Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Vectra  (Przeczytany 299228 razy)

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #90 dnia: Września 08, 2010, 13:45:49 »
Witam,byłem dzisiaj z ciekawości w kablówce i sygnał cyfrowy już jest dostępny,dekodery juz leżą i mozna zmieniać/kupować nowe pakiety ,podam cenki jakie podała mi uprzejmie pani która tam zasiada :
1.pakiet złoty + 8Mb = 65
2.pakiet złoty + 16Mb = 75
3.pakiet platynowy + 8MB = 95
4.pakiet platynowy + 16MB =105

w chwili obecnej w pakiecie złotym cyfrowym jest około 120 kanałó tv w platynie niby o 30 więcej z czego kilka/kilkanaście w jakości HD (nie miała jeszcze w pełni sprecyzowanej oferty).
Cena do większości pakietów oprócz platyny (będą też inne wyższe) to złotówka za instalacje i 9,90 za dekoder czy jakoś tak.
Oczywiście nie mam tak kolorow gdzieś jest haczyk ale na tą chwilke pani nie miała pełnego wglądu i regulaminu itp dopiero maja wszystko dosłać.
Oficjalnie wszystko startuje od 15 września i te promocje dotyczą tylko i wyłacznie Polic więc nie szukajcie na oficjalnej stronie Vectry tej promocji ale tak jak napisałem mozna już sie "przesiadac".Opis jakie są kanały to juz na oficjalnej stronie do wglądu ale mówiła zę nie które kanały będą poprzestawiane.
Tyle mniej więcej zapamiętałem z rozmowy.

lariksi

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #91 dnia: Września 08, 2010, 17:56:23 »
hmmm, to co zrobi teraz espol i ampio?  obydwie te firmy nie są w stanie dać cyfrowej kablówki z prawdziwego zdarzenia a w vectrze net można w paczce wziąć.
Jeżeli przykładowo płacę 40zł za polsat cyfrowy i 80 zł za 10Mb/s w ampio  to biorę paczkę w vectrze pakiet platynowy + 16Mb/s za 105zł a nie za 120zł razem jak płacę.....
vectra przejmie teraz większość......
a jeszcze net 24Mb/s jest na mojej ulicy dostępne..... więc paczka platynowy + 24Mb/s - wtedy jestem w stanie 120zł zapłacić......:)

catalyst

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #92 dnia: Września 10, 2010, 19:27:19 »
Witam. Byłem dzisiaj w Vectrze w jakiejś sprawie i Pan mnie poinformował na temat TV cyfrowej. Mogę się podzielić tym co się dowiedziałem. A więc tak:
Ty cyfrowa rusza od 15 wrześnie.
Podobno mają chodzić po domach i dawać ludziom dekodery - 1 na abonenta i jak masz 2 TV w  domu to na 1 będzie cyfrowa tv z dekodera - 84 programy a na drugim zostaje analogowa - tyle ile było. Można sobie dokupić drugi dekoder, ale to kosztuje ze stówe pewnie :P Podobno w pakiecie tym podstawowym cyfrowym - "Złoty cyfrowy" za taką samą kasę jak złoty mają być 2 programy HD - TVN HD i coś jeszcze:) Zobaczymy jak prędko będą rozdawać te dekodery?:P

lariksi

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #93 dnia: Września 10, 2010, 20:31:07 »
a jak w ogólne oceniacie sam net vectry? jak to wygląda z prędkościami wynikającymi z umowy?  bo może cyfrówka będzie oki a z netem różnie. trochę strach z ampio wypadać do molocha nie dbającego o jednostki..... jak wygląda rzetelność vectry w tym przypadku? Czy to że rusza cyfrowa kablówka niesie za sobą skutek, że net tez będzie lepszy?

unorfind

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #94 dnia: Września 10, 2010, 20:43:41 »
z mojego doświadczenia mogę powiedzieć ze net od Vectry przez 99% czasu działa zgodnie z umową sąsiad i jeszcze jeden znajomy tez są w vectrze i nie narzekają  więc IMO to jest dobry ISP

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #95 dnia: Września 10, 2010, 21:36:46 »
mam necik z vectry 2mb razem z pakietem zlotym w promocji sewgo czasu za 88 zika wziety i nie raz (wieczorem) jest nawet szybszy transfer niz zamowiony. :faja:

unorfind

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #96 dnia: Września 10, 2010, 21:44:11 »
w nocy jest zawsze szybszy tzw. taryfa nocna tak miedzy 23:00 a 12:00

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #97 dnia: Września 10, 2010, 23:47:54 »
lariksi, zajrzyj na drugą stronę, masz tam pomiary vectry, albo inny temat z prędkościami, to sobie odpowiesz.

Mnie interesuje jedno odnośnie internetu, czy nadal są wymogi odnośnie 1 komputera? za kolejny coś się dopłaca, robią problemy? (kiedyś robili, teraz?)

lariksi

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #98 dnia: Września 11, 2010, 07:39:56 »
rbk ja nie zieje do Ciebie nienawiścią.......nie obraziłem Ciebie nigdy.

Czyli w vetcrze nie można korzystać z routera? no jak rbk pisze, że jest wymóg jednego komputera, tzn, że wie, że nie wchodzi w rachubę korzystanie z routera, bo gdyby wchodziło, to nie pisałby o tym.... przecież routerem puszczam sygnał na wifi, klonuje w nim adres MAC tego jednego kompa i chyba po sprawie, albo jestem niedokształcona....

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #99 dnia: Września 11, 2010, 08:58:18 »
Cytat: "lariksi"
nie obraziłem

Cytat: "lariksi"
jestem niedokształcona

Wytłumacz mi to proszę ?!

Cytat: "lariksi"
Czyli w vetcrze nie można korzystać z routera?

Czyli nie wiem, tak jak napisałem, a nie wczuwasz się i opisujesz całą historię życia. Zaczekaj, ktoś odpowie, kto wie, ma vectrę.

p.s. nie pamiętam gdzie, ale za kolejny komputer dopłacało się (może to było w Szczecinie-nie pamiętam), dlatego pytam. Jak nikt nie odpowie, to przeczytam cały regulamin :-)

unorfind

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #100 dnia: Września 11, 2010, 17:01:23 »
ile można podłączyć zależy od  pakietu neta jaki masz,np. przy 24Mb/s można podłączyć 6 komputerów i nic dodatkowego się nie płaci no chyba ze chcesz dodatkowe IP lub stałe IP

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #101 dnia: Września 11, 2010, 20:38:33 »
z tego co pamietam ,w momencie  podlanczenia netu z kablowki gosc instaluje pojedyncze gniazdko z wyjsciem antenowym i wyjsciem na modem ,jesli chce sie wyjscie podwojne trzeba bylo doplacic i zglosic to w biurze,oczywiscie szlo sie porozumiec z monterami.W chwili obecnej ,kabel daje na dwa tv oraz na router gdzie leci sygnał na stacjonarny i dwa lapki z wi-fi.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #102 dnia: Września 11, 2010, 22:01:06 »
To, że mi monter pozwoli to mnie mało obchodzi, chcę być pewny i mieć wsio wg umowy (tak więc poczytam sobie regulamin). Monter zawsze się wyprze tego, że 'pozwolił' klientowi podłączyć kolejny komputer. :-)

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #103 dnia: Września 12, 2010, 06:32:55 »
rbk, generalnie rozbija sie o to ze net mozesz sobie zrobic jak chcesz gorzej z tv bo jesli bedziesz mial na jednym dekoder cyfrowy to nie rozdzielisz sygnalu na dwa tv bez drugiego dekodera lub splitera czy jak to sie tam nazywa.W sumie catalyst, opisał o co mi chodzi dokładnie z tv,pozdrawiam i spadam do pracy.

lariksi

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #104 dnia: Września 12, 2010, 13:08:51 »
dlaczego w vectrze jeżeli ma się internet to niezbędny jest modem? Nie można by było kabelka z gniazdka od razu do routera podłączyć? Tak czytałam różne fora i ludzie piszą, że nie wiedzą jak modem vectry podłączyć do routera..... po co ten modem? w ampio czy espolu kabel z klatki podpinam od razu do routera. Nie znam się więc pytam.