Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rowerzyści na chodnikach  (Przeczytany 24244 razy)

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwca 13, 2016, 11:59:33 »
Ani ścieżka nie jest ładna, ani rowerzysta nie ma akurat na sporym odcinku obowiązku nią jechać. Sam poruszam się dwoma rowerami już jazda górskim nie należy do przyjemności ze względu momentami spore dziury i nierówności. Na szosowym taka jazda jest wręcz niebezpieczna.
Ścieżka jest tragiczna, bez porównania z tą z ulicy Tanowskiej (kostka kładziona "do góry nogami" czyli nie ma tego "ściętego rowku" na rancie kostki, który powoduje brak komfortu jazdy).

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwca 13, 2016, 15:48:19 »

wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwca 13, 2016, 18:36:44 »
po prostu bez komentarza.

Offline Logistyk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwca 13, 2016, 19:57:25 »
Oglądając ten krótki filmik "ręce same opadają", wyobrażam sobie jakie komentarze "były w użyciu" pod Twoim adresem. Porażka , brak obycia i wyedukowania .Generalnie brak słów.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwca 13, 2016, 20:07:34 »
filmik jest z Warszawy, a to przecież byli ludzie wychodzący z kościoła więc pełna kultura na pewno była zachowana.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwca 13, 2016, 20:23:19 »
tak filmiki sa z warszawy i jak idzie zauważyć na jednej trasie, szczerze to sie dziwie jak on jeszcze tam nikogo nie potrącił i ze nie dostał od jakiejś babci torebką  :D ;D :D ;D , a tak to maskara zero pomyślunku

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwca 13, 2016, 20:34:48 »
Film oczywiście nie jest mojego autorstwa. I co za różnica czy z Warszawy, Poznania, czy innego miasta. Fakt jest taki, że piesi mają za nic ścieżki rowerowe,  podczas gdy jazda rowerem po chodniku w ich przekonaniu to ogromne przestępstwo. Oczywiście nie wszyscy, ale jak widać z naszego podwórka taki Beny to najchętniej by chyba do więzienia wsadzał, albo chociaż dotkliwe kolegium za użycie dzwonka na chodniku. Pozdrawiam - więcej wyrozumiałości dla siebie na wzajem, a może się nie pozabijamy.
I tak dla sprostowania - oczywiście nie bronię debili, którzy pędzą na złamie karku między pieszymi, tylko spokojnych i kulturalnych rowerzystów
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2016, 20:41:04 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwca 13, 2016, 21:41:21 »
Przykre to, że temat, który założyłem przeistoczył się w tyradę przeciw pieszym, którzy korzystają z chodników zaprojektowanych dla nich. Nie dla rowerzystów, nie dla samochodów, nie dla skuterów, motocykli czy innych "x-śladów".
Kilkukrotnie już dzwoniłem na policję w sprawie rowerzystów, którzy jeżdżą po chodnikach, odzew "mamy na uwadze to i uczulamy rowerzystów, którzy nie powinni znajdowa się na chodnikach".
Dodam tylko, że nie przeszkadza mi to na chodniach wystarczająco szerokich, by rowerzysta ominął pieszego bez robienia mu krzywdy.
Jednak większość chodników w policach ma ~1m, a większość rowerzystów, którzy po nich jeżdżą jest chyba nieświadoma łamania przez nich prawa, oraz tego, że powinni korzystać z dróg rowerowych/jezdni. Jeśli ktoś się jednak boi jeździć po tej drugiej, to może powinien korzystać z innych środków transportu.
Co do dzwonków, to też trzeba umieć z nich korzystać. Bo co innego, gdy ktoś dzwoni 10m za moimi plecami i mam czas zrobić miejsce, a co innego jak ktoś podjeżdża mi 50cm od pleców i wtedy dzwoni. W takiej sytuacji automatycznie włącza mi się irytacja. Poza tym zawsze można powiedzieć "przepraszam". Gwarantuję, że nikt wtedy nie uśłyszy "spierdalaj" w odpowiedzi.

Ps idealnym przykładem jest aleja kwiatowa w Szczecinie i ulica do niej przylegająca. Są tam trzy ścieżki rowerowe, a rowerzyści dalej jeżdżą po chodnikach. Jak to nazwać?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2016, 21:43:39 wysłana przez Studarc »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwca 13, 2016, 21:45:40 »
Przykre??? Po prostu wielu rowerzystów pokazuje drugą stronę medalu.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwca 13, 2016, 23:35:16 »
Widzisz dapol powinieneś zacząć pisać jakąś fantastyke bo w żadnej mojej wypowiedzi nie padły słowa o karaniu. Ale taka natura człowieka wcisnąć komuś słowa w usta których nigdy nie wypowiedział.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwca 14, 2016, 15:25:25 »
taki Beny to najchętniej by chyba do więzienia wsadzał, albo chociaż dotkliwe kolegium za użycie dzwonka na chodniku.



i tu stanę w obronie dapol'a. Wiesz co znaczy słowo chyba ??