Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza  (Przeczytany 194472 razy)

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #690 dnia: Lipca 13, 2010, 02:39:16 »
Cytat: "lariksi"
Pachis? - to lowelas z ósemki, który myśli, że dobre opakowanie i odwalone studia coś mu dadzą. Dla niego najważniejsza jest kasa i lans - a przy okazji jak w PO coś porobi, to traktuje to tylko jak trampolinę. Szpanik i zimny łokieć przede wszystkim - tylko jak zawsze - w dobrym stylu:) by wrażenie pozytywne jak największe zrobić......
choć jestem za PO, to jestem za dopuszczaniem do władzy ludzi dojrzałych i rozsądnych, Pachis gwarantuje infantylność, pogoń za władzą i lanssssss do kwadratu.... no tak jest - każdy kto go zna jako znajomego z osiedla wie dobrze jakie ma on podwaliny swojego "sukcesu" i taka jest prawda.


Nie przypuszczałem że wykrztałcenie i aparycja to cechy negatywne w gminie Police. Idąc Twoim tokiem rozumowania, próbowałem znaleść odpowiedniego kandydata na Burmistrza.
Jest chyba sołtys w Radzie Miasta. Jak trzymać się przeszłości, to do końca :)
Pozdrawiam
P.S zastanawia mnie także fakt, jak długo osobnicy bez argumentów będą podpierać się personaliami w dyskusji?

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #691 dnia: Lipca 13, 2010, 09:13:07 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
próbowałem znaleść odpowiedniego kandydata na Burmistrza.
Jest chyba sołtys w Radzie Miasta


Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, są jeszcze Kowalewski, Sobczyk, Jaźwińska.  
Według mnie jednak żaden z obecnych radnych nie będzie burmistrzem, ani nawet v-ce. Przynajmniej w nadchodzącej kadencji.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

lariksi

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #692 dnia: Lipca 13, 2010, 09:21:49 »
Ja stwierdziłem tylko, że wykształcenie i aparycja w wykonaniu pana P. są rzeczami na pokaz, dla publiki, by piąć się wyżej i zdobyć swoje prywatne cele. Człowiek skromy w takiej sytuacji zrobiłby na mnie zupełnie inne wrażenie. Pan P. nie jest skromny a każdy kto go zna od strony koleżeństwa to wie, że jest to szpanik, lansik, dobra kasa, prywatne cele, dobra zabawa. Ja bym mu dał stanowisko właściciela kantoru walut.... Inteligentny jest, więc wie, że dzięki PO może się wylansować, ale pustość i prawdziwe intencje go przekreślają........

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #693 dnia: Lipca 13, 2010, 11:06:10 »
Cytat: "babadraba"
Bednarek jak najbardziej, to sprawny menager.

Chociaż system konroli w podległych mu placówkach, na które idą pieniądze z powiatu  nieco szwankuje. Przykład: kreatywna księgowa z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego i jej ponad milion na koncie.
millena

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #694 dnia: Lipca 15, 2010, 11:04:10 »
Cytat: "millena"
Chociaż system konroli w podległych mu placówkach, na które idą pieniądze z powiatu nieco szwankuje. Przykład: kreatywna księgowa z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego i jej ponad milion na koncie.


Sądzę, że ten proceder trwał dłużej niż czas pełnienia funkcji v-ce starosty przez ww. Raczej poszedłbym w tym kierunku, że w czasie kiedy sprawował funkcję sprawa ujrzała światło dzienne. (Przyznaję jednak, że nie znam genezy problemu i nie wiem ile lat to wszystko trwało).
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #695 dnia: Lipca 15, 2010, 13:30:43 »
Wg pierwszych doniesień policyjnych - około ośmiu lat. Poza tym nadzór nad finansami tego rodzaju jednostek sprawuje bezpośrednio starosta, a nie jego zastępca. Mimo że ten ostatni kontroluje działalność placówki pod względem działań statutowych. Taki układ kompetencji całkowicie zwalnia od jakiejkolwiek odpowiedzialności A. Bednarka, ale również nie jest obciążeniem dwóch starostów: H. Ćwiacza i L. Guździoła. Przy odpowiednio kreatywnej księgowości proceder mógł być nie do wykrycia przez długie lata. Inna rzecz, że niejako samoistnie nasuwa się pytanie czy księgowa mogła realizować przekręty sama, czy też musiała mieć pomoc osób "trzecich"? Jakieś kwity musiały maskować wieloletnie defraudacje. Jakie? I przez kogo sygnowane? To zapewne ustali prowadzone postępowanie. Na obecnym poziomie oficjalnych doniesień (a jest to poziom "zerowy"), można tylko snuć domniemania z natury rzeczy mogące być oszczerczym pomówieniem.

Poniżej informacja Radia Szczecin o zdarzeniu:

"Ponad milion złotych wyprowadziła z konta pracodawcy 51-letnia mieszkanka Polic. Kobieta pracowała w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Policach.

Jak informuje Przemysław Kimon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, sygnały o nieprawidłowościach w ośrodku policcy policjanci otrzymywali od dłuższego czasu. - Podejrzenia się potwierdziły. Kobieta przez ostatnie 8 lat wyprowadziła z dwóch kont ośrodka ponad milion złotych - mówi rzecznik zachodniopomorskiej policji.

Księgowa przelewała pieniądze na własne konto. Kobieta usłyszała prawie 300 zarzutów oszustwa i fałszowania dokumentów. Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Księgowej-złodziejce grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Wyświetlono 1885 razy, ostatnia aktualizacja: Aneta ŁUCZKOWSKA - 2010-01-27 22:58:182010-01-27, 10:34: Aneta Łuczkowska"

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #696 dnia: Lipca 15, 2010, 19:14:36 »
Cytat: "yak"
Inna rzecz, że niejako samoistnie nasuwa się pytanie czy księgowa mogła realizować przekręty sama, czy też musiała mieć pomoc osób "trzecich"? Jakieś kwity musiały maskować wieloletnie defraudacje. Jakie? I przez kogo sygnowane? To zapewne ustali prowadzone postępowanie. Na obecnym poziomie oficjalnych doniesień (a jest to poziom "zerowy"), można tylko snuć domniemania z natury rzeczy mogące być oszczerczym pomówieniem.

Według ostatnich informacji niepłacone były składki na ZUS. Nie przez wszystkie te lata, tylko przez niektóre (nie pamiętam wykazu). ZUS przysyłał monity bodaj do 2007, odpowiadała księgowa. Potem przestał i zajął się naliczaniem odsetek. To tyle, co zapamiętałem z wyjaśnień na ostatniej sesji rady powiatu.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Mariusz1989

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #697 dnia: Lipca 15, 2010, 19:20:58 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Jest chyba sołtys w Radzie Miasta.


Pani Zofia Hlek - sołtys Przęsocina jest także radną.

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #698 dnia: Lipca 15, 2010, 19:55:59 »
Szanuję pana Diakuna ale trzeba gminie na trudne czasy burmistrza dynamicznego ,przedsiębiorczego który przyciągnie inwestycje.

[ Dodano: 2010-07-15, 20:01 ]
i inwestorów
Mariusz

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #699 dnia: Lipca 16, 2010, 00:32:26 »
Najpierw fakty: sołtysów w Radzie jest dwóch. Pani Hlek i pan Rajewski. Chyba jednak nie doczytaliście ironii w poście tego małorolnego, eksmitowanego z Hameryki, który gardzi policzanami. Przecież ten facet (dawny "szkutnik"), stale nas poklepuje po ramieniu i z nas drwi. Dla niego "sołtys" w roli burmistrza ma nas ośmieszać. I wy - czcigodni forumowicze - na to się łapiecie. Gość ma 14 ha pod Goleniowem + dziecko spłodzone w Policach, z jakichś niezrozumiałych powodów uważa się za "lepszego", więc nas poucza i wydrwiwa. To samo robił w Stanach, w żadnym środowisku polonijnym nie znalazł akceptacji (spoko, wnikliwie sprawdzałem), ciągle kogoś krytykował i pouczał. Teraz usiłuje zakotwiczyć się w Polsce, co mu się słabo udaje. Ma pretensje do wiceburmistrza Pisańskiego, że ten ostatni nie wpadł w zachwyt, kiedy wuj z Hameryki oświadczył, że ma zamiar robić w Policach "business" i oczekuje wszechstronnej pomocy od Gminy. Brakowało konkretów, a Jakub Pisański, pragmatyczny człowiek, nie miał czasu na wspieranie mrzonek. Wuj się obraził i to jest cała tajemnica żółci zakompleksionego człowieka. Nie bądźcie frajerami! Gościa należy pominąć!

Teraz uwaga do "mariusza88887".  Łapiesz się chłopie na demagogię, pewnie jesteś młody i nie do końca świadomy. Takie gadki o "przyciąganiu przez burmistrzów inwestorów" są obecne w propagandzie wyborczej od lat 20 i jeden. A zastanowiłeś się jak ma to taki lub inny burmistrz uczynić? Jedyny instrument jaki posiada to możliwość ulg podatkowych. Nic więcej. Kogo tym można przyciągnąć? Bardzo niewielu. I jaki rodzaj tak subwencjonowanych inwestycji spowodowałby boom gospodarczy w Policach? Widzisz: żaden. Na atrakcyjność Ziemi Polickiej jako przestrzeni inwestycyjnej wpływ mają wyższe struktury i siły. Jeśli wreszcie będzie obwodnica szczecińska, jeśli wreszcie będzie jakiś sposób przeprawy za Odrę (na razie są tylko kolejne setki tysięcy płacone za projekty) - OK, pewnie znajdą się inwestorzy. To jednak nie zależy od burmistrza.
A dziś? Co ma zrobić jakikolwiek burmistrz, aby przyciagnąć inwestorów? Co może w dobie gospodarki wolnorynkowej? Liczy się zysk i nic więcej. Wymień, proszę, udogodnienia, które zależą od burmistrza (prezydenta, wójta), jakie spowodowałyby, że byłbyś inwestorem. I to atrakcyjnym na polickim rynku pracy. No proszę, wymień!
Nie wymienisz, wiesz  o tym dobrze, więc daj sobie spokój z demagogią. To, czego najbardziej potrzeba Policom to "siła spokoju". Będzie spokój - będzie rozwój gospodarczy na zasadach naturalnych praw rynkowych. I tak się składa, że dziś spokój w życiu społeczno-politycznym Polic najlepiej gwarantuje kontynuacja kadencji przez burmistrza Diakuna. Wyobraź sobie nagłe dojście do władzy jakiegoś "nawiedzonego". Co będzie? Tylko jedno: walka personalna, gwałtowne wycinanie ludzi ze stanowisk i obsadzanie ich "swoimi". Dla dobra policzan? Bynajmniej, dla dobra grupy trzymającej władzę. "Lepsze" jest wrogiem "dobrego". Dobre mamy, nie dajmy się uwieść!

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #700 dnia: Lipca 16, 2010, 12:49:31 »
Cytat: "yak"
Brakowało konkretów, a Jakub Pisański, pragmatyczny człowiek, nie miał czasu na wspieranie mrzonek. Wuj się obraził i to jest cała tajemnica żółci zakompleksionego człowieka. Nie bądźcie frajerami! Gościa należy pominąć!


Myslę że niebawem zostaniesz "sprowadzony na ziemię"

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #701 dnia: Lipca 16, 2010, 19:32:59 »
A ja bym chciał tylko jednego: przestań siać zamęt i bezustannie atakować Gminę. Być może masz jakieś związki z Policami - dawne i obecne. Dawne dawno wygasły, obecne są za młode, aby ustawiać się w pozycji mentora. Nie doradzaj kto ma zostać burmistrzem, skoro nie znasz ludzi (młody L. Guździoł, dobre sobie), nie nawołuj do dymisji burmistrza Diakuna, nie wskazuj nazwisk ludzi znienawidzonych. Pisz o tym, na czym się znasz, a na polickich poplątaniach nie znasz się, co widać. Nawet nie wiesz dlaczego wyskoki Jerzego Kardziejonka są mimo wszystko inaczej odbierane niż wyskoki jego powinowatego Bartłomieja Pachisa. To jest mała społeczność wielorako powiązana. Nie próbuj rwać tych więzi i to z pozycji besserwissera. Wtedy będziemy rozmawiać.

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #702 dnia: Lipca 17, 2010, 02:54:23 »
Cytat: "yak"
Ma pretensje do wiceburmistrza Pisańskiego, że ten ostatni nie wpadł w zachwyt, kiedy wuj z Hameryki oświadczył, że ma zamiar robić w Policach "business" i oczekuje wszechstronnej pomocy od Gminy. Brakowało konkretów, a Jakub Pisański, pragmatyczny człowiek, nie miał czasu na wspieranie mrzonek.


Cytat: "yak"
Widzisz: żaden. Na atrakcyjność Ziemi Polickiej jako przestrzeni inwestycyjnej wpływ mają wyższe struktury i siły. Jeśli wreszcie będzie obwodnica szczecińska, jeśli wreszcie będzie jakiś sposób przeprawy za Odrę (na razie są tylko kolejne setki tysięcy płacone za projekty) - OK, pewnie znajdą się inwestorzy. To jednak nie zależy od burmistrza.


Pewnie że nie. Od Bogurodzicy :) Po cholerę marnować czas na "wspieranie mrzonek" potencjalnych inwestorów.

A swoją drogą, miałem przyjemnosć rozmawiać dzisiaj z p. Pisańskim. Nie mógł sobie jakoś przypomnieć sytuacji o której piszesz. Wniosek - kłamiesz. Radzę dokładnie notować swoich informatorów gdyż będziesz zmuszony udowodnić przed sądem każde swoje słowo. A p.Pisański zapewne nie będzie zadowolony z obecności w sądzie jako świadek.
Mam nadzwyczaj dużo determinacji i środków aby udowodnić Tobie kim naprawę jesteś.

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #703 dnia: Lipca 17, 2010, 03:35:22 »
Rozumiem, że siedzisz teraz pod lustrem i powtarzasz sobie: "jestem groźny! jestem groźny! jestem groźny!" Rozumiem, upał... A co wypisywałeś jako "szkutnik51" każdemu jest wiadome. Niektórzy mają to nawet spisane.

[ Dodano: 2010-07-17, 04:40 ]
Tak dawny "szkutniku51" - Januszu Zdanowiczu, ja właśnie mam to spisane. Po tym co przytoczę poniżej powinieneś się spalić ze wstydu. Oto przytoczenie:

http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?t=3571&postdays=0&postorder=asc&start=90
na stronie 4 jest taki dialog:

...................................................................................................................................
Wysłany: 2009-03-22, 19:46  

szkutnik51
Rozpisuje się

Wybacz ale zupełnie nie widzę związku z tym tematem. . Co się tyczy zakonczenia. To już w zupełności zależy od mieszkańców gminy.

Jest takie przysłowie: Jak cię widzą, tak Cię piszą.

Gdy cztery lata temu podjołem decyzje o powrocie do kraju i osiedleniu się w Trzebieży, udałem się do Urzędu Gminy na rozpoznanie. Umówiłem się z P. Pisańskim na rozmowe. Przedstawiłem mu swoje plany między innymi budowy toru modelarskiego i prosiłem o informacje jakie ewentualnie inwestycje są potrzebne w gminie. Bo na emeryturę jeszcze nie zamierzam przejść. I na tym się skończyło. Wielokrotnie dzwoniłem do Urzędu aby porozmawiać z zastępcą Burmistrza. Zrezygnowałem po trzech tygodniach. Doszedłem do wniosku że żadne inwestycje nie są potrzebne. Było to moje drugie spotkanie. Pierwszy raz spotkaliśmy sie prywatnie w marinie. Być może powinienem kontynuować ten rodzaj robienia w Polsce biznesu. Przez ten okres wielu porponowało mi różnego rodzaju interesy - w większości prawie ze nielegalne. I taki wizerunek istnieje na zachodzie o polsce.
Wracając do mojego "pięknego gadania" Jeżeli ktoś upodobał sobie brudną wodę "na mijance" to nawet złote słowa nic nie pomogą.
Pozdrawiam.

P.S.Teraz Yak'u wróć do prawa Newtona.
_________________
Dlaczego należy mówić prawdę mimo iż łatwiej jest kłamać?........bo należy mówić prawdę.

>--------------->Razem do Europy

...................................................................................................................................

Parę postów niżej jest moja odpowiedź:

yak    
Wielka Gaduła

Posty: 699
Wysłany: 2009-03-22, 20:00      
OK! Mości Szkutniku! Niemniej Twoje przeboje z panem Pisańskim to - summa summarum - Twoja sprawa. Obecnie (dziś wieczorem, dokładnie) wciąż jeszcze nie wiem czego chcesz? W altruizm niezbyt wierzę. W wspólnotę celów - bardziej. Jednak trzeba by pogadać. Czemu nie? To, że wiceburmistrz relatywnie małej gminy jakiejś inicjatywy nie podjął - to jeszcze zbyt mało, aby potępiać gminę. Nie podjął, bo... Za mnie dokończą inni, choć niekoniecznie trafnie.
Nie da się ukryć "Szkutniku", że ludzi denerwujesz. Może lepiej: prowokujesz. Patrzę i szukam celu. Możliwości jest parę. Od wspomnianego altruizmu po osobiste zamierzenia. Wprost lub pośrednio. Poczekamy, zobaczymy. Chyba, że wcześniej zechcesz cokolwiek uzgodnić. Np. na privie...

...................................................................................................................................
a jeszcze niżej odpowiedź szkutnika51

szkutnik51    
Rozpisuje się

Posty: 112
Wysłany: 2009-03-23, 23:33      
yak napisał/a:
Nie da się ukryć "Szkutniku", że ludzi denerwujesz. Może lepiej: prowokujesz. Patrzę i szukam celu.


Przynajmniej mam jakąś strategie której Tobie ciągle brakuje. Ja mam czas. A skoro nie zrozumiałeś celu pisania o patologi Polic w kontekscie moich działań, jest mi naprawdę przykro. A tak na dobrą sprawę to w koncu zdecyduj z której "strony wozu" jesteś? Bo już się pogubiłem. A sprawa z p. Pisańskim to nie tylko moja sprawa - a sprawa gminy i jej mieszkańców.
Powiem tak: jakie społeczenstwo - taki rząd. Wystarczy spojrzeć na wyniki ankiety.

Co do uzgodnień na priva to trochę za wcześnie. Proponuje link poniżej.
Pozdrawiam
_________________
Dlaczego należy mówić prawdę mimo iż łatwiej jest kłamać?........bo należy mówić prawdę.

>--------------->Razem do Europy

...................................................................................................................................

Jeśli jeszcze raz będziesz próbował mnie straszyć Panie Kłamczuchu sądem, konsekwencjami itp., a do tego pisać nieprawdę, licząc na to żeś sprytniejszy od innych - tym razem ja obiecuje Ci konsekwencje prawne. I proszę nie pisz mi, że należę do "służb" lub coś podobnego. Gdybym nie dokumentował wszystkiego, co piszę - już dawno różni oszczercy by mnie załatwili. A panu Pisańskiemu zrzut strony pokaże. Miał wyborny instynkt, że kiedyś nie chciał Ci pomóc, o ile to prawda, bo opieram się wyłącznie na Twoich słowach. Wspieranie w robieniu interesu osoby niewiarygodnej jest samobójstwem. Kłamiąc i to z wielkim tupetem (groźby) jesteś niewiarygodny. Zmień tę dewizę, którą wypisujesz w każdym poście. Te o mówieniu prawdy. Kto to pisze? Człowiek, który kłamie - przeczytaj raz jeszcze, co pisałeś o spotkaniach z wiceburmistrzem!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #704 dnia: Lipca 18, 2010, 19:12:28 »
Wycieczki osobiste zostały usunięte.

Jako, że topik rozrósł się do ogromnych rozmiarów - proszę ew. kontynuację wątku zamieścić w osobnym topiku.

Zamykam.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy