Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Vectra  (Przeczytany 295226 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Vectra
« dnia: Października 08, 2009, 10:33:53 »
Witam,
zakładam temat o dostawcy Vectra, proszę o wpisywanie wszystkiego na jego temat w tym temacie, zrobimy trochę czystek ;)

Biuro Obsługi Klienta
ul. Piaskowa 101/8
72-010 Police

Infolinia: 801 080 180

www.vectra.pl
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2019, 11:27:01 wysłana przez rbk »

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Vectra
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 09, 2009, 20:56:23 »
Dzisiaj w skrzynkach znalazła się informacja o tym, że Polsat wypowiedział umowę Vectrze na dystrybucję Polsatów Sport, Sport Ekstra i Polastu 2.

Kiedyś cieszyłem się, że Vectra podpisała umowę na oba Polsaty Sport. Ale później zrobiono abonentów w przysłowiowego ch... i wyprowadzono piłkę nożną do Polsatu Futbol, w Sportach pozostały m.ni. programy o boksie z lat 70-90 tych i inne mniej popularne dyscypliny.

Teraz Vectra straciła Polsaty, ale poinformowała o tym że od stycznia pojawi się TVP Sport (ma m.in. I ligę) oraz nSport (ma Ligę Mistrzów).

Mimo wszystko życzyłbym sobie, aby wreszcie Vectra zrobiła coś z jakością sygnału. Może się mylę, ale kablówki w innych miastach powoli przechodzą na pełną cyfryzację. Vectra też by mogła. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie się zastanowić nad własnym tunerem i rezygnacją z V.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 09, 2009, 21:42:06 »
Wg ich strony, można już zamawiać na Police pakiety telewizji cyfrowej. W tym programy HD. Jeszcze miesiąc temu było to niemożliwe. W pakiecie prezentuje się to całkiem okazale pod względem cenowym. Ciekawe jak będzie z jakością.

Offline angie

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 10, 2009, 09:14:09 »
w Policach pakiety cyfrowe nie są jeszcze dostępne - moze pierwszy kwartał 2010 roku.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:40:24 »
Czy dzięki takiemu dekoderowi jaki proponują, będzie można rozdzielić sygnał na kilka telewizorów, ew. czy będzie można mieć więcej niż jeden dekoder jeżeli nie da się rozdzielić sygnału z jednego? Ktoś wie ?:-)

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Vectra
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:48:21 »
Jeden dekoder, jeden telewizor. Tak samo jak w satelicie. Drugi podobno będzie można dokupić.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:54:23 »
..a trzeci i czwarty? Pewnie cena dekodera = kosmos.

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 10, 2009, 21:54:54 »
Nie wiem jak jest w Vectrze, ale np. w UPC jest tak, że kupując telewizję cyfrową pakiet tv analogowej jest gratis, dzięki temu na drugim tv można w dalszym ciągu oglądać telewizję analogową (bo po co komu na małym telewizorku w kuchni czy sypialni telewizja cyfrowa/HD?).

Co do Polsatu Sport, to problem dotyczy nie tylko Vectry ale także innych operatorów kablowych np. Multimedia, czy wspomnianego przeze mnie wyżej UPC. Swoją drogą Espol też jest operatorem kablowym, więc z nimi też Polsat pewnie zerwał umowę, ciekawy jestem co oni nam zaproponują zamiast Polsatu Sport?

http://satkurier.pl/news/51098/vectra-tvp-sport-i-nsport-zamiast-kanalow-sportowych-polsatu.html

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 23, 2010, 08:27:57 »
Mam pytanie odnośnie dzielenia sygnału za pomocą routera. Jaki typ pracuje z Vectrą, jakiego typu jest to protokół? Nie ma z uruchomieniem żadnych problemów, Vectra nie blokuje routera w żaden sposób? Kiedyś uruchamiałem router na Netii, ale tam było o tyle proste, że na oficjalnej stronie Netii było konkretnie napisane, że takie rozwiązanie jest dopuszczalne i jaki typ routera jest do tego potrzebny. Proszę o informacje, jeżeli ktoś ten temat już przerabiał w praktyce.

Badgerman

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 23, 2010, 19:01:22 »
Vectra daje Ci modem z wyjściem RJ45, do tego dołączasz najprostszy modem DSL z klonowaniem MAC (obecnie każdy taki już ma) i dzielisz sygnał (ważna - w obrębie mieszkania) jak sobie chcesz.

//strzeliłem byka - nie podłączasz modemu tylko pod modem podłączasz router - skróciłem myśl

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 23, 2010, 19:22:59 »
Cytat: "Badgerman"
Vectra daje Ci modem z wyjściem RJ45, do tego dołączasz najprostszy modem DSL z klonowaniem MAC

Cytuj (zaznaczone)
Informatyk / serwisant / admin - szuka pracy ;D


No to żeś przesadził, jeżeli vectra daje router z wyjściem rj45 to router musi mieć wejście także rj45. Routery dsl mają wejście rj11 (wtyk telefoniczny).

Badgerman

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 23, 2010, 19:27:45 »
rj11 to modemoroutery ADSL (neostrada, netia, inni operatorzy działający na linii telefonicznej)
rj45 to routery DSL

ok - przejęzyczenie - nie MODEM, tylko ROUTER

BTW - modem to nie tylko modem telefoniczny - to co przerabia sygnał kablówki na internet mówiąc potocznie, to też modem

i jeszcze na potwierdzenie tego że DSL nie oznacza tylko modemo-routerów z wejściem RJ11 na przykładzie routera TP-LINK TL-R402M.

Widok z tyłu - jest RJ45


 

i opakowanie:



Wracając do tematu - tak będzie wyglądało podłączenie przy Vectrze


Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 23, 2010, 22:25:18 »
Technologia DSL nierozerwalnie kojarzy się z transmisją przez łącza telefoniczne. To że producent napisał na pudełku routera że ten nadaje się do DSL to zapewne chodziło mu o to że można do niego internet z modemu DSL jaki dostajesz od operatora /* jakoś w 2001-2002 do neostrady dawali modem ADSL który miał wyjście właśnie w postaci zwykłego ethernetu - dopiero później weszły modemy na usb */

Dobra nie ma sensu się spierać o byle co, więcej się nie będę odzywał w tym wątku.

Badgerman

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 23, 2010, 22:50:37 »
Łolaboga....

1. DSL to nie transmisja telefoniczna... DSL to ogólne pojęcie cyfrowej linii abonenckiej ( http://pl.wikipedia.org/wiki/DSL ), bądź też jak to niektórzy mówią szerokopasmowego dostępu do internetu. Tak samo jak ADSL to nie tylko neostrada (z tym że aby odróżnić modemoroutery od routerów zwykło się klasyfikować odpowiednio jako ADSL i xDSL jeśli już mam dbać o szczegółowość wypowiedzi )
2. To nie jest że ten producent tak sobie na pudle napisze - taki jest standard i tak się takie urządzenia nazywa.
3. znaczy się jeśli masz na myśli serię Sagem 1200 to były to kompletne modemoroutery o jakich pisałem w poprzednim poście... tyle że nie miały zintegrowanego switcha jak większość obecnych urządzeń (dlatego miały WiFi + 1 wyjście RJ45) .

A tak na serio - nie czepiłbym się jakbyś się nie doczepił do mojego podpisu - robię w tej branży ok 10 lat i wiem co piszę - może czasem skrócę myśl, ale nie znaczy to że nie wiem o czym piszę... Kompletna solucja do tematu -> rysunek 3 poprzedniego mojego posta. Należy pamiętać o sklonowaniu MAC. Teraz jest kwita -> w razie czego z chęcią domówię detale na PW.

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 24, 2010, 17:11:27 »

Tak wygląda moja vectra w ten weekend. Dramat! Teoretycznie łącze mam do 2 mega w w nocy do 8 a praktycznie jak widać. I to nie pierwszy raz się tak dzieje. Dobrze że umowę mam do wakacji. Na pewno zrezygnuje z tego muła bo już mi ręce opadają. Dość!!!