Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rowerzyści na chodnikach  (Przeczytany 24188 razy)

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Rowerzyści na chodnikach
« dnia: Czerwca 07, 2016, 17:51:43 »
Mam pytanie do polickiego środowiska rowerowego: kiedy można jeździć po chodniku na rowerze?
Odpowiedź jest prosta: gdy chodnik ma powyżej 2m szerokości, gdy przy chodniku przebiega jezdnia o prędkości dopuszczalnej powyżej 50km/h, oraz, gdy w pobliżu nie ma ścieżki rowerowej, przy czym muszą być spełnione wszystkie czynniki naraz.
Dlaczego więc zdecydowana większość polickich rowerzystów nadal jeździ po chodnikach spychając pieszych na ulicę, albo trawniki? Brak edukacji, skrajna głupota? Bezmóżdże?
Jestem pewien, że prędzej czy później dojdzie do potrącenia pieszego przez rowerzystę zabłąkanego gdzieś na chodniku. Albo do ciekawszej opcji: jakiś rowerzysta zostanie wypchnięty przez pieszego na jezdnię.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 07, 2016, 18:01:49 »
Podobne pytanie można skierować do pieszych spacerujacych z uporem  maniaka po ścieżce rowerowej wzdłuż ul. Siedleckiej, podczas gdy krok obok mają chodnik :P
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 07, 2016, 18:08:02 »
To swoją drogą. Ale nie mówimy tu o bezczelnych pieszych, a o bezczelnych rowerzystach, ktorych przybywa.
Jednak bardziej zastanawia mnie na przykład chociażby ulica Kołłątaja, gdzie chodnik ma ledwie metr szerokości, a rowerzyści i tak wolą nim jechać i tratować pieszych.
Dziś byłem świadkiem, gdy przy cmentarzu obok starego kościoła jakiś pieprznięty rowerzysta ze swoją "piękną" żonką wjechali w wózek z dzieckiem prowadzony przez młodą kobietę. Mężczyzna zaczął jeszcze wyzywać matkę dziecka, jakby ta miał wózek na plecach nosić. Bezczelność.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2016, 18:09:48 wysłana przez Studarc »

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 07, 2016, 18:23:33 »
Jak przypuszczam nie ma rozwiązania problemu i jakiegoś wyjścia, rowerzyści przeszkadzaj wszystkim   pieszym jak i  kierowcom a i jak przypuszczam gdyby latali to i lotnikom. Sam jeszcze rowerem i muszę sie przyznać ze zdarza mi się jak nie ma ścieżki rowerowej to jechać chodnikiem labo jezdnią. Wiadomo ze nie wszędzie są i nie wszędzie się da je zbudować, a jak mozna zauważyć np na bankowej miasto z jednego zrobiło chodnik i ścieżkę rowerową. W obecnej sytuacji rozwiazaniem jest TOLERANCJA WSZYSTKICH PRZEZ WSZYSTKICH.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 07, 2016, 20:08:52 »
Piotrzpl nie ma tolerancji dla krolewskich rowerzystow. Tak jak przedmowca powiedzial, jest prawo do ktorego rowerzysci musza sie dostosowac. chodnik jest dla pieszych, koniec kropka. Wkurza mnie fakt gdy ide z rodzina i nagle slysze za soba dzwonek rowerzysty, ba jakie obruszenie ze mu sie zwraca uwage ze ma jezdnie od jezdzenia rowerem.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 07, 2016, 20:44:10 »
okey talko zaraz powiedzą kierowcy ze jezdnia jest dla samochodów, to gdzie mają się poruszać rowerzyści jak nie ma w danym miejscu ścieżki rowerowej   ::) ;)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 07, 2016, 20:49:47 »
Beny2002 - A nie przyszło Ci do głowy, że wielu rowerzystów boi się korzystać z jezdni? W czym problem? Drażni Cię  dźwięk dzwonka? Jeżeli rowerzysta jedzie spokojnie i na dodatek ostrzega dzwonkiem i swojej obecności to i co chodzi? No chyba, że mówimy o tych co pędzą po chodnikach jak po autostradzie - takim to kij w szprychy.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 07, 2016, 20:52:49 »
Wiecie co, wszystko to racja. Jednak zawsze jest jakieś ale. Brak edukacji na pewno, bezczelność i głupota też. Nie wspomnę o fantastycznym, nowym skrawku niby ścieżki rowerowej, niby chodnika na Bankowej.
Sama wolę śmigać po ulicy lub oczywiście na ścieżce jeśli taka jest. Niestety jest ich u nas jak na lekarstwo. W zasadzie nie ma ich na mieście. Chcąc poruszać się na rowerze po mieście mamy problem.
Dla mnie większym problemem jest poruszanie się rowerem wspólnie z dzieckiem. Otóż jeśli nie jest to jakaś tam rekreacyjna, że tak powiem wyprawa ścieżka w np. stronę Tanowa, tylko jest to wyprawa w celu załatwić coś. Jakiś lekarz, urząd, wypad do babci na inne osiedle itd. No to niestety jedziemy chodnikiem.
Nie ma opcji żebym z dzieckiem śmigała po ulicy. No i chodzi mi tylko i wyłącznie o bezpieczeństwo mojej córki.
Wiem, wiem. teraz będzie o bezpieczeństwie pieszych :)
Zapewniam. O bezpieczeństwie innych myślimy też :)
Myślę, że problem by się rozwiązał gdybyśmy mieli ścieżki. Mogła by Gmina pomyśleć o skróceniu babciom ogródeczków na trawnikach za cenę pasma czerwonej ścieżynki i wszyscy byli byśmy szczęśliwi.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 07, 2016, 20:57:29 »
Jak się boją to lepiej niech w ogóle nie jeżdżą. Sam jeżdżę rowerem ale po chodnikach nie , chyba ze jadę z dzieckiem, ale to i tak bardzo Zadko. Chodnik jest dla pieszych

Post Merge: Czerwca 07, 2016, 21:00:25
A po chodniku można też jeździć w towarzystwie dziecka do 10 lat.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2016, 21:00:25 wysłana przez piotr0822 »

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 07, 2016, 21:15:27 »
zgadzam się w każdej grupie są  i ci którzy uzwoją aby nikomu nie utrudniac korzystania to z chodnika to z jezdni ale i sa tez tacy którzy uważają ze wszystko jest ich i im wszystko wolno, i nikt tego nie zmieni     

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 07, 2016, 21:19:06 »
Jak się boją to lepiej niech w ogóle nie jeżdżą.
to może niech od razu z domu nie wychodzą?
Chodnik jest dla pieszych
ścieżka rowerowa jest dla rowerzystów.
poznajesz to miejsce?

widzisz duży okrągły, niebieski znak? powiedz co tam robią piesi, pomimo tego iż z drugiej strony jezdni mają chodnik?
możemy się tak licytować, co wolno, a co należy, ale chyba nie o to chodzi. trochę kultury i zrozumienia dla siebie, a będzie dobrze.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 07, 2016, 21:25:55 »
Dapol ale o czym mowa? jak sie boi to jest jego problem, jest prawo i trzeba sie do niego dostoswac, idac Twoim tokiem rozumowania nie dlugo po chodnikach beda jezdzic skutery bo tez sie boi ulicy.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 07, 2016, 21:29:08 »
ja problemu nie mam. ciebie bulwersują rowerzyści na chodniku, a mnie [ciach]..... piesi na ścieżce. ot cała filozofia. :)
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 07, 2016, 21:30:02 »
Zeby jeździć rowerem po ulicy, rowerzyści także powinni znac sie na przepisach drogowych. Ja mam wrażenie, ze rowerzyści myślą, ze maja wszędzie pierwszeństwo ;) albo jak niektórzy jeżdżą zamiast przy krawędzi, to prawie środkiem... Irytujące.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 07, 2016, 21:56:25 »
Zeby jeździć rowerem po ulicy, rowerzyści także powinni znac sie na przepisach drogowych.
masz rację. karta rowerowa to chyba już przeżytek. za moich czasów (dawno, dawno temu) takie rzeczy jak karta rowerowa robiło się w szkole podstawowej. nie wspomnę już o ubezpieczeniu oc dla rowerzysty. sam takowe posiadam - koszt 20 pln. ciekawi mnie jaki promil rowerzystów posiada taki papierek?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!