Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.  (Przeczytany 27228 razy)

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« dnia: Kwietnia 18, 2017, 14:10:52 »
W dzisiejszej audycji w Radiu Szczecin była krótka rozmowa z Z-cą Burmistrza Panem Pisańskim. W rozmowie został poruszony wątek planowanej bardzo dużej podwyżki za wodę i ścieki jaki Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach planuje wprowadzić dla wszystkich odbiorców wody.
Z wypowiedzi Pana Z-cy Burmstrza wynikało, że jest taka konieczność podyktowana koniecznością przekształcenia ZWiK w spółkę ,dzięki czemu będzie mogła się ubiegać o środki unijne na inwestycje. Wiąże się to z wprowadzeniem księgowości typu amortyzacja itp z tego co zdążyłem zapamiętać.
Nadmienić można przy okazji że zarobki w ZWiK są najwyższe ze wszystkich podległych zakładów gminnych gdzie średnia płaca brutto przewyższa sporo ponad 5000 zł.
Planowana podwyżka za wodę i ścieki ma wynieść ok 30%.
Może ktoś coś więcej wie w temacie planowanej podwyżki  i chciałby się podzielić na forum.


Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 18, 2017, 14:40:30 »
Jaki Zwik po prostu GRYF. Miała być Kompetencja - Uczciwość- Postawa Służby a są PODWYŻKI - PODWYŻKI - PODWYŻKI śmieci / wody itp. Czy policzanie wytrzymają jeszcze rok czy już czas na referendum?

Offline MichalPolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 18, 2017, 15:28:19 »
Podwyżka wody i ścieków to tak, ale żeby na ul. Kołłątaja (Stare Police) zrobić centralną wode, usunąć z mieszkań piecyki gazowe, które w każdej chwili mogą wybuchnać i na robić ogromnych zniszczeń i zabrać ludzią życie, wymienić stare rury z których non stop wydaje się ogromny smród wszystkich fekaliów to już Nie. Wielokrotnie telefonowałem do ZGKiM w Policach z tym problemem. I co? No i nic z tym nie można zrobić. XXIw. A w domach smród nie ziemski nic nie pomaga. Tam też mieszkają ludzie i jeżeli ma ich objąć podwyżka to chociaż niech wiedzą za co płacą. Jeżeli tak ma być to referendum będzie musiało sie odbyć. Nie można płacić za brak konfortu w mieszkaniach.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 18, 2017, 15:41:03 »
ZWIK wymyślil sobie przy poprzedniej nie małej podwyżce, że im się musi opłacać a teraz wymyślili "przekształcenie w spółkę". Jeżeli to wiąże się ze zwiększeniem opłat to ja nie chcę żadnych przekształceń. Tak naprawdę to jest problem ZWIK a nie konsumentów i oni powinni to jakoś wewnętrznie sprytnie rozwiązać a nie zrzucać cały cieżar na klienta.
Ponadto ZWIK mógłby trochę popracować nad jakością "łatania" swoich usterek. Ciężko znaleźć firmę robiącą większe druciarstwo niż ZWIK i firma, której te zlecenia wykonuje.



Podwyżka wody i ścieków to tak
Co ma cena wody do piecyka gazowego? I nie łudź się że ZWIK cokolwiek poprawi jak podniesie i tak już kosmiczne ceny... .
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2017, 15:43:17 wysłana przez k3vin »

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 18, 2017, 21:47:33 »
Podwyżka wody i ścieków to tak, ale żeby na ul. Kołłątaja (Stare Police) zrobić centralną wode, usunąć z mieszkań piecyki gazowe, które w każdej chwili mogą wybuchnać i na robić ogromnych zniszczeń i zabrać ludzią życie, wymienić stare rury z których non stop wydaje się ogromny smród wszystkich fekaliów to już Nie. Wielokrotnie telefonowałem do ZGKiM w Policach z tym problemem. I co? No i nic z tym nie można zrobić. XXIw. A w domach smród nie ziemski nic nie pomaga. Tam też mieszkają ludzie i jeżeli ma ich objąć podwyżka to chociaż niech wiedzą za co płacą. Jeżeli tak ma być to referendum będzie musiało sie odbyć. Nie można płacić za brak konfortu w mieszkaniach.
Bardzo dobrze napisane. Nie tylko u Ciebie WALI FEKALIAMI (bo już nie śmierdzi). To jest wszędzie.
Nic z tym nie robią.

Offline Harnas

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 19, 2017, 00:03:14 »
Witam
Jestem tu nowy ale jak to czytam to mnie nerwy ponoszą. Nikt nie lubi podwyżek, czym to jest spowodowane?
Co do fachowości tych ludzi to jest sporo do życzenia. Brudasy!!!!! Jak coś zrobią to nigdy nie posprzątają po sobie, wymienili licznik na nowy w piwnicy i liczą na sprzątaczkę która i tak robi co może. Jest stara i chyba dorabia do renty bo nie ogarnia tematu.
Generalnie jestem z ul. Nowopol ostatnio robili coś na tej ulicy coś im strzeliło w tym samochodzie, zaplamili w wzdłuż całą ulicę do tej pory jest ślad. To są fachowcy? Nikt nie posprzątał po sobie. Brudasy!!!!!!! Mogę więcej napisać o tych partaczach. Za co podwyżki?
Chyba za prywatne kursy materiałów budowlanych służbowym samochodem  do swojego mieszkania. Kto mieszka na tej ulicy to wie o kogo chodzi :) 


Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 19, 2017, 09:42:00 »



Post Merge: Kwietnia 19, 2017, 09:44:06
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2017, 09:44:07 wysłana przez An_na »

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 19, 2017, 11:06:24 »
Dojdzie do tego że mieszkańcy Polic przestaną się myć a potrzeby fizjologiczne zaczną robić na zewnątrz albo do słoika  :o

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 19, 2017, 14:47:57 »
Albo się wyprowadzą. Już na Szczecinie życie bywa tańsze (samo paliwo obecnie nawet 15gr taniej, dziś za 4,59zł na Orlenie widziałem) więc cóż.


Nie rozumiem skąd w Policach takie wysokie ceny paliwa, mieszkań, czynszów itp.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 19, 2017, 14:50:06 »
Nie rozumiem skąd w Policach takie wysokie ceny paliwa, mieszkań, czynszów itp.
Bo z nich się robi powoli sypialnia szczecina. A to na ogół podbija ceny.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 19, 2017, 15:48:06 »
może dlatego że burmistrz zarabia więcej niż prezydent Szczecina ?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 19, 2017, 18:27:02 »
Nie zostaniecie. Teraz jesteście, cytując waszego ulubionego radnego:
Cytat: Grzegorz Ufniarz
różne siły polityczne, które niedawno przebudziły się widząc na horyzoncie zbliżające się wybory samorządowe.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 20, 2017, 00:34:03 »
Grzegorz z podwórka siłą Gryfa jest za a nawet przeciw. Hipokryta do potęgi.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 20, 2017, 08:49:28 »
Już w czerwcu 2016 roku, podczas podejmowania uchwały wyrażającej zgodę na aplikowanie o środki zewnętrzne przy projekcie budowy kanalizacji Tanowa i Witorzy, była informacja, że będzie to za sobą niosło zmiany w taryfie za wodę i ścieki.

Było również wiadomo, że realizacja tego projektu w latach 2017-2019 będzie kosztować ponad 18 milionów złotych. Połowę dostaniemy ze środków unijnych. Jednak warunkiem jest, by projekt realizował ZWiK jako spółka prawa handlowego, a nie gmina poprzez ZWiK jako zakład budżetowy.

Te dwa fakty są znane już niemal od roku.

Ale podejmując decyzję o przystąpieniu do tego ogromnego projektu, zakładałem(bo wypowiadam się tutaj tylko w swoim imieniu), że z tych dwóch powyższych powodów nie można obciążyć mieszkańców podwyżką, muszą zatem te taryfy zostać wsparte dopłatami do cen wody i ścieków.

Moje założenie potwierdzone było m. in. deklaracją burmistrza w trakcie sesji RM.

W ubiegłym tygodniu pojawił się wniosek taryfowy ze ZWiK.
Spodziewałem się, że będzie miał on mniej więcej taki kształt i zawrze takie propozycje.
Liczę na to, ze na etapie jego weryfikacji przez Urząd, nastąpią jeszcze korekty, a na podstawie efektu finalnego będziemy pracować nad wysokością i zakresem dopłat.

Przyznam, że miałem spore wątpliwości co do realizacji projektu kanalizacji Tanowa. Ogromne nakłady inwestycyjne zostaną zakopane w ziemi i spowodują wzrost kosztów funkcjonowania ZWiK.
Ale to absolutnie ostatni moment na to, by uzyskać poważniejsze dofinansowanie do takiej inwestycji. Uzyskanie połowy z ponad 18 milionów koniecznych na tę inwestycję, to argument bardzo ważny. Zwłaszcza, że niebawem unijne restrykcje dotyczące obowiązku budowy kanalizacji sanitarnych zaczną obowiązywać. Ich skutkiem będą wysokie kary finansowe za brak kanalizy, a w naszej gminie do skanalizowania są jeszcze Przęsocin i Siedlice.

Mam też nadzieję, że mieszkańcy Tanowa docenią fakt, że tak duża inwestycja lokowana jest i finansowana solidarnie przez wszystkich mieszkańców Gminy Police i będą się gremialnie przyłączac do tej nowej sieci.

Na koniec o przytyku Wykidajły

Na FB temat jest "rozkręcany" przez dwóch dziennikarzy sympatyzujących z PiS i PO, radnego, członka młodzieżówki partyjnej, niedawnego kandydata na radnego z ramienia PiS, przyszłej kandydatki na burmistrza oraz przez dwóch-trzech dyżurnych komentatorów lokalnych działań. Ta sama ekipa w "światły" sposób komentowała mój wpis na tym samym FB.

Te fakty pozwalają mi wysnuć wniosek o "różnych siłach politycznych"