Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Grzyby  (Przeczytany 115723 razy)

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Grzyby
« dnia: Sierpnia 30, 2008, 00:43:34 »
Czy ktoś znalazł lub widział w tym roku jakiegoś podgrzybka w lesie? Mam ochotę jechać do lasu, ale nie wiem czy jest sens. W kurierze czytałam że coś się ruszyło tylko czy w tanowie lub dobieszczynie coś będzie? Jak tak piszcie gdzie najlepiej jechać. Pozdrawiam.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 30, 2008, 01:01:37 »
Wątpię, żeby ktoś zdradził swoje miejsca, gdzie zbiera grzyby hehe :D. Co do tego czy u nas się już zaczęły to też jestem tego ciekaw, bo nadchodzą już coraz częściej wieści z Polski, że już ludzie zbierają nawet rekordowe sztuki ;)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 30, 2008, 07:29:58 »
Fajne miejsca grzybiarskie są w kierunku na Myślibórz Wielki.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

misiek

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 30, 2008, 11:52:38 »
wczoraj widziałam w Tatyni jak gościu szedł z pełnym wiaderkiem i pełną reklamówka podgrzybków ok 11, czyli ma swoje miejsce zapewne.

kinia

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 30, 2008, 15:06:13 »
Są już grzybki moja sąsiadka była, uzbierała całe wiadro za CPN w stronę Myśliborza Wielkiego.

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 30, 2008, 17:34:43 »
Wczoraj widziałam grzybiarzy w Tanowie. Jeden niósł chyba dwa wiadra grzybów. Sama natomiast wieczorem pojechałam z mężem na spacer do lasu w stronę Dobieszczyna. Stanęliśmy przy grobie spory kawał przed Dobieszczynem. W ciągu pół godziny mąż znalazł 10 gąsek i podgrzybków. I to wcale nie gdzieś głęboko w lesie!

Offline Vitao

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 30, 2008, 18:23:21 »
Grzyby są :) Dzisiaj byłam i w trzy osoby w 1,5 godzinki zebralismy tylko 1,5 wiaderka.Wkleilam bym zdjecie, ale niestety nie potrafie..piekne, zero robaków, pierwsze swierze podgrzybki :) W Dobieszczynie, ale gdzie dokladnie to juz tajemnica... :P

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 30, 2008, 19:26:31 »
Super! Moja Ciocia dziś była, ale nie wiem gdzie mówiła mi że nie ma... Jutro jadę do Tanowa z pieskiem sama zobaczyć, także uwaga w Tanowie po lesie jutro biegać będzie niedźwiedź :lol2:  wchodzicie na własne ryzyko, od Bartoszewa do Tanowa las zajęty. :rotfl: Jak coś znajdę to wkleje zdjęcia żeby ładnie temat wyglądał tak kolorowo :jupi:

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 31, 2008, 11:06:37 »
byłem dzisiaj w rejonie Dobieszczyna i Myśliborza W. Powiem szczerze ze grzybów jest jeszcze bardzo mało ale te które znalazłem były bardzo ładne i zdrowe. Wielu rozczarowanych grzybiarzy wracało z prawie pustymi wiaderkami.

Offline magdaa

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 31, 2008, 23:04:27 »
ja równiez dzisiaj byłam w okolicach dobieszczyna i powiem że niejest źle ale przydało bysie  żeby troche popadało. znalazłam pare prawdziwków koźlaków, maślaków i podgrzybków ;D

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #10 dnia: Września 01, 2008, 18:49:41 »
Tak jak pisałam byłam w Tanowie zobaczyć czy są i nie znalazłam ani jednego. Jedynie zrobiłam super spacer z pieskiem! Poczekam aż będzie ich więcej, bo teraz to dopiero początek :rotfl: ! Pozdrawiam grzybiarzy!!!

Offline bozka

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
    • http://www.supersklep1.sklepy24h.pl
Grzyby
« Odpowiedź #11 dnia: Września 01, 2008, 22:11:44 »
Córa wyszła z psem na spacer do lasu i przniosła garść zajączków i jednego pogrzybka.

Brebis

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #12 dnia: Września 01, 2008, 22:21:02 »
Właśnie wróciłem ze Schwarzwaldu na południu Niemiec. Jaka tam jest masa grzybów. Wychodząc z psem rano "na siku" wracałem z połową reklamówki grzybów. Polecam region dla grzybiarzy. Naprawdę dziki rejon Europy. Po kilku latach chodzenia na grzyby u nas i wracaniu z pustym wiaderkiem w końcu "odzyskałem wiarę" w grzyby.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #13 dnia: Września 01, 2008, 22:24:15 »
Niemcy z tego co słyszałem prawie w ogóle nie zbierają grzybów. Tylko nie wiem, czy nie ma tam u nich takiego zwyczaju, czy też są jakieś konkretne uregulowania prawne...
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

głos rozsądku

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #14 dnia: Września 01, 2008, 22:47:05 »
Cytat: "Kuba"
Niemcy z tego co słyszałem prawie w ogóle nie zbierają grzybów. Tylko nie wiem, czy nie ma tam u nich takiego zwyczaju, czy też są jakieś konkretne uregulowania prawne...

Istnieją konkretne uregulowania prawne. Można zebrać nie więcej niż kilogram grzybów dziennie, w przeciwnym razie albo zabierają grzyby albo wlepiają mandat.