Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej  (Przeczytany 116046 razy)

Offline bobi

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpnia 29, 2009, 12:18:18 »
To może niech połowa mieszkańców Polic odda kase za darmowe mieszkania które zostały dane przez ZCH i wykupione po preferencyjnych cenach w czasach socjalizmu.Napewno naszego głównego  chlebodawce ominąłby  kryzys oraz widmo upadłości:)
bobi

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpnia 29, 2009, 12:48:51 »
Cytat: "bobi"
To może niech połowa mieszkańców Polic odda kase za darmowe mieszkania które zostały dane przez ZCH i wykupione po preferencyjnych cenach w czasach socjalizmu
Mylisz pojęcia służbowe mieszkanie było jednym z warunków pracy na zakładach dużo ludzi z tego powodu przyjechało z całej Polski dla mieszkania bo szybko bo łatwiej je otrzymywali ale oni swój  pot wylali na zakładach inne były realia życia ,kto by przyjechał do dziury na końcu świata.Zaznaczam że nie mam mieszkania z zakładów ani nikt z mojej rodziny.

Offline bobi

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpnia 29, 2009, 13:11:39 »
I właśnie tacy ludzie mieszkają w hotelach po 20-30 lat starzu w ZCH.
bobi

zaski

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpnia 29, 2009, 13:31:37 »
Cytat: "Storczyk"
służbowe mieszkanie było jednym z warunków pracy na zakładach dużo ludzi z tego powodu przyjechało z całej Polski dla mieszkania bo szybko bo łatwiej je otrzymywali ale oni swój pot wylali na zakładach inne były realia życia

w oczekiwaniu na takie mieszkanie byli zakwaterowywani w hotelach chemik bo tak się nazywały, a potem i zch i police jak widzimy na nich się wypięły

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpnia 29, 2009, 14:11:42 »
Cytat: "zaski"
w oczekiwaniu na takie mieszkanie byli zakwaterowywani w hotelach chemik bo tak się nazywały, a potem i zch i police jak widzimy na nich się wypięły
Komuna padła dość dawno mogli jak inni zaciągnąć kredyt lub starać się o mieszkanie  wielu tak zrobiło i dawno zapomniało o koszmarze blaszaków.Ale nie biernie czekają aż państwo da nawet sto lat.W Łodzi już wprowadzają że mieszkania komunalne tylko dla niezamożnych ludzi emerytów i.t.p .
Cytat: "bobi"
właśnie tacy ludzie mieszkają w hotelach po 20-30 lat starzu w ZCH
Wybacz ale jeżeli pracował tyle lat to dawno mógł kupić jak większość rodaków. Wiem że mieszkają tam ludzie niezamożni a jednak płacący regularnie czynsz i Ci ludzie nie mają szans na inne mieszkanie więc moim zdaniem mają prawo do tych mieszkań ale cwaniacy którzy powprowadzali się do 2 lat temu to pomyłka.

zaski

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpnia 29, 2009, 15:03:17 »
Storczyk jednak mało wiesz, kupiłaś chatkę sobie? Masz kredyt na 30 lat?
to wyobraź sobie teraz, że musisz zmienić chatę bo twój sąsiad nagle sfiksował pali sobie ogniska w domku, ma chodowlę prusaczków itd. i co zrobisz? Jego własność wyeksmitować go nie możesz. Nie stać cię na spłatę kredytu natychmiast, chaty nie sprzedaż bo nikt dzisiaj nie chce takiego sąsiada i co? siedzisz 30 lat aż spłacisz kredyt i będziesz się modlić by sąsiada szybko trafił szlag. A wszyscy wokół wtedy też będą mówić, że tylko idioci mogą mieszkać koło takiego trola i już dawno należało się wyprowadzić a nie siedzieć i nic nie robić. Miło?

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpnia 29, 2009, 15:29:52 »
Kupiłam ale co ma piernik do wiatraka  w hotelach nikt nie kupił.Ale jeżeli masz takiego sąsiada to współczuje bo z wariatem to ciężko się dogadać pozostaje sąd i eksmisja no i potrwa z 2-3lata.A wyeksmitować można każdego, wierz mi jest niebezpieczny dla otoczenia stwarza zagrożenie zdrowia i życia to na jednej sprawie się kończy jeżeli są opinie sąsiadów ,policji z interwencji.

[ Dodano: 2009-08-29, 15:31 ]
Mam podobną sprawę za sobą.

zaski

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 29, 2009, 15:40:06 »
Cytat: "Storczyk"
w hotelach nikt nie kupił

no widzisz nie czytasz postów, a potem nie wiesz co pisać i głupoty wypisujesz. Pisałem już że jakiś czas temu jedyną opcją na chatę w Policach było wykupienie czyichś długów i co niektórzy tak zrobili i niestety jeszcze nie pospłacali kredytów a tu im chałupę wyburzają.

tzak

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpnia 29, 2009, 16:53:37 »
Cytat: "zaski"
Pieprzyć slogany i robić ze wszystkich tam mieszkających k.... i złodziei jest bardzo łatwo, a prawda niestety często jest brutalna i inna niż byś chciał...

Nie wsadzaj mi w usta słów, które nie powiedziałem. Widzę, że masz jakiś kompleks i wszystkim, którzy są przeciwni rozdawnictwu to wciskasz. Też podobnie dostałeś, że teraz tak zaciekle bronisz i wszystkich opluwasz ?

Cytat: "zaski"

A był taki okres w życiu naszego miasta kiedy kompletnie nic nie budowano i zamiana bądź "odkupienie za długi" były jedyną możliwością pozyskania jakiekolwiek kąta dla swojej rodziny. Ale ty pewnie za młody jesteś by cokolwiek wiedzieć o tym


Zdziwiłbyś się. Tak się składa, że w okresie gdy w Policach było ciężko jak kupiłem swoje mieszkanie z kredytem na wiele lat i nie oglądałem się na innych. Dodam, że nie było to mieszkanie za długi. Fakt nie budowało się ale zawsze byli tacy co mieli i chcieli sprzedać.

Także naucz się czytać ze zrozumieniem i nie obrażaj kogoś jak nie znasz.

zaski

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpnia 29, 2009, 17:04:37 »
Cytat: "tzak"
gdy w Policach było ciężko jak kupiłem swoje mieszkanie

ciężko z czym? widać nie z mieszkaniami skoro kupiłeś.
Tamci ludzie też nie oglądali się na nikogo tylko kupowali czyjeś długi by znaleźć jakikolwiek dach nad głową i to ty czytasz bez zrozumienia, i gwoli ścisłości nic ci nie wciskam.
I jeszcze jedno skoro nikt chaty na własność nie dostaje no to nie ma mowy o rozdawnictwie. Po za tym jakoś nikt z ZGKiM nie chodził i nie wyceniał lokali z których ludzi się wyrzuca, a co niektórzy niezłą kasę tam inwestowali by stworzyć należyte warunki bytowe. A ty potrafisz tylko rozdawnictwo i rozdawnictwo, jeden taki już pieprzy w rządzie katar i katar (stocznie kupi), pewnie zapaleniem zatok(i gdańskiej) się skończy.
Nie mam żadnego kompleksu, kompleksy to mają ci co właśnie chodzą i pieprzą o rozdawnictwie do czego żadnej podstawy nie mają

tzak

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 29, 2009, 17:12:26 »
Cytat: "zaski"


eh, szkoda zdrowia na dyskusję z Tobą ...
Już ktoś kiedyś powiedział żeby nie dyskutować z "takimi ludźmi" bo zniżą do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
 
Z mojej strony EOT.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 29, 2009, 17:14:06 »
Cytat: "zaski"
no widzisz nie czytasz postów, a potem nie wiesz co pisać i głupoty wypisujesz. Pisałem już że jakiś czas temu jedyną opcją na chatę w Policach było wykupienie czyichś długów i co niektórzy tak zrobili i niestety jeszcze nie pospłacali kredytów a tu im chałupę wyburzają.
Ja idę przez życie prostą drogą a nie na skróty za długi powiadasz to też z myślą że dadzą nowe  za drmo.
Cytat: "tzak"
Nie wsadzaj mi w usta słów, które nie powiedziałem. Widzę, że masz jakiś kompleks i wszystkim, którzy są przeciwni rozdawnictwu to wciskasz. Też podobnie dostałeś, że teraz tak zaciekle bronisz i wszystkich opluwasz ?
Ja za luksusy zapłaciłam a ty???Panele,glazura to dla ciebie standard to niech Gmina emerytom wyremontuje tak mieszkania komunalne .A nawet spółdzielnia nie oddaje takich tylko biała armatura a ludzie płacą ciężkie pieniądze.Jeszcze raz powtarzam jest grupa judzi którym się te mieszkania należą i nie mam o to pretensji ale cwaniactwo mnie mierzi .A głupoty to Ty wypisujesz  masz klapki na oczach i pozwól ludziom mieć własne zdanie nie tylko w sprawie mieszkań .

[ Dodano: 2009-08-29, 17:16 ]
Cytat: "tzak"
Już ktoś kiedyś powiedział żeby nie dyskutować z "takimi ludźmi" bo zniżą do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
I tu się z Tobą zgodzę.

jezat

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 29, 2009, 17:23:10 »
Cytuj (zaznaczone)
Cytat: zaski
Cytat: "tzak"
Mi nigdy przez myśl nie przyszło aby myśleć, że mam coś dostać za darmo. Wiedziałem i wiem, że aby coś mieć trzeba na to zapracować i tego się trzymam często kosztem wielu wyrzeczeń. Takich ludzi jest wielu bo gdyby nie było to nie byłoby czego rozdawać. Dziwisz się, że są przeciwni rozdawnictwu ?

Zaski zdaje się ,że nie rozumiesz uprawianego w Gminie bolszewizmu.Tak! tzak ma rację nazywając to rozdawnictwem bo ci nowi najemcy nie partycypowali w kosztach budowy.


Cytuj (zaznaczone)
Mieszka tam wiele rodzin, które tam włożyły wiele wyrzeczeń, by doprowadzić tą ruinę do stanu używalności bo administrator nie potrafił dopilnować swojej własności.

Skoro tak to dlaczego Gmina tych mieszkań nie sprzedała?????
Cytuj (zaznaczone)
A był taki okres w życiu naszego miasta kiedy kompletnie nic nie budowano i zamiana bądź "odkupienie za długi" były jedyną możliwością pozyskania jakiekolwiek kąta dla swojej rodziny
.
Przez te blaszaki przewinęło się wiele rodzin.Zdecydowana wiekszość z nich potrafiła
rozwiązać swoje problemy mieszkaniowe tak jak wiekszosc mieszkańców Polic.Pozostałych blaszakowców łudzono przez lata obiecankami,aż wreszcie pojawiła się liberalna Platfuuuorma która po bolszewicku zdecydowała,że za pieniądze ludzi którzy musieli kupić sobie mieszkania, zrobi się prezenty pokrzywdzonym przez los blaszakowcom. Faktycznie to Platfuuorma sprawę zaniedbała bo można było jeszcze te mieszkania umeblować.

zaski

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 29, 2009, 18:57:02 »
Cytat: "Storczyk"
za długi powiadasz to też z myślą że dadzą nowe za drmo

i znowu bzdury pleciesz - nie wszyscy są tak perwersyjnie wyrachowani jak ty.
Ja gdybym w tamtym okresie żył w takiej sytuacji jak żyłem gdy starałem się o to mieszkanie tzn. trzy rodziny na trzech pokojach w tym u mnie 2 dzieci i u szwagrów jedno i nadarzyła mi się okazja odkupienia czyichś długów by mieć własny kąt pewnie też bym wtedy się zdecydował na coś takiego. Na moje szczęście było to później bo teraz pewnie wyczytywał bym po forach że jestem darmozjadem i złodziejem okradających policzan z pieniędzy. Tak w skrócie można zinterpretować wasze posty.
Cytat: "jezat"
Skoro tak to dlaczego Gmina tych mieszkań nie sprzedała?????

ustawa nakłada na gminę posiadanie puli mieszkań tzw. socjalnych (a nie baraków).

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 29, 2009, 19:16:06 »
Cytat: "zaski"
znowu bzdury pleciesz - nie wszyscy są tak perwersyjnie wyrachowani jak ty
Oj daj boże zdrowie bo na rozum za późno  uśmiałam się po pachy cz Ty rozumiesz po Polsku że ktoś ma inne zdanie .Moje jest takie a nie inne a Ty ciesz się z mieszkania takie Twoje prawo.