Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rowerzyści na chodnikach  (Przeczytany 24246 razy)

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 07, 2016, 22:35:58 »
Dapol ano bulwersuja bo nie dość że nie jedzie zgodnie z przepisami to jeszcze święta krowa będzie używać dzwonka żebym mu zszedł z drogi.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 07, 2016, 22:51:34 »
bulwersuja bo nie dość że nie jedzie zgodnie z przepisami to jeszcze święta krowa będzie używać dzwonka żebym mu zszedł z drogi.
jeszcze jakbyś się odniósł do reszty mojej wypowiedzi - odnośnie pieszych na ścieżce rowerowej - mielibyśmy jasność na całokształt sytuacji. takie wybiórcze podejście do tematu jest mało profesjonalne i bardzo stronnicze.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 07, 2016, 22:56:34 »
Pieszy na ścieżce rowerowej? A temat czego dotyczy? Ale ok odpisze. Oczywiście uważam, że nie powinni się tam znajdować o ile jest obok chodnik
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2016, 23:01:10 wysłana przez Beny2002 »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 07, 2016, 23:05:16 »
Pieszy na ścieżce rowerowej? A temat czego dotyczy?
mam założyć nowy temat?
rowerzysta na chodniku zły - musi jechać na jezdni - ok?
to dlaczego pieszy na ścieżce rowerowej dobry? - niech również porusza się jezdnią. to chyba będzie w zgodzie z przepisami.
bądźmy dla siebie mili, uważajmy na siebie nawzajem - a krzywda nikomu się nie stanie
i na koniec - pieszy w zderzeniu  z rowerzystą może zostać mocno poobijany. rowerzysta w zderzeniu z samochodem - niejednokrotnie traci życie. ot taka mała różnica
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2016, 23:08:13 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 08, 2016, 00:52:38 »
jak niektórzy jeżdżą zamiast przy krawędzi, to prawie środkiem..
no i widzisz prawidłowo rowerzysta jadący jezdni ą nie ma jechać przy samym krawezniku tylko od 0, 5m do1m od kraweznika, a jest to spowodowane aby nie zachaczyl o krawężnik,  kierowca powinien go wyprzedzać zachowując około 1,5 m,  tu się zgadzam z dapol co do tego że wielu pieszych i biegaczy można spotkać na ścieżkach  rowerowych zwłaszcza na tarnowskiej,  co do OC jestem za tak samo jak za karta rowerową


Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 08, 2016, 08:26:29 »

Dla mnie większym problemem jest poruszanie się rowerem wspólnie z dzieckiem. Otóż jeśli nie jest to jakaś tam rekreacyjna, że tak powiem wyprawa ścieżka w np. stronę Tanowa, tylko jest to wyprawa w celu załatwić coś. Jakiś lekarz, urząd, wypad do babci na inne osiedle itd. No to niestety jedziemy chodnikiem.

I masz do tego pełne prawo jeśli dziecko ma <10 lat. Art.33 ust.5 pkt.1 PoRD.

Cytuj (zaznaczone)
5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy: 1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;


albo jak niektórzy jeżdżą zamiast przy krawędzi, to prawie środkiem... Irytujące.

Mała lekcja dla ciebie, Art.16 ust.7 PoRD:

Cytuj (zaznaczone)
7. Na skrzyżowaniu i bezpośrednio przed nim kierujący rowerem, motorowerem lub motocyklem może poruszać się środkiem pasa ruchu, jeśli pas ten umożliwia opuszczenie skrzyżowania w więcej niż jednym kierunku, z zastrzeżeniem art. 33 ust. 1

Dodatkowo jeszcze by to bardziej zrozumieć to polecam poczytać: http://www.kochamrowery.pl/2013/08/bezpieczenstwo-kierowcy-jazda-srodkiem-pasa.html

Co do jazdy po chodniku. Sam jeżdżę bardzo rzadko bo jest to po prostu niewygodne, łatwiej się manewruje pomiędzy samochodami niż pomiędzy ludźmi. Ale gdy już mi się zdarzy to istnieje jedna zasada - pieszy ma pierwszeństwo. I tak, czasem użyję tego strasznego dzwonka, ludzie się rozstąpią niczym Morze Czerwone, ja przejadę, krzyknę "dziękuję" i nikt problemów nie ma. Bo po co je sobie stwarzać?

I piesi, i rowerzyści wiedzą, że infrastruktura rowerowa w naszym kraju, mimo iż rozwijana to jednak kuleje. Ułatwiajmy więc sobie wzajemnie życie i nie oburzajmy się, szczególnie też jeśli nie znamy prawa bo wychodzimy wtedy na ignorantów (kierowcy trąbiący na rowerzystę jadącego środkiem pasa przez rondo czy wyprzedzającego samochody z ich prawej strony - tak, głupi przepis, zgodzę się, ale obowiązuje).

P.S. W Holandii na drogach rowerowych dopuszczony jest często ruch skuterów. I jakoś ludzie żyją pomimo tego, że ruch rowerowy jest u nich chyba z milion razy większy niż u nas. ;)


P.S.2 Przypomnę też bo wielu kierowców nie wie.


Cytuj (zaznaczone)
3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.


Więc jeśli jadę obok kumpla, a przed nami jest kilometr prostej drogi ze świetną widocznością to drogi kierowco - możesz nas wyprzedzić jak każde inne auto, nie mamy obowiązku ci zjeżdżać, a trąbienie w niczym ci nie pomoże.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2016, 08:30:26 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 08, 2016, 14:53:57 »
Ja nie mowie, ze ma jechać po krawężniku, ale ostatnio miałam sytuacje gdzie jechał Pan, jak sie mozna było domyślać złomiarz, z obładowanym rowerem, ledwo nim pedałowal i cała droga jego... Nie było możliwości go wyprzedzić i stworzył sie za nim korek. A wystarczyłoby troche zjechać i ułatwiłby życie wszystkim pozostałym kierowcom. Pas był dość szeroki aby spokojnie przejechać obok niego, ale w zaistniałej sytuacji nie dało rady, i nie było tez możliwe albo wjechać na pas przeciwny by go wyprzedzić. Każdy by sie zdenerwował. Mam na myśli tego typu sytuacje.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 08, 2016, 15:38:26 »

Skrzyzowanie i bezposrednio przed skrzyzowaniem to nijak ma sie do jazdy srodkiem przez cala droge.

Cytuj (zaznaczone)
7. Na skrzyżowaniu i bezpośrednio przed nim kierujący rowerem, motorowerem lub motocyklem może poruszać się środkiem pasa ruchu, jeśli pas ten umożliwia opuszczenie skrzyżowania w więcej niż jednym kierunku, z zastrzeżeniem art. 33 ust. 1


piotrzpl

  • Gość
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 08, 2016, 15:41:59 »
My tu mówimy o zwykłych rowerzystach którzy siadają na swój pojazd  rekreacyjnie. Twój  złomiarz to skrajny przypadek nie norma.

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 08, 2016, 16:18:36 »
Nie taki skrajny. Duzo takich obserwuje. Albo jada ulica, majac obok sciezke rowerowa( na rurowej)- nie raz widzialam. Mnie osobscie rowerzysci na chodniku nie przeszkadzaja, o ile zachowuja rozwage i kulture.
Ale fakt jest faktem- sciezek rowerowych brakuje.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2016, 16:27:28 wysłana przez planeta »

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 08, 2016, 18:09:51 »
to jeszcze święta krowa będzie używać dzwonka żebym mu zszedł z drogi

Może nie koniecznie po to byś zszedł mu z drogi a po to byś wiedział, że rowerzysta jest za tobą i żebyś nie wszedł mu pod koła. W takiej sytuacji wystarczy jeden krok w bok podczas gdy rowerzysta będzie cie mijał.
Osobiście po to używam dzwonka. Mam często miejsce aby minąć pieszych ale daje im sygnał, że jestem tuż za nimi. Jeśli nie mam miejsca to schodzę z roweru i przeprowadzam go kawałek az będzie bezpiecznie ruszyć na nim z powrotem.
I masz do tego pełne prawo jeśli dziecko ma <10 lat. Art.33 ust.5 pkt.1 PoRD.
Moja córka ma 8 lat więc jest ok.


Prawdą jest, że jeżeli wszyscy będą się szanować i zwracać na siebie uwagę to będzie w porządku. Każdy zaś, który uważa się za króla szos, to nie ważne czym jedzie będzie najpewniej powodem kolizji.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline Mała Mi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 08, 2016, 18:48:51 »
Mnie przerażają rodzice, szczególnie mamuśki, które przejeżdżają przez przejścia dla pieszych i mimo, iż dzieci jadące na swoich rowerkach zatrzymują się i chcą przejśc przez pasy(tam gdzie nie ma wyznaczonej ścieżki rowerowej)one krzyczą by wsiadały i jechały...brak słów...

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 08, 2016, 20:17:18 »
NIKA to ja mam uwazac ? Nie koniecznie. Po to stworzono chodnik zeby pieszego nikt nie rozjechal.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 08, 2016, 20:40:54 »
to ja mam uwazac ?
no nie ty nie musisz, ale reszta musi
Może nie koniecznie po to byś zszedł mu z drogi a po to byś wiedział, że rowerzysta jest za tobą i żebyś nie wszedł mu pod koła. W takiej sytuacji wystarczy jeden krok w bok podczas gdy rowerzysta będzie cie mijał
ja również używam dzwona tylko i wyłącznie aby poinformować  ze jestem z tyłu i nie żądam aby ktoś mi ustępował, a zwłaszcza jak piesi idą z dzieci bo jak wiadomo dzieci sa nie obliczalne, oczywiście zwalniam na max 

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rowerzyści na chodnikach
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 08, 2016, 22:12:23 »
Nie no żart a to jest jakaś częstotliwość naciskając dzwonka że pieszy wie że jesteś z tyłu a nie ze ma zejść Ci z drogi? Żart. Nie ma prawa Cie być na chodniku koniec i kropka.