Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej  (Przeczytany 115485 razy)

zaski

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpnia 29, 2009, 19:22:36 »
znaczy zabrakło argumentów na obronę pogłądów. Można mieć inne zdanie i owszem ale czemu zaraz wszystkich tam mieszkających wrzucasz do jednego wora ze złodziejami?

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpnia 29, 2009, 19:37:02 »
Cytat: "zaski"
Można mieć inne zdanie i owszem ale czemu zaraz wszystkich tam mieszkających wrzucasz do jednego wora ze złodziejami?
Nikogo nie wrzucam do jednego wora .
Cytat: "Storczyk"
Jeszcze raz powtarzam jest grupa judzi którym się te mieszkania należą i nie mam o to pretensji ale cwaniactwo mnie mierzi .A głupoty to Ty wypisujesz masz klapki na oczach i pozwól ludziom mieć własne zdanie nie tylko w sprawie mieszkań .
Czytaj uważnie.Nie mam zamiaru zniżać się do Twojego poziomu amen .Jesteś emocjonalnie zaangażowany bo dostałeś mieszkanie i nie jesteś obiektywny a ja stoję z boku .A ponadto nie nazwałam nikogo złodziejem więc nie rozpędzaj się bo szkoda pary.

zaski

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpnia 29, 2009, 21:07:38 »
to raczej ty się plątasz a moje nerwy są jak najbardziej w porządku. Przeczytaj swoje wypowiedzi a sama się przekonasz

ela

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpnia 29, 2009, 21:13:25 »
Cytat: "zaski"
analogiczną kampanię do tej sprzed kilku lat, którą wtedy robiło PSG - to ta sama banda i ta sama chora socjotechnika. Krótko można ją strścić słowami Lady Pank "wokół tylko k.... i złodzieje" tylko my krzyczący jesteśmy porządni


co do socjotechniki, obecnej w ławach polickich rajców, to się akurat zgadzam. I nie mam nic przeciw zamianie rudery na mieszkanie dla ludzi, którzy 20 lat przeżyli ze szczurami i karaluchami. Storpedowany został jednak pomysł remontu kapitalnego blaszaków (o ile mi wiadomo - miały pozostać jedynie rusztowania i postawione zupełnie nowe ściany, ale nie wypowiadam się na temat szczegółów, bo ich nie znam). Pytanie, czy faktycznie pomysł remontu był tak beznadziejny, czy raczej komuś zależało na budowie lokali użytkowych, które można łatwo kupić i wyrugować z polickiego biznesu kupców z hotelu.

Poza tym zauważ, że gmina buduje też dom socjalny dla eksmitowanych, co też będzie kosztem podatników. Ale taka jest cena bycia wspólnotą: jedni dają, inni biorą. Jak w rodzinie ... różnie bywa, ale trzeba sobie nawzajem pomagać. Ważne, by robić to z rozsądkiem.

[ Dodano: 2009-08-29, 21:32 ]
Cytat: "zaski"
gówno prawda, pieprzysz jak zwykle bezpodstawnie - żadnego mieszkania nigdy nie dostałem


uuuu... nieładnie takich słów używać. nu nu!

jezat

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpnia 29, 2009, 22:10:23 »
Cytuj (zaznaczone)
Cytat: "zaski"

ustawa nakłada na gminę posiadanie puli mieszkań tzw. socjalnych (a nie baraków).

Chętnie poznam ten ustawowy obowiązek posiadania puli mieszkań socjalnych podaj tylko zródło tego prawa.Dla informacji-ustawa o samorządzie gminnym nic nie wspomina o puli

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpnia 29, 2009, 22:26:20 »
Cytat: "ela"
Pytanie, czy faktycznie pomysł remontu był tak beznadziejny, czy raczej komuś zależało na budowie lokali użytkowych, które można łatwo kupić i wyrugować z polickiego biznesu kupców z hotelu.
I oto chodziło bo teraz jak im naliczyli czynsz ok 4tys za sklep to rezygnują bo nie wszyscy są w stanie zapłacić tak wysoki  .A kupić chciał policki biznesmen  .Takie czynsze są w Szczecinie przy Bramie Portowej a w Policach jeżeli ktoś ma usługi to nie zarobi na opłaty.

[ Dodano: 2009-08-29, 22:27 ]
Czynsze podwyższyli 4-krotnie

zaski

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpnia 30, 2009, 00:27:52 »
jezat, to dla Ciebie bo już wiem że nie potrafisz szukać:

Lokale socjalne i zamienne
Z zasobu mieszkaniowego gmina wydziela część lokali, które przeznacza na najem jako lokale socjalne. Ponadto, na zasadach i w wypadkach przewidzianych w Ustawie z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, gmina zapewnia najemcom mieszkań komunalnych tzw. lokale zamienne. O tym, komu i na jakich warunkach przysługują lokale socjalne i zamienne, piszemy w poniższym tekście.

...LOKAL SOCJALNY

Terminem tym ustawa określa:


„lokal nadający się do zamieszkania ze względu na wyposażenie i stan techniczny, którego powierzchnia pokoi przypadająca na członka gospodarstwa domowego najemcy nie może być mniejsza niż 5 m2, a w wypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego – 10 m2”.


(art. 2 ust. 1 pkt 5 ww. ustawy)

Lokal socjalny może mieć obniżony standard.

Komu przysługuje prawo do lokalu socjalnego?

Zasadniczo o lokal socjalny mogą starać się osoby, które nie mają zaspokojonych potrzeb mieszkaniowych i znajdują się w niedostatku, a ich dochody nie pozwalają wynająć lokalu na zasadach ogólnych.

Szczegółowe kryteria wyboru osób uprawnionych do korzystania z zasobów mieszkaniowych gminy określa stosowna uchwała rady gminy – osobna dla każdej z gmin. Uchwałę taką można znaleźć na stronie internetowej własnego urzędu gminy lub poprosić o nią we właściwym wydziale urzędu.

W pierwszej kolejności uprawnionymi do ubiegania się o najem lokalu socjalnego są osoby, które utraciły mieszkania w wyniku zdarzeń losowych, np. klęski żywiołowej, katastrofy lub pożaru.

Lokal socjalny mogą też otrzymać osoby, które nabyły prawo do ubiegania się o najem lokalu socjalnego na podstawie orzeczenia sądowego (najczęściej orzeczenia eksmisyjnego). Gmina ma wówczas obowiązek zapewnić tym osobom lokal socjalny i zawrzeć z nimi stosowną umowę najmu.

W wyroku nakazującym opróżnienie lokalu sąd orzeka o uprawnieniu do otrzymania lokalu socjalnego lub o braku takiego uprawnienia. W niektórych przypadkach sąd jest jednak zobligowany orzec o takim uprawnieniu. Dotyczy to:


kobiety w ciąży,
małoletniego,
niepełnosprawnego lub ubezwłasnowolnionego oraz sprawującego nad taką osobą opiekę i wspólnie z nią zamieszkałego,
obłożnie chorego,
bezrobotnego,
emeryta i rencisty spełniającego kryteria do otrzymania świadczenia z pomocy społecznej.

Jeśli sąd orzeknie o uprawnieniu do otrzymania lokalu socjalnego, wówczas wstrzymany zostaje nakaz opuszczenia dotychczas zajmowanego lokalu do czasu złożenia przez gminę oferty zawarcia umowy najmu.

Powyższych przepisów nie stosuje się, jeżeli powodem wydania wyroku nakazującego opuszczenie lokalu jest znęcanie się nad rodziną.

Nie mają prawa do lokalu socjalnego osoby, które samowolnie zajmują lokal i wobec których sąd nakazał opróżnienie lokalu.

Na jakich warunkach zawiera się umowę najmu lokalu socjalnego?

Umowę tę zawiera się na czas oznaczony. Można ją jednak przedłużyć na następny okres, jeżeli sytuacja bytowa najemcy nie uległa poprawie.

Umowa najmu lokalu socjalnego może być zawarta z osobą, która nie ma tytułu prawnego do lokalu i której dochody gospodarstwa domowego nie przekraczają wysokości określonej w stosownej uchwale rady gminy.


Co stanowi dochód gospodarstwa domowego?

Za dochód uważa się wszelkie przychody po odliczeniu:

kosztów ich uzyskania oraz
składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe, a także na ubezpieczenie chorobowe.

Do dochodów nie wlicza się:

dodatków dla sierot zupełnych,
jednorazowych zapomóg z tytułu urodzenia się dziecka,
dodatku (do zasiłku rodzinnego) z tytułu urodzenia dziecka,
pomocy w zakresie dożywiania,
zasiłków pielęgnacyjnych,
zasiłków okresowych z pomocy społecznej,
jednorazowych świadczeń pieniężnych i świadczeń w naturze z pomocy społecznej,
dodatków mieszkaniowych.


Ile wynosi czynsz?

Stawka czynszu za lokal socjalny nie może przekraczać połowy stawki najniższego czynszu obowiązującego w gminnym zasobie mieszkaniowym.


Czy gmina może wypowiedzieć najem lokalu socjalnego?

Zgodnie z art. 25 ww. ustawy, gmina może to uczynić, bez zachowania terminu wypowiedzenia, jeżeli najemca uzyskał tytuł prawny do innego lokalu, z którego może korzystać.


Z jakimi trudnościami należy się liczyć?

Trzeba pamiętać o tym, że sytuacja materialna większości gmin pozostawia wiele do życzenia. Często gminy nie dysponują lokalami socjalnymi. Nie należy się więc spodziewać, że wniosek o przyznanie lokalu socjalnego zostanie natychmiast rozpatrzony, a lokal - przyznany.


LOKAL ZAMIENNY

Zgodnie z ustawą, lokal zamienny to:

„lokal znajdujący się w tej samej miejscowości, w której jest położony lokal dotychczasowy, wyposażony w co najmniej takie urządzenia techniczne, w jakie był wyposażony lokal używany dotychczas, o powierzchni pokoi takiej jak w lokalu dotychczas używanym; warunek ten uznaje się za spełniony, jeżeli na członka gospodarstwa domowego przypada 10 m2 powierzchni łącznej, a w wypadku gospodarstwa jednoosobowego – 20 m2 tej powierzchni”.


(art. 2 ust. 1 pkt 6 ww. ustawy)


.Z lokalu zamiennego korzysta się wówczas, gdy dotychczas zajmowany lokal lub budynek wymaga naprawy, a awaria lub szkoda powstała z jej przyczyny zagraża bezpieczeństwu lokatora. Jeżeli rodzaj robót tego wymaga, lokator jest obowiązany opróżnić mieszkanie i przenieść się na koszt właściciela (gminy) do lokalu zamiennego, jednak na czas nie dłuższy niż rok.

Prawo do lokalu zamiennego przysługuje też lokatorowi, który jest zmuszony opuścić lokal w związku z koniecznością rozbiórki lub remontu budynku.

Czynsz za lokal zamienny, niezależnie od jego standardu i wyposażenia technicznego, nie może być wyższy niż czynsz za lokal dotychczasowy.


PODSTAWA PRAWNA

Ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 2001 r. Nr 71, poz. 733, z późn. zm.).

Ponadto Starostwo powinno dysponować pulą "mieszkań chronionych" ale tu już sobie poszukaj

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpnia 30, 2009, 09:16:59 »
Proszę uważać na słownictwo, a także powstrzymywać się od wycieczek osobistych
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

jezat

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpnia 30, 2009, 11:58:53 »
Cytuj (zaznaczone)
Cytat: zaski
jezat, to dla Ciebie bo już wiem że nie potrafisz szukać:

A może nie mam ochoty??Strasznie się narobiłeś nad wypracowaniem o lokalach socjalnych i zamiennych ale przedmiotem sporu są mieszkania komunalne i zasady ich budowy.Ja uważam ,że obciążanie ludzi którzy płacili grubą kasę za swoje mieszkania kosztami budowy mieszkań komunalnych to czysty bolszewizm, nazywany przez niektórych życiem we wspólnocie.Żaden przepis nie zabrania gminie/jak do tej pory nawet pani Róza go nie wskazała/wprowadzenia partycypacji w kosztach budowy mieszkań komunalnych
przez przyszłych najemców.Tak samo żaden przepis nie zabrania Gminie sprzedaży mieszkań komunalnych,która to czynność prędzej czy pózniej zostanie zastosowana wobec nowych lokali na Bankowej.Dlaczego Gmina nie sprzedała mieszkań w blaszakach kiedy nowo wybudowane prędzej czy pózniej i tak sprzeda??????Sprzeda dlatego,że z utrzymywania mieszkań komunalnych Gminy w całej Polsce się wycofują pozostając przy obowiązku posiadania lokali socjalnych.I z takim rozwiązaniem ja się zgadzam.

Cytuj (zaznaczone)
Prawo do lokalu zamiennego przysługuje też lokatorowi, który jest zmuszony opuścić lokal w związku z koniecznością rozbiórki lub remontu budynku.
Czynsz za lokal zamienny, niezależnie od jego standardu i wyposażenia technicznego, nie może być wyższy niż czynsz za lokal dotychczasowy.


Ten fragment twojego wypracowania wskazuje,że jeśli nowi najemcy mieszkań przy Bankowej się uprą to będziemy musieli jeszcze do ich czynszu  dopłacać.Może się mylę ale interpretację pozostawiam fachowcom od bolszewickiego rozdawnictwa.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpnia 30, 2009, 12:13:42 »
Cytat: "jezat"
Ten fragment twojego wypracowania wskazuje,że jeśli nowi najemcy mieszkań przy Bankowej się uprą to będziemy musieli jeszcze do ich czynszu dopłacać.Może się mylę ale interpretację pozostawiam fachowcom od bolszewickiego rozdawnictwa.
Chyba zostały rozwiązane umowy  najmu stare a nowe mają wyższe stawki czynszowe .A jaka jest rzeczywistość czas pokaże

zaski

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpnia 30, 2009, 13:49:08 »
Cytat: "jezat"
A może nie mam ochoty??Strasznie się narobiłeś nad wypracowaniem o lokalach socjalnych i zamiennych ale przedmiotem sporu są mieszkania komunalne i zasady ich budowy.

chciałem zauważyć, że to ty sobie zażyczyłeś wypracowania,
Cytat: "jezat"
Chętnie poznam ten ustawowy obowiązek posiadania puli mieszkań socjalnych

i nawet nie pamiętasz o co prosisz a co dopiero mówić o szukaniu, przy którym w ogóle się nie napracujesz, 30 sek i po bulu
Znamienny jest początek twojej dziwnej wypowiedzi, czyli:
Cytat: "jezat"
A może nie mam ochoty??

to po jaką cholerę się odzywasz

Offline bobi

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpnia 30, 2009, 15:13:04 »
Nowi mieszkańcy bloku na Bankowej opłacali czynsz bez uwag przez conajmniej 11 lat-licząc od kiedy przejeła gmina hotele.Nie było fikcyjnych wymeldowań członków rodzin.
Przed montażem na własny koszt podliczników na prąd ,dopłaty za energie co dwa miesiące wynosiły około 200zł.
Czynsze wraz mediami dla 4 osobowej rodziny wynosiły w granicach 400zł.+media
Nowe stawki opłat napewno będą opłacane przez lokatorów-tam nie idą odmieńcy,tylko tacy sami jak WY.Ceniący spokój,prywatność,czystość i chcących żyć i wychowywać swe dzieci w przyzwoitych warunkach.
bobi

Offline pycek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpnia 30, 2009, 16:48:24 »
Cytat: "bobi"
Przed montażem na własny koszt podliczników na prąd ,dopłaty za energie co dwa miesiące wynosiły około 200zł.
Czynsze wraz mediami dla 4 osobowej rodziny wynosiły w granicach 400zł.+media

A  tak dokładniej  2 zł/brutto za metr,  kiedyś znajomi opowiadali że płacą ok. 1000zł samego czynszu tylko jak się zaczem się wypytywać to w tym czynszu była woda, prąd, kablówka , Internet i jeszcze pewnie rata za samochód

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpnia 30, 2009, 17:53:51 »
Cytat: "pycek"
A tak dokładniej 2 zł/brutto za metr, kiedyś znajomi opowiadali że płacą ok. 1000zł samego czynszu tylko jak się zaczem się wypytywać to w tym czynszu była woda, prąd, kablówka , Internet i jeszcze pewnie rata za samochód
W hotelach nie ma gazu więc też gotowanie na prąd .To ja za 2 osoby światło ok 300zł, gaz 100zł .A Wy to macie w czynszu no teraz to słyszałam  że 4zł za metr .

jezat

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpnia 31, 2009, 21:15:09 »
Cytuj (zaznaczone)
Cytat: zaski


chciałem zauważyć, że to ty sobie zażyczyłeś wypracowania,
Cytat: "jezat"
Chętnie poznam ten ustawowy obowiązek posiadania puli mieszkań socjalnych

Koniec tego zdania brzmi-podaj tylko zródło tego prawa a nie jego treść
Cytuj (zaznaczone)
i nawet nie pamiętasz o co prosisz a co dopiero mówić o szukaniu, przy którym w ogóle się nie napracujesz, 30 sek i po bulu

Koniec zdania brzmi - podaj tylko zródło tego prawai nie będzie bólu jak go poprawnie napiszesz.
A przy okazji może wiesz jako człowiek dobrze  poinformowany,na co blaszakowcy mieli umowę najmu,na hotel,barak,lokal socjalny,zamienny czy może mieszkanie komunalne?