyjnej, w Świnoujściu zniknie?
Ten precedens będzie rozstrzygał Sąd Okręgowy w Szczecinie.
Jak będziecie śledzić tą sprawę to piszcie na forum.

wtrych

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #172 dnia: Marca 26, 2010, 09:11:20 »
tak dla uściśnienia w polskim prawie nie ma pojęcia precedensu - czyli każdy sąd sobie.

DOCENT

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #173 dnia: Marca 26, 2010, 11:07:06 »
Precedens w znaczeniu sytuacji, a nie decyzji sądu.
I tak np. mycie okien może nim być dla kogoś kto tego nie robił i nie chce tego robić by nie stwarzać precedensu.

Ann

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #174 dnia: Marca 26, 2010, 15:15:17 »
"Sąd odrzucił pozew świnoujścianina. Krzyż zostaje w urzędzie"  Pan Lesław Maciejewski przegrał sprawę ponieważ jego argumenty były słabe jednak od postanowienia sądu ma zamiar się odwołać. Więcej można przeczytać tutaj:
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100326/SWINOUJSCIE/200431590

Mamabije

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #175 dnia: Marca 26, 2010, 18:24:54 »
Że się grzecznie spytam...Nika,gdzie i w czym kłamię?Bo jakoś tego nie widzę.
A mówiąc,że kłamię masz na myśli coś konkretnego?Pytam,bo jakoś nie łapię o co Ci chodzi.Jak cały czas wspominam,jestem przeciwko ustanawianiu praw państwowych pod dyktando jakiejkolwiek wiary,a że u nas dominuje wiara katolicka...Mnie naprawdę nie przeszkadza to,że ktoś wierzy.Chcesz-wierz sobie aż Cię zemdli.Ale nie narzucaj mi swoich doktryn religijnych bo mnie one wogóle nie obchodzą.
A jeśli chcesz dokładnie wiedzieć jak wyglądają u mnie w domu święta wielkanocne to Ci zdradzę.Mieszkam z rodzicami i oni przygotowują tradycyjne święta.Beze mnie,ja szykuję się na dłuższy weekend.Jeśli nie wierzysz-spytaj pani E.Z od tostów.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #176 dnia: Marca 26, 2010, 19:40:11 »
Ann

Widocznie sędzia sie przestraszył że go proboszcz z ambony wyklnie. Takich to mamy przedstawicieli prawa.
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

jezat

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #177 dnia: Marca 26, 2010, 19:40:52 »
Cytat: "Ann"
"Sąd odrzucił pozew świnoujścianina. Krzyż zostaje w urzędzie"  Pan Lesław Maciejewski przegrał sprawę ponieważ jego argumenty były słabe jednak od postanowienia sądu ma zamiar się odwołać. Więcej można przeczytać tutaj:
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100326/SWINOUJSCIE/200431590

Wyrok polskiego sądu w tej i podobnych sprawach nie ma żadnego znaczenia,bo można z góry założyć jaki będzie.O naruszaniu podstawowych praw człowieka w tym dzikim,jak twierdzi poseł Drzewiecki kraju,będzie rozstrzygał Europejski Trybunał Praw Człowieka,który nie podlega władzy Watykanu.

Ann

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #178 dnia: Marca 26, 2010, 19:51:13 »
Postanowienie sądu w tej sprawie zostanie uchylone, a Polska jako kraj znów się zbłaźni ;/

jezat

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #179 dnia: Marca 26, 2010, 19:59:39 »
Cytat: "Ann"
Postanowienie sądu w tej sprawie zostanie uchylone, a Polska jako kraj znów się zbłaźni ;/

Tak trzymać!!!