Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"  (Przeczytany 85448 razy)

Offline dayzee9

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:39:31 »
Police: Działkowcy dostali propozycję nie do odrzucenia
 
W Policach trwa konflikt działkowców z zarządem ogródków działkowych "Nad Grzepnicą". Chodzi o budowę nowego budynku administracyjno-magazynowego, który ma kosztować blisko 350 tys. zł i zostać wybudowany za pieniądze działkowców.

Działkowcy - w większości emeryci i renciści - mieliby spłacać kredyt zaciągnięty przez zarząd oraz pracować społecznie ponad 20 godzin przy budowie budynku. - Mam iść pracować z nadciśnieniem, bo jak nie, to pan prezes mi powiedział, że stracę działkę - powiedziała właścicielka jednego z ogrodów.

- Część prac będzie wykonana przez działkowców, bo świadczyć będą pracę na rzecz tego obiektu, natomiast zasadnicza rzecz zostanie zrobiona przez wykonawcę obcego, żeby koszty były jak najniższe - powiedział Eugeniusz Rabuski, prezes zarządu działek "Nad Grzepnicą".

Radca prawny działkowców Maria Górska podkreśla, że wielu z nich nie stać na kilkuset złotowe raty. - Chcemy sami zdecydować na kolejnym zebraniu, o tym, co będzie tańsze i potrzebne, wynajem, czy zabudowa - dodała Górska.


2009-06-23, 08:42: Krzysztof Zajdel
Polskie Radio Szczecin

młody

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 24, 2009, 21:10:19 »
Działkowcom trzeba uświadomić to żeby się nie bali zarządu a jak się zjednoczą to wszystko mogą osiągnąć.Nie zawsze trzeba "znajdować opony" aby przekonać działaczy żeby działali zgodnie z prawem i liczyli się z głosem ludzi.Przykład z ostatniego Walnego Zebrania z dnia 28.04.2009r.Przeciwko budowie " osławionej świetlicy" było 142 osoby, za budową 22 osoby, 6 osób się wstrzymało.Pytanie w czyim interesie jest ta budowa?Wszystkie podejmowane poczynania świadczą, że najbardziej na sfinalizowaniu tej budowy zależy Zarządowi "ROD NAD GRZEPNICĄ" w Policach oraz Okręgowemu Zarządowi PZD w Szczecinie.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 25, 2009, 13:19:14 »
Wielu zadaje sobie to pytanie. Działkowcy na Walnym Zebraniu podjęli uchwałę o zaprzestaniu budowy. Wysłali ją do Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie. I co? Okręgowy Zarząd zawiesił jej wykonanie. Zobowiązał Zarząd Ogrodu do organizacji nadzwyczajnego walnego w tej sprawie. Zlekceważono w ten sposób wolę działkowców. Uchwały Walnego w sprawie odwołania Zarządu i Komisji Rewizyjnej nie zostały przez Szczecin zatwierdzone. Nasz Zarząd ma się dobrze. Trzyma się stołków. Miał odwagę  wystąpić do Okręgu o unieważnienie Walnego Zebrania. Całe szczęście - nie udało im się. Zarząd uzurpuje sobie prawa, których nie ma. Zarząd sam sobie i dla siebie rządzi, na podobnej zasadzie jak kiedyś jeden z ministrów stwerdził, "że rząd sam się wyżywi".

aifoz

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 25, 2009, 18:38:49 »
Droga airam czyli Pani Mario pisze Pani o checi wladzy przez zarzad ROD ale z tego co wiem to Pani cale zycie jest rzadna wladzy to pani zawsze o nia walczyla  pani walczy zawsze ze wszystkimi o wszystko . tylko dlaczego zawsze podstepem a nie walka wprost . a moze troche pokory i czas zawalczyc ze soba zeby sie zmienic ? pracowala Pani w wielu instytucjach i walczyla ze wszystkimi a  moze to nie ludzie sa zli tylkoo dziala pani zgodnie z mysla" ze kaZdy sadzi podlug siebie". Czas sie zmienic i zastanowic nad swoim postepowaniem, bo maci Pani ludziom w glowach ale nikomu jeszcze pani nie pomogla .Czas na zadume czy to inni sa zli czy cos ze mna nie tak?

[ Dodano: 2009-06-25, 18:59 ]
jestem uzytkownikiem dzialki Nad Grzepnica od dziestu lat ale nie wiem nic ze p. Maria Gorska jest moim radca prawnym wrecz sobie tego nie zycze bo radca prawnym powinna byc osoba przyjazna czlowiekowi a ta pani do takich ne nalezy bo swoimi ciaglymi podejzeeniami robi ludziom wielka krzywde i nastawia jednyxch na drugich co powoduje niespokojna atmosfere wsrod dzialkowcow

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 25, 2009, 21:26:55 »
W odpowiedzi aifoz
Przykro mi, że próbujesz połączyć mnie z nazwiskiem. Jeśli masz uwagi do tego co napisał dziennikarz, to skontaktuj się z nim i proś o wyjaśnienia.

[ Dodano: 2009-06-28, 00:19 ]
Łudziliśmy się, że źle dzieje się tylko w Ogrodzie "Nad Grzepnicą". W TVN 24 Prosto z Polski przedstawiono sytuację z Częstochowy. Oto ona:
TVN 24 Prosto z Polski
"Natrętów za dupę i wyrzucam"

Czwartek, 25 czerwca 2009 r.

Jak uprzykrzyć życie działkowiczom? Można zabrać im klucze od ogródka i powymieniać zamki. Tak właśnie postąpił prezes ogródków działkowych z Częstochowy z panią Haliną. Powód? Nie chciała zatrudnić kolegi prezesa przy budowie swojej altanki.
W przypadku prezesa ogródków Błeszno prawdziwe jest powiedzenie: Punkt pierwszy. Prezes ogródków działkowych ma zawsze rację. Punkt drugi. Jeśli prezes nie ma racji, to patrz punkt pierwszy.

Mężczyzna od sześciu lat utrudnia życie Halinie Szelidze. Wszystko zaczęło się od tego, że kobieta nie chciała zatrudnić kolegi prezesa przy budowie domku na działce. - Powiedział mi wtedy, że będę tego bardzo żałowała - opowiada pani Halina. Potem mężczyzna nie chciał wpisać kobiety do rejestru działkowiczów, chociaż syn legalnie przekazał jej działkę. W końcu prezes pozbawił kobietę dostępu do jej własności. Zarzucił jej, że domek nie spełnia norm budowlanych i jest za duży, chociaż wszystkie wymiary są zgodne z uchwałą Polskiego Związku Działkowiczów.

Sprawa w końcu trafiła do sądu, gdzie tkwi do dzisiaj.

"Natrętów za dupę wyrzucam"

Prezes nie jest również skłonny do mediacji. Nie chce rozmawiać z panią Haliną. Gdy kobieta zjawiła się przy jego furtce w towarzystwie kamery TVN24, usłyszała tylko: "Won mi stąd". Kiedy kolejny raz próbowała z nim rozmawiać, ukryta kamera zarejestrowała zachowanie prezesa. - Niech Pani mi nie zawraca głowy - mówił zdenerwowany mężczyzna. Kazał wyjść pani Halinie, mówiąc, że przeszkadza mu w pracy. - Ja panu nie przeszkadzam, bo przychodzę w godzinach urzędowania - broniła się kobieta. - Czy pani chce mnie wkurzyć tak, że wyrzucę Panią siłą? Natrętów za dupę i wyrzucam - powiedział.

Spór trwa. - Pan prezes zgotował mi piekło, ale mam nadzieję, ze za to piekło odpowie - mówi pani Halina.

jk/ola

młody

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 07, 2009, 22:27:56 »
Podsłuchałem rozmowę jak starszy opowiadał dziadkowi o walnym zebraniu z 28.04.2009. Zrozumiałem że starszy trzyma z rządzącymi i tak samo zrozumiał dziadek i wtedy posypały się gromy pod adresem starszego. Gdzie masz honor, powinieneś się wstydzic ludzi i jak możesz patrzeć im w oczy nie wiedziałem że wychowalem Misia Colabora zakończył dziadek. Starszy tłumaczył że na szefa nie ma silnych i nikt go nie usunie a zebranie zostało prawnie unieważnione, jedynie budowa została wstrzymana i nie wolno zbierać opłat. Ale naczelny powiedział że i tak będzie budował a z przeciwnikami się rozprawi na swój sposób. Przy okazji poznalem nazwiska członków zarządu, niektóre są znane nawet dziadkowi, ale nie będę pisał po nazwisku / kto pisze po nazwisko ten ma po pys.../. Dziadek skomentował to tak "Są ludzie z klasą a ci co nie mają klasy to mają tylko siedem klas". I dodał że ludzie z klasą nie będą zadawać się z tymi których odwołało walne zebranie bo to jest poniżej godności.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 08, 2009, 22:46:39 »
Z godnością to tak jest, że jedni ją mają, inni niestety nie. Prezes jeszcze przed zebraniem wielokrotnie mówił, że ustąpi z funkcji. Od zebrania minęły ponad trzy miesiące i trzyma się. Mimo, że zebranie podjęło prawomocne uchwały dotyczące odwołania Zarządu i Komisji Rewizyjnej, to Zarząd Okręgu nie spełnuł woli większości zebranych i Zarządu nie odwołał. Za to polecił Zarządowi zorganizować nadzwyczajne walne zebranie w sprawie budowy budynku administracyjnego. Działkowcy na nim jeeszcze raz mają wypowiedzieć się na ten temat. Czy to nie paranoja? Jak zapadła niewygodna dla Zarządu decyzja, no to trzeba ją zmienić. Ile jeszcze razy będą robić nas "w konia?" Kto wreszcie może temu położyć kres?

oz24g

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 10, 2009, 12:45:30 »
Działanie, jakie podjął ZW POD (ROD) potwierdza tylko to, o czym mówiłem od dawna, za wszelką cenę zwiększyć wartość ogrodów, jako całości, kto na tym zarabia dośpiewajcie sobie sami szanowni użytkownicy działeczek  ;D . Pojedynczy ogród nie jest w stanie nic zrobić, potrzebne są rozwiązania systemowe, zmiany w regulaminach, bo „tak krawiec kraje, jak mu materii staje”. Godność i chęć władzy w parze nie idą, bardzo trudno pogodzić te pojęcia, kto ma władzę i zachował honor?  :colors:

młody

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 11, 2009, 21:50:37 »
Dziadek powiedział że wybudowany budynek /osławiona świetlica/ po odbiorze nie jest już własnością działkowców.Automatycznie przechodzi na własność Zarządu Okręgu w Szczecinie.Nastomiast koszty utrzymania takiego obiektu w ciągu roku wyniosą około 12000 Pln/gaz, energia,ogrzewanie,ubezpieczenie i pensja dozorcy/ i to pokrywać będą działkowcy.W razie likwidacji działek lub ich uwłaszczenia co niewątpliwie w niedługim czasie nastąpi, działkowcy otrzymają przsłowiową figę z makiem.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 11, 2009, 22:20:39 »
Dlatego należy uświadomić działkowcom, dlaczego Zarządowi Ogrodu i Zarządowi Okręgu PZD tak bardzo zależy na budowie. Budynek będzie własnością Związku, a działkowcy będą zmuszeni go utrzymywać. Zarząd Okręgu powiększy majątek Związku, a Zarząd Ogrodu dostanie za to odznaczenia i inne profity.
Na "głupich działkowców" spadnie obowiązek utrzymywania budynku. I nic więcej. Jest to rozbój w biały dzień. Ci, którzy dążą do postawienia tego obiektu, nie mają prawa spojrzeć działkowcom w oczy.

młody

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 25, 2009, 22:33:10 »
Ostatnio jak byłem na działce sąsiad opowiadał starszemu najnowsze wieści. Powiedział że Okręgowa Komisja Rewizyjna w Szczecinie odwołała Komisję Rewizyjną z ROD w Policach zgodne z uchwałą Walnego Zebrania.  O podjętej decyzji został powiadomiony Prezes Zarządu i Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej w Policach.Członków Kom. Rewizyjej w ROD "Nad Grzepnicą" jest czterech. Od tej decyzji odwołałało się trzech członków dwie panie i jeden pan, czwarty członek się nie odwołał bo nie został poinformowany przez Prezesa i  przewodniczącą o zaistniałym fakcie. Starszy powiedział do sąsiada, że Prezes i Przewodnicząca polecieli z tym czwartym członkiem w kulki a sąsiad powiedział no i co Prezes rządzi i basta. Sąsiad dodał że czwarty członek odwołał się sam bo głosował na Walnym za odwołaniem Kom. Rewizyjnej. Starszy powiedział to dlaczego Prezes nie wywiesił tej decyzji na tablicach ogłoszeń. Sąsiad powiedział że Prezes wywiesza to co uważa za stosowne i nikt jemu nie będzie mówił co ma robić i dodał że od Walnego Prezes nic nie wywiesił i co jemu mogą zrobić.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 25, 2009, 23:19:09 »
Utajnianie informacji, to chyba specjalność Pana Prezesa. Poprzednio z Zarządem, bez wiedzy uczestników Walnego Zebrania, wystąpili do Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie o uznanie Walnego z 28 kwietnia 2009 r. za nieważne. Okręgowy Zarząd opamiętał się, nie uwzględnił wniosku naszego Zarządu. Czy można tak - można, ponieważ jak dotąd odpowiedzialni nie ponieści odpowiedzialności. "Fajnie być prezesem", prawda?

gulczas

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 30, 2009, 18:19:45 »
Ja bym powiedzial tak:
Prezes i jego swita (przydupasy) nie mają poprostu sumienia i godności żeby podać sie do dymisji. Ludzie z tymi cechami dawno by to zrobili. Przytoczę tu słowa naszego byłego premiera Millera " Panie Prezesie jest pan zerem", człowiekiem któremu nie warto nawet podać ręki. Zrobiłem wielką krzywdę działkowcą przez swoje EGO.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 30, 2009, 19:11:57 »
Na to wychodzi. Godność, to cecha wyższego rzędu.Maluczcy jej nie mają. Oto przykład. W piątek, 28 sierpnia, TVKalbowa pojawiła się w Ogrodzie "Nad Grzepnicą". Najpierw przeprowadzono wywwiad z Prezesem, a następnie kręcono materiał z grupą około 50 działkowców, których niepokoi to, że nie widać efektów i wykonania uchwał Walnego Zebrania z 28 kwietnia. Działkowcy zbierali się przy wejściu na lewą część ogrodu. Prezes opuszczał Ogród. Któryś z działkowców poprosił, aby Prezes zatrzymał się, ponieważ zebrani chcieliby zadać Mu pytania przed kamerą. Prezes stwierdził, że wychodzi z Ogrodu, bo działkowcy nie umówili się z nim wcześniej. Nie ma czasu. Jednak po wielu nagabywaniach, został. Na pytania stawiane przez działkowców odpowiadał wymijająco, twierdził, że z pracy Zarządu niezadowolona jest tylko niewielka grupka działkowców. Zapomniał chyba, że na Walnym Zebraniu za nieprzyjęciem sprawozdania Zarządu (czyli za odwołaniem) głosowało 142 członków, a około 20 było za Zazarządem. Działkowcy stwierdzili, że Zarząd nie wykonuje statutowych obowiązków, między innymi nie wywieszając uchwał Walnego Zebrania, ale także uchwał Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie o zwieszeniu budowy i niezbieraniu opłat na nią. Zapytali, dlaczego Zarząd wystąpił na piśmie do Okręgowego Zarządu PZD o uznanie Walnego Zebrania za nieważne. Okręgowy Zarząd ten wniosek naszego Zarządu oddalił. A informacji dotyczących ogółu działkowców jak nie było na tablicach, tak nie ma. W przypływie złości Prezes stwierdził, że spotkanie to nagrywa (słynne kilkadziesiąt godzin nagrań Pana Prezesa). Działkowcy zapytali, czy dobrze czuje się z tym, że go nie chcą, kiedy ustąpi. No ico? Pan Prezes stwierdził "w swoim czasie".

gulczas

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 30, 2009, 19:51:38 »
Miałem na myśli - Zrobił wielką krzywdę działkowiczom