Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???  (Przeczytany 34337 razy)

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 06, 2011, 16:54:48 »
Tu akurat mógłby sprawić mu przyjemność (...).
Mój znajomy zajmuje się Video-filmowaniem chciałam kiedyś, aby filmował mi osobiście komunię mojej córki, okazało się, że nie ma takiej szansy, gdyż operator kamery jest jeden, dla całej grupy, zawsze ten sam ze Szczecina, inni nie mają prawa swobodnego poruszania się przed ołtarzem, rodzice z kamerkami i aparatami także są odganiani przez księdza, gdyż tylko ten kamerzysta ze Szczecina zgodził się odpalać księdzu haracz za monopol.
Rodzice chcą, czy nie film z komunii swojego dziecka mają nagrany jak spęd setek dzieciaków i szukają przed telewizorem swojej pociechy widocznej zaledwie przez chwilę.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 06, 2011, 17:08:42 »
Cytat: "furrlady"
Uzupełniając mój wpis, bo padło takie pytanie?? ;D
Jak dałam córce na imię....Amelia. Nie żadne wymyślne, "zagraniczne", udziwnione...a i tak ten proboszczyna uznał je za pogańskie....
Dobrze, że męża nie było na chrzcie (jest niewierzący), bo by chyba zaciukał tego księdza gromnicą :rotfl:


Bardzo ładne imię, poważnie.

Moja luba chce kiedyś córce dac Nadia. Nie byłem przekonany na początku, ale spodobało mi się z czasem. ;p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 06, 2011, 18:15:52 »
A czy ktoś wie, kiedy nasz proboszcz ze starego kościoła odchodzi na zasłużoną emeryturę?
Może nie będę w temacie o ślubach ale jak pomyślę sobie, jaka jest różnica pomiędzy mszą dla dzieci komunijnych na osiedlu a mszą na Starych Policach, to też wybieram kościół na osiedlu. Proboszcz potrafi czytać wypominki dzieciom i grzmieć z ambony o kopertach a właściwie ich braku a cała msza jest taka poważna. Potrafił nawet zasugerować jednej z mam, żeby wyszła z kościoła z płaczącym dzieckiem... bo to przeszkadza. Ostatnio coś się troszkę zmieniło, dzieciaki śpiewają ale to jednak jeszcze średniowiecze...
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 06, 2011, 18:50:28 »
Agnes_1976, podobno w przyszłym roku, ale wiadomo jak to jest z "podobno".
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 06, 2011, 19:50:02 »
Latem był przypadek że proboszcz ze starego kościoła nie był w stanie udzielić ślubu,wzywano z nowego kościoła pomoc .Młodzi czekali z rodziną i gośćmi aż przyjechał inny ksiądz i udzielił im ślubu.A wiedział o tym ślubie od roku . Nikt nie pisze o tym co jest tajemnicą poliszynela . :lol2:

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 06, 2011, 23:14:54 »
Cytat: "Angelika"
chciałam kiedyś, aby filmował mi osobiście komunię mojej córki, okazało się, że nie ma takiej szansy, gdyż operator kamery jest jeden, dla całej grupy

Tak jest od dawna i nie tylko tutaj i nie tylko jeśli chodzi o nagrywanie komunii.  Wiadomo każdy chciałby mieć piękną pamiątkę z takiego dnia, ale co by było, gdyby każdy rodzic z dajmy na to grupy liczącej 40 dzieci chciało samemu nagrać komunie? 40 kamerzystów przy ołtarzu?  To o to chodzi, nie o pieniądze.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 06, 2011, 23:48:52 »
Cytat: "Agnes_1976"
czy ktoś wie, kiedy nasz proboszcz ze starego kościoła odchodzi na zasłużoną emeryturę?
Z powodu swoich skłonności do dobroci w kieliszku ponoć w tym roku.

Yacek

  • Gość
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 08, 2011, 16:34:14 »
Zamiast narzekać na plebana ze starego kościoła można go zbojkotowac i po kłopocie. Chociaz jakiś czas temu (dość dawno) załatwiałem u niego papiery do swojego ślubu i nie było żadnych problemów.

lola1234

  • Gość
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 03, 2013, 21:22:10 »
Ja brałam ślub w starym kościele i wszystko załatwiałam u proboszcza. Nie miałam żadnych problemów, a samo ślub był prowadzony z dużym poczuciem humoru. Nie było tak, że chciał wykorzystać, że ludzie do kościoła przyszli.

Offline tommen0

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 03, 2013, 21:31:39 »
naj,naj lepiej i naj piękniejszy kościół w Niekończycy i proboszcz super...