Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Grzyby  (Przeczytany 117103 razy)

Brebis

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #15 dnia: Września 01, 2008, 23:11:02 »
Może w jakimś konkretnym landzie lub kreisie, bo nie słyszałem o takim prawie federalnym, a ładnych parę lat tam mieszkałem. Z tego co wiem to z zasady można zbierać jak u nas, ale Niemcy się nie znają na grzybach. Nieraz zaczepiali nas jakie grzyby mamy itp.

No i znalazłem na niemieckich forach, że faktycznie w dużej części Niemiec można zbierać tylko 1kg/na osobę/na dzień, ale różne landy mogą sobie to regulować. Niemcy w przeciwieństwie do Polski są państwem federacyjnym, gdzie każdy land ustanawia swoje prawa (Polska jest państwem unitarnym) i prawa w poszczególnych landach się różnią. Rząd w Berlinie zarządza tylko skarbem państwa i wojkowością, tak więc wracając do spraw przyziemnych należy sprawdzić prawo konkretnego Bundeslandu, żeby wiedzieć ile można zebrać. Tak przy okazji: Tam gdzie wolno tylko kilogram, kara za każdy dodatkowy kilogram wynosi 100 euro.

misiek

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #16 dnia: Września 02, 2008, 10:20:14 »
Cytat: "głos rozsądku"
Istnieją konkretne uregulowania prawne. Można zebrać nie więcej niż kilogram grzybów dziennie, w przeciwnym razie albo zabierają grzyby albo wlepiają mandat.



ja też słyszałam o tym prawie w Niemczech.. nie wiem ile tam dokładnie mogą zebrać grzybów.. ale jest taki przepis, że nie można "wynieś" z lasu konretną (liczbę?) wagę grzybów...

ogólnie też się zastanawiałam żeby pojechać na grzybki na nasza zachodnią granicę  :jupi:

wafel 345

  • Gość
Tylko nie zabłądźcie w tej naszej tajdze
« Odpowiedź #17 dnia: Września 05, 2008, 23:13:47 »
Trzebież-Znaleźli zaginionego grzybiarza


Wczoraj wieczorem straż graniczna w Lubieszynie została poinformowana o zaginięciu mężczyzny - mieszkańca Trzebieży, który nie powrócił do domu z grzybobrania. Zaniepokojona rodzina przekazała, że mężczyzna jest chory na serce i ma kłopoty z oddychaniem. Wybrał się na grzyby w rejon Myśliborza Wielkiego.

Do poszukiwań przystąpili funkcjonariusze straży granicznej w Lubieszynie z psem służbowym, wyposażeni w pojazd z kamerą termowizyjną, sprzęt noktowizyjny. Wsparcia w poszukiwaniach udzielili także policjanci z Polic, strażacy z Brzózek i Trzebieży i ludność miejscowa.

Po godzinie poszukiwań ok. 21.00 mężczyzna został odnaleziony w okolicy Myśliborza Wielkiego. Mężczyzna w zdrowiu powrócił do domu i rodziny.

Źródło:GŁOS SZCZECIŃSKI

Ślicznotka

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #18 dnia: Września 16, 2008, 17:56:21 »
Widzałam grzyby w okolicach Skwierzyny.

Offline magdaa

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #19 dnia: Września 16, 2008, 18:14:11 »
wysypu grzybów w tym roku raczej  już nie bedzie, podobno już były pierwsze przymrozki w nocy :)

Ślicznotka

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #20 dnia: Września 16, 2008, 18:19:49 »
A opieńki, to co??? Nie grzyb? A zbiera się je po przymrozkach.

Offline radix

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #21 dnia: Września 20, 2008, 12:07:35 »
Grzybki są, wiem bo byłem.

Offline kasia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #22 dnia: Września 20, 2008, 12:37:19 »
ja tez bylam w ostatnie 2 niedziele i po 2 waderka przywiozlam  ;D

Brebis

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #23 dnia: Września 20, 2008, 13:45:02 »
A ja właśnie wróciłem z grzybobrania. Byłem w okolicy Trzebieży 1,5 godziny i uzbierałem jedno całe wiaderko. Ale nie powiem gdzie, bo za tydzień też tam jadę  :devil:

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #24 dnia: Września 20, 2008, 15:46:47 »
Dzisiaj - okolice Brzózek - 1,5 wiadra, cały duży kosz + małe wiaderko. Czas grzybobrania: 3 godzinki z kawałkiem.

PS
Uwaga na szatany - jest ich sporo.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 10, 2009, 08:31:41 »
Ktoś wie czy może już coś się pojawiło? Kurki widziałem sprzedają przy drogach, dziś na WP też jest info, że już jakieś prawdziwki są, ale jak u nas?

Chętnie bym się wybrał. ;P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Afgan2402

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 481
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 10, 2009, 09:52:21 »
W poniedzialek bylem w Trzebiezy, i nic nie znalazlem.Podobno sa kozaki.
Uwaga na dziki ,widzialem dwa stada z mlodymi.
PO,tylko dla idiotów.

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 10, 2009, 10:01:52 »
jakies tydzień temu  znalazłam prawdziwka powiem tak powoli będą sie pojawiac ale to powoli a byłam w okolicach Jez Piaski.
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 10, 2009, 10:38:19 »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 10, 2009, 12:01:52 »
No niezłe sztukasy :D grzybki dobra sprawa :) szczegolnie do vodeczki mi jeszcze ze 2 sloiki tych ostatnich zostaly wiec powoli trzeba ekipe zebrac i jechac