Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej  (Przeczytany 116050 razy)

ela

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 28, 2009, 19:29:55 »
ja tylko zwrócę uwagę, że: 1.Gmina została zmuszona do przejęcia budynków hotelowych wraz z lokatorami, czyli - wraz z ich problemem mieszkaniowym, 2. mieszkańcy hotelu wygenerowali milionowe zadłużenie, które obciąża nas wszystkich. Tyle.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 28, 2009, 19:30:46 »
Tak tylko za TBS -y trzeba zapłacić i to niemało i nie ma prawa wykupu co moim zdaniem jest chore.A jest jakiś regulamin coś tam czytałam za 50% wartości potem obiło mi się o uszy że może 20%.Jak na razie cisza ale jeszcze kluczy nie dostali dopiero w połowie września jak się uda kolejny odbiór .W poniedziałek jest kolejny odbiór ale blok jest zawilgocony próby zamalowania nić nie dają bo to stale wychodzi.

tzak

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 28, 2009, 20:02:28 »
Cytat: "zaski"
Dlatego uważam, że jakość wykonania powinna być jak najwyższa, by za 5 lat nie wydawać majątku na remonty tych bloków.

Oczywiście, a ja jeszcze uważam, że do każdego takiego mieszkania powinni dawać za darmo plazmę i nowy samochód aby nowi mieszkańcy nie musieli wydawać na nie w najbliższym czasie. :)

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 28, 2009, 20:30:16 »
Cytat: "tzak"
Oczywiście, a ja jeszcze uważam, że do każdego takiego mieszkania powinni dawać za darmo plazmę i nowy samochód aby nowi mieszkańcy nie musieli wydawać na nie w najbliższym czasie.  
A na czynsz niech dadzą parę groszy bo i tak połowa nie będzie płacić .Za 2 lata stan tych bloków będzie opłakany bo śmieci się wyrzuca przez okno lub na klatkę w ściany .Nie wszyscy mieszkańcy są tacy ale wystarczy część .U nas latami nie wykonuje się eksmisji bo nie ma gdzie a długi rosną do niebotycznych sum a mieszkania do ruiny.

ela

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 28, 2009, 20:41:19 »
za czynsz w tych blokach płacić będzie prawdopodobnie także tzw podatnik, bo zapewne będą dodatki mieszkaniowe ... no ale skoro był nacisk na budowę nowych domów...

zaski

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 28, 2009, 20:48:23 »
widzę że jednak wszyscy z zasady przyjęliście, że w hotelach mieszkają, tylko i wyłącznie lumpy, pijacy, złodzieje, k******o i menele. Że niby normalne rodziny tam nie mieszkają?
Sprawy opłat powinny zostać uregulowane jasno w regulaminie, jeżeli pojawiają się zaległości to najpierw powinno się ich zoobligować do jak najszybszego uregulowania zaległości np. umową terminową a jak to nie zdaje efektu po pół roku zamiana z kimś oczekującym z listy i tyle. Jakoś są miasta w Polsce a i w naszym województwie, które doskonale sobie radzą z tym problemem. Zresztą daleko nie trzeba szukać pierwsze lepsze TBSy nawet te w Szczecinie.
Cytat: "ela"
ja tylko zwrócę uwagę, że: 1.Gmina została zmuszona do przejęcia budynków hotelowych wraz z lokatorami, czyli - wraz z ich problemem mieszkaniowym

kto ją zmuszał? nie musiała brać, a jak przejmowali obiecali rychłe rozwiązanie problemu i co zrobili - nic. Do momentu podjęcia decyzji o budowie bloku nic w sprawie hoteli nie robiono.
Cytat: "ela"
2. mieszkańcy hotelu wygenerowali milionowe zadłużenie, które obciąża nas wszystkich. Tyle.

zdecydowane przegięcie i zbyt łatwe uproszczenie poproszę o fakty a nie opinie

ela

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 28, 2009, 20:53:35 »
Cytat: "zaski"

Cytat: "ela"
ja tylko zwrócę uwagę, że: 1.Gmina została zmuszona do przejęcia budynków hotelowych wraz z lokatorami, czyli - wraz z ich problemem mieszkaniowym

kto ją zmuszał? nie musiała brać, a jak przejmowali obiecali rychłe rozwiązanie problemu i co zrobili - nic. Do momentu podjęcia decyzji o budowie bloku nic w sprawie hoteli nie robiono.
Cytat: "ela"
2. mieszkańcy hotelu wygenerowali milionowe zadłużenie, które obciąża nas wszystkich. Tyle.

zdecydowane przegięcie i zbyt łatwe uproszczenie poproszę o fakty a nie opinie


wystarczy zapytać w SM Chemik - sprawa oparła się o sąd, który zdecydował o przekazaniu hoteli gminie. dawne dzieje, nie jestem stroną więc dokumentów nie mam, ale można poszukać w doniesieniach prasowych czy w innych źródłach

Milion zł zadłużenia - to informacja wielokrotnie powtarzana przez władze Polic. Też odwołuję się do doniesień medialnych, bo w papiery nie mam wglądu. Oczywiście - można zakwestionować informacje prasowe i elektroniczne.

zaski

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 28, 2009, 21:03:42 »
Cytat: "ela"
Milion zł zadłużenia - to informacja wielokrotnie powtarzana przez władze Polic. Też odwołuję się do doniesień medialnych, bo w papiery nie mam wglądu. Oczywiście - można zakwestionować informacje prasowe i elektroniczne.

myślę, że na bank te dane są zawyżone, a po za tym ZGKiM czy jak to tam się nazywa połową kosztów zadłużenia może winić sam siebie a my jako mieszkańcy gminy ich. W końcu to oni odpowiadali za stan budynków. W których nic nie robiono - "bo i tak w przyszłym roku coś z tymi hotelami zrobią" i tak co roku.
A zdolności do marnowania kasy mają cały czas, chociażby bezsensu działająca sygnalizacja uliczna na Wyszyńskiego - po co? by wydać bez sensu pieniądze na prąd.

ela

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 28, 2009, 21:13:36 »
Cytat: "zaski"
Cytat: "ela"
Milion zł zadłużenia - to informacja wielokrotnie powtarzana przez władze Polic. Też odwołuję się do doniesień medialnych, bo w papiery nie mam wglądu. Oczywiście - można zakwestionować informacje prasowe i elektroniczne.

myślę, że na bank te dane są zawyżone, a poi za tym ZGKiM czy jak to tam się nazywa połową kosztów zadłużenia może winić sam siebie a my jako mieszkańcy gminy ich. W końcu to oni odpowiadali za stan budynków. W których nic nie robiono - "bo i tak w przyszłym roku coś z tymi hotelami zrobią" i tak co roku.
A zdolności do marnowania kasy mają cały czas, chociażby bezsensu działająca sygnalizacja uliczna na Wyszyńskiego - po co? by wydać bez sensu pieniądze na prąd.


to znaczy że niby jak ZGKiM robił te długi? miał płacić za energię za mieszkańców hotelu? a może powinien wywalać dłużników na bruk, wbrew prawu i zwykłej przyzwoitości? przecież stan budynków nie ma wpływu na regulowanie rachunków przez lokatorów. Zdaję sobie sprawę, że wiele rodzin miało i ma problemy finansowe, ale mają je nie tylko mieszkańcy b. hotelu Chemik.

co do sygnalizacji na Wyszyńskiego - to masz rację, że teraz bez sensu jest włączona, ale może jest jakiś powód. dobrze byłoby sprawdzić. I także to, czy sygnalizacja należy do gminy, czy do jakichś służb drogowych.

[ Dodano: 2009-08-28, 21:15 ]
a , i co do tych długów - to mechanizm chyba jest taki, że gmina jest obciążana kosztami za prąd, które lokatorzy powinni zwrócić, ale nie zwracają. Nie znam szczegółów, ale to chyba jakoś tak jest.

zaski

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 28, 2009, 21:27:03 »
no tak tylko jak nie ociepla się budynków klatki niszczelne itd. krótko mówiąc media spierniczają wszędzie gdzie się tylko da zanim dotrą do lokalu a potem każe się płacić ludziom za coś czego nie otrzymali no sory.
Nie twierdzę że nie ma tam ludzi bez winy ale też nie można ich wszystkich wrzucić do jednego wora. Po za tym można założyć dłużnikom sprawę i kazać odpracować zadłużenie, a praca na pewno się znajdzie.
Możliwości jest wiele odzyskania pieniędzy tylko trzeba chcieć.

ela

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 28, 2009, 22:13:55 »
Cytat: "zaski"
no tak tylko jak nie ociepla się budynków klatki niszczelne itd. krótko mówiąc media spierniczają wszędzie gdzie się tylko da zanim dotrą do lokalu a potem każe się płacić ludziom za coś czego nie otrzymali no sory.
Nie twierdzę że nie ma tam ludzi bez winy ale też nie można ich wszystkich wrzucić do jednego wora. Po za tym można założyć dłużnikom sprawę i kazać odpracować zadłużenie, a praca na pewno się znajdzie.
Możliwości jest wiele odzyskania pieniędzy tylko trzeba chcieć.


gdybyś miał do wyboru: wydać kasę na kanalizację gminy albo na budowę domu dla rodzin z hotelu - co byś zrobił? zwłaszcza, gdy możesz dostać dotację z UE na kanalizację, a na budownictwo mieszkaniowe - nie. Przez lata nie inwestowano w blaszaki, bo były inne priorytety. a ludzie w hotelu - sorry za brutalność - mieli i mają dach nad głową. Niektórzy wzięli kredyty i się wyprowadzili. Ci, którzy zostali, jakoś się urządzili i choć warunki są jakie są (wszyscy wiemy) to zapewne znajdziesz w gminie ludzi mieszkających w dużo gorszych. A niepłacenia należności nic nie tłumaczy. Są dodatki mieszkaniowe, tylko trzeba pójść do administracji i porozmawiać. Zresztą - najważniejsze, że w końcu będą te mieszkania i ludzie znajdą się wreszcie w godnych warunkach.

zaski

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 28, 2009, 22:27:11 »
Cytat: "ela"
A niepłacenia należności nic nie tłumaczy.

wpełni się z tym zgadzam, ale w porę podjęta interwencja daje realne szanse na zmianę sytuacji, ale do tego na ogół potrzeba dobrej woli zarządcy.
Cytat: ela
gdybyś miał do wyboru: wydać kasę na kanalizację gminy albo na budowę domu dla rodzin z hotelu - co byś zrobił? zwłaszcza, gdy możesz dostać dotację z UE na kanalizację, a na budownictwo mieszkaniowe - nie. [/quotte]
budynki gmina przejęła zanim zaczęto myśleć o dotacjach, zgadzam się też z kwestią ciężkich wyborów, dlatego do dzisiaj nie ma mostu na drugą stronę odry bo jak nie trasa zamkowa to tunel w świnoujściu itd. Co nie zmienia faktu że zmarnowano wiele lat by zakończyć problem blaszków. A teraz gdy reralne stają się szanse zakończenia to jak zwykle nowobogaccy próbują to storpedować. Boję się, że skończy się to wstrzymaniem realizacji projektu i hotele będą nas straszyć jeszcze kolejne 15 lat, nie pilnowane i  nie dozorowane przez nikogo, gdzie sami mieszkańcy hoteli boją się wracać do domu, bo chołotka z osiedla ma gdzie się wyżywać i sobie poużywać w opustoszałych lokalach.

tzak

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 29, 2009, 09:36:05 »
Cytat: "zaski"
.... jak zwykle nowobogaccy próbują to storpedować.


Tu się mylisz. Nie nowobogaccy jak to nazywasz tylko ludzie, którym się chce pracować bo wiedzą, że mają rodziny na utrzymaniu, którzy wiedzą, że nikt im nie da, którzy mimo, że pracują to zarabiają coraz mnie w skutek coraz większych obciążeń podatkowych w imię sprawiedliwości społecznej, którzy ..... (tu dopisz co chcesz).

Mi nigdy przez myśl nie przyszło aby myśleć, że mam coś dostać za darmo. Wiedziałem i wiem, że aby coś mieć trzeba na to zapracować i tego się trzymam często kosztem wielu wyrzeczeń. Takich ludzi jest wielu bo gdyby nie było to nie byłoby czego rozdawać. Dziwisz się, że są przeciwni rozdawnictwu ?

zaski

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 29, 2009, 11:55:48 »
Cytat: "tzak"
Mi nigdy przez myśl nie przyszło aby myśleć, że mam coś dostać za darmo. Wiedziałem i wiem, że aby coś mieć trzeba na to zapracować i tego się trzymam często kosztem wielu wyrzeczeń. Takich ludzi jest wielu bo gdyby nie było to nie byłoby czego rozdawać. Dziwisz się, że są przeciwni rozdawnictwu ?

Tam też mieszka wiele takich rodzin i nie chodzi o żadne rozdawnictwo, bo z tego co wiem mieszkań tych wykupić nie można więc o jakie rozdawnictwo ci chodzi. Pieprzyć slogany i robić ze wszystkich tam mieszkających k.... i złodziei jest bardzo łatwo, a prawda niestety często jest brutalna i inna niż byś chciał, żeby była.
Mieszka tam wiele rodzin, które tam włożyły wiele wyrzeczeń, by doprowadzić tą ruinę do stanu używalności bo administrator nie potrafił dopilnować swojej własności. A był taki okres w życiu naszego miasta kiedy kompletnie nic nie budowano i zamiana bądź "odkupienie za długi" były jedyną możliwością pozyskania jakiekolwiek kąta dla swojej rodziny. Ale ty pewnie za młody jesteś by cokolwiek wiedzieć o tym, ale za to na tyle mądry by powtarzać chore i bezpodstawne stwierdzenia pieniaczy gminnych, robiących analogiczną kampanię do tej sprzed kilku lat, którą wtedy robiło PSG - to ta sama banda i ta sama chora socjotechnika. Krótko można ją strścić słowami Lady Pank "wokół tylko k.... i złodzieje" tylko my krzyczący jesteśmy porządni

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 29, 2009, 12:00:27 »
Cytat: "tzak"
Wiedziałem i wiem, że aby coś mieć trzeba na to zapracować i tego się trzymam często kosztem wielu wyrzeczeń. Takich ludzi jest wielu bo gdyby nie było to nie byłoby czego rozdawać. Dziwisz się, że są przeciwni rozdawnictwu ?
Bo za darmo to nie dba nie wylał potu aby to kupić .Z moich obserwacji nawet wśród znajomych coś co przyszło z trudem jest bardziej   doceniane i szanowane niż darowizna .