Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"  (Przeczytany 85450 razy)

młody

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #150 dnia: Maja 03, 2010, 07:04:58 »
do jakoba .

 Napisz dokładniej gdzie pisze o odwołaniu zarządu ROD "Nad Grzepnicą" bo nie mogę znależć. Powiadomień o zebraniu pocztą nie było . To jest pewne!

gulczas

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #151 dnia: Maja 03, 2010, 09:50:39 »
Nasz prezes odkłada termin zebrania i liczy , że dalej będzie urzędował. Ma w zamyśle , podskakujecie to ja wam pokażę kto tu rządzi . Jeden z jego przybocznych biega po działkach i krzyczy , że prezes będzie dalej prezesem czy to się komu podoba czy nie.
               
             Odbyło się zebranie na działkach w Dębostrowie, zebranie obsługiwał nie kto inny jak nasz prezes . W swoim wystąpieniu podkreślił jaką wagę ma Walne Zebranie "Wszystkie uchwały podjęte na walnym zebraniu sa ważne i nie może ich nikt podważyć". Zapytam to dlaczego nasze uchwały zostały uchylone z zebrania które się odbyło w 2009 r ? . To pytanie dedykuję Prezesowi Z.Okręgu panu Jarzębakowi. Chyba , że statut PZD służy do załatwiania spraw wg. potrzeb. :elephant:  :rotfl:

jakob

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #152 dnia: Maja 03, 2010, 14:22:13 »
Oto kopia zapisu ze strony OZ PZD w Szczecinie.
9.Niwelowanie konfliktów środowiskowych w ROD „Pionier” Choszczno, „Vista Bella” Gryfino, „Nad Grzepnicą” Police, „Nad Dziwną” Międzywodzie, „Nad Zalewem” Świnoujście, „Gryf”, „Zjednoczenie”, „Nowe Życie”, „Piast”, „Hutnik” Szczecin z egzekwowaniem prawa przez osoby funkcyjne w ROD, czego wynikiem było kilkanaście przypadków odwołań z członków organu zarządzającego.
10.Załatwianie spraw w ramach rozpatrywania skarg i wniosków napływających do OZ w ilości 72 sprawy.
Skoro OZ nie zamierza reagować na jawne łamanie prawa PZD, to pozostaje wam jedynie  doprowadzić do nadzwyczajnego zebrania, albo zebrać kilku, kilkunastu działkowców, napisać stosowną skargę i złożyć ją w OZ PZD Szczecin.
Nie wiem, co dzieje się na waszym ogrodzie, bo na naszym "Gryf" udało się w końcu odwołać cały zarząd i powołać komisaryczny, i wystarczyła tylko determinacja i konsekwencja.
Jest jeszcze coś, co przynajmniej mnie przeraża. Otóż PZD nawołuje do obrony ustawy o ROD przed działaniami Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, rzekomo opartymi na kłamstwach, zapominając, a może nie wiedząc, że osoba zajmująca tak wysokie i poważne stanowisko korzysta ze swojej wiedzy i swoich konstytucyjnych uprawnień.
Co, może mamy wziąć kosy i ruszyć na SN lub TK?
A może lepiej gdyby to zagrożeni działacze, którym niebawem mogą zabrać spod dupy stołki, ruszą sami i pokażą swoją odwagę?
Ustawa napisana była pod dyktando PZD, to nie ulega wątpliwości.

całka

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #153 dnia: Maja 03, 2010, 21:48:51 »
Cytat: "gulczas"
[/b]Zapytam to dlaczego nasze uchwały zostały uchylone z zebrania które się odbyło w 2009 r ? . To pytanie dedykuję Prezesowi Z.Okręgu panu Jarzębakowi. Chyba , że statut PZD służy do załatwiania spraw wg. potrzeb. :elephant:  :rotfl:


Gulczas bingo!!!!dokładnie tak jak przypuszczasz.Statut PZD służy do załatwiania spraw w zależnosci od sytuacji i potrzeb organów PZD .
Niezwołanie walnego zebrania do 30  kwietnia może stanowić podstawe do odwołania zarządu.Jestem pewna że pan Jarzębak do spółki z kolesiami coś wymyślą w tej sprawie.Tak okręcą kota ogonem i na 100%znajdą bardzo ważny powód niezwołania zebrania w statutowym terminie Wasz prezesik i nie tylko on mocno trzma się pazurami.[/b]

gulczas

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #154 dnia: Maja 04, 2010, 08:55:00 »
Całka witamy ! Jak wasze zebranie , bo unas miało być w lutym , następny termin w kwietniu , trzeci termin to 15 maj ale chodzą słuchy że koniec maja . Kiedy będzie to prezes sam nie wie.Jego poplecznicy twierdzą , że prezes i tak będzie prezesem czy to się komuś podoba czy też nie.Podobno jest nie ruszenia . Nie  mogę zrozumieć , że tak można ludzi lekceważyć i poniżać .

całka

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #155 dnia: Maja 04, 2010, 11:46:13 »
Cytat: "gulczas"
Całka witamy ! Jak wasze zebranie
FARSA!!!!!
Nasze zebranie zorganizowano 15km od ogrodu ,gdzie dwa lata temu wyłudzono od działkowców pieniądze na powiększenie świetlicy aby można było organizować zebrania :crazy: Wiekszość działkowców mieszka w pobliżu ogrodu i było to do przwidzenia że nie dojadą do wyznaczonego miejsca na zebranie.Na 296 członków było 71 w tym 7 osób ustępujacego zarządu i 6 osób z komisji statutowych.Moim zdaniem celowe to było posuniecie  jak i godzina zebrania 12i 12.30.W sobotę jeszcze dużo osób o tej porze pracuje
Cytuj (zaznaczone)
, bo unas miało być w lutym , następny termin w kwietniu , trzeci termin to 15 maj ale chodzą słuchy że koniec maja

Rozumiem ze jeszcze nie znacie terminu zebrania.A co z zebraniem ktore OZ w ubiegłym roku unieważnił?Odbylo sie drugie czy nie?
Cytuj (zaznaczone)
. Kiedy będzie to prezes sam nie wie.

A to dobre :rotfl:  :rotfl:  :rotfl: a kto ma wiedzieć, może pan Jarzebak wie ibedzie tak uprzejmy i udzieli telefonicznie informacji.

Cytuj (zaznaczone)
Jego poplecznicy twierdzą , że prezes i tak będzie prezesem czy to się komuś podoba czy też nie.Podobno jest nie ruszenia .

W PZD wielu jest prezesów samozwańców,może już są gotowe wyniki głosowania .?
U mnie trzy razy głosowano nad kandydaturą ustępującego prezesa.Dwa pierwsze liczenia  stwierdzono że były nieprawidłowe ,tylko to trzecie było dobre ,ponieważ przewagą jednego głosu załapał się do zarządu.
Ja rozważam na poważnie rezygnację z działki.Nie mam zamiaru następne cztery lata uzerać się z tym muflonem.Mam tylko nadzieję że Trybunał zakwestionuje zaskarzone art z ustawy o ROD.Jeżeli bedzie mozliwośc odłączenia sie od tej zepsutej do szpiku kości organizacji to może być tylko lepiej bo juz gorzej być nie może

Cytuj (zaznaczone)
Nie  mogę zrozumieć , że tak można ludzi lekceważyć i poniżać .

Glczas działkowcy potrzebni są do płacenia składek i opłat na inwestycje aby podnosić wartość majątku .

jakob

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #156 dnia: Maja 04, 2010, 16:48:36 »
Najprościej to jest się poddać. do tego właśnie PZD zmierza, zniechęcić wszystkich, z którymi mogliby mieć problemy.
Mnie pozbawili członkostwa, teraz karzą mi się wynieść z działki, lecz są na szczęście jeszcze inne możliwości, a jedną z nich jest zebranie 15 osób i założenie Stowarzyszenia, które po wpisaniu do KRS staje się takim samym partnerem dla właściciela, czyli samorządu terytorialnego jak PZD.
Każda gmina potrzebuje pieniędzy, a od PZD na pewno ich nie otrzyma, więc dlaczego nie mieliby zmienić zarządzającego ogrodami? Oczywiście musi to być coś, co potraktują poważnie, dlatego pomysł na stowarzyszenie.
Są już w Polsce ogrody, które od PZD się oddzieliły, np Biała Brzoza pod Warszawą, i żyją, choć PZD przebiera nogami i szczęka ze złości zębami na to wspomnienie.
Głowa do góry, więcej wiary i działania.

całka

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #157 dnia: Maja 05, 2010, 13:07:07 »
Cytat: "jakob"
Najprościej to jest się poddać. do tego właśnie PZD zmierza, zniechęcić wszystkich, z którymi mogliby mieć problemy.


Jakob przyznam szczerze że coraz mniej mam siły walczyć z wiatrakami.Mój małżonek kategorycznie odmówił chodzenia na działkę bo nerwy go takie biorą że obawiam się czy aby to nie skończy się zawałem ,a sama to ja tam nie dam rady wszystko utrzymać tak jak należy.Działka przez wiele lat służyła nam do releksu i wypoczynku ale w ostatnich latach to się radykalnie zmieniło jak zaczeliśmy się interesować prawem w PZD i żądać od organów PZD aby do niego się stosowało.Jak tu wypoczywać w takich warunkach?Po prostu nie da się. Jezeli zrezygnuję z działki bo jak na razie to się zastanawiam to i tak będę walczących z tą "szanowną" organizacją wspierać .Nie zostawię Was samych na placu boju :sunny: a w dniu kiedy PZD przestanie mieć monopol na działki na pl.Grunwaldzkim odtańczę kankana :jupi:

jakob

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #158 dnia: Maja 05, 2010, 16:43:58 »
Całka,rozumiem Cię doskonale, wiem, co znaczy zniechęcenie, lecz wiem również, że poddanie się jest ostatnią rzeczą, jaką należy czynić. przecież to jest zwątpienie, a kiedy ono się pojawia ginie cel życia.
Wszystko, co dzieje się w ogrodach jest dobrze przemyślane, ma swój cel, i tylko od nas zależy, czy PZD go osiągnie.
Całka, skoro zaczęliście interesować się prawem, to należy to kontynuować, być konsekwentnym, dochodzić swego nawet po "trupach", bo tylko wtedy coś się osiągnie.
Tak właśnie działa pan Michalak i inni, którzy również mają wiele nieprzyjemności, a którzy nie poddają się, wierząc mocno w to, co robią.
Załóżcie Stowarzyszenie, wystarczy do tego 3 lub 15 osób, stajecie się wówczas organizacją podlegającą pod ustawę, co nie jest tym samym co pojedynczy człowiek.
To tego właśnie najbardziej obawia się PZD, gdyż każde Stowarzyszenie zarejestrowane w sądzie(15 osób), ma takie same prawa, może wystąpić do właściciela terenu, którym zawsze jest samorząd terytorialny, o zmianę zarządzającego, a przecież możliwe jest, że w krótkim czasie przyłączy się do was większość, co będzie końcem PZD na waszym ogrodzie.
Czyż nie jest to to, czego pragniecie? Końca monopolu PZD i jego przedziwnego prawa?
Możliwe, że kankana zatańczy nas na pl.Grunwaldzkim o wiele więcej. Lecz to zależy także od nas.

całka

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #159 dnia: Maja 06, 2010, 09:05:42 »
Cytat: "jakob"

Całka, skoro zaczęliście interesować się prawem, to należy to kontynuować, być konsekwentnym, dochodzić swego nawet po "trupach", bo tylko wtedy coś się osiągnie.

Właśnie to robię
Cytuj (zaznaczone)
Tak właśnie działa pan Michalak.....

Ma pełne u mnie poparcie i życzę mu aby osiagnął swój cel.
Cytuj (zaznaczone)
i inni, którzy również mają wiele nieprzyjemności, a którzy nie poddają się, wierząc mocno w to, co robią.

Innych tez popieram ,ponieważ wiem że walczą w słusznej sprawie.
Cytuj (zaznaczone)
Załóżcie Stowarzyszenie, wystarczy do tego 3 lub 15 osób, stajecie się wówczas organizacją podlegającą pod ustawę, co nie jest tym samym co pojedynczy człowiek.

Raczej jest to niemożliwe.U mnie w rod wiele osob narzeka ale jak przychodzi do czynów to już nie są tak aktywni.

Cytuj (zaznaczone)
Możliwe, że kankana zatańczy nas na pl.Grunwaldzkim o wiele więcej. Lecz to zależy także od nas.

No to  wstępnie jesteśmy umówieni.Zaczynam trenować.Będzie problem ze szpagatem  :rotfl:  :rotfl:

jakob

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #160 dnia: Maja 06, 2010, 09:45:44 »
Całko, nie mów na początku, zanim czegoś nie spróbujesz, że coś jest niemożliwe. Jest to chyba największy błąd Polaków, z którym nie potrafią jakoś sobie poradzić.
Czy poznasz prawdziwy smak potrawy, nie próbując jej językiem, podniebieniem, całym zmysłem smaku?
Nie pomogą w tym najdoskonalsze opisy, po prostu, musisz spróbować i basta.
Nie wiesz, co ludziom chodzi po głowie, i nie dowiesz się tego tak długo, jak długo nie sprowokujesz ich do szczerości. Oczywiście, że często ta szczerość okazuje się nie taka jakiej się oczekiwało, lecz w takiej sytuacji masz przynajmniej osobiste doświadczenie z którego zawsze można coś dla siebie wyciągnąć.
Nie darmo mówi się, że najtrudniejszy pierwszy krok, i tak właśnie jest z organizowaniem Stowarzyszenia, gdyż dla większości jest to coś nowego, nie znanego, często obcego, a większość tego właśnie się boi.
Namawiam cię gorąco do spróbowania, choćby tylko tego, bo zawsze będziesz mogła powiedzieć, że przynajmniej spróbowałam.
Przecież ogrody działkowe mogą wyglądać zupełnie inaczej, może panować na nich dobra atmosfera, a do tego potrzeba stworzyć takie mechanizmy prawne, by żaden zarząd czy prezes nie traktował działkowców jak dojne krowy.
Stowarzyszenie, które zakładam w swoim statucie ma właśnie takie zapisy, gdyż doświadczenia z PZD do czegoś jednak się przydały.
W każdym ROD wielu narzeka, i nie można mieć do nich pretensji, w końcu są to ludzie, którzy nie nadają się do organizowania czegokolwiek, chyba że jedynie swojej działki. Zresztą wystarczy się jej przyjrzeć, by wiedzieć z kim ma się do czynienie.
Odwagi Całko i do działania. Zawsze możesz na mnie liczyć, chętnie pomogę.

młody

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #161 dnia: Maja 08, 2010, 15:21:25 »
Jest termin zebrania walnego w ROD "Nad Grzepnicą" - 29.05.2010, godz. 11. Wywieszony na tablicy porządek różni się od tego jaki ogłosiła KR PZD w biuletynie 16/2009 . W pkt. 20 - dyskusja prezes wpisał "dyskusja nad sprawozdaniem zarządu , nad sprawozdaniem K.Rewizyjnej /zawieszona 26.06.2009 odwieszona 25.03.2010r .W roku 2009 nie działała , pytanie do Przewodniczącego K. Rewizyjnej Z. Okręgu jakie ma prawo moralne ta komisja i czy ma prawo kontroli jak była zawieszona w roku 2009 , nad sprawozdaniem K. Rozjemczej. Ani słowa o dyskusji dotyczącej budowy. Ponadto jakim prawem prezes narzuca działkowcom o czym mogą dyskutować a o czym nie mogą . Znowu będą odznaczenia  :devil:  :rotfl:

jakob

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #162 dnia: Maja 08, 2010, 17:34:44 »
Młody, nie przejmuj się, gdyż to, co prezes wypisuje na tablicy jest tylko jego planem, gdyż porządek ustala walne i ono go zatwierdza. Macie teraz pole do popisu. Nie możecie dopuścić do realizacji jego planu, musicie walczyć o prawo do dyskusji po każdym punkcie obrad.
Co do Zarządu i Komisji Rewizyjnej, to najlepiej nie udzielić im absolutorium. Musicie trwać do końca na posterunku, gdyż prezes dobrze wie, że po monotonnym zebraniu szybko większość zebranie opuści, pozostaną tylko najwierniejsi, a wówczas będzie po wszystkim.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #163 dnia: Maja 08, 2010, 20:57:28 »
Wczoraj bardzo późnym wieczorem weszłam na stronę Ogrodu "Nad Grzepnicą". W ogłoszeniach - pusto. Dziś ze zdziwieniem przecieram oczy i co widzę? O G Ł O S Z E N I A- aż cztery. Oto one:
1. W dniu 10 kwietnia br. zostanie włączona woda. po prawej stronie o godzinie 1000, po lewej stronie o godzinie 1100. Prosimy przygotować przyłącza i zamknąć zawory spustowe. Wszelkie awarie i wycieki wody prosimy NATYCHMIAST zgłaszać gospodarzowi ogrodu. W przypadku wycieku wody na działce Zarząd upoważnił osobę odpowiedzialną za włączenie wody do wejścia na działkę bez obecności użytkownika i zabezpieczenia przyłącza.
 
2. Wjazd na teren ogrodu, bez prawa parkowania, będzie możliwy w okresie od 01.kwietnia.2010 do 30.11.2010 roku tylko w czwartki w godzinach 8.00 - 17.00
 
3. W okresie od 1 kwietnia 2010 do 31 maja 2010 członkowie Zarządu pełnią dyżury tylko dwa raz w miesiącu, w dniach: 18, 25 marca, 8, 22 kwietnia w godzinach 16.00 - 18.00.w biurze ul. Okulickiego 57. W tych dniach pełnią również dyżury Sekretarz i Skarbnik ROD.
 
4. Działkowcy korzystający z poboru energii elektrycznej oraz wody w 2009 roku zobowiązani są do dokonania dopłat w związku z przekroczenie zaliczek jakie wpłacili w ubiegłym roku do dnia 20.05.2010 r. O wysokości dopłat informacji należy zasięgnąć w Zarządzie.

Wszystkie antydatowane.
ad 1. Pojutrze 10 maja, a w pierwszym data 10 kwietnia i wycieki wody proszą zgłaszać natychmiast. Ile wody mogłoby wyciec przez prawie miesiąc?

ad 3. Zarząd ustalił wstecznie dyżury: od 1 kwietnia - to więcej niż miesiąc. Aby jeszcze bardziej zagmatwać, to informuje, że "członkowie Zarządu pełnią dyżury tylko dwa raz w miesiącu, w dniach: 18, 25 marca, 8, 22 kwietnia w godzinach 16.00 - 18.00.w biurze ul. Okulickiego 57. W tych dniach pełnią również dyżury Sekretarz i Skarbnik ROD".
 

Co to znaczy? Nowa strona internetowa, a dyżury wirtualne?  Ktoś spotkał członków Zarządu w biurze w podanych terminach?To kiedy pełnione będą dyżury w maju?

Mała paranoja.
Ciężka praca te dyżury. Trzeba było ograniczyć ich liczbę z czterech do dwóch miesięcznie.
A kontakty z działkowcami? Ograniczone. Im mniej wiedzą, tym lepiej dla nich.

młody

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #164 dnia: Maja 09, 2010, 10:06:34 »
Do jakoba !

                 Wejdż na stronę Stowarzyszenie Ogród Biała Brzoza jest tam odpowiedż rzecznika Praw Obywatelskich do Miczalaka. Można pisać do Rzecznika Praw Obywatelskich.