Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opel Vectra C kombi  (Przeczytany 11999 razy)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Opel Vectra C kombi
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 28, 2015, 18:30:00 »
Trochę odkopie. parian: o ile mi wiadomo, skrzynia, sprzęgło, półosie są takie same. Jedyna różnica, to przełożenia skrzyni biegów (150 ma nieco dłuższe przełożenie główne). Przy czym nie słychać aby to jakoś masowo padało samo z siebie, nawet w autach z podniesioną mocą. U mnie wymieniałem jedną półoś ale ja go kupiłem z trafioną. Druga ciągle żyje i ma się dobrze. Mimo, że mam nieco więcej mocy i momentu niż seria i korzystam z tego :) citrix: FAP i DPF to niby to samo tylko w innych językach niemniej w naszym kraju często nie stosuje się tego zamiennie celem podkreślenia rodzaju rozwiązania (u żab często jest to mokry filtr albo mają dodatek do paliwa). I z dwumasą to jednak poleciałeś więc się nie dziwie DEtonatorowi, że ci na to zwrócił uwagę. gazik: o ile nadal jesteś zainteresowany VC to jeszcze dodam, że nie warto kupować takiego bez świateł AFL. Znaczy bixenon adaptacyjny z doświetlaniem zakrętów. To bardzo częsta opcja, możliwa była do kupienia praktycznie już w bazowej wersji wyposażenia więc można znaleźć ogóra z plastikową kierownicą i korbami do szyb z tyłu ale z tymi lampami. Łatwo je poznać bo mają dodatkową żarówkę w lampie. Umieszczona pod kątem. Masz wtedy soczewkę z ksenonem i 2x H7 (jedna od długich a druga od doświetlania). Za to nie ma się co napalać na tapicerkę półskórzaną bo ta skóra to i tak plastik, średnio miły w dotyku moim zdaniem. Jak już to "pełna" skóra, bo wtedy to na czym siedzisz i z czym masz kontakt to prawdziwa skóra. A boczki siedziska i plecy oparcia to plastik :P Dużo wiedzy jest na http://forum.vectraklub.pl/ do tego oddział tutejszy ma spoty co środa. Możesz podjechać i pogadać. Uzyskasz naprawdę dużo informacji i zobaczysz jak powinna wyglądać VC. Ułatwi ci to potem ewentualne poszukiwania bo będziesz wiedział co było z czym pakowane i czy czasem ten co go chcesz kupić to nie jest ulep z 4 innych. Bo często gęsto handlarze sami nie wiedzą co sprzedają i mogą się nieświadomie wygadać, że coś było kombinowane z autem.

Offline gazik

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Opel Vectra C kombi
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 01, 2015, 13:55:05 »
Dzięki wszystkim za wszelakie informacje... Nadal jestem w punkcie wyjścia choć co nieco zostało wyjaśnione.

A celem podciągnięcia trochę tematu co sądzicie o Peugeot 307 lub 407 w kombi? I znów pytanie czy w benzynie czy dieslu? Czy wszystkie silniki diesla mają te DPFy ERG itp itd?

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Opel Vectra C kombi
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 01, 2015, 20:10:08 »
Sam się zastanawiałem nad 307 i 407 SW, ale krótko. 307 to taczka, żeby chociaż był przy tym niezawodny. Niestety nie jest. W 407 z niezawodnością lepiej, ale zdyskwalifikowały go: mały prześwit i długi zwis przedni oraz niezbyt dużo miejsca z tyłu+utrudnione wsiadanie do tyłu. Silniki ok, szczególnie 2,0 benzyna EW10A, udany motor (chyba silnik roku 2006 w swojej kategorii).
Jeśli myślisz o aucie wielkości 307 to może zastanów się nad C-Maxem? Ma co prawda trochę mniejszy bagażnik, ale dobrze jeździ i masz tego samego diesla co w pugu (2.0 136 koni). Możesz też poszukać wersji 1,6tdci 90 koni - ma proste turbo, nie ma dwumasy i zazwyczaj nie ma dpf. Tylko przy tej mocy to już jakiś tuning byłby wskazany.
Z prostym dieslem można też poszukać Hyundaia i30 albo Ceeda, też motor 1,6. Tylko tam już trzeba zwracać uwagę na konkretny egzemplarz (jedne miały dwumasę inne nie).
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2015, 20:26:41 wysłana przez parian »

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Odp: Opel Vectra C kombi
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 03, 2015, 17:38:39 »
dodam od siebie kontynuując wady/zalety VC 150KM

normalnie eksploatowana "dwumasa" przeżyje 150/200 000km  - u mnie przeżyła 180 000km z czego ok 30 000 już na podniesionej mocy - te "dizelki" łatwo się "kręci" programowo moce w okolicach 190KM nie są niczym dziwnym.
eksploatuję swoja VC już ok 5lat  i nigdy mi nie stanęła i odmówiła współpracy.
i to co napisał KILOF jak na ten segment aut - pojawiają się całkiem ciekawie wyposażone jednostki.


Offline citrix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Odp: Opel Vectra C kombi
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 04, 2015, 15:52:12 »
dodam od siebie kontynuując wady/zalety VC 150KM

normalnie eksploatowana "dwumasa" przeżyje 150/200 000km  - u mnie przeżyła 180 000km z czego ok 30 000 już na podniesionej mocy - te "dizelki" łatwo się "kręci" programowo moce w okolicach 190KM nie są niczym dziwnym.
eksploatuję swoja VC już ok 5lat  i nigdy mi nie stanęła i odmówiła współpracy


Jak kupiłem Viki gdy miała 226 000 i wówczas troszeczkę się odzywała dwumasa, teraz mam 247 000 i jeszcze się kula choć już znacznie bardziej ją słychać a koniec jej jest już bliski :) . Uważam , że fajnym elementem w VC jest sporo bajerów które można aktywować bez podpinania do kompa (np. domykanie szyb z kluczyka, lub aktywacja blokowania zamków po odpaleniu samochodu)
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2015, 15:57:47 wysłana przez citrix »

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Odp: Opel Vectra C kombi
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 05, 2015, 20:03:59 »
a sporo można samemu dołożyć za niewielkie pieniądze, dla pasjonatów polecę tak jak i KILOF forum między innymi poświęcone VC http://forum.vectraklub.pl.

--
Jacek

Offline gazik

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Opel Vectra C kombi
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 07, 2015, 15:47:09 »
Tak tylko żeby móc zamknąć wątek - finalnie skończyło się na zakupie Citroena C5 2.0 HDI z 2007 roku w kombi... Parę elementów wymaga naprawy ale ogólnie auto fajnie się prowadzi. 

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi i uwagi.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Opel Vectra C kombi
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 08, 2015, 21:27:01 »
No cóż gazik, to powodzenia :) W każdym razie gdybyś miał jakiś problem (oprócz silnika) to pytaj, chętnie pomogę, trochę znam ten model.