Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I  (Przeczytany 97008 razy)

cukierka

  • Gość
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #165 dnia: Maja 10, 2012, 18:53:07 »
informacja ze strony PP11 :

Drodzy Rodzice!

Informujemy Państwa, iż wolne miejsca w przedszkolach
dla roczników 2008 i 2009 znajdują się
w nastepujących placówkach:

PP 1 - 24 miejsca
PP 6 - 15 miejsc
PP 10 - 4 miejsca

Prosimy o odebranie kart w placówkach I wyboru
i przeniesienie do wybranych przedszkoli z wolnymi miejscami
do dnia 11 maja 2012 r.
Wyniki II naboru - 14.05.2012 o godz. 13:00

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #166 dnia: Maja 10, 2012, 21:02:07 »
tatankas a kontynuacja nie jest niemal z urzędu pewna? :-O Nie wnikałam w temat, bo cały czas tkwiłąm w przekonaniu, że kontynuacja edukacji przedszkolnego, to pewne miejsce w kolejnych grupach. Oczywiście o ile złoży się wniosek, każdego roku w kwietniu.

Moi oboje się dostali - starsze kontynuacja, młodsze chyba jako rodzeństwo, bez większych ceregieli. Przedszkole w Tanowie.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #167 dnia: Maja 10, 2012, 22:38:50 »
draculka niestety w tym roku tak nie jest :/ Dziecko zostaje przyjęte tylko wtedy gdy oboje rodzice pracują.
Śmieszne, że takie przepisy się wprowdza w kraju gdzie tak ciężko z pracą, gdzie tyle ludzi musi na czarno pracować by utrzymac rodzinę. Jak wytłumaczyć dziecku, że niestety ale za rok do przedszkola nie będzie już chodzil bo mamusia przykładowo w marcu straciła pracę i nie miała co w papierach napisać? Dzieciaczku przykro mi, że zzyles się z paniami, dziećmi w grupie, że przechodziłeś stes w te piersze dni adaptacyjne, ale teraz dowidzenia, takie przepisy. Sory, ale tego gościa co te przepisy ustanowil to bym za jajka powiesiła.


cukierka ta liczba miejsc to już od jakiegoś czasu nieaktualna. W 10 już od rana miejsc brak...

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #168 dnia: Maja 10, 2012, 23:01:00 »
ona, miejsca są, tylko tak dużo zgłoszeń (losowanie), że nie przyjmują więcej :P

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #169 dnia: Maja 11, 2012, 00:00:11 »
Kasiu też tak myślałam,że jak już chodzi to do końca,2 dni temu listę wywiesili i jak by mi w mordę kto strzelił.W ogóle się tego nie spodziewałam.W życiu bym nie pomyślała,że przez mój brak pracy dziecko do przedszkola nie będzie chodziło,jak zwykle-chcą dobrze,ale im wychodzi na opak,a dzieci niestety cierpią :(
Druga sprawa to taka,że cytuję:"wielu rodziców pobrało sobie lewe zaświadczenia,że pracują,albo,że od września zaczynają pracę" i dzięki temu ich dzieci dostały się do przedszkoli.Człowiek jest uczciwy i mu to bokiem wychodzi.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #170 dnia: Maja 11, 2012, 07:41:44 »
tatankas teraz rozumiem wszystko :( Sytuacja okropna! Tym bardziej, ze wpisałaś uczciwie. Ta sama sytuacja błędnego koła jest w żłobku. Mama nie pracuje, to dziecko się nie dostanie, a jak ma podjąć pracę jak nie ma z kim i gdzie zostawić dziecka pod opieką?

Złożone i odrzucone wnioski nie znikają, one są nadal elementem rekrutacji do przedszkola czy żłobka i jeśli rodzic podejmie pracę do września, uważam, że powinien donieść zaświadczenie do żłobka/przedszkola i walczyć o listę rezerwowych.
W żłobku co roku we wrześniu i październiku jest sporo przyjęć z wniosków wcześniej odrzuconych. Wypadają dzieci, których rodzice do września się rozmyślili. Dzieci, które nie mogą się zaadaptować itd. Największa rotacja jest najmłodszej grupie dzieci do 1 roku. W czasie, gdy mój synek chodził do 1 grupy, do listopada wymieniła się połowa dzieciaczków w grupie.

ona może dlatego nie wnikałam, bo my z mężem oboje pracujący i kontynuacja przedszkola wydawała się taka prosta.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #171 dnia: Maja 11, 2012, 12:59:13 »
Cytat: "rbk"
ona, miejsca są, tylko tak dużo zgłoszeń (losowanie), że nie przyjmują więcej :P


No tyle to ja wiem. Ja rozumiem, ze oni muszą jakieś kryteria stosować, ale żeby wywalać dzieci które już chodziły, to już jest przegięcie:/

Ciekawe czy to w ogóle zgodne z prawem? jak by sie tak podpytać u rzecznika praw dziecka? No i właśnie najgorsze w tym wszytskim to, że przez takiego pana co siedzi na stołeczku i wymyśla głupoty cierpią dzieci. No bo oczywiście o dzieciach tu nikt nie myślał.

 Tatankas troche się dziwię, że bylaś zdziwiona bo u nas wielkokrotnie powtarzali, że zmieniły sie warunki rekrutacji, było nawet w regulaminie, że rodzice muszą pracować. Chyba, ze w twoim przedszkolu dyrka olała i nie raczyła informować rodziców.[/b]

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #172 dnia: Maja 11, 2012, 13:06:46 »
Jestem trochę zaskoczony tą sytuacją bo:

Zasady przyjmowania dzieci do przedszkola

3.Jeżeli liczba złożonych wniosków do przedszkola jest większa niż liczba miejsc, to:
a) dzieci, które uczęszczają do przedszkola, przyjmowane są ponownie (obligatoryjnie),
b) dzieci, które mają rodzeństwo w przedszkolu, przyjmowane są obligatoryjnie,

źródło:
http://www.police.pl/pcms.aspx?cid=86

Offline andrexx

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #173 dnia: Maja 11, 2012, 13:07:56 »
w żłobku tylko do jednej grupy wiekowej - najstarszej nie zostało przyjętych 18 dzieci
To wszystko dzieci rodziców pracujących.
Jedna wielka kicha ta polityka prorodzinna naszego państwa i nawet włodarzy gminnych.
Pamiętacie ile przedszkoli w ostatnich latach zostało zlikwidowanych w Policach?
Jedno przy Zamenhoffa - sprzedano na mieszkania prywatne.
Kolejne istaniało kiedyś na Bankowej w okolicach neonetu.
Przeraża mnie ta krótkowzroczności ludzi, którzy nami rzadzą zarówno na szczeblu centralnym i lokalnym

cukierka

  • Gość
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #174 dnia: Maja 11, 2012, 14:15:44 »
Panie Grzegorzu:

http://www.pp11.police.pl/podkatalog/rekrutacja.pdf

plik w pdf wiec nie wrzuce fragmentu,  ale pkt 2.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #175 dnia: Maja 11, 2012, 14:19:42 »
Proszę sobie przypomnieć kiedy dokładnie zlikwidowano przedszkola 2 i 3. Czyli na Bankowej i na Zamenhofa.
Dodać do tego sytuację demograficzną w gminie przez te lata oraz policzyć koszty utrzymania placówki gdyby cały czas istniały.
Jednoczesnie proszę sobie policzyć ile i za ile powstało w tym czasie placówek prywatnych.
Proszę twez sobie przypomnieć od ilu lat wprowadza się reforme szkół i wprowadzenie do podstawówek sześciolatków. Dzieci miały wejśc do podstawówek w tym roku szkolnym. Gdyby tak się stało, to w przedszkolach byłby luz i przewiew. Ale rządzący uwielbiają podejmowac decyzje nie w oparciu o konkretne strategie i wyliczenia tylko w oparciu o słupki poparcia w sondażach. Robią sobie po swojemu a klopoty i problemy spadaja na głowy samorządów.

Proszę to wszystko przeanalizować i dopiero potem oceniać krótko lub dalekowzroczność.

Pozdrawiam

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #176 dnia: Maja 11, 2012, 14:21:07 »
Cytat: "cukierka"
Panie Grzegorzu:

http://www.pp11.police.pl/podkatalog/rekrutacja.pdf

plik w pdf wiec nie wrzuce fragmentu,  ale pkt 2.


Rozumiem, oparłem swoje zdziwienie o przeterminowane zasady(mimo, ze sa opublikowane na tej samej stronie internetowej ;))

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #177 dnia: Maja 11, 2012, 14:31:44 »
Grzegorz, a kto te zasady uchwalił? Bo ten drugi punkt jest wyjątkowo durny. Jak stracisz pracę, to albo nakłamiesz (sądzę, że bezkarnie), albo dziecko z przedszkola wyrzucą...


Ps. cukierka, nie bój się tak bardzo pdf :)

2. Dzieci już uczęszczające do przedszkola przyjmowane są obligatoryjnie pod warunkiem złożenia oświadczenia o zatrudnieniu lub pobieraniu nauki przez rodziców.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #178 dnia: Maja 11, 2012, 16:29:31 »
Wykidajło, nie uchwaliła tego rada miejska ;)

Sądzę, że regulamin zatwierdził burmistrz.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #179 dnia: Maja 11, 2012, 17:55:12 »
Cytat: "andrexx"
w żłobku tylko do jednej grupy wiekowej - najstarszej nie zostało przyjętych 18 dzieci
To wszystko dzieci rodziców pracujących.


Andrexx  znasz powody? Znam je więc Ci odpowiem.

Rocznik 2010 to dwie najstarsze grupy w żłobku od września 2012. Nie przyjęto aż tylu dzieci z prostego powodu - większość miejsc w tych grupach jest zajęcia przez dzieci kontynuujące, które mają pierwszeństwo i prawo do kontynuacji. Nie przyjęto dzieci, które posiedziały rok dłużej w domu, z różnych powodów: bo albo się nie dostały również rok temu, albo rodzicom było szkoda oddawać tak małego dziecka do żłobka i organizowali iny sposób opieki.
Najtrudniej jest dostać się do grupy III i IV - sytuacja jest identyczna co roku.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.