Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski  (Przeczytany 49891 razy)

Offline bodzio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski
« Odpowiedź #60 dnia: Listopada 27, 2014, 11:11:47 »
Strasznie wszystkich nakręca ta atmosfera niepewności 8) . A może taki wariant: Starosta- osoba, która otrzymała najwięcej głosów, wicestarosta- następna liczba głosów i kolejno: członek zarządu powiaty, przewodniczący rady. No i już. Nie bardzo pamiętam jak to było z głosami, ale wyszłaby koalicja po-pis-gryf. Może byłoby to najlepsze dla powiatu ;) .

Offline bodzio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski
« Odpowiedź #61 dnia: Listopada 27, 2014, 11:14:07 »
No i ci, którzy dostali taki mandat zaufania od wyborców mogliby się wykazać, czy zasłużyli. Może byłoby to bardziej mobilizujące do uczciwej pracy niż układanki polityczne.

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski
« Odpowiedź #62 dnia: Listopada 27, 2014, 11:29:41 »
Z 2642 osób głosujących w gminie na kandydatów PiS tylko 1698 zagłosowało także na p. Mirowskiego.  Podobnie w PO
Z 2055 głosów oddanych na PO tylko 1023 dostał p. Guździoł.
Gdyby wyborcy byli konsekwentni może mielibyśmy drugą turę wyborów na burmistrza.
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski
« Odpowiedź #63 dnia: Listopada 27, 2014, 11:47:09 »
To nie jest wina braku konsekwencji. Sądzę, że w wyborach do rady miejskiej głosowało się przede wszystkim na ludzi, nie na szyldy partyjne. A że w efekcie mamy niesamowitą koncentrację władzy w rękach Gryfa, to skutek m.in. wyjątkowej słabości opozycji w gminie przez ostatnie cztery lata. No i braku realnej alternatywy - ruchy, które wyrosły miesiąc przed wyborami, były skazane na porażkę. Szansę mieliby tacy ludzie jak Wojtek Dudek czy An_na, ale musieliby chcieć z niej skorzystać.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski
« Odpowiedź #64 dnia: Listopada 27, 2014, 13:56:55 »
Cytuj (zaznaczone)
      DO CZŁONKÓW PIS
Panie i Panowie. W kwestii koalicji różnej maści, barwy i struktury, rozumiemy (my - ponieważ myślę o wyborcach) konieczność poczynienia pewnych ustaleń.  władzę, ale i odpowiedzialność na 4 lata. To zrozumiałe, że chcecie mieć wpływ na to co się stanie pod Waszym sztandarem. Ale zwracam uwagę Państwa na werdykt wyborców. Wszyscy (jako ugrupowania), dostaliście określoną liczbę głosów, a co za tym idzie i mandatów. Proszę więc, byście mierzyli swoje wymagania względem werdyktu wyborców - czyli ilości głosów i mandatów właśnie. Wasze żądania, muszą być stosowne i wyważone, właśnie z uwzględnieniem przede wszystkim woli tych od których władza pochodzi. Liczę więc na Waszą mądrość, ale i na to, że macie instynkt samozachowawczy. Nie wykorzystujcie tego, że ten, który wziął większość, ma potrzebę uzupełnienia mandatów. Bo wyborca jest cierpliwy, ale przede wszystkim pamiętliwy. Otrzymaliście Państwo (wszyscy jako samorządowcy) lekcję demokracji bezpośredniej. Wiecie, na przykładzie PO, jak sprawa może się skończyć. Mamy świadomość, że to może potrwać (4 lata kadencji to długo, ale i krótko). Pamiętajcie, co stało się z panem Starostą po jedynie półtora roku. My patrzymy i obserwujemy. Obyśmy nie musieli powstać jeszcze raz - na 4 lata.
NIE WOLNO SPRAW KTÓRE ZOSTAŁY ODRZUCONE WERDYKTEM WYBORCÓW, WPROWADZAĆ W ŻYCIE TYLNYMI DRZWIAMI. Trzeba mieć umiar. W ten sposób również możecie zyskać szacunek i podziw. Trzymamy kciuki za Wasze rozmowy.

Fanpage p. Golisowicz przejął już umysły wyborców w gminie teraz zabiera się za Powiat:O
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski
« Odpowiedź #65 dnia: Listopada 27, 2014, 14:00:43 »
Szansę mieliby tacy ludzie jak Wojtek Dudek czy An_na, ale musieliby chcieć z niej skorzystać.

Dzięki! Rozważałem swój udział w wyborach. Przyjąłem odpowiednie założenia i dokonałem swoich kalkulacji. Wyszło mi, że moje szanse były nie większe niż 30 pkt. na 100 możliwych, zakładając frekwencję do 40%. Dlatego zrezygnowałem, mimo, że byłem zachęcany. Gdyby sondaże przewidywały większą frekwencję, na przykład taką w okolicach 60%, wtedy pewnie bym wystartował ponieważ szanse mogłyby wzrosnąć do 50 pkt. na 100 możliwych. Oczywiście założenia te są czysto teoretyczne, przyjęte w oparciu o moje własne kalkulacje. A z tymi kalkulacjami nie pomyliłem się za wiele. Zakładałem, że Gryf uzyska ok. 15 mandatów; SLD – 1; PiS – 2 ; PO – 2  i niezależni – 1. Prognozy dotyczyły wyborów do Rady Miejskiej. Moja pomyłka była zatem niewielka i potwierdziła słuszność mojej decyzji. Police samorządowo stały się jednobiegunowe nie dlatego, że drugiego bieguna nie ma, lecz dlatego, że drugiemu biegunowi nie chce się zorganizować. Ale to temat do szerszych rozważań w klubie dyskusyjnym. Pozdrawiam

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Odp: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski
« Odpowiedź #66 dnia: Listopada 27, 2014, 14:20:34 »
To nie jest wina braku konsekwencji. Sądzę, że w wyborach do rady miejskiej głosowało się przede wszystkim na ludzi, nie na szyldy partyjne. A że w efekcie mamy niesamowitą koncentrację władzy w rękach Gryfa, to skutek m.in. wyjątkowej słabości opozycji w gminie przez ostatnie cztery lata. No i braku realnej alternatywy - ruchy, które wyrosły miesiąc przed wyborami, były skazane na porażkę. Szansę mieliby tacy ludzie jak Wojtek Dudek czy An_na, ale musieliby chcieć z niej skorzystać.
Zgadzam się całkowicie z Tobą Wykidajło.

Co do tematu, wydaje mi się, że obecnie rozmowy pomiędzy ewentualnymi koalicjantami dotyczą nie tego, kto z kim, lecz kto i ile.
Pomijając nasze lokalne "niuanse" należy zauważyć, że nad naszymi lokalnymi przedstawicielami PiS jest jeszcze "góra". W świetle przyszłorocznych wyborów do parlamentu- nie wydaje mi się politycy pozwoliliby sobie na taką nonszalancję i wstępowali w koalicję z głównym konkurentem.
Ponadto dopuszczam możliwość prób "podkupienia" pojedynczych jednostek. Jak nie teraz - to potem. Kto może być przedmiotem/podmiotem takiej transakcji- różnie może być...   


Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski
« Odpowiedź #67 dnia: Listopada 27, 2014, 15:09:53 »
Ponadto dopuszczam możliwość prób "podkupienia" pojedynczych jednostek. Jak nie teraz - to potem. Kto może być przedmiotem/podmiotem takiej transakcji- różnie może być...   

Dokładnie! I mimo iż mało kto zakłada tu takie rozstrzygnięcie, to ja również uważam, że gro wysiłków podejmowanych jest właśnie w tym kierunku. Sama koalicja to pewnie rzecz drugorzędna, zwłaszcza, że na początek wystarczy tylko nabytek w postaci jednego radnego i to niezależnie od tego z jakiej opcji.

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski
« Odpowiedź #68 dnia: Listopada 27, 2014, 16:00:19 »
Taki radny, a ściśle radna jest do kupienia "od zaraz". Wystarczy stanowisko w Zarządzie, choć będzie się domagała funkcji wicestarosty, lecz to da się wyperswadować.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski
« Odpowiedź #69 dnia: Listopada 27, 2014, 17:46:39 »
Widzę, że nie ma na co czekać :)
http://www.gryflandia.pl/2014/11/trzy-kolory.html
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 28, 2014, 21:01:08 »
Dobre, szczególnie szczucie psami :) Wasyl łaskawy -a mógł zabić ;D

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 01, 2014, 15:20:37 »
No to wariant z tematu wątku zrobił się bardzo mało prawdopodobny. Oficjałki za tydzień.
http://24kurier.pl/Aktualnosci/Region/Police/W-Policach-bez-nowego-starosty
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2014, 15:28:54 wysłana przez Wykidajło »
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski
« Odpowiedź #72 dnia: Grudnia 01, 2014, 17:32:21 »
Tak, racja po głosach widać koalicję PIS-Gryflandia.
Czyli gryfici mają stanowiska w gminie i powiecie.
Martwi mnie to trochę bo gryf to typowa partia władzy.

Offline marcello

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 01, 2014, 19:33:06 »
Zielona ośmiornica właśnie zaczęła konsumować policki PiS. Skonsumowali ich w gminie, teraz czas na konsumpcję przystawki powiatowej, ::)

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Koalicja PiS-PO starosta Mirowski
« Odpowiedź #74 dnia: Grudnia 02, 2014, 01:09:21 »
Martwi mnie to trochę bo gryf to typowa partia władzy.

Cytując wikipedię:
"Partia polityczna ("partia" od łac. pars 'część', w trad. pol. 'stronnictwo') – dobrowolna organizacja społeczna o określonym programie politycznym, mająca na celu jego realizację poprzez zdobycie i sprawowanie władzy lub wywieranie na nią wpływu."


Bardzo nie lubię tej definicji, ale obawiam się, że władza jest obiektem pożądania i celem każdej z obecnych partii politycznych naszego kraju. Czy to zielonej, czy niebieskiej, czy czerwonej itp., itd. Trochę to smutne, że wszystkie piękne idee i programy są środkiem (do zdobycia władzy) a nie celem samym w sobie. Dlatego też większość programów partyjnych jest dla mnie niewiarygodna jak reklamy telewizyjne.


Mam jednak nadzieję, że w wydaniu gminnym i powiatowym będzie to mniej wyraziste, a działalność samorządowców (którzy już tą władzę w regionie zdobyli) skoncentruje się na rozwiązywaniu problemów.
Pięknie by było, co nie..!?