Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Zakupy na Polickim Ryneczku  (Przeczytany 15496 razy)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Zakupy na Polickim Ryneczku
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 13, 2018, 20:05:09 »
A Twoje pojęcie opiera się na tym co usłyszysz w telewizji
Nie oglądam :) Dla odmiany, w przeciwieństwie do ciebie ja przy tym pracowałem. Wiem skąd te "trucizny" i "zdrowe warzywa" są wożone :) Nawet mam znajomego który dostarcza (znaczy producentem jest) warzywa do pewnego dyskontu. Mają zdecydowanie wyższe wymagania niż hurt z którego biorą warzywa ci z ryneczku.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zakupy na Polickim Ryneczku
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 13, 2018, 20:19:16 »
No tak mają wymagania Unijne :D

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Zakupy na Polickim Ryneczku
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 13, 2018, 20:41:11 »
kupujesz takiego powiedzmy banana, dowozisz go do domu i już jest cały siny

To akurat naturalny proces i w niczym nie szkodzi. Protip: jak chcesz piękne i żółte banany w domu to kupuj jak najbardziej zielone w sklepie.

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zakupy na Polickim Ryneczku
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 13, 2018, 20:54:27 »
Czy ja wiem ,gdyby to był naturalny proces to byłby z każdego sklepu. Ogólnie o bananach, to te, które są dla nas  w krajach, których rosną karmi się nimi świnki. Świnka ma nie tylko serce podobne do człowieka, lubi banany jak i on :D

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Zakupy na Polickim Ryneczku
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 13, 2018, 22:48:09 »
Czy ja wiem ,gdyby to był naturalny proces to byłby z każdego sklepu

To jest naturalny proces niezależny od sklepu.

Ogólnie o bananach, to te, które są dla nas  w krajach, których rosną karmi się nimi świnki.

No i? A u nas świnie się karmi m.in. jabłkami, coś w tym nadzwyczajnego i niespotykanego, że gdzieś indziej świnia banana dostaje?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Zakupy na Polickim Ryneczku
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 14, 2018, 06:19:46 »
Ja wymiękam. Żyj dalej w swoich błędnych przekonaniach :)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zakupy na Polickim Ryneczku
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 14, 2018, 07:16:52 »
O zgrozo. Mój dziadek kiedyś karmił świnie ziemniakami z parnika :o
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Zakupy na Polickim Ryneczku
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 14, 2018, 15:02:32 »
Ogólnie o bananach, to te, które są dla nas  w krajach, których rosną karmi się nimi świnki. Świnka ma nie tylko serce podobne do człowieka, lubi banany jak i on :D
Skąd ty bierzesz takie informacje? Byłem w Ekwadorze przy załadunku bananów, które płynęły później do Europy i uwierz mi, nie ma znaczenia gdzie idzie ładunek, pochodzi on z tego samego źródła. Rozdzielenie na transport do danych krajów dzieje się już w Europie (m. in.) w Hamburgu wiec Ekwadorczycy nie wiedza czy (jeśli tak robią) banany którymi karmią świnie idą na stół Kowalskiego czy królowej brytyjskiej.

Jakbym ci natomiast pokazał zdjęcia z załadunku tuńczyka, to pewnie już byś nie tknęła.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2018, 15:04:51 wysłana przez Ważniak »
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zakupy na Polickim Ryneczku
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 14, 2018, 16:38:55 »
Miałem już się tu nie udzielać, bo to nie jest temat o bananach. Proponuję obejrzeć ten program, niestety na yt nie znalazłem. https://vod.tvp.pl/video/boso-przez-swiat,bananera,41999
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2018, 16:44:51 wysłana przez policzek »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zakupy na Polickim Ryneczku
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 14, 2018, 21:15:50 »
Nawet jakbym chciał to obejrzeć, to mam alergię na tego typa i na TVP. Taka sama prawda jak jego program o ziarnach kakaowca. To, że na pojedyńczych plantacjach występują jakieś patologie, wcale nie oznacza zepsucia całej branży.
So,  use your'e brain sometimes and don't belive tv.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zakupy na Polickim Ryneczku
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 14, 2018, 21:59:29 »
Widzisz ,a szkoda, bo gdybyś obejrzał program wiedziałbys, że nawet jeśli branża jest uczciwa to i tak w ostatniej fazie, ktoś się wtrąci dla zysku. Program ten powstał dawno temu jak jeszcze PiS nic nie znaczyl. Ale najlepiej od razu z góry, nie oglądam  bo TVP. Bardziej ambitna tv jak ten tvn, który tylko ciągle krytykuje, a jak rzadzilo PO to nic. Jakby tamten rząd nie miał wad.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Zakupy na Polickim Ryneczku
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 14, 2018, 22:40:01 »
no ale i tak  nie zmienia to faktu że banany w Polsce nie rosną i nie ma różnicy czy kupisz je na Ryneczku (za pieniążki i zjesz w domciu ze smaczkiem) czy kupisz je w biedronce, netto czy lidlu bo i tak pochodzą z Ameryki Południowej.


W smaku nie ma różnicy, bo jedyne co je różni to cena, ja kupuję tam gdzie są tańsze, nie lubię przepłacać za ten sam towar.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2018, 22:42:23 wysłana przez heineken »

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Zakupy na Polickim Ryneczku
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 14, 2018, 22:57:52 »
Poczytać wywody o naszym jadełku to wszystko na coś szkodzi.Na pewno w zależności od człowieka jego jadłospis jest inny .Ale miało być o ryneczku naszym Polickim .Ja lubię jabłka koksa nigdzie nie znajdę tylko u nas .Lubie szparagi teraz jest ich początek kupiłam w Lidlu bo na ryneczku jeszcze nie było no obrzydliwe wywaliłam .Dziś trafiłam na ryneczku pychota.Ubieram się też na ryneczku nie wszystko ale bielizna .Wspaniała nosze latami koszulki,majtki nasze z Lodzi lub import ale dobre ,mam alergie i badziewie raz założę i wyglądam jak indycze jajo .Więc nie plujcie na nasz ryneczek bo w sumie kto chce ten kupuje a nie to idzie dalej.Byłam na Manhattanie te same bluzki ,sukienki znacznie droższe.Wole już moje Police.

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zakupy na Polickim Ryneczku
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 16, 2018, 17:03:15 »
Trudno sprawiedliwie ocenić. Ja mam "fioła" na punkcie kiszonych ogórków. I - niestety - stwierdzam na mocy kilkuletniego doświadczenia - ceny na targowisku są znacznie wyższe niż na szczecińskim Manhattanie. Wszystkie elementy: chrzan, czosnek, koper, oczywiście - ogórki, są droższe. Liście dębu (też stosuję, gwarancja chrupkości) zbieram darmowo w lesie. Pozostałą kombinację składników wielokrotnie ćwiczyłem. Kiedyś, wiele lat temu, albo i w ubiegłym stuleciu, wszystko w Policach było tańsze. Dziś już tak nie jest. Dla jasności: kiszę mniej więcej 30 - 40 kg w sezonie. Oszczędność (Police - Manhattan) sięga 300 złotych. Na rzecz Manhattanu.

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Zakupy na Polickim Ryneczku
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 15, 2018, 16:44:42 »
O tak mi się przypomniał temat po obejrzeniu:) macie swoje ryneczkowe POLSKIE produkty 😄😉